Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO 2 OK Gipen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO 2 OK Gipen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: tisdag 5 maj 2015

D16

3 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BacklundTrollhättans SOK48:3914:13
2Maja AnderssonTrollhättans SOK49:17+0:3814:24
Sofia ÖstermanVänersborgs SKej start

H16

3 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BjörklundTrollhättans SOK30:447:49
2Eskil TryggöTrollhättans SOK31:12+0:287:56
3Eric BerlinTrollhättans SOK38:46+8:029:51
4Joar TryggöTrollhättans SOK42:48+12:0410:53
5Filip JohanssonTrollhättans SOK43:37+12:5311:05
6Oscar KarlssonTrollhättans SOK51:42+20:5813:09
Martin BrännmanTrollhättans SOKej start
Linus JonassonVänersborgs SKej start

D16 Kort

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda KartengrenVänersborgs SK53:3319:54
Amanda NymanVänersborgs SKej godkänd

H16 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SandbergOK Skogsvargarna44:5515:42

D14

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ErikssonTrollhättans SOK37:4314:01
2Ida StrömOK Skogsvargarna38:15+0:3214:13

H14

2 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MandingerTrollhättans SOK22:307:52
2Arvid BjörkTrollhättans SOK23:58+1:288:22
3Viktor ZetterlundVänersborgs SK34:30+12:0012:03
4William WasseniusUddevalla OK35:07+12:3712:16
5Jacob ÖstermanVänersborgs SK38:28+15:5813:26
6Linus BacklundTrollhättans SOK46:55+24:2516:24
Felix PernefalkUddevalla OKej start

H14 Kort

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin LarssonVänersborgs SK47:0619:27
2Erik HermanssonUddevalla OK49:33+2:2720:28
Lukas AnderssonOK Gipenej start

D12

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja AnderssonTrollhättans SOK33:1414:19
2Hilda MartanderTrollhättans SOK36:02+2:4815:31
3Tova JanssonVänersborgs SK37:46+4:3216:16
4Natalie SpångbergOK Gipen48:04+14:5020:43
5Wilma BromanOK Flundrehof1:26:21+53:0737:13
Alice TersingOK Flundrehofej start
Tova HalmeOK Flundrehofej start

H12

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid EkströmStenungsunds OK23:189:37
2Olle MelénTrollhättans SOK27:49+4:3111:29
3Axel BrönnestamOK Gipen28:15+4:5711:40
4David AlménVänersborgs SK29:25+6:0712:09
5Valter DecorteTrollhättans SOK37:02+13:4415:18
6Erik HasselqvistTrollhättans SOK38:09+14:5115:45
7Emil ErikssonOK Flundrehof43:40+20:2218:02
8Isak AllevågTrollhättans SOK46:09+22:5119:04
9Hampus HellqvistOK Flundrehof52:18+29:0021:36
Ludvig KarlssonTrollhättans SOKej godkänd

D12 Kort

2 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea StaggOK Skogsvargarna27:2913:16
2Olivia ZetterbergOK Flundrehof38:46+11:1718:43
3Fiona LindkvistOK Gipen44:15+16:4621:22
4Evelina RosellOK Flundrehof48:04+20:3523:13
5Frida ErikssonOK Flundrehof48:06+20:3723:14
6Julia JohanssonVänersborgs SK48:52+21:2323:36
Sarah SvenssonOK Gipenej start

H12 Kort

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred ÅngeforsOK Flundrehof21:2910:19
2Albin ArdhusOK Flundrehof29:19+7:5014:05
3Oscar NymanOK Gipen35:04+13:3516:51
4Rasmus PerssonOK Flundrehof37:28+15:5918:00

D10

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK24:4711:58
2Linn EnbomVänersborgs SK27:35+2:4813:19
3Elsa MartanderTrollhättans SOK30:36+5:4914:46
4Ida KraftTrollhättans SOK32:34+7:4715:43
5Maja NymanVänersborgs SK33:55+9:0816:23
6Emma KarlanderOK Gipen41:32+16:4520:03
7Ellen ErikssonOK Flundrehof45:01+20:1421:44
8Lola NymanOK Gipen47:08+22:2122:46
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start
Lova ErikssonTrollhättans SOKej start

H10

2 080 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK16:498:05
2Edvin OckbornTrollhättans SOK19:28+2:399:21
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna22:51+6:0210:59
4Nils MelénTrollhättans SOK24:56+8:0711:59
5oscar hallqvistVänersborgs SK26:50+10:0112:54
6Oskar WesterbergTrollhättans SOK27:58+11:0913:26
7Elias PerssonOK Flundrehof28:34+11:4513:44
8Jesper SörenssonTrollhättans SOK29:34+12:4514:12
9Hampus LindmanOK Gipen31:35+14:4615:11
10Max NymanOK Gipen31:37+14:4815:12
11Julian NömellOK Gipen35:48+18:5917:12
12William AnderssonOK Gipen36:09+19:2017:22
13Tim HeveliusOK Skogsvargarna47:09+30:2022:40
Joel IsakssonVänersborgs SKej godkänd
Robin AnderssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

2 080 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malte AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Christopher AndrénOK Gipenfullföljt
Linnea AndrénOK Gipenfullföljt
Dexter ErikssonOK Gipenfullföljt
Victor ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Agnes FriskOK Flundrehoffullföljt
Carl HallOK Flundrehoffullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Johannes HermanssonUddevalla OKfullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Lilly JorehedOK Gipenfullföljt
Måns KoivistoOK Flundrehoffullföljt
Mikael KronOK Flundrehoffullföljt
Moa LarssonOK Flundrehoffullföljt
Douglas LindkvistOK Gipenfullföljt
Hugo LindmanOK Gipenfullföljt
Astrid LinnarssonOK Gipenfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
Love OlofssonOK Flundrehoffullföljt
William SmithOK Flundrehoffullföljt
Simon SvenssonOK Flundrehoffullföljt
Tilda SåbyOK Flundrehoffullföljt
Alice LinnarssonOK Gipenej godkänd
Elsa ZetterbergOK Flundrehofutgått
William AlfredssonOK Flundrehofej start
Johannes AnderssonVänersborgs SKej start
Linnea GladhOK Flundrehofej start
Alice OlofssonOK Gipenej start
Alfred TersingOK Flundrehofej start

U2

2 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas AllevågTrollhättans SOKfullföljt
Viggo AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Hilma EkströmStenungsunds OKfullföljt
Andrea EnbomVänersborgs SKfullföljt
Lukas EnglundTrollhättans SOKfullföljt
Tilda ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Marcus ForsgrenOK Flundrehoffullföljt
Hani HashemiOK Flundrehoffullföljt
Lovisa HermanssonUddevalla OKfullföljt
Gabriel HogedalVänersborgs SKfullföljt
Edvin HögnertOK Flundrehoffullföljt
Elin KronOK Flundrehoffullföljt
Axel OlanderUddevalla OKfullföljt
David OlanderUddevalla OKfullföljt
Milia OlofssonOK Flundrehoffullföljt
Filippa RosellOK Flundrehoffullföljt
Frida StigssonTrollhättans SOKfullföljt
Algot TersingOK Flundrehoffullföljt
Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarnafullföljt
Viktor ZetterbergOK Flundrehoffullföljt
Måns ÅsenforsUddevalla OKfullföljt
Tuva AlménVänersborgs SKej start
Ida AnderssonVänersborgs SKej start
Erik KraftTrollhättans SOKej start
Alina ÅngeforsOK Flundrehofej start

Öppen (violett)

4 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK41:129:41
2Emelie SvalinVänersborgs SK42:23+1:119:58
3Jonas MelénTrollhättans SOK42:54+1:4210:05
4Dag TryggöTrollhättans SOK47:55+6:4311:16
5Mattias ErikssonTrollhättans SOK1:07:29+26:1715:52
6Karin LaurellOK Flundrehof2:04:18+1:23:0629:14
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd
Lars HolmOK Gipenutgått
Olof MartanderTrollhättans SOKej start
Håkan SörenssonTrollhättans SOKej start

Öppen (vit/gul)

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Merja AnderssonOK Gipen33:1413:37
2Maria PaulssonOK Flundrehof36:35+3:2114:59
3Emma LarssonOK Gipen1:04:01+30:4726:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser