Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering vid Kåsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering vid Kåsjön
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: tisdag 11 augusti 2015

ÖM3

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LindbladSävedalens AIK18:349:17
2Julia LindbladSävedalens AIK22:49+4:1511:24
3Kerstin LindbladSävedalens AIK36:17+17:4318:08

ÖM5

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David RosenfeldGöteborg-Majorna OK46:1112:28
2Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK50:41+4:3013:41
3Emma AnderssonSävedalens AIK1:12:55+26:4419:42
4Angelika NilssonSävedalens AIK1:12:57+26:4619:42
5Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK1:13:29+27:1819:51
6Carl Magnus IsakssonNäsets paddlarklubb1:18:29+32:1821:12
7Andrea Lindbergklubblös1:19:58+33:4721:36
8Jenny Bryngelssonklubblös1:20:00+33:4921:37

ÖM6

5 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PerssonHagaby GOIF38:577:29
2Magnus JosefssonSävedalens AIK40:49+1:527:50
3Erik Lindgrenklubblös41:11+2:147:55
4Laust SörensenGöteborg-Majorna OK46:43+7:468:59
5Patrik FalkGöteborg-Majorna OK47:30+8:339:08
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK48:03+9:069:14
7Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK48:37+9:409:20
8Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK49:34+10:379:31
9Fredrik Einarssonklubblös53:22+14:2510:15
10Roland Lindblomklubblös54:48+15:5110:32
10Petter JönssonGöteborg-Majorna OK54:48+15:5110:32
12Fanny BrodinIstrums SK58:02+19:0511:09
13Mats JohanssonIstrums SK59:37+20:4011:27
14Anders SpånérGöteborg-Majorna OK59:58+21:0111:31
15Jon JonssonGöteborgs SK1:03:00+24:0312:06
16Hans ÅgrenÖstersunds OK1:05:45+26:4812:38
17Elin WahlbergGöteborg-Majorna OK1:11:47+32:5013:48
18Jörgen AnderssonMalmö OK1:18:00+39:0315:00
19Robert TilschnerIFK Göteborg1:18:24+39:2715:04
20Sara BernerGöteborg-Majorna OK1:29:49+50:5217:16
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik JosefssonSävedalens AIKutgått

ÖM7

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK27:368:54
2Linnea LarssonUddevalla OK28:28+0:529:10
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK28:56+1:209:20
4Aron DavidssonUddevalla OK32:00+4:2410:19
5Per GenvadGöteborg-Majorna OK33:46+6:1010:53
6Helena BengtssonSävedalens AIK34:04+6:2810:59
7Per WillnerOK Landehof34:54+7:1811:15
8John JonssonOK Landehof35:05+7:2911:19
9Sten BlomströmIK Stern36:29+8:5311:46
10Elin DölerudGöteborg-Majorna OK37:32+9:5612:06
11Charlotte DrejmoOK Landehof38:28+10:5212:24
12Eva BlomströmIK Stern41:20+13:4413:20
13Peter RamleSjövalla FK52:49+25:1317:02
Kristofer DrejmoOK Landehofej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Kristian Svenssonklubblösutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser