Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK träning
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: tisdag 28 april 2015

Bana A

7 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LeinonenOK Kolmården48:546:47
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:00:10+11:168:21
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:00:47+11:538:26
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:00:53+11:598:27
5Pontus JohnssonMatteus SI1:06:32+17:389:14
6Klas JohanssonOK Kolmården1:06:39+17:459:15
7Veronica LundOK Kolmården1:09:00+20:069:35
8Arne NilssonNyköpings OK1:16:05+27:1110:34
9Johan WänströmFinspångs SOK1:25:56+37:0211:56
10Eric JehrlanderGOIF Tjalve1:26:20+37:2611:59
Oscar PrytzGOIF Tjalveej godkänd

Bana B

5 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonKlubblös41:297:58
2Henrik LjungemyrOK Kolmården43:22+1:538:20
3Christine KirchlechnerOK Kolmården44:45+3:168:36
4Mats AnderssonFinspångs SOK47:08+5:399:03
5Leo JohanssonOK Kolmården49:41+8:129:33
5Agneta ErikssonOK Kolmården49:41+8:129:33
7Jenny BjörkOK Denseln50:44+9:159:45
8Dag JehrlanderGOIF Tjalve51:01+9:329:48
9Mats RosanderFinspångs SOK52:27+10:5810:05
10Gunnar EngströmLinköpings OK53:17+11:4810:14
11Erik KjellgrenHammarkinds OK54:34+13:0510:29
12Lovisa AdolfssonOK Denseln54:45+13:1610:31
13Christer BroströmOK Denseln55:09+13:4010:36
14Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb56:10+14:4110:48
15Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK58:26+16:5711:14
16Göran BrattgårdGOIF Tjalve1:01:24+19:5511:48
17Carina KaleredOK Denseln1:02:41+21:1212:03
18Jenny RöjgårdOK Kolmården1:02:48+21:1912:04
19Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:11:00+29:3113:39
20Andreas CarlssonOK Kolmården1:32:02+50:3317:41
21Charlotta PersOK Kolmården1:39:46+58:1719:11
Sven-Johan PrytzGOIF Tjalveej godkänd
Jonathan JylltorpLinköpings OKej godkänd
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej godkänd
Madeleine KongslienSkogspojkarnas OKej godkänd

Bana C

4 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK37:558:49
2Lisa MalmströmGOIF Tjalve38:03+0:088:50
3Tommy PatrikssonMatteus SI41:18+3:239:36
4Tove EkströmLinköpings OK44:33+6:3810:21
5Jesper WaldfeltFinspångs SOK44:35+6:4010:22
6Jakob TomassonLinköpings OK47:46+9:5111:06
7Inger GuståsLinköpings OK48:36+10:4111:18
8Frida SahlmanLinköpings OK50:17+12:2211:41
9Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb51:15+13:2011:55
10Lena RosanderFinspångs SOK53:53+15:5812:31
11Lina KromnérSkogspojkarnas OK55:57+18:0213:00
12Harris BrandeGOIF Tjalve57:13+19:1813:18
13Claes MalmSkogspojkarnas OK58:11+20:1613:31
14Kjell JosefssonOK Kolmården58:45+20:5013:39
15Lena FröbergGOIF Tjalve58:51+20:5613:41
Robert HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd
Sarah MagnussonLinköpings OKej godkänd

Bana D

3 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården33:599:42
2Johan JylltorpLinköpings OK39:33+5:3411:18
3Per WirénOK Kolmården40:02+6:0311:26
4Assar JohanssonGOIF Tjalve41:31+7:3211:51
5Lena MalmströmGOIF Tjalve43:16+9:1712:21
6Linnea LundOK Kolmården45:11+11:1212:54
7Bertil SenestadFinspångs SOK45:33+11:3413:00
8Åsa DetterfeltLinköpings OK46:33+12:3413:18
9Anna MartinNAIS Orienteringsklubb48:29+14:3013:51
10Gösta LindmanFinspångs SOK49:06+15:0714:01
11Johan DahmGOIF Tjalve49:31+15:3214:08
12Anders KlingHammarkiinds OK50:02+16:0314:17
13Dan JohanssonGOIF Tjalve50:35+16:3614:27
14Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK50:55+16:5614:32
15Marie LindqvistGOIF Tjalve51:25+17:2614:41
16Gerd HagströmGOIF Tjalve51:33+17:3414:43
17Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb51:47+17:4814:47
18Carin AnderssonOK Denseln52:36+18:3715:01
19Göran SjögrenIFK Norrköpings OK53:46+19:4715:21
20Elin NetzOK Kolmården56:12+22:1316:03
21Matilda LindqvistGOIF Tjalve57:00+23:0116:17
22Maria EngqvistHammarkinds OK58:12+24:1316:37
23Marie HåkanssonOK Kolmården1:02:01+28:0217:43
24Per FröbergGOIF Tjalve1:02:59+29:0017:59
25Hanna KromnérSkogspojkarnas OK1:09:19+35:2019:48
26Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:09:42+35:4319:54
27Karin RenbergOK Kolmården1:26:21+52:2224:40

Bana E

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny ÖstlundOK Kolmården34:2011:50
2Annie LundOK Kolmården34:32+0:1211:54
3Helma LindowGOIF Tjalve48:13+13:5316:37
4Tobias JanssonHammarkinds OK55:24+21:0419:06
5Inga DöscherGOIF Tjalve1:02:16+27:5621:28
Valter FredrikssonGOIF Tjalveej godkänd
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd

Bana F

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK22:5110:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser