Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgots Cup och kretsmästerskap för Sydöstra kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots Cup och kretsmästerskap för Sydöstra kretsen
Arrangörsorganisation: Ystads OK
Datum: lördag 9 maj 2015

D21

4 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MickelåkerAndrarums IF34:307:17
2Elin NordahlSimrishamns OK47:54+13:2410:07

H21

7 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten AhlmAndrarums IF1:01:208:15
2Jonas GustafssonAndrarums IF1:03:15+1:558:30

H16

3 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NilssonYstads OK58:2214:39
Julius PukeYstads OKej start

D14

2 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LarssonYstads OK26:318:55
2Carolin GradinAndrarums IF30:13+3:4210:10

H14

2 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns PerssonAndrarums IF17:415:57
2Erik ThoressonAndrarums IF20:09+2:286:47
3Tyr HäggströmAndrarums IF24:27+6:468:13
Brian AhlmAndrarums IFej start
Fabian AnderssonAndrarums IFej start

D14 Kort

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida AnderssonAndrarums IF38:2916:57

H12

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stellan GradinAndrarums IF23:4110:25
2Sverre HäggströmAndrarums IF25:14+1:3311:06
3Ludwig AnderssonAndrarums IF26:44+3:0311:46

H12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante AnderssonAndrarums IF17:067:52

D10

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vide HäggströmAndrarums IF41:1318:59

H10

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cazper NilssonAndrarums IF22:4310:28
2Elias NilssonAndrarums IF31:16+8:3314:24
3Viggo AhlmAndrarums IF41:12+18:2918:59

D35

4 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotte HenrikssonSimrishamns OK41:168:43
2Nina TillanderYstads OK53:45+12:2911:21
Margela PerssonAndrarums IFej start

H35

5 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus MalmstenMalmö OK33:466:17
2Heide PerssonAndrarums IF35:07+1:216:33
3Johan MickelåkerAndrarums IF35:58+2:126:42
4Ola HäggströmAndrarums IF38:14+4:287:07
5Michael NilssonAndrarums IF46:27+12:418:39
6Fredrik NilssonAndrarums IF48:13+14:278:59

D45

3 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela ThoressonAndrarums IF31:437:58
2Elisabeth HåkanssonYstads OK53:58+22:1513:33
3Carina GöranssonYstads OK54:24+22:4113:40
4Gunila MårtenssonSimrishamns OK1:07:08+35:2516:52
Anette ThoressonAndrarums IFej start

H45

4 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald PerssonAndrarums IF29:146:10
2Raul HindovLunds OK30:59+1:456:33
3Mattias JohanssonAndrarums IF33:33+4:197:05
4Roger AnderssonAndrarums IF34:43+5:297:20
5Hans PerssonAndrarums IF34:45+5:317:20
6Håkan NordahlSimrishamns OK37:27+8:137:55
7Jan GradinAndrarums IF44:09+14:559:20

D55

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingegerd PerssonYstads OK29:089:46
2Christina NilssonAndrarums IF33:13+4:0511:08

H65

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Evert  OlssonAndrarums IF33:559:58
2Jan BergströmAndrarums IF34:25+0:3010:07
3Bertil OlofssonAndrarums IF38:10+4:1511:13

H75

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven PerssonAndrarums IF46:1515:31
2Nils-Åke NilssonAndrarums IF47:33+1:1815:57

Inskolning

1 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Robin AlhmAndrarums IFfullföljt
Alfons MickelåkerAndrarums IFfullföljt
Theo NilssonAndrarums IFfullföljt
Anton SoelbergAndrarums IFfullföljt

U1

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valdemar PukeYstads OK17:347:54
2Embla KarlssonYstads OK18:02+0:288:07
3Jakob HåkanssonYstads OK18:17+0:438:14
4Eskil SoelbergAndrarums IF19:12+1:388:38
5Meliza NilssonAndrarums IF20:58+3:249:26
6Olivia Lindberg TillanderYstads OK23:08+5:3410:25
7Sverre KarlssonAndrarums IF27:39+10:0512:27
8Emilia MattssonOK Tyringe28:28+10:5412:49
9Hedda PerssonAndrarums IF28:34+11:0012:52
10Isaak Soares OlssonSimrishamns OK41:23+23:4918:38
11Philip Soares OlssonSimrishamns OK41:43+24:0918:47

Öppen motion 1

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindqvistOK Stigen31:5214:02
2Lars CarlssonYstads OK33:15+1:2314:38
3Ellen PerssonYstads OK33:16+1:2414:39
4Fabian Lindberg TillanderYstads OK43:23+11:3119:06

Öppen motion 7

2 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mangus Linderothklubblös21:017:03
2Mikael SöderströmOK Stigen23:53+2:528:00
3Kerstin Johnssonklubblös24:45+3:448:18
4Gudrun NilssonAndrarums IF31:29+10:2810:33
5Siw BerggrenVäxjö AIS35:59+14:5812:04
Gert BerggrenVäxjö AISej godkänd

U2D

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KarlssonAndrarums IF26:1611:34

U2H

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PerssonAndrarums IF24:2010:43
2Axel PerssonAndrarums IF29:04+4:4412:48
3Eneco Soares OlssonSimrishamns OK42:03+17:4318:31

D21 Elit

5 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina EkelundMalmö OK54:2810:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser