Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FUS Folkareserien 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FUS Folkareserien 2015
Arrangörsorganisation: IFK Hedemora OK
Datum: torsdag 7 maj 2015

H16

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BlixtAvesta OK20:509:41

D14

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina LindqvistLångshyttans AIK OK20:4911:11
My BlixtAvesta OKej start

H14

1 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlie EliassonDalaportens OL13:187:09
2Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK17:07+3:499:12
3Alfred NykvistDalaportens OL19:11+5:5310:18
4Erik NilssonDalaportens OL26:34+13:1614:16

D14 Kort

1 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thilda HermanssonLångshyttans AIK OK15:5311:20

D12

1 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga MattssonDalaportens OL11:208:05
2Emma EhrinIFK Hedemora OK11:34+0:148:15
3Karolina AnderssonDalaportens OL11:54+0:348:30
4Thea KaronenIFK Hedemora OK12:20+1:008:48
5Clara JanssonAvesta OK12:27+1:078:53
6Stina NilssonDalaportens OL14:41+3:2110:29
7Tilde BlixtAvesta OK19:23+8:0313:50
8Alice FriskIFK Hedemora OK23:36+12:1616:51
Alice AnderssonDalaportens OLej start

H12

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel LindDalaportens OL15:1510:53
Simon AnderssonDalaportens OLej godkänd
Linus FolkjernDalaportens OLej start

D10

1 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anja MickelsonAvesta OK10:3610:05
2Pauline HaglundIFK Hedemora OK10:37+0:0110:06
3Alice NykvistAvesta OK11:58+1:2211:23
4Ida EhrinIFK Hedemora OK15:59+5:2315:13

H10

1 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK10:3510:04
Noah NybergIFK Hedemora OKej start

U1

960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa NilssonDalaportens OL8:318:52
2Elsa EkebergAvesta OK8:42+0:119:03
3Signe FolkjernDalaportens OL9:50+1:1910:14
4Milly SahlinIFK Hedemora OK9:51+1:2010:15
5Isak StinessenDalaportens OL10:45+2:1411:11
6Meya FärdigIFK Hedemora OK11:13+2:4211:41
7Nellie EliassonDalaportens OL11:22+2:5111:50
8Dinah HandelandIFK Hedemora OK11:33+3:0212:01
9Marcus KampegårdIFK Hedemora OK11:41+3:1012:10
10Mira SundqvistIFK Hedemora OK13:54+5:2314:28
11Emilia LindDalaportens OL14:19+5:4814:54
12Nellie EkDalaportens OL15:26+6:5516:04
13Amanda LindDalaportens OL17:10+8:3917:52
14Ella NykvistAvesta OK17:27+8:5618:10
Ella PerersIFK Hedemora OKej godkänd
Hedvig ZetterlundIFK Hedemora OKej start
Hedda ClaessonDalaportens OLej start

U2

1 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LindbergAvesta OK7:287:06
2Felicia EliassonDalaportens OL9:27+1:599:00
3Oscar KaronenIFK Hedemora OK9:53+2:259:24
4Oliver FärdigIFK Hedemora OK16:34+9:0615:46
5Sigge IgelströmIFK Hedemora OK20:32+13:0419:33
Alice FagerlundDalaportens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser