Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #4, medel (WRE), med publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #4, medel (WRE), med publiktävling
Arrangörsorganisationer: Kungälvs OK / OK Alehof
Datum: söndag 24 april 2016

W21 Elit

4 580 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonOK Ravinen40:058:45
2Nadiya VolynskaOK Orion41:47+1:429:07
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK42:27+2:229:16
4Lisa RisbyOK Kåre43:17+3:129:27
5Karolin OhlssonJärla Orientering43:21+3:169:27
6Lina StrandGöteborg-Majorna OK43:32+3:279:30
7Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK43:36+3:319:31
8Amilia BjörklundSävedalens AIK44:41+4:369:45
9Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK45:17+5:129:53
10Sara HagströmFalköpings AIK OK46:09+6:0410:04
11Lilian ForsgrenOK Tisaren46:27+6:2210:08
12Signe KlintingJärla Orientering46:30+6:2510:09
13Alva OlssonLinköpings OK46:45+6:4010:12
14Josefine KlintbergOK Ravinen46:54+6:4910:14
15Miri Thrane ØdumIFK Göteborg47:20+7:1510:20
16Helena KarlssonIFK Lidingö SOK47:44+7:3910:25
17Emma JohanssonDomnarvets GOIF47:52+7:4710:27
18Annika BjörkOK Linné48:17+8:1210:32
19Susen LöschÄrla IF48:24+8:1910:34
20Josefine EngströmAlfta-Ösa OK48:43+8:3810:38
21Josefin TjernlundOK Tisaren49:31+9:2610:48
22Frida NeroGöteborg-Majorna OK49:43+9:3810:51
23Maria MagnussonSävedalens AIK49:44+9:3910:51
24Ellinor TjernlundOK Tisaren49:53+9:4810:53
25Johanna EngströmOK Hällen50:23+10:1811:00
26Kajsa RisbyOK Kåre50:29+10:2411:01
27Emma BjessmoIFK Lidingö SOK50:45+10:4011:04
28Frida BrogrenSävedalens AIK50:56+10:5111:07
29Alice HugossonIFK Lidingö SOK51:17+11:1211:11
30Hanna WisniewskaOK Orion51:19+11:1411:12
31Beata FalkHagaby GoIF Örebro51:44+11:3911:17
32Anna WehlinSkogspojkarnas OK52:33+12:2811:28
33Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK52:35+12:3011:28
34Rebecka NylinOK Tisaren53:07+13:0211:35
34Johanna ÖbergOK Hällen53:07+13:0211:35
36Elsa JanssonJärla Orientering53:22+13:1711:39
37Lovisa PerssonOK Tisaren53:36+13:3111:42
38Frida SandbergSäterbygdens OK53:40+13:3511:43
39Agnes LeoGöteborg-Majorna OK54:47+14:4211:57
40Anna WallinGöteborg-Majorna OK55:37+15:3212:08
41Kristin HylanderNyköpings OK55:41+15:3612:09
42Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF56:11+16:0612:16
43Niamh O’BoyleGöteborg-Majorna OK56:34+16:2912:21
44Maria BjörklundLeksands OK57:22+17:1712:31
45Ona Rafols PerramonIK Hakarpspojkarna59:02+18:5712:53
46Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro59:27+19:2212:58
47Johanna ErlandssonStora Tuna OK59:38+19:3313:01
48Krystal NeumannJärla Orientering1:02:20+22:1513:36
49Matleena BoströmIFK Lidingö SOK1:02:36+22:3113:40
50Kristin OlovssonRehns BK1:02:42+22:3713:41
51Elin HamreforsSävedalens AIK1:03:36+23:3113:53
52Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:04:24+24:1914:03
53Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:05:22+25:1714:16
54Anna SerrallongaIK Hakarpspojkarna1:06:21+26:1614:29
55Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:09:00+28:5515:03
56Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:09:05+29:0015:05
57Agata StankiewiczOK Orion1:18:24+38:1917:07
Annie ForsbergOK Ravinenej godkänd
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalkenej godkänd

W21 Elit 2

4 290 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BakkmanIFK Lidingö SOK42:519:59
2Olga PanchenkoIFK Mora OK43:52+1:0110:13
3Irina NybergHellas Orientering44:30+1:3910:22
4Erica PetterssonIFK Göteborg45:04+2:1310:30
5Sara JonssonOK Orion46:12+3:2110:46
6Filippa JohanssonJönköpings OK46:28+3:3710:49
7Linda LindkvistLeksands OK47:02+4:1110:57
8Elin MånssonIFK Göteborg47:18+4:2711:01
9Johanna LindbergDomnarvets GOIF47:25+4:3411:03
10Therese KlintbergLinköpings OK48:00+5:0911:11
11Elin DahlinDomnarvets GOIF48:57+6:0611:24
12Runa FremstadGöteborg-Majorna OK50:59+8:0811:53
13Julia OlssonUddevalla OK51:07+8:1611:54
14Felicia StuhlhoferOK Landehof51:29+8:3812:00
15Malin LeanderssonOK Tyr52:54+10:0312:19
16Aina EdgrenTrollhättans SOK52:57+10:0612:20
17Jenny BengtssonLånghundra IF53:28+10:3712:27
18Elin HögstrandIFK Göteborg54:22+11:3112:40
19Lovisa NilssonSävedalens AIK57:13+14:2213:20
20Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK57:14+14:2313:20
21Linda HallbergBredareds IF57:20+14:2913:21
22Anne HanssonMarkbygdens OK58:08+15:1713:33
23Matilda MartinssonFalkenbergs OK58:24+15:3313:36
24Josefine CarlssonIFK Göteborg58:33+15:4213:38
25Sofie GustavssonOK Tyr58:58+16:0713:44
26Sofia EbermarkSävedalens AIK59:17+16:2613:49
27Lovisa LemanGöteborgs SK59:44+16:5313:55
28Sara LundstenSundsvalls OK1:00:09+17:1814:01
29Malin WidénUddevalla OK1:02:17+19:2614:31
30Nina HallorOK Tisaren1:04:35+21:4415:03
31Angelica EngströmSkåneslättens OL1:18:50+35:5918:22
32Alicia FribergFalköpings AIK OK1:23:17+40:2619:24
33Regina KellyCNOC1:23:53+41:0219:33
Siri JeppssonKatrineholms OKej godkänd
Frida GustafssonIFK Göteborgej godkänd
Sofia SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Linnea SundströmOK Renenej godkänd
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

M21 Elit

5 600 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen38:066:48
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK39:00+0:546:57
3Anton JohanssonOK Orion40:22+2:167:12
4Peter ÖbergOK Hällen40:25+2:197:13
5Oleksandr KratovKoovee40:53+2:477:18
6Artem PanchenkoIFK Mora OK41:22+3:167:23
7Emil SvenskStora Tuna OK41:41+3:357:26
8Denys ShcherbakovRonneby OK42:28+4:227:35
9Mårten BoströmIFK Lidingö SOK42:49+4:437:38
10Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK43:22+5:167:44
11Anton SjökvistStora Tuna OK43:31+5:257:46
12Johan LindbergIFK Mora OK44:19+6:137:54
13Johan HögstrandIFK Göteborg44:40+6:347:58
14Niclas JonassonIFK Göteborg44:46+6:407:59
15Erik ClassonOK Orinto44:54+6:488:01
16Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK45:07+7:018:03
17Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna45:17+7:118:05
18Thor NørskovIFK Göteborg45:24+7:188:06
19Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OF45:37+7:318:08
20Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF45:48+7:428:10
21Jens WängdahlNyköpings OK45:50+7:448:11
22Kalle BergmanOK Ravinen45:52+7:468:11
23Ola MartnerGöteborg-Majorna OK46:10+8:048:14
24Hector HainesIFK Lidingö SOK46:20+8:148:16
25Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF46:25+8:198:17
26David BejbomJärla Orientering46:26+8:208:17
27Mathias HallménOK Denseln47:01+8:558:23
28Rasmus ElmelidLinköpings OK47:04+8:588:24
29Mateusz WenslawOK Orion47:08+9:028:25
30Fredrik EdénIFK Göteborg47:13+9:078:25
31Oskar DanielsAttunda OK47:27+9:218:28
32Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna47:28+9:228:28
33Anders HedbergGöteborg-Majorna OK47:31+9:258:29
34Ivan KuchmenkoJärla Orientering47:34+9:288:29
35Anders CarlssonIFK Lidingö SOK47:40+9:348:30
36Christian TingströmGöteborg-Majorna OK47:54+9:488:33
37Daniel AttåsOK Tisaren48:00+9:548:34
38Olle KaleredOK Denseln48:05+9:598:35
39Emil GranqvistOK Ravinen48:11+10:058:36
40Jesper LysellRehns BK48:18+10:128:37
41Joakim SvenskStora Tuna OK48:58+10:528:44
42Julian DentIFK Lidingö SOK49:25+11:198:49
43Algirdas BartkeviciusOK Denseln49:29+11:238:50
44Aleksander BernaciakOK Orion49:33+11:278:50
45Gustav HindérOK Tisaren49:57+11:518:55
46Erik AnderssonOK Orion50:20+12:148:59
47Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF50:30+12:249:01
48Nils SpetzUlricehamns OK50:59+12:539:06
49Flavio PoltéraSnättringe SK51:02+12:569:06
50Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF51:18+13:129:09
51Max Peter BejmerIFK Göteborg51:29+13:239:11
52Martin AhlbergerHestra IF51:46+13:409:14
53Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna51:48+13:429:15
54Johan StrandGöteborg-Majorna OK51:56+13:509:16
55Johan TörnrothHestra IF52:00+13:549:17
56Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna52:29+14:239:22
57Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK52:38+14:329:23
58Victor FlingmarkOK Kåre52:56+14:509:27
59Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF53:29+15:239:33
60Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna53:54+15:489:37
61Jonas EngströmOK Hällen57:45+19:3910:18
62Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:06:16+28:1011:50
Petter ErikssonÄrla IFej godkänd
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Martin HärbergJärla Orienteringej start
Erik PetterssonOK Denselnej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKej start

M21 Elit 2

34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GlänneforsTullinge SK37:56
2Jonas MerzOK Tisaren38:55+0:59
3Johan SöderlundLeksands OK38:57+1:01
4Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF39:46+1:50
5Johan AronssonOK Tisaren40:05+2:09
6Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK40:26+2:30
7Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad40:56+3:00
8Markus AdolfssonTullinge SK41:04+3:08
9Pontus KarlssonMarkbygdens OK41:39+3:43
10Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK41:58+4:02
11Oscar VångellÄrla IF42:13+4:17
12Markus HederskogIK Hakarpspojkarna42:20+4:24
13Andreas HolmqvistHestra IF42:30+4:34
14Erik Folkesson BlomIFK Mora OK43:32+5:36
15Gustav BoquistIK Uven44:04+6:08
16Henrik LaasIFK Göteborg44:34+6:38
17Marcus BerggrenNyköpings OK45:15+7:19
18Philip PerssonOK Orion45:21+7:25
19Erik LindgrenKFUM Örebro OK45:28+7:32
20Albin PetterssonOK Tisaren45:55+7:59
20Kevin StåhlOK Hammaren45:55+7:59
22Simon LundinFinspångs SOK46:04+8:08
23Niklas GustafssonOK Tisaren48:59+11:03
24Erik BjörklundLeksands OK49:02+11:06
25Dag StridhUmeå OK49:56+12:00
26Mikael AnderssonStora Tuna OK50:52+12:56
27Anton NilssonOK Tranan51:12+13:16
28Johan WikströmSävedalens AIK51:27+13:31
29Oskar LundqvistOK Orion53:20+15:24
30Anders VedinSundsvalls OK54:10+16:14
31Eric HanssonIK Hakarpspojkarna59:04+21:08
32Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:20:34+42:38
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
William PommerStora Tuna OKej godkänd
Ilya BeliankaSävedalens AIKej start
Fredrik AhnlénOK Hammarenej start
Kalle JohanssonHalmstad OKej start

M21 Elit 3

39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marius Thrane ØdumIFK Göteborg39:13
2Erik EngstrandIFK Göteborg40:00+0:47
3Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad40:03+0:50
4Andreas BerganderEksjö SOK40:07+0:54
5Fredrik MattssonOK Kåre41:07+1:54
6Mattias MårtsStora Tuna OK43:06+3:53
7Pontus PeterssonOK Orion43:20+4:07
8Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna43:21+4:08
9Simon JakobssonLånghundra IF43:55+4:42
10Jonas PalmSävedalens AIK44:08+4:55
11Daniel RoosAttunda OK44:20+5:07
12Olof SandgrenOK Orion44:23+5:10
13Arvid VågIFK Göteborg45:01+5:48
14Daniel NilssonNyköpings OK45:06+5:53
15David RunemalmNybro OK45:11+5:58
16Ruairi ShortCNOC46:26+7:13
17Axel WrådheAttunda OK46:41+7:28
18Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad46:45+7:32
19Simon MarteliusAttunda OK48:09+8:56
20David HectorSnättringe SK48:34+9:21
21Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna48:50+9:37
22Karl LevinSävedalens AIK49:28+10:15
23Vitaliy GichkoSävedalens AIK50:12+10:59
24Didrik HallNyköpings OK50:17+11:04
25Oskar AndrénOK Tisaren50:38+11:25
26Henrik TostebergLinköpings OK51:15+12:02
27Joakim AxelssonTrollhättans SOK51:28+12:15
28Simon AnderssonOK Kullingshof51:48+12:35
29David SundströmSöderhamns OK52:08+12:55
30Brent GodmanGotlands Bro OK52:46+13:33
31Anders HåkanssonOK Linné56:40+17:27
32Sebastian AgerhällOK Tisaren56:46+17:33
33Johannes KnutasAttunda OK57:45+18:32
34Seamus OBoyleCNOC1:06:46+27:33
35Erik ToomingasSundsvalls OK1:22:29+43:16
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jonatan AronssonOK Tisarenej start
Jefta LangerakJärfälla OKej start
Mattias KarlssonVäxjö OKej start

D20 Elit

3 840 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda JohanssonOK Orion41:1610:44
2Elin PetterssonIFK Göteborg43:12+1:5611:15
3Pim HedbergOK Pan-Kristianstad43:41+2:2511:22
4Hanna LindströmOK Tranan43:47+2:3111:24
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering44:25+3:0911:34
6Isabel SalénIFK Mora OK44:26+3:1011:34
7Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF44:53+3:3711:41
8Josefine KristianssonTrollhättans SOK45:29+4:1311:50
9Moa GustafssonUddevalla OK45:34+4:1811:51
10Amanda BerggrenTullinge SK46:14+4:5812:02
11Moa PetterssonKarlskrona SOK46:54+5:3812:12
12Elvira BjörklundTrollhättans SOK47:30+6:1412:22
13Louise LundgrenVäxjö OK48:12+6:5612:33
14Fanny AsketunOK Roxen49:09+7:5312:47
15Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad49:11+7:5512:48
16Hedwig HaasSundsvalls OK49:22+8:0612:51
17Klara YngvessonUmeå OK49:26+8:1012:52
18Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna49:51+8:3512:58
19Johanna SjölundSundsvalls OK50:00+8:4413:01
20Sara KindlundOK Tranan50:58+9:4213:16
21Frida JunegardTullinge SK51:32+10:1613:25
22Matilda ErikssonVästerbergslagens OL52:21+11:0513:37
23Erica EdmanLeksands OK53:25+12:0913:54
24Märta BerggrenOK Kolmården53:46+12:3014:00
25Magdalena Vande VoordeTullinge SK54:36+13:2014:13
26Hanna ÅbergOK Landehof55:38+14:2214:29
27Märta Ransjö ZanderOK Tyr55:49+14:3314:32
28Julia HedOK Skogsfalken55:52+14:3614:32
29Sandra NäslundVästerås SOK55:53+14:3714:33
30Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna56:34+15:1814:43
31Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro59:02+17:4615:22
32Line CederbergOK Pan-Kristianstad59:25+18:0915:28
33Hanna KorhonenOK Ravinen59:27+18:1115:28
34Hanna BarkegrenStora Tuna OK59:55+18:3915:36
35Erica ErikssonHjärnarps OL1:00:22+19:0615:43
36Emma HelmerssonVästerås SOK1:00:24+19:0815:43
37Emma BengtssonÅrsunda IF1:00:26+19:1015:44
38Aleksandra HornikOK Kolmården1:00:30+19:1415:45
39Moa HedegårdOK Kolmården1:01:48+20:3216:05
40Josefine HöögHagaby GoIF Örebro1:04:20+23:0416:45
41Julia ErikssonOK Kolmården1:04:45+23:2916:51
42Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:05:38+24:2217:05
43Karin HagwallLunds OK1:08:53+27:3717:56
44Sara HägnanderLidköpings VSK1:09:15+27:5918:02
45Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:10:06+28:5018:15
46Josefin ErlandssonOK Milan1:13:25+32:0919:07
47Maria GorczycaTäby OK1:14:16+33:0019:20
48Emma KindbomIF Hagen1:22:45+41:2921:32
49Johanna HenrikssonOK Tisaren1:33:30+52:1424:20
Hanna GustavssonOK Tyrej godkänd
Emelie AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Kajsa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma NilssonOK Trananej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Cecilia SpångbergLunds OKej start
Filippa AnderssonLidköpings VSKej start

H20 Elit

4 180 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK33:408:03
2Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF34:15+0:358:11
3Oskar LeinonenOK Kolmården35:12+1:328:25
4Jonas GustafssonOK Kåre35:40+2:008:31
5Filip GrahnHestra IF35:52+2:128:34
6Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna36:50+3:108:48
7Filip WadstenOK Landehof37:27+3:478:57
8Albin LillieströmOK Roxen37:53+4:139:03
9Arvid NordIK Hakarpspojkarna38:12+4:329:08
10Ville JohanssonOK Kolmården38:27+4:479:11
11Gustaf SundbüeOK Hällen38:41+5:019:15
12Heino OllinSävedalens AIK38:43+5:039:15
13Oskar LindEksjö SOK38:49+5:099:17
14Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF39:14+5:349:23
15Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna39:19+5:399:24
16Harald LarssonHagaby GoIF Örebro39:50+6:109:31
17Johan WennermarkOK Orion39:58+6:189:33
18Simon WikströmOK Pan-Kristianstad40:40+7:009:43
19Niklas SundqvistTullinge SK41:06+7:269:49
20Emil TellsénOK Roxen41:28+7:489:55
21Linus LandergrenHestra IF41:33+7:539:56
22Filip KarlssonIF Hagen41:34+7:549:56
23Mattis HallbergIK Uven41:46+8:069:59
24Erik ZeilonSkåneslättens OL42:15+8:3510:06
25Martin DjerfIK Hakarpspojkarna42:56+9:1610:16
26Lucas SundbladEksjö SOK43:15+9:3510:20
27Johannes RidefeltOK Linné43:30+9:5010:24
28Henrik EklundVäxjö OK43:55+10:1510:30
29Tom CampbellLustens OK43:59+10:1910:31
30Fredrik PerssonDomnarvets GOIF44:19+10:3910:36
31Markus LarssonHestra IF44:44+11:0410:42
32André AnderssonOK Kåre44:48+11:0810:43
33Per LindmanFinspångs SOK45:24+11:4410:51
34Daniel Carlson BjernaldOK Linné45:37+11:5710:54
35Nils AlexanderssonStora Tuna OK45:48+12:0810:57
36Oskar LindqvistSävedalens AIK45:54+12:1410:58
37Rafael DobnikEksjö SOK46:20+12:4011:05
38Anton BernevingOK Gipen50:19+16:3912:02
39Filip IvarssonOK Hammaren51:51+18:1112:24
40John GabrielssonSävedalens AIK52:51+19:1112:38
41John GunnarssonSurahammars SOK53:37+19:5712:49
42Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK53:55+20:1512:53
43Sven EngströmLinköpings OK54:15+20:3512:58
44Anton HanssonIK Hakarpspojkarna56:09+22:2913:25
45Henrik JohanssonUmeå OK57:30+23:5013:45
46Karl EngesAttunda OK57:50+24:1013:50
47Linus OlssonOK Gipen1:02:45+29:0515:00
Olle NilssonOK Linnéej godkänd
Samuel HedlundLånghundra IFej godkänd
Edvin SmedbergOK Skogsfalkenej godkänd
Anton ForsbergLånghundra IFej godkänd
Samuel PlumppuHestra IFej start
Ola AnderssonOK Orionej start

H20 Elit 2

3 750 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils WärnsbergEksjö SOK38:3410:17
2Edvin CarlssonMarkbygdens OK39:50+1:1610:37
3Nils HenrikssonBergnäsets AIK40:53+2:1910:54
4Lukas EvebornOK Roxen41:59+3:2511:11
5Erik ForsHestra IF43:33+4:5911:36
6Simon RuneforsVäxjö OK43:38+5:0411:38
7Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken43:40+5:0611:38
8Rasmus ArfwedsonFrölunda OL45:15+6:4112:04
9Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK46:09+7:3512:18
10Oliver MalmkvistJönköpings OK48:39+10:0512:58
11Adam ThellsénOK Roxen49:38+11:0413:14
12Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna50:19+11:4513:25
13David SvenssonSkåneslättens OL52:34+14:0014:01
14Erik NallgårdVästerås SOK52:37+14:0314:01
15Simon ÖsterlundVästerås SOK52:41+14:0714:02
16Oscar SundlöfSundsvalls OK55:23+16:4914:46
17Johan NordinSundsvalls OK55:37+17:0314:49
18Marcus BeckiusOK Tyr1:07:30+28:5618:00
19Ludwig BergfalkJärfälla OK1:09:18+30:4418:28
Noak SanderbergFinspångs SOKej godkänd
Martin NorrbomSala OKej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej start
Jakob FranssonOK Milanej start

D18 Elit

3 580 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna37:4410:32
2Lisa BerggrenOK Kolmården37:53+0:0910:34
3Sanna FastEksjö SOK38:21+0:3710:42
4Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna38:26+0:4210:44
5Jonna JungåkerKorsnäs IF OK38:53+1:0910:51
6Moa HanssonBredaryds SOK39:51+2:0711:07
7Gabriella S BerganderEksjö SOK41:06+3:2211:28
8Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna41:52+4:0811:41
9Tova OlssonIK Hakarpspojkarna42:23+4:3911:50
10Johanna HagströmFalköpings AIK OK42:35+4:5111:53
10Myrra CarlssonOK Orion42:35+4:5111:53
12Emma DjerfLerums SOK42:37+4:5311:54
13Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan43:03+5:1912:01
14Stina NordinSundsvalls OK43:15+5:3112:04
15Hanna HänströmTäby OK43:26+5:4212:07
16Fanny SundbladEksjö SOK43:34+5:5012:10
17Klara AxelssonMarkbygdens OK44:09+6:2512:19
18Vilma KarlssonSnättringe SK44:31+6:4712:26
19Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK44:33+6:4912:26
20Elin WihlborgOK Gynge44:57+7:1312:33
21Erika Källvik LeufvénÅmåls OK45:46+8:0212:47
22Hanna HugossonSundsvalls OK45:51+8:0712:48
23Amanda RangertIK Hakarpspojkarna45:59+8:1512:50
24Lovisa MartinssonOK Tyr46:58+9:1413:07
25Jonna ForsVästerås SOK47:37+9:5313:18
26Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre47:40+9:5613:18
27Amelia SkalbergBredaryds SOK47:42+9:5813:19
28Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF48:06+10:2213:26
29Emma PetterssonOK Roxen48:10+10:2613:27
30Lisa JohanssonOK Tranan48:12+10:2813:27
31Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK48:56+11:1213:40
32Sandra BoströmOK Linné49:41+11:5713:52
33Mimmi DahlbergBredaryds SOK49:56+12:1213:56
34Emma HagrotTäby OK50:27+12:4314:05
35Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb50:38+12:5414:08
36Lova EvebornOK Roxen51:02+13:1814:15
37Astrid SimonssonSundbybergs IK51:41+13:5714:26
38Hanna RöstinSöders-Tyresö52:17+14:3314:36
39Carolina OlssonÄlvdalens IF OK52:44+15:0014:43
40Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK52:53+15:0914:46
41Emelie JonassonForsa OK53:10+15:2614:51
42Selma GumaeliusWaxholms OK53:23+15:3914:54
43Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad53:34+15:5014:57
44Anna KarlströmOK Linné53:53+16:0915:03
45Ronja JungåkerKorsnäs IF OK54:55+17:1115:20
46Emelie KarlssonOK Landehof54:58+17:1415:21
47Jenny BredfeltLunds OK55:13+17:2915:25
48Jenny WegebroUmeå OK55:22+17:3815:27
49Amanda KarlssonOK Ravinen55:45+18:0115:34
50Tova HermodssonLunds OK56:54+19:1015:53
51Kristina TedhamreSnättringe SK57:19+19:3516:00
52Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna58:14+20:3016:15
53Hanna KjellinForsa OK58:53+21:0916:26
54Isabella LagoGöteborg-Majorna OK59:36+21:5216:38
55Erika DuhlboIFK Mora OK59:38+21:5416:39
56Elsa HolmgårdKils OK59:54+22:1016:43
57Heini RintanenEksjö SOK1:02:27+24:4317:26
58Elsa AnderssonBredaryds SOK1:02:42+24:5817:30
59Maria ErikssonEds SK1:03:10+25:2617:38
60Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:06:40+28:5618:37
61Sofia KlassonHestra IF1:07:51+30:0718:57
62Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:13:47+36:0320:36
63Cecilia DjerfVästerbergslagens OL1:28:46+51:0224:47
64Anna LampinenSundsvalls OK1:33:42+55:5826:10
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd
Tone AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Maria JanssonOK Linnéej start

D18 Elit 2

3 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara MandahlOK Linné45:5014:11
2Victoria AsketunOK Roxen46:41+0:5114:27
3Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK47:01+1:1114:33
4Emelie LorénOK Landehof50:05+4:1515:30
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK50:25+4:3515:36
6Elin NallgårdVästerås SOK50:46+4:5615:43
7Hanna BoquistIK Uven51:38+5:4815:59
8Sofia GrahnHestra IF54:30+8:4016:52
9Alice HultinOK Löftan54:51+9:0116:58
10Elin PoschJönköpings OK56:39+10:4917:32
11Emma NordbergOK Tranan57:48+11:5817:53
12Chantelle HesselbergOK Hällen57:49+11:5917:53
13Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad59:09+13:1918:18
14Sarah MagnussonLinköpings OK1:00:22+14:3218:41
15Klara LjunggrenLinköpings OK1:01:37+15:4719:04
16Ebba LeicktTullinge SK1:01:40+15:5019:05
17Stina ErikssonJönköpings OK1:01:54+16:0419:09
18Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:03:24+17:3419:37
19Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:25:36+39:4626:30
20Sofia FurebySnättringe SK1:39:31+53:4130:48
Elin DahlmarkVästerås SOKej godkänd
Alice BarreforsIK Uvenej godkänd
Ebba JanssonSöders-Tyresöej start
Sofia ErikssonStora Tuna OKej start
Saga SanderOK Milanej start

H18 Elit

3 890 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonRonneby OK31:518:11
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre32:18+0:278:18
3Simon ImarkTullinge SK33:27+1:368:35
3Victor ImarkTullinge SK33:27+1:368:35
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK34:36+2:458:53
6Oliwer LundbergOK Bävern34:53+3:028:58
7Erik HerneOK Ravinen35:15+3:249:03
8Andreas UllerKils OK35:30+3:399:07
9Jesper SvenskStora Tuna OK35:40+3:499:10
10Elias EkvallTrollhättans SOK35:59+4:089:15
11Andreas JonssonOK Orion36:52+5:019:28
12Robin SalénBergnäsets AIK37:16+5:259:34
13Timo SuterEksjö SOK37:18+5:279:35
14Hugo LillieströmOK Roxen37:19+5:289:35
15Viktor WassénVänersborgs SK37:30+5:399:38
16Fredrik JohanssonOK Nackhe37:53+6:029:44
17Johan OlsonIK Uven38:03+6:129:46
18Fredrik HamreforsVästerås SOK38:17+6:269:50
19Felix AxelssonMarkbygdens OK38:32+6:419:54
20Oskar EdvardssonJärfälla OK39:43+7:5210:12
21Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna39:54+8:0310:15
22Georg EklöwOK Södertörn40:08+8:1710:19
23Simon LarssonOK Hällen40:17+8:2610:21
24Filip TrofastBredaryds SOK40:25+8:3410:23
25Waldemar AnderssonLånghundra IF40:35+8:4410:25
26Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna40:58+9:0710:31
27Oskar ForsbergTullinge SK41:35+9:4410:41
28Lukas LundgrenVäxjö OK41:40+9:4910:42
29Johan WehlinSkogspojkarnas OK42:03+10:1210:48
30Benjamin LangerakJärfälla OK42:24+10:3310:53
31Arvid ClaessonJönköpings OK42:41+10:5010:58
32Eskil TryggöTrollhättans SOK42:43+10:5210:58
32Emil KarlssonHestra IF42:43+10:5210:58
34Olle GrywenzOK Linné43:21+11:3011:08
35August MollénOK Denseln43:24+11:3311:09
36Otto StuhlhoferOK Landehof44:09+12:1811:20
37Axel GranqvistOK Ravinen44:25+12:3411:25
38Albin ClaessonSävedalens AIK44:34+12:4311:27
39Niklas CarlssonSundbybergs IK44:35+12:4411:27
40Johan LindmanFinspångs SOK45:13+13:2211:37
41Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna45:57+14:0611:48
42Hampus NyströmIF Hagen45:59+14:0811:49
43Linus BacklundOK Södertörn46:17+14:2611:53
44Jonas LauriFK Herkules46:21+14:3011:54
45Simon SchusterIFK Lidingö SOK46:35+14:4411:58
46Henning SjökvistStora Tuna OK48:14+16:2312:23
47Per KarlssonOK Tylöskog48:15+16:2412:24
48Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK48:43+16:5212:31
49Jonas AnderssonOK Roxen48:48+16:5712:32
50Carl CarlssonNyköpings OK49:57+18:0612:50
51Arvid LinderOK Hällen51:22+19:3113:12
52Albin AlsiöIF Hagen51:36+19:4513:15
53Oscar PrytzGOIF Tjalve51:41+19:5013:17
54Emil PetterssonKarlskrona SOK51:49+19:5813:19
55Olle HedmanIF Hagen52:48+20:5713:34
56Felix Lindell ÖhmanOK Måsen55:50+23:5914:21
57Daniel RönnqvistOK Linné1:01:30+29:3915:48
58Erik TuuriBergnäsets AIK1:15:39+43:4819:26
59Sixten TörnqvistVästerås SOK1:17:17+45:2619:52
60Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:20:04+48:1320:34
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Nils GripKalmar OKej godkänd
Olof LissmatsOK Södertörnej start

H18 Elit 2

3 540 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NordströmTäby OK35:5310:08
2Axel HalvarssonKarlskrona SOK36:03+0:1010:11
3Johan PerssonAttunda OK38:06+2:1310:45
4Fryderyk PryjmaRehns BK38:45+2:5210:56
5Fritjof AxelssonFK Göingarna38:55+3:0210:59
6Walter LagerhällRehns BK40:41+4:4811:29
7Pontus ErlandssonSOK Viljan42:00+6:0711:51
8Erik VinbladLunds OK42:28+6:3511:59
9Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna42:47+6:5412:05
10Johan LammFrölunda OL42:57+7:0412:07
11Olle SörqvistMarkbygdens OK43:30+7:3712:17
12Benjamin SturekSOK Viljan44:11+8:1812:28
13Carl HolmbergIF Hagen44:13+8:2012:29
14Pontus LindblomOK Roxen44:16+8:2312:30
15Simon DahlbergOK Nolaskogsarna44:57+9:0412:41
16Adam SegerslättSkåneslättens OL45:00+9:0712:42
17Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb45:02+9:0912:43
18Rasmus MöllerArboga OK45:09+9:1612:45
19Emil GrehnOK Rodhen45:13+9:2012:46
20Viktor WohlgemuthOK Ravinen46:24+10:3113:06
21Oscar StombergIF Hagen46:58+11:0513:16
22Adam LöfströmJönköpings OK47:23+11:3013:23
23Ludvig WaktelSvaide Roma SOK47:43+11:5013:28
24Gustaf HedegårdOK Kolmården48:27+12:3413:41
25Hugo ThunbergOK Alehof48:30+12:3713:42
26Max KlassonOK Ravinen49:06+13:1313:52
27Erik NielsenOK Linné49:23+13:3013:57
28William ErnlundOK Linné50:02+14:0914:08
29Christian RedtzerAttunda OK50:05+14:1214:08
30Jesper VikmanOK Nolaskogsarna50:43+14:5014:19
31Olof SkoglundKils OK51:35+15:4214:34
32David LevinSvaide Roma SOK52:24+16:3114:48
33Henrik HamreforsVästerås SOK53:32+17:3915:07
34Alfred LönnVästerås SOK53:37+17:4415:08
35Hugo DalhammerOK Roxen54:29+18:3615:23
36Andreas MagnvallOK Södertörn54:42+18:4915:27
37Gustav FrænellSundsvalls OK56:17+20:2415:53
38Carl BörnstedtKungälvs OK58:31+22:3816:31
39Erik JönssonLunds OK1:08:49+32:5619:26
40Arne KvarnefalkJärfälla OK1:19:33+43:4022:28
Lucas NorrmanAttunda OKej godkänd
Hampus NorrbyJärfälla OKej godkänd
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Albin KvarnefalkJärfälla OKej start
David RisbergKils OKej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Victor HelgessonHestra IFej start
Isak HertinVästerviks OKej start
Johan HagströmerOK Klemmingenej start
Alexander GraadRonneby OKej start

D21

3 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SvenssonFrämmestads IK43:0411:38
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK43:29+0:2511:45
3Camilla EngstrandSävedalens AIK43:46+0:4211:49
4Helena StrandOK Landehof45:31+2:2712:18
5Åsa HellquistIFK Göteborg46:24+3:2012:32
6Kristin SkaarRyda SK47:08+4:0412:44
7Filippa SpånérSävedalens AIK52:04+9:0014:04
8Karin FägerlindCentrum OK53:14+10:1014:23
9Ida KallurOK Ravinen53:49+10:4514:32
10Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK55:18+12:1414:56
11Märta MollénSävedalens AIK59:50+16:4616:10
12Louise BorgTrollhättans SOK1:02:11+19:0716:48
13Sofia AnderssonCentrum OK1:03:52+20:4817:15
14Linda WesterbergTrollhättans SOK1:04:49+21:4517:31
15Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro1:05:48+22:4417:47
16Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:12:48+29:4419:40
17Madeleine AttforsSävedalens AIK1:18:51+35:4721:18
18Marie JinnemoHjärnarps OL1:19:46+36:4221:33
19Veronica NuijaGOIF Tjalve1:28:10+45:0623:49
20Isabella AgerhällOK Tisaren1:28:45+45:4123:59
21Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:37:12+54:0826:16
Linn GrällsOK Kåreej godkänd
Amanda ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Erika LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Christina Maria KasinKongsberg OLej start
Stina BergSävedalens AIKej start
Frida StrömgårdUddevalla OKej start

H21

4 420 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andréas ThernOK Skogshjortarna39:418:58
2Jonas LundgrenStora Tuna OK43:30+3:499:50
3Erik BengtssonOK Skogsfalken44:13+4:3210:00
4Magnus HomannOK Orinto44:29+4:4810:03
5Axel MattssonJärla Orientering44:41+5:0010:06
6Anton SundgrenLånghundra IF45:20+5:3910:15
7Oscar IvarssonHestra IF46:05+6:2410:25
8Jesper NilssonUlricehamns OK46:46+7:0510:34
9Johan LarssonOK Skogshjortarna46:49+7:0810:35
10Fredrik WennermarkOK Skogsfalken47:39+7:5810:46
11Johnny HålsjöVänersborgs SK47:40+7:5910:47
12Rikard PentonenIFK Göteborg47:58+8:1710:51
13David ModigOK Denseln48:01+8:2010:51
14Peter ThelinBredaryds SOK49:30+9:4911:11
15Arvid HenrikssonJärla Orientering49:51+10:1011:16
16Johan EngströmOK Orion51:12+11:3111:35
17Tobias MattssonTrollhättans SOK57:37+17:5613:02
18Petter ErikssonÅmåls OK1:00:31+20:5013:41
19Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:16:26+36:4517:17
20Filip JounotGOIF Tjalve1:18:10+38:2917:41
Fredrik AnderssonIF Rigorej godkänd
Marcus SvenssonFK Bokenej godkänd
Robin PousetteLånghundra IFej godkänd
Viktor TovessonOK Orionej start
Jonatan AnderssonFalkenbergs OKej start
Johan AntonssonOK Löftanej start
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H20

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav JohanssonUlricehamns OK1:05:5717:49
Ludwig JohanssonUlricehamns OKej godkänd

D18

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna GuståsLinköpings OK56:1917:35
2Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:05:21+9:0220:25
3Hanna SundströmVästerås SOK1:07:36+11:1721:07
Matilda SkunckeTäby OKej godkänd
Johanna RundqvistOK Nackheej godkänd
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start

H18

3 530 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Immanuel StensötaFrölunda OLej start
Axel ForsmanFK Herkulesej start

D16

3 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK36:2211:05
2Sofia JohanssonOK Skärmen40:29+4:0712:20
3Hanna JohannessonRonneby OK41:09+4:4712:32
4Johanna NilssonKungälvs OK42:16+5:5412:53
5Frida ZeijlonOK Hällen43:31+7:0913:16
6Ellika GrothKungälvs OK45:23+9:0113:50
7Selma MoqvistLerums SOK46:32+10:1014:11
8Ellen BlennowFalköpings AIK OK49:39+13:1715:08
9Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK50:43+14:2115:27
10Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF50:59+14:3715:32
11Moa AlsiöFalköpings AIK OK52:42+16:2016:04
12Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad54:33+18:1116:37
13Malva EvebornOK Roxen1:01:37+25:1518:47
14Linnéa GustafssonOK Hällen1:13:18+36:5622:20
15Evelina OlssonOK Nackhe1:14:49+38:2722:48
Klara SäfstenMölndal Outdoor IFej godkänd
Isabella AumoKungälvs OKej godkänd
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Malin NilssonOK Trananej godkänd
Elina HansonKungälvs OKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Kajsa RaskKungälvs OKej start

H16

3 320 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK27:398:19
2Daniel BogrenIF Hagen31:29+3:509:28
3Axel OlssonOK Skogsstjärnan31:37+3:589:31
4Hugo SetthagenOK Tranan31:47+4:089:34
5Anders BjörklundTrollhättans SOK32:39+5:009:50
6Victor HanssonJönköpings OK32:44+5:059:51
7Petter BergstedtMarkbygdens OK35:08+7:2910:34
8Martin LammFrölunda OL36:00+8:2110:50
9Adrian VartiaOK Löftan37:08+9:2911:11
10Erik HogedalGöteborg-Majorna OK37:48+10:0911:23
11Marcus CarlssonIF Hagen37:50+10:1111:23
12William LundstedtMullsjö SOK41:43+14:0412:33
13Gabriel SturessonLerums SOK41:52+14:1312:36
14Carl JosefssonSävedalens AIK43:09+15:3012:59
15Eric BerlinTrollhättans SOK43:33+15:5413:07
16Jacob EnbergHalmstad OK44:00+16:2113:15
17Thorsten SvenssonFinspångs SOK51:22+23:4315:28
18Johan HjelmérSjövalla FK53:13+25:3416:01
19Nils HammarFK Herkules58:44+31:0517:41
20Adam OlssonSjövalla FK1:03:47+36:0819:12
21Johan HolmbergIF Hagen1:03:50+36:1119:13
22Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:04:33+36:5419:26
23Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb1:19:48+52:0924:02
24Tobias ErixonOK Kullingshof1:46:30+1:18:5132:04
Hugo StrömUlricehamns OKej godkänd
Olle BergstedtMarkbygdens OKej start
Samuel ErikssonEds SKej start
Samuel PihlströmOK Landehofej start

H16 Kort

3 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip EkbergTrollhättans SOK1:54:1437:34

D14

3 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK32:4010:40
2Lovisa MoqvistLerums SOK39:40+7:0012:57
3Clara JohanssonOK Skärmen40:42+8:0213:18
4Olivia LundstedtSjövalla FK42:31+9:5113:53
5Ebba LindOK Skärmen45:01+12:2114:42
6Elsa KarlssonOK Landehof46:01+13:2115:02
7Emma IvarssonOK Kullingshof56:49+24:0918:34
8Hanna GabrielssonKungälvs OK57:10+24:3018:40
9Elsa HermanssonIFK Mora OK58:51+26:1119:13
10Sofia RaskKungälvs OK1:02:45+30:0520:30
11Elin HelmerssonOK Skogsvargarna1:09:32+36:5222:43
12Alva SvärdhagenLidköpings VSK1:11:36+38:5623:23
13Katrin AsplundKungälvs OK1:24:46+52:0627:42
14Marie AsplundKungälvs OK1:24:59+52:1927:46
15Rakel HansonKungälvs OK1:27:55+55:1528:43
16Ella SelmossonLidköpings VSK1:30:54+58:1429:42
Rebecka PihlströmOK Landehofej godkänd
Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Frida JohanssonOK Skärmenej godkänd
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej start
Disa RangertKungälvs OKej start
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Thea FagerströmIFK Göteborgej start

H14

3 060 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo MandingerTrollhättans SOK35:3611:38
2Willy FjällborgStenungsunds OK36:13+0:3711:50
3Jakob GunnarssonLerums SOK37:24+1:4812:13
4Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK39:06+3:3012:46
5Anton CarlssonIF Hagen39:27+3:5112:53
6Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan41:00+5:2413:23
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK42:45+7:0913:58
8Casper SkeppSävedalens AIK45:02+9:2614:43
9Malte EvebornOK Roxen48:04+12:2815:42
10Arvid BacktemanLerums SOK48:30+12:5415:50
11David AlménTrollhättans SOK49:19+13:4316:06
12Arvid EkströmStenungsunds OK49:34+13:5816:11
13William SturessonLerums SOK49:57+14:2116:19
14Erik IngemarssonHestra IF50:36+15:0016:32
15Albin SchmidtFrölunda OL55:41+20:0518:11
16Linus BoströmOK Alehof56:12+20:3618:21
17Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK58:37+23:0119:09
18Edvin NilssonKungälvs OK1:00:44+25:0819:50
19Erik JohanssonOK Alehof1:00:57+25:2119:55
20Edvin KarlssonKungälvs OK1:04:42+29:0621:08
21Erik ÖstlingKungälvs OK1:12:00+36:2423:31
22Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:14:29+38:5324:20
23Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu1:15:24+39:4824:38
Isak OlssonStigsökarnaej start
Albin NyqvistOK Landehofej start
Felix DrejmoOK Landehofej start

D14 Kort

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HelmerssonOK Skogsvargarna55:5623:36
Julia EkbergTrollhättans SOKej godkänd

D12

2 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof21:548:49
2Elina ReinholdssonOK Alehof22:40+0:469:08
3Audrey HanssonFrölunda OL27:22+5:2811:02
4Ebba ThernOK Skogshjortarna35:10+13:1614:10
5Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna39:08+17:1415:46
6Anna BackmanLidköpings VSK43:06+21:1217:22
7Jennifer StigssonTrollhättans SOK43:14+21:2017:25
8Amanda EckerlidSävedalens AIK53:10+31:1621:26
9Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna54:05+32:1121:48
Hanna AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Agnes IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej start
Julia WallbergOK Alehofej start

H12

2 350 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HanssonOK Löftan17:427:31
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:53+2:118:27
3Simon BååthSävedalens AIK21:36+3:549:11
4Elias NyqvistOK Landehof21:43+4:019:14
5Ebbe HolmqvistSjövalla FK22:53+5:119:44
6Erik SlättOK Alehof24:43+7:0110:31
7Lucas BoströmOK Alehof25:04+7:2210:40
8Simon CorneliussonOK Löftan25:52+8:1011:00
9Axel BrönnestamOK Gipen26:39+8:5711:20
10Edvin OckbornTrollhättans SOK26:42+9:0011:21
11Hannes EssungerSjövalla FK27:02+9:2011:30
12Alfred JohanssonOK Alehof27:13+9:3111:34
13Dante RangertKungälvs OK28:55+11:1312:18
14Lukas GrothKungälvs OK30:49+13:0713:06
15Lowe HammarFK Herkules31:10+13:2813:15
16Simon KarlssonKungälvs OK33:31+15:4914:15
17Noel BengtssonOK Skogshjortarna46:57+29:1519:58
18Adam SjööarvOK Nackhe52:48+35:0622:28
19Emil GrönroosOK Alehof1:05:25+47:4327:50
Jonathan RundqvistOK Nackheej godkänd
Nils SörellOK Skogshjortarnaej godkänd
Alwin EinarssonKungälvs OKej godkänd
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Gustav BertsOK Alehofej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna VerhagenOK Orinto31:2015:35
Ofelia ElvhagenOK Skogshjortarnaej start
Johanna PihlströmOK Landehofej start
Linnéa SvenssonOK Skogshjortarnaej start
Agnes ThulinKungälvs OKej start

H12 Kort

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar NymanOK Gipen21:0310:28
2Simon LjungkvistOK Alehof24:19+3:1612:05
3Johan ÖstlingKungälvs OK28:48+7:4514:19
Wilhelm OlssonStigsökarnaej start
Hugo NobornIFK Göteborgej start
Erik EkbergTrollhättans SOKej start
Valter DrejmoOK Landehofej start
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start

D10

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna17:298:47
2Clara LövgärdOK Alehof22:03+4:3411:04
3Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK22:46+5:1711:26
4Klara EberlénOK Skogshjortarna25:33+8:0412:50
5Sara BengtssonOK Alehof26:01+8:3213:04
6Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:18+8:4913:12
7Tilde EvebornOK Roxen27:27+9:5813:47
8Wilma ReinholdssonOK Alehof28:06+10:3714:07
9Emelina HolmqvistSjövalla FK30:48+13:1915:28
10Linnea HermanssonIFK Mora OK33:18+15:4916:44
Ally BlomFrölunda OLej start
Frida StigssonTrollhättans SOKej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Lilly JorehedOK Gipenej start

H10

2 020 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL13:426:46
2Liam HogedalVänersborgs SK16:59+3:178:24
3Axel EkdalaKungälvs OK19:55+6:139:51
4Filip HanssonOK Löftan20:23+6:4110:05
5Ola LeireGöteborg-Majorna OK20:31+6:4910:09
6Oskar WesterbergTrollhättans SOK23:05+9:2311:25
7Albin SvenssonFK Herkules23:22+9:4011:34
8Felix JohanssonOK Alehof24:01+10:1911:53
9Axel SlättOK Alehof26:07+12:2512:55
10Axel EckerlidSävedalens AIK27:18+13:3613:30
11Noah TrensSjövalla FK29:15+15:3314:28
12Malte LjungkvistOK Alehof31:41+17:5915:41
13Christopher AndrénOK Gipen31:52+18:1015:46
14Erik VerhagenOK Orinto50:08+36:2624:49
Anton RaskKungälvs OKej godkänd
Isak NilssonOK Landehofej start

D35

3 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK40:5311:34
2Emelie SvalinVänersborgs SK41:41+0:4811:48
3Karin ThernOK Skogshjortarna50:10+9:1714:12
4Linda CorneliussonOK Löftan1:42:49+1:01:5629:07

H35

4 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK42:479:40
2Thomas BörstellSävedalens AIK53:17+10:3012:03
3Peder HallbergIK Ymer54:59+12:1212:26
4Gabriel ElesEmmaboda Verda OK57:28+14:4113:00
5Martin AnderssonSjövalla FK1:01:51+19:0413:59
6David AndréGöteborg-Majorna OK1:35:34+52:4721:37
Håkan B SamorLerums SOKej start
Jan GrahnIK Uvenej start

D40

3 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara PrinceMölndal Outdoor IF37:5811:38
2Lotta SaetreOK Landehof39:49+1:5112:12
3Maria HolmqvistSjövalla FK42:23+4:2513:00
4Anna NordelöfMölndal Outdoor IF46:33+8:3514:16
5Susanne CoxLerums SOK59:42+21:4418:18
6Annelie HermanssonIFK Mora OK1:10:30+32:3221:37
7Gunilla FredmanOK Skogshjortarna1:42:02+1:04:0431:17
Martina StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Jenny JohanssonIK Ymerej start
Jenny JohanssonIFK Göteborgej start
Karin NobornIFK Göteborgej start

H40

3 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof42:1410:49
2Marcus HanssonFrölunda OL43:28+1:1411:08
3Magnus HanssonOK Löftan45:12+2:5811:35
4Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK56:07+13:5314:23
5Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:07:37+25:2317:20
6Martin LindsjöSävedalens AIK1:14:20+32:0619:03
7Henrik HellborgCentrum OK1:24:09+41:5521:34
8Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:44:29+1:02:1526:47
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKej start
Bo KronOK Flundrehofej start
Claes SetthagenOK Trananej start

D45

2 960 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonOK Kolmården42:0114:11
2Anna ErikssonOK Landehof45:20+3:1915:18
3Marina AxelssonMarkbygdens OK47:03+5:0215:53
4Anne JohanssonKarlskrona SOK48:59+6:5816:32
5Sara LorénOK Landehof49:02+7:0116:33
6Anna NordinSundsvalls OK50:53+8:5217:11
7Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK52:58+10:5717:53
8Catarina BengtssonOK Nackhe53:02+11:0117:55
9Agneta GustavssonOK Tyr54:01+12:0018:14
10Sofia KarlssonOK Landehof54:04+12:0318:15
11Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna57:30+15:2919:25
12Marie-Louise PerssonFK Herkules57:35+15:3419:27
13Malin LammFrölunda OL1:00:32+18:3120:27
14Åse FuxborgSjövalla FK1:01:43+19:4220:51
15Annelie JohanssonOK Skärmen1:03:16+21:1521:22
16Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:06:15+24:1422:22
17Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:06:56+24:5522:36
18Anna NorrbomSala OK1:11:57+29:5624:18
19Annika OhlssonÄrla IF1:20:28+38:2727:11
20Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:28:33+46:3229:54
Agneta LarssonIK Uvenej godkänd
Pernilla KarlssonOK Landehofej godkänd
Pia JohanssonOK Landehofej start
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OKej start

H45

3 860 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK32:048:18
2Sören SturessonLerums SOK37:50+5:469:48
3Thomas JohannessonRonneby OK40:24+8:2010:27
4Mikael BergstedtMarkbygdens OK40:26+8:2210:28
5Fredrik SmedbergOK Skogsfalken41:05+9:0110:38
6Claes HagstrandLerums SOK41:44+9:4010:48
7Thomas JosarpFK Friskus-Varberg43:41+11:3711:19
8Magnus WihlborgOK Gynge47:17+15:1312:14
9Jan OlaussonMarkbygdens OK48:58+16:5412:41
10Anders HellgrenFrölunda OL50:01+17:5712:57
11Mattias BååthSävedalens AIK52:19+20:1513:33
12Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb54:00+21:5613:59
13David OlssonOK Skogsstjärnan54:50+22:4614:12
14Henrik ErdalenIFK Göteborg57:10+25:0614:48
15Magnus TrofastBredaryds SOK59:52+27:4815:30
16Anders LillieströmOK Roxen1:00:26+28:2215:39
17Patrik EvebornOK Roxen1:01:43+29:3915:59
18Mikael SvenssonFK Herkules1:02:50+30:4616:16
19Fredrik PlumppuHestra IF1:03:19+31:1516:24
20Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:04:43+32:3916:45
21Johan ÅbergOK Landehof1:05:58+33:5417:05
22Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:08:27+36:2317:43
23Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:09:16+37:1217:56
24Jonas HultinOK Löftan1:12:40+40:3618:49
25Henrik EssungerSjövalla FK1:15:34+43:3019:34
26Ulf NyqvistOK Landehof1:24:48+52:4421:58
27Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:38:10+1:06:0625:25
Lennart JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
Andreas RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Conny ErixonOK Kullingshofej start
Martin SvenssonMarkbygdens OKej start
Henrik PetterssonOK Roxenej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start

D50

2 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken40:2014:21
2Charlotte LindkvistLeksands OK43:24+3:0415:26
3Carina SandbergSäterbygdens OK43:28+3:0815:28
4Karin SvenskStora Tuna OK45:49+5:2916:18
5Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK47:09+6:4916:46
6Anna Von KrusenstiernaOK Kåre47:50+7:3017:01
7Helena ErikssonEds SK52:15+11:5518:35
8Eva HägnanderLidköpings VSK52:59+12:3918:51
9Annika AasaIK Uven53:25+13:0519:00
10Christina HalvarssonOK Kroppefjäll1:00:21+20:0121:28
11Kristina SpångbergLunds OK1:01:41+21:2121:57
12Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna1:05:43+25:2323:23
13Åsa SörlinLustens OK1:13:42+33:2226:13
14Anna JohanssonJönköpings OK1:15:30+35:1026:52
15Helena StensötaFrölunda OL1:52:31+1:12:1140:02
Anki GustafssonSäterbygdens OKej godkänd
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej godkänd
Eva PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Gunnel JernstigVänersborgs SKej godkänd
Lotta RansjöOK Tyrej godkänd
Kristina LindOK Skärmenej godkänd
Åsa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Ewa HolmbergIF Hagenej godkänd
Tuuli SaariFK Herkulesej godkänd
Margareta MandingerTrollhättans SOKej godkänd
Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborgej godkänd
Anne SvantessonHjärnarps OLej godkänd
Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start
Marie AlfredssonOK Tyrej start
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Karin BergdahlIK Uvenej start

H50

3 520 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF29:228:20
2Ulrik OlssonBrattås CK31:49+2:279:02
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK35:27+6:0510:04
4Lars SvantessonHjärnarps OL37:07+7:4510:32
5Robert HallbergIK Uven37:44+8:2210:43
6Roger HugossonSundsvalls OK38:29+9:0710:55
7Janne MattssonTrollhättans SOK39:06+9:4411:06
8Kennet HorvathHalmstad OK39:09+9:4711:07
9Lars G JohanssonIFK Göteborg41:03+11:4111:39
10Per SundströmVästerås SOK41:12+11:5011:42
11Joachim FribergFalköpings AIK OK42:41+13:1912:07
12Peter ZetterströmSöders-Tyresö43:17+13:5512:17
13Anders DalhammerOK Roxen43:34+14:1212:22
14Jan AsketunOK Roxen43:50+14:2812:27
15Mikael JungbjerGöteborgs SK44:01+14:3912:30
16Martin MandingerTrollhättans SOK44:19+14:5712:35
17Per WintherVästerbergslagens OL44:48+15:2612:43
18Christer BorgGöteborg-Majorna OK45:46+16:2413:00
19Magnus KarlssonOK Landehof45:49+16:2713:00
20Lars BjörkingOK Skogshjortarna46:08+16:4613:06
21Magnus OhlssonSjövalla FK47:04+17:4213:22
22Mats BredfeltLunds OK48:36+19:1413:48
23Anders LammFrölunda OL48:55+19:3313:53
24Stefan TörnqvistVästerås SOK49:50+20:2814:09
25Nils AronssonOK Tisaren51:05+21:4314:30
26Göran StuhlhoferOK Landehof51:07+21:4514:31
27Per SvenssonFinspångs SOK51:40+22:1814:40
28Johan HanssonJönköpings OK52:06+22:4414:48
29Torbjörn GrahnIK Uven52:48+23:2615:00
30Per SandbergSäterbygdens OK55:46+26:2415:50
31Stefan HammarFK Herkules56:03+26:4115:55
32Stefan SpetzUlricehamns OK58:44+29:2216:41
33Ingvar IvarssonOK Kullingshof59:03+29:4116:46
34Johan WettergrenIK Uven1:03:58+34:3618:10
35Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:08:56+39:3419:35
36Nils EklöwOK Södertörn1:10:03+40:4119:54
37Phil MullinsSjövalla FK1:11:21+41:5920:16
38Stig GustafssonIK Ymer1:12:18+42:5620:32
39Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:16:40+47:1821:46 Ladda ner rutt i gpx-format
40Stefan Karlsson AlsiöFalköpings AIK OK1:31:23+1:02:0125:57
41Tomasz PryjmaUNTS Warszawa1:31:36+1:02:1426:01
42Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:33:08+1:03:4626:27
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Per KällvikÅmåls OKej godkänd
Peter CederbergVänersborgs SKej godkänd
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start
Jan HindérTolered-Utby Ol-klubbej start
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Per ErikssonVästerbergslagens OLej start
Peter StrömdahlOK Skogsvargarnaej start
Joakim IngelssonOK Hammarenej start

D55

2 640 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK38:0814:26
2Britta SahlinVänersborgs SK40:37+2:2915:23
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK40:55+2:4715:29
4Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb40:57+2:4915:30
5Eva Rabe MagnussonIF Hagen41:46+3:3815:49
6Kerstin TjernlundOK Vilse 8741:52+3:4415:51
7Christina BirathStenungsunds OK43:13+5:0516:22
8Birgit HanssonHerrestads AIF44:50+6:4216:58
9Nina BejbomUddevalla OK45:10+7:0217:06
10Gunilla AxelssonSävedalens AIK46:17+8:0917:31
11Mona OlssonBrattås CK56:02+17:5421:13
12Ann Warma LaasOK Skogshjortarna56:25+18:1721:22
13Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK56:28+18:2021:23
14Lena RunessonOK Vivill58:37+20:2922:12
15Mona PalmLessebo OK1:00:48+22:4023:01
16Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:01:53+23:4523:26
17Maria ErikssonÅmåls OK1:02:34+24:2623:41
18Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:12:21+34:1327:24
19Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:50:11+1:12:0341:44
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Margareta NetzTrollhättans SOKej start
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej start

H55

3 310 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordinSundsvalls OK35:2110:40
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK41:28+6:0712:31
3Lars HolmbergIF Hagen41:31+6:1012:32
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb42:02+6:4112:41
4Torsten BacktemanLerums SOK42:02+6:4112:41
6Lars FremstadLarvik OK42:40+7:1912:53
7Sten GustafssonEds SK42:55+7:3412:57
8Ulf WallinGöteborg-Majorna OK45:23+10:0213:42
9Andres LaasOK Skogshjortarna45:37+10:1613:46
10Thomas AttforsSävedalens AIK47:50+12:2914:27
11Andrew LagoGöteborg-Majorna OK47:59+12:3814:29
12Mats LindqvistSävedalens AIK48:13+12:5214:34
13Stefan SjöblomFrölunda OL48:14+12:5314:34
14Tore TjernlundOK Vilse 8748:33+13:1214:40
15Jan IvarssonOK Skogshjortarna48:37+13:1614:41
16Stefan StombergIF Hagen49:07+13:4614:50
17Tomas AnderssonTrollhättans SOK49:59+14:3815:06
18Claes EkbergLidköpings VSK51:28+16:0715:32
19Hans GarmerGöteborg-Majorna OK51:37+16:1615:35
20Jerker NetzTrollhättans SOK52:03+16:4215:43
21Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK52:22+17:0115:49
22Anders AxelssonTrollhättans SOK52:33+17:1215:52
23Peo SvenskStora Tuna OK52:48+17:2715:57
24Arne KlintbergEksjö SOK53:12+17:5116:04
25Magnus JosefssonSävedalens AIK53:47+18:2616:14
26Örjan WängdahlOK Gipen57:05+21:4417:14
27Stefan GustafssonOK Hällen59:08+23:4717:51
28Lars RunessonOK Vivill59:51+24:3018:04
29Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:02:13+26:5218:47
30Per-Martin JohanssonIF Rigor1:08:26+33:0520:40
31Ulf SkoglundKils OK1:16:27+41:0623:05
32Martin EickhoffSävedalens AIK1:21:18+45:5724:33
33Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna1:46:27+1:11:0632:09
34Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:54:24+1:19:0334:33
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas JerlinFrölunda OLej godkänd
Stig LarssonGöteborg-Majorna OKej start
Ola LundhIF Hagenej start
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Christer CarlssonIK Uvenej start
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKej start
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BerglundSävedalens AIK29:2213:03
2Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK39:11+9:4917:24
3Anneli Brander NilssonStenungsunds OK40:08+10:4617:50
4Kerstin BurmanKvillebyns SK40:39+11:1718:04
5Solveig HedenblomSjövalla FK40:54+11:3218:10
6Eva KarlssonUddevalla OK43:55+14:3319:31
7Margareta HallménAttunda OK48:04+18:4221:21
8My EngströmLerums SOK49:01+19:3921:47
9Gunilla HogedalVänersborgs SK51:02+21:4022:40

H60

3 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL41:3412:59
2Johan BerglundSävedalens AIK43:27+1:5313:34
3Christer ErikssonÅmåls OK50:21+8:4715:44
4Dan WidercrantzOK Skärmen52:25+10:5116:22
5Uno MagnussonIF Hagen53:23+11:4916:40
6Gunnar BejbomUddevalla OK59:46+18:1218:40
7Odd OlssonUddevalla OK1:00:55+19:2119:02
8Erkki PulkkinenRasti-Lukko1:02:03+20:2919:23
9Bernt AnderssonIF Rigor1:02:29+20:5519:31
10Bror WidénUddevalla OK1:07:16+25:4221:01
11Reine SpetzStenungsunds OK1:09:42+28:0821:46
12Bengt LingegårdOK Gipen1:12:52+31:1822:46
13Anders HallménAttunda OK1:20:15+38:4125:04
14Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:28:00+46:2627:30
Lars EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Tommy RoosFalköpings AIK OKej start
Thord EkströmTrollhättans SOKej start
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej start

D65

2 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården31:5414:10
2Karin AxelssonIK Uven40:56+9:0218:11
3Maria NorellFrölunda OL42:42+10:4818:58
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK45:47+13:5320:20
5Lotta BörjessonSävedalens AIK56:49+24:5525:15
6Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:00:32+28:3826:54
Marion HallstenUddevalla OKej godkänd
Eva LindahlOK Gipenej godkänd
Eva AlsinIK Ymerej godkänd
Gunnel TurpeinenKvillebyns SKej start
Eva BlomströmIK Sternej start

H65

2 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK28:1810:38
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto29:00+0:4210:54
3Bo HerderssonMarkbygdens OK29:05+0:4710:56
4Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb30:58+2:4011:38
5Björn PalmLessebo OK31:50+3:3211:58
6Yngve NilssonOK Gipen34:43+6:2513:03
7Benny IvarssonFjärås AIK36:36+8:1813:45
8Sören SvenssonSjövalla FK36:42+8:2413:47
9Hans M CarlssonIFK Göteborg38:56+10:3814:38
10Roalh KlevelandKvillebyns SK40:10+11:5215:06
11Björn EngströmLerums SOK42:33+14:1515:59
12Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:06+14:4816:12
13Jan-Erik PålssonUddevalla IS43:21+15:0316:17
14Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK52:29+24:1119:43
15Leif ÅkerblomStora Tuna OK57:11+28:5321:29
16Lars ÖsterbergSävedalens AIK59:26+31:0822:20
17Johnny KarlssonUddevalla OK1:00:30+32:1222:44
18Gunnar HedbergÖstersunds OK1:13:46+45:2827:43
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Björn JägerströmIK Uvenej start
Per FredrikssonOK Skogshjortarnaej start
Sten BlomströmIK Sternej start
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej start

D70

2 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern52:3822:18
2Gunnel SvenssonIK Ymer53:01+0:2322:27
3Ann-Britt JohanssonIK Stern58:06+5:2824:37
4Britt RangertIK Ymer1:00:11+7:3325:30
5Lena WaernTrollhättans SOK1:02:11+9:3326:20
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OLej godkänd
Barbro JohanssonSjövalla FKej godkänd
Ingegerd ArvidssonIF Rigorej start

H70

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna29:4011:52
2Rune SandbergUddevalla OK31:45+2:0512:42
3Dag LorénOK Frisene35:31+5:5114:12
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:16+7:3614:54
5Henrik HvoslefIK Stern38:14+8:3415:17
6Ted LiivrandOK Skogshjortarna39:55+10:1515:58
7Hans CarlstedtSävedalens AIK44:04+14:2417:37
8Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK45:50+16:1018:20
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer46:50+17:1018:44
10Bertil IngemarssonHestra IF53:51+24:1121:32
11Anders AxelssonSävedalens AIK56:42+27:0222:40
12Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:01:05+31:2524:26
13Mårten SvenssonOK Gipen1:07:32+37:5227:00 Ladda ner rutt i gpx-format
14Kjell BengtssonSävedalens AIK1:09:25+39:4527:46
15Lennart FärjhageOK Gipen1:26:19+56:3934:31
Stig-Ove TollIK Sternej start
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej start
Jan LarssonSävedalens AIKej start
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej start
Lennart AlmströmIK Sternej start
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start

D75

1 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb40:3421:34
2Gunnel BörjessonIK Uven46:47+6:1324:53
3Brita SärdquistIK Ymer48:29+7:5525:47
4Signe NymanUddevalla IS53:18+12:4428:21
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna55:28+14:5429:30
6Marianne GrahnSävedalens AIK1:16:32+35:5840:42
Inger HallbergIK Uvenej godkänd
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej start

H75

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna36:4214:40
2Matts MattssonOK Gipen45:32+8:5018:12
3Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad45:46+9:0418:18
4Roland BrandshageSävedalens AIK46:04+9:2218:25
5Mats JodalGöteborg-Majorna OK54:19+17:3721:43
6Lars JellvertFellingsbro GOIF1:06:45+30:0326:42
7Göran OlofssonFjärås AIK1:16:34+39:5230:37
Bengt HanssonOK Löftanej godkänd
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start

H80

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK53:5122:49
2Atte HeikkiläOK Gipen1:02:55+9:0426:39
3Leif EdsandSävedalens AIK1:15:11+21:2031:51
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start

H85

1 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove KilbornUddevalla IS51:3927:28
Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OKej start

Inskolning

1 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Moa DahlOK Alehoffullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Alvin HogedalOK Alehoffullföljt
Sally PilbladIFK Göteborgfullföljt
Vidar SunessonOK Alehoffullföljt
Johan BlickOK Alehofej godkänd

U1

1 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL21:5912:08
2Ludvig FuxborgSjövalla FK22:24+0:2512:22
3William BjörnbeckerSjövalla FK22:34+0:3512:28
4Linus WeihardSävedalens AIK23:00+1:0112:42
5Ebba EberlénOK Skogshjortarna24:15+2:1613:23
6Linnea AndrénOK Gipen24:40+2:4113:37
7Maja KarlssonKungälvs OK25:45+3:4614:13
8Nelly GrothKungälvs OK25:46+3:4714:14
9Isak ElesEmmaboda Verda OK30:55+8:5617:04
10Jonas LeireGöteborg-Majorna OK31:19+9:2017:18
11Ida SylvanVänersborgs SK33:43+11:4418:37
12Elsa IngemarssonHestra IF34:46+12:4719:12
13Gabriel SlättOK Alehof37:28+15:2920:41
14Elly EinarssonKungälvs OK39:06+17:0721:36
15Signe KullmanOK Alehof45:32+23:3325:09
16Mailis HolmqvistSjövalla FK47:00+25:0125:58
17Rolf Bern ErikssonKlubblös Granne1:31:35+1:09:3650:35
Jacob BörstellSävedalens AIKej godkänd

U2

2 380 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SöderbomSävedalens AIK26:0210:56
2Gabriel HogedalVänersborgs SK34:13+8:1114:22
3Emil WalleniusFrölunda OL36:51+10:4915:28
4Karin PrinceMölndal Outdoor IF39:49+13:4716:43
5Maja NordelöfMölndal Outdoor IF39:53+13:5116:45
6Anton RydénOK Alehof40:02+14:0016:49
7Rebecka AnderssonOK Alehof40:20+14:1816:56
8Noah OlssonStigsökarna41:07+15:0517:16
9Vidar EkdalaKungälvs OK45:14+19:1219:00
10Mickaela StorckKlubblös47:39+21:3720:01
11Maja LarssonOK Alehof47:40+21:3820:01
12Edvin LanneKungälvs OK52:13+26:1121:56
13Arvid LanneKungälvs OK52:23+26:2122:00
14Elsa SchmidtFrölunda OL55:10+29:0823:10
15Sven KarlssonOK Alehof56:52+30:5023:53
16Malin HelmerssonOK Skogsvargarna1:09:56+43:5429:23
Ebba LövgärdOK Alehofej godkänd
Elin JohanssonIFK Göteborgej start

Öppen motion 1

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil SagnérOK Gipen48:0420:43
2Andrea FasthHestra IF1:14:24+26:2032:04

Öppen motion 3

2 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan HöögHagaby GoIF Örebro30:0110:52
2Madelene HanssonOK Löftan30:41+0:4011:07
3John HermanssonIFK Mora OK31:51+1:5011:32
4Emanuel AndrénOK Gipen35:52+5:5112:59
5Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna36:57+6:5613:23
6Marcus SöderbomSävedalens AIK40:09+10:0814:32
7Eva KilnäsSjövalla FK42:23+12:2215:21
8Eva LingegårdOK Gipen43:08+13:0715:37
9Liselotte EvebornOK Roxen44:32+14:3116:08
10Gunilla BernevingOK Gipen47:07+17:0617:04
11Birgitta VerhagenOK Orinto56:53+26:5220:36
12Liv LindOK Skärmen57:06+27:0520:41
13Bibbi GustafssonOK Gipen1:16:19+46:1827:39
Ingela OlssonUddevalla OKej godkänd
Liam BodénKlubblös Granneej godkänd
Sonja AndrénOK Gipenej start

Öppen motion 5

3 340 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HjertbergHestra IF40:0612:00
2Jörgen NymanOK Gipen44:00+3:5413:10
3Gunnar HallOK Skogsvargarna51:11+11:0515:19
4Nikolina BrixlandKlubblös53:43+13:3716:04
5Christine LundOK Skogshjortarna54:27+14:2116:18
6Johan HallmanKlubblös55:56+15:5016:44
7Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK59:59+19:5317:57
8Annica BörjessonSävedalens AIK1:08:25+28:1920:29
9Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK1:09:40+29:3420:51
10Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:09:54+29:4820:55
11Mattias KarlssonOK Alehof1:14:39+34:3322:21
12Johanna HelgarKlubblös1:16:56+36:5023:02
13Usman AfridiTrollhättans SK1:19:54+39:4823:55
14Karl-Eric BackmanLidköpings VSK1:20:24+40:1824:04
15Anna Ekbom OlsonIK Uven1:23:53+43:4725:06
16Anette NordbergOK Tranan1:24:52+44:4625:24
17Maria ÅbergOK Landehof1:28:22+48:1626:27
18Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK1:28:49+48:4326:35
19Daniel EdebroKlubblös1:29:19+49:1326:44
20Johan KärnfeltFrölunda OL1:41:36+1:01:3030:25
21Sidonie WintherVästerbergslagens OL1:45:20+1:05:1431:32
22Berkley StaggOK Skogsvargarna1:48:34+1:08:2832:30
23Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:51:15+1:11:0933:18
24Monica BrönnestamOK Gipen1:59:18+1:19:1235:43
25Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna2:14:54+1:34:4840:23
Johan SpetzUlricehamns OKej godkänd
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marie AlenvikOK Alehofej godkänd
Johannes AronssonOK Tyrej godkänd
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Frida KällménOK Tisarenej godkänd

Öppen motion 7

2 930 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK32:4111:09
2Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK36:39+3:5812:30
3Maria GustafssonSävedalens AIK37:07+4:2612:40
4Tobias HolmqvistSjövalla FK37:18+4:3712:43
5Annika LeufvénÅmåls OK43:36+10:5514:52
6Magnus BlennowFalköpings AIK OK44:43+12:0215:15
7Jonas JohanssonOK Nackhe46:36+13:5515:54
8Sara ForsbergOK Kolmården47:07+14:2616:04
9Matti RaitoharjuRasti-Lukko48:04+15:2316:24
10Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK48:19+15:3816:29
11Mikael JohanssonOK Skärmen50:03+17:2217:04
12Erik LindströmOK Tranan52:19+19:3817:51
13Gunnel SvenssonOK Tranan53:44+21:0318:20
14Ingemar BertilssonOK Landehof54:06+21:2518:27
15Anders LundOK Skogshjortarna54:07+21:2618:28
16Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK54:31+21:5018:36
17Arne AnderssonBredaryds SOK54:35+21:5418:37
18Dan LundstedtMullsjö SOK54:52+22:1118:43
19Carina IvarssonOK Kullingshof54:57+22:1618:45
20Mattias BillsonVänersborgs SK55:43+23:0219:00
21Bo MagnussonKFUM Örebro OK55:56+23:1519:05
22Albert JohannessonKlubblös56:34+23:5319:18
23Annica MagnussonKFUM Örebro OK56:56+24:1519:25
24Axel BlomFrölunda OL57:23+24:4219:35
24Johan GrahnIK Uven57:23+24:4219:35
26Bo WesterbergTrollhättans SOK57:24+24:4319:35
27Carl AlvelidKalmar OK57:48+25:0719:43
28Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK58:54+26:1320:06
29Harri ViinamäkiIF Hagen59:23+26:4220:16
30Charlotte SkoglundKils OK1:00:58+28:1720:48
31Fredrik EnbergHalmstad OK1:01:05+28:2420:50 Ladda ner rutt i gpx-format
32Anki BlennowFalköpings AIK OK1:02:41+30:0021:23
33Clara BerlinTrollhättans SOK1:03:42+31:0121:44
34Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:10:07+37:2623:55
35Stefan SvenssonOK Kullingshof1:10:19+37:3823:59
36Jenny OlssonStigsökarna1:11:30+38:4924:24
37Victoria AnderssonOK Tranan1:14:02+41:2125:16
38Petter AnderssonStenungsunds OK1:15:43+43:0225:50
39Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:18:58+46:1726:57
40Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:36:28+1:03:4732:55
41Inger SundinOK Landehof1:39:48+1:07:0734:03
Conny SahlinVänersborgs SKej godkänd
David LundeviKlubblösej godkänd
Andreas PihlströmOK Landehofej godkänd
Melvin KristiansenIF Rigorej godkänd
Lotta EnbergHalmstad OKej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKej godkänd
Mark UbbinkSävedalens AIKej godkänd
Gunilla MartinssonFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob AnderssonOK Linné37:518:23
2Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK42:42+4:519:28
3Jacob LindstamOK Ravinen50:00+12:0911:05
4Jonas ZakariassonUddevalla OK50:45+12:5411:15
5Martin SchagerlindTrollhättans SOK51:51+14:0011:29
6Roine PetterssonIFK Göteborg53:08+15:1711:46
7Emma AnderssonSävedalens AIK53:20+15:2911:49
8Jennie BerglundSävedalens AIK55:44+17:5312:21
9Pål SchmidtFrölunda OL58:18+20:2712:55
10Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK58:55+21:0413:03
11Anna-Karin JonssonOK Orion1:00:00+22:0913:18
12Stefan O JanssonLerums SOK1:16:24+38:3316:56
13Magnus BrobackOK Flundrehof1:16:59+39:0817:04
14Håkan LindénUddevalla OK1:20:45+42:5417:54
15Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:20:47+42:5617:54
16Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:22:51+45:0018:22
17Nils EdvardssonJärfälla OK1:23:25+45:3418:29
18Lars MelanderLidköpings VSK1:25:04+47:1318:51
19Agneta TörnkvistIK Uven1:25:30+47:3918:57
20Peter Lillen NilssonOK Tranan1:25:56+48:0519:03
21Staffan OlssonStigsökarna1:33:01+55:1020:37
22Nina DjerfLerums SOK1:44:58+1:07:0723:16
23Ulrika ErikssonStora Tuna OK1:46:09+1:08:1823:32
24Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:48:37+1:10:4624:05
25Per CarlssonIF Hagen2:05:39+1:27:4827:51
26Anders BjörklundSjövalla FK2:14:19+1:36:2829:46
Viktor VallinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tomas StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Linda MartinssonIF Marin Västej godkänd
Michael PerssonIF Hagenej godkänd
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Urban SörqvistMarkbygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser