Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Svensbro

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Svensbro
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 21 april 2015

Långa

6 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar VagmanOK Klemmingen46:396:59
2Marcus CarlssonIF Hagen48:487:18
3Peter JarlVolvo51:467:44
4Carl HolmbergIF Hagen56:208:25
5Michael ForsmanK3 IF56:378:28
6Urban BarkIF Hagen57:148:34
7Emma KindbomIF Hagen1:04:169:37
8Mats KarlssonIF Hagen1:12:3710:52

Mellan

5 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LundhIF Hagen39:537:49
2Johan LindgrenIF Hagen41:018:02
3Anders JakobssonSOK Träff42:558:24
4Robin BäckströmP4 IF43:388:33
5Alf AnderssonIF Hagen44:088:39
6Linus LindespångP4 IF44:178:40
7Jonas MånssonSOK Träff44:178:40
8Ella JohanssonIF Hagen45:048:50
9Gunilla SterudIF Hagen45:408:57
10Sara SchmitTrollhättans SOK46:259:06
11Björn SterudIF Hagen46:569:12
12Lena ReisenIF Hagen48:049:25
13Martin BergqvistP4 IF48:079:26
14Karl-Evert SvenssonIF Hagen48:089:26
15Yngve GustavssonVolvo49:259:41
16Stefan LinderothIF Hagen49:519:46
17Thomas NyströmIF Hagen49:589:47
18Anton CarlssonIF Hagen51:4510:08
19Andreas NilssonP4 IF52:2810:17
20Ove FlinkIK Albion53:0910:25
21Martin HedP4 IF53:3410:30
22Karin AnderssonIF Hagen53:4210:31
23Hans TuvessonIF Hagen54:1910:39
24Niklas SahlénIF Hagen54:2010:39
25Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK54:4310:43
26Lennart ArdmarVolvo55:3210:53
27Jan SahlIF Hagen55:4810:56
28Sofie BändeÖvriga57:1111:12
29Anders JakobssonIK Albion59:3711:41
30Roland SundbergMariestads FK59:4011:41
31Conny LjungbergVolvo1:01:5512:08
32Ove AllanssonÖvrig1:03:0112:21
33Jonas EricssonVolvo1:03:2512:26
34Malte BorgVolvo1:06:4713:05
35Kerstin LarssonIF Hagen1:12:4814:16
36Tomas MörkIK Wilske1:13:4714:28
Andreas JakobssonÖvrigaej godkänd
Oscar AndellT2 IFej godkänd

Korta

3 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael PerssonIF Hagen30:588:36
2Johan HolmbergIF Hagen33:499:23
3Karl-Gustav LarssonOK P435:399:54
4Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK36:4810:13
5Börje ReimertssonOK P436:5010:13
6Anders PeterssonTibro OK38:5710:49
7Peter NyströmMariestads FK41:2711:30
8Kristina SundbergMariestads FK43:4612:09
9Hedvig ReisenIF Hagen45:4112:41
10Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu46:4712:59
11Gert JohanssonIstrums SK47:0713:05
12Ewa HolmbergIF Hagen47:1713:08
13Monica JohanssonIK Gandvik48:3413:29
14Karl-Erik JohanssonIstrums SK55:1615:21
15Lena Karlsson TellIF Hagen57:3616:00
16Kuno EkdalOK P458:3416:16
17Anna-Carin ErikssonSOK Aneby1:06:1118:23
18Leif-Erik KarlssonIstrums SK1:07:2918:44
19Oscar RamsinÖvrig1:07:3218:45
20Magnus RamsinIF Hagen1:07:3818:47
21Ella AreniusIF Hagen1:14:5620:48
22Birger LindströmOK P41:25:3023:45
24Katarina NyströmVolvoej godkänd
27Yvonne GustafssonIstrums SKej godkänd
Ulla AnderssonIF Hagenej godkänd
Erik GullbrandIF Hagenej godkänd
Per CarlssonIF Hagenej godkänd

Lätta

2 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin HolmströmT2 IF26:569:15
2Arvid FrykenmoIF Hagen29:4210:12
3Carina LundhIF Hagen34:4311:55
4William EckerlidFalköpings AIK OK36:1312:26
5Gustav AnderssonIF Hagen44:3915:20
6Judith FredrikssonGudhems IF51:5417:50
7Svea WesterIF Hagen57:5819:55
8Sebastian GoobarIF Hagen1:02:4221:32
9Vera FredrikssonGudhems IF1:04:2622:08
10John FredrikssonGudhems IF1:05:1522:25
Adam SamuelssonFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser