Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Ungdomsserie delt. 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Ungdomsserie delt. 1
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 28 april 2015

D16

3 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida KristianssonTrollhättans SOK37:389:27
2Malin KristianssonTrollhättans SOK39:29+1:519:55
3Sofia ÖstermanVänersborgs SK42:11+4:3310:35
4Maja AnderssonTrollhättans SOK44:49+7:1111:15
5Amanda BacklundTrollhättans SOK48:34+10:5612:12

H16

3 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil TryggöTrollhättans SOK29:147:20
2Eric BerlinTrollhättans SOK33:29+4:158:24
3Filip JohanssonTrollhättans SOK34:58+5:448:47
4Joar TryggöTrollhättans SOK36:35+7:219:11
5Linus KristianssonTrollhättans SOK37:59+8:459:32
6Anders BjörklundTrollhättans SOK38:03+8:499:33
7Martin BrännmanTrollhättans SOK43:26+14:1210:54
8Linus JonassonVänersborgs SK45:19+16:0511:23
9Oscar KarlssonTrollhättans SOK48:08+18:5412:05

D16 Kort

2 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda NymanVänersborgs SK49:2716:38
2Tilda KartengrenVänersborgs SK51:12+1:4517:14

H16 Kort

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SandbergOK Skogsvargarna44:2613:37

D14

2 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ErikssonTrollhättans SOK33:1811:12
2Ida StrömOK Skogsvargarna37:07+3:4912:29
3Alice SvalinVänersborgs SK39:15+5:5713:12

H14

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MandingerTrollhättans SOK30:139:16
2Viktor ZetterlundVänersborgs SK32:31+2:189:58
3Arvid BjörkTrollhättans SOK32:55+2:4210:05
4Jacob ÖstermanVänersborgs SK39:19+9:0612:03
5William WasseniusUddevalla OK48:32+18:1914:53
6Felix PernefalkUddevalla OK54:35+24:2216:44
7Linus BacklundTrollhättans SOK57:53+27:4017:45
Elias ThörnbladOK Flundrehofej start

D14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn SandblomVänersborgs SK32:1812:55

H14 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas AnderssonOK Gipen30:1712:37
2Edvin LarssonVänersborgs SK31:19+1:0213:02

D12

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HalmeOK Flundrehof25:0410:01
2Hilda MartanderTrollhättans SOK26:53+1:4910:45
3Tova JanssonVänersborgs SK31:20+6:1612:32
4Wilma BromanOK Flundrehof36:09+11:0514:27
5Alice TersingOK Flundrehof36:32+11:2814:36
6Natalie SpångbergOK Gipen37:22+12:1814:56

H12

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle MelénTrollhättans SOK22:209:18
2Arvid EkströmStenungsunds OK24:19+1:5910:07
3David AlménVänersborgs SK26:39+4:1911:06
4Axel BrönnestamOK Gipen27:56+5:3611:38
5Ludvig KarlssonTrollhättans SOK29:04+6:4412:06
6Isak ThörnbladOK Flundrehof30:39+8:1912:46
7Valter DecorteTrollhättans SOK32:39+10:1913:36
8Alfred LeonTrollhättans SOK32:45+10:2513:38
9Erik HasselqvistTrollhättans SOK34:21+12:0114:18
10Emil ErikssonOK Flundrehof43:45+21:2518:13
11Isak AllevågTrollhättans SOK45:59+23:3919:09
12Gabriel LindebladTrollhättans SOK50:05+27:4520:52
13Hampus HellqvistOK Flundrehof50:57+28:3721:13
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Philip OlssonTrollhättans SOKej start

D12 Kort

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fiona LindkvistOK Gipen28:3414:48
2Linnea StaggOK Skogsvargarna29:08+0:3415:05
3Sarah SvenssonOK Gipen34:02+5:2817:38
4Olivia ZetterbergOK Flundrehof36:54+8:2019:07
5Julia JohanssonVänersborgs SK37:09+8:3519:14

H12 Kort

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred ÅngeforsOK Flundrehof20:2110:42
2Rasmus PerssonOK Flundrehof26:02+5:4113:42
3Oscar NymanOK Gipen42:28+22:0722:21
Albin ArdhusOK Flundrehofdiskvalificerad

D10

1 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK17:158:56
2Maja NymanVänersborgs SK17:49+0:349:13
3Lova ErikssonTrollhättans SOK18:11+0:569:25
4Alva HedebrandVänersborgs SK19:07+1:529:54
5Elsa MartanderTrollhättans SOK19:56+2:4110:19
6Ida KraftTrollhättans SOK21:05+3:5010:55
7Linn EnbomVänersborgs SK21:12+3:5710:59
8Frida ErikssonOK Flundrehof31:35+14:2016:21
9Ellen ErikssonOK Flundrehof32:35+15:2016:52
Emma KarlanderOK Gipenej godkänd
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start
Lola NymanOK Gipenej start

H10

1 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna18:439:51
2Tim HeveliusOK Skogsvargarna22:50+4:0712:01
3oscar hallqvistVänersborgs SK24:16+5:3312:46
4Simon ThörnbladOK Flundrehof25:18+6:3513:18
5Robin AnderssonTrollhättans SOK27:22+8:3914:24
6Max NymanOK Gipen27:31+8:4814:28
7Jesper SörenssonTrollhättans SOK31:17+12:3416:27
8Josef EskilssonVänersborgs SK31:28+12:4516:33
9Elias PerssonOK Flundrehof33:24+14:4117:34
10Mauritz SvanbergVänersborgs SK37:02+18:1919:29
11Hampus LindmanOK Gipen47:54+29:1125:12
Liam HogedalVänersborgs SKej godkänd
Nils MelénTrollhättans SOKej godkänd
Edvin OckbornTrollhättans SOKej godkänd
Julian NömellOK Gipenej start

Inskolning

1 450 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Lukas AllevågTrollhättans SOKfullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Malte AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Christopher AndrénOK Gipenfullföljt
Linnea AndrénOK Gipenfullföljt
Agnes FriskOK Flundrehoffullföljt
Linnea GladhOK Flundrehoffullföljt
Olivia GustavssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustavssonVänersborgs SKfullföljt
Carl HallOK Flundrehoffullföljt
Hani HashemiOK Flundrehoffullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Måns KoivistoOK Flundrehoffullföljt
Mikael KronOK Flundrehoffullföljt
Moa LarssonOK Flundrehoffullföljt
Douglas LindkvistOK Gipenfullföljt
Alice LinnarssonOK Gipenfullföljt
Astrid LinnarssonOK Gipenfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Milia OlofssonOK Flundrehoffullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
William SmithOK Flundrehoffullföljt
Simon SvenssonOK Flundrehoffullföljt
Tilda SåbyOK Flundrehoffullföljt
Elsa ZetterbergOK Flundrehoffullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Victor ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Alfred TersingOK Flundrehofej godkänd
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Lilly JorehedOK Gipenej start
Selma LeonTrollhättans SOKej start
Hugo LindmanOK Gipenej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start
Alice OlofssonOK Gipenej start
Love OlofssonOK Flundrehofej start

U2

1 450 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ibraham AhdrahmanVänersborgs SKfullföljt
Mostafa Al-KilaniVänersborgs SKfullföljt
Tuva AlménVänersborgs SKfullföljt
Alaa AlsharafaVänersborgs SKfullföljt
Mohammed AlshorafaVänersborgs SKfullföljt
Ida AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Viggo AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Amr DabbahVänersborgs SKfullföljt
Ängla DareusVänersborgs SKfullföljt
Olga DrapellaVänersborgs SKfullföljt
Hilma EkströmStenungsunds OKfullföljt
Andrea EnbomVänersborgs SKfullföljt
Lukas EnglundTrollhättans SOKfullföljt
Tilda ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Gabriel HogedalVänersborgs SKfullföljt
Edvin HögnertOK Flundrehoffullföljt
Joel IsakssonVänersborgs SKfullföljt
Erik KraftTrollhättans SOKfullföljt
Elin KronOK Flundrehoffullföljt
Axel OlanderUddevalla OKfullföljt
David OlanderUddevalla OKfullföljt
Anas SafadiVänersborgs SKfullföljt
Abdallah SalehVänersborgs SKfullföljt
Rais SalehVänersborgs SKfullföljt
Leah SandblomVänersborgs SKfullföljt
Alfred StenbergTrollhättans SOKfullföljt
Matilda SvenssonVänersborgs SKfullföljt
Yvonne SvenssonVänersborgs SKfullföljt
Algot TersingOK Flundrehoffullföljt
Jehad TuraniVänersborgs SKfullföljt
Oskar WesterbergTrollhättans SOKfullföljt
Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarnafullföljt
Måns WångdahlTrollhättans SOKfullföljt
Husam ZavoulVänersborgs SKfullföljt
Viktor ZetterbergOK Flundrehoffullföljt
Alina ÅngeforsOK Flundrehoffullföljt
Vilja DareusVänersborgs SKej godkänd
Frida StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Marcus ForsgrenOK Flundrehofej start
Eskil LeonTrollhättans SOKej start
André SvanbergVänersborgs SKej start
Carl SvenssonVänersborgs SKej start

Öppen motion 1

2 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla LindebladTrollhättans SOK23:2911:14
2Kristina MelenTrollhättans SOK25:08+1:3912:01
3Merja AnderssonOK Gipen26:53+3:2412:51
4Gunillla BrännmanTrollhättans SOK29:43+6:1414:13
5Lars JonassonVänersborgs SK33:56+10:2716:14
6Monika BrunnestamOK Gipen35:16+11:4716:52
6Emma LarssonOK Gipen35:16+11:4716:52
8Albin PerssonVänersborgs SK36:33+13:0417:29
9Agneta WallanderVänersborgs SK37:37+14:0817:59
Ann StenbergTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 2

3 890 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AxelssonTrollhättans SOK28:507:24
2Viktor WassénVänersborgs SK34:01+5:118:44
3Dag TryggöTrollhättans SOK39:14+10:2410:05
4Louise BorgTrollhättans SOK40:04+11:1410:17
5Wilma JanssonVänersborgs SK40:54+12:0410:30
6Jonas MelenTrollhättans SOK43:27+14:3711:10
7Anna KristianssonTrollhättans SOK44:13+15:2311:22
8Leif MobergVänersborgs SK45:46+16:5611:45
9Tomasz DrapellaVänersborgs SK46:13+17:2311:52
10Olof MartanderTrollhättans SOK46:35+17:4511:58
11Kristin Back FriskVänersborgs SK50:01+21:1112:51
12Peter LarssonTrollhättans SOK55:08+26:1814:10
13Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK55:50+27:0014:21
14Anders AxelssonTrollhättans SOK57:48+28:5814:51
15Håkan SörenssonTrollhättans SOK1:03:51+35:0116:24
Bert-Olof LarssonOK Skogsvargarnadiskvalificerad
Anders KjellbergOK Flundrehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser