Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Värmland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Värmland
Arrangörsorganisation: Säffle OK
Datum: fredag 2 september 2016

D21

6 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK1:06:5710:19
2Johanna KindlundOK Tyr1:08:15+1:1810:31
3Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK1:13:10+6:1311:17
Elsa HolmgårdKils OKej start

H21

9 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas UllerKils OK1:01:366:46
2Magnus AlbinssonOK Tyr1:11:43+10:077:52
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:13:49+12:138:06
4Anders LindbergOK Tyr1:14:19+12:438:10
5Per JanssonOK Djerf1:14:43+13:078:12
6Håkan PetterssonOK Djerf1:14:49+13:138:13
7Tom CampbellLustens OK1:17:37+16:018:31
8Per FredbergKristinehamns OK1:27:26+25:509:36
Johan LövgrenDegerfors OKutgått
Erik RåbergOK Tyrutgått
Michael ForslundKristinehamns OKutgått
Olof SkoglundKils OKutgått

D16

4 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf57:0611:52
2Elin LindbladOK Djerf1:21:30+24:2416:56
3Amanda JanssonOK Djerf1:25:30+28:2417:46
Ella NordströmKils OKej start

H16

5 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlmKils OK48:388:55
2Oskar NymanOK Tyr54:43+6:0510:02
3Samuel AxelsonOK Tyr1:03:08+14:3011:35
4Jonathan UllerKils OK1:13:05+24:2713:24
5Mattias HaneOK Tyr1:20:04+31:2614:41
6Viktor AlfredssonOK Tyr1:24:54+36:1615:34
7Tim DalheimerIK Vikings OK1:33:05+44:2717:04
Richard TakeOK Tyrej godkänd
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D14

3 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicolina MobergOK Tyr39:4210:56
2Klara JohanssonVästvärmlands OK42:07+2:2511:36
3Amanda AlfredssonOK Tyr43:48+4:0612:03
4Nora HolmgårdKils OK44:40+4:5812:18
5Ylva JohanssonOK Djerf46:16+6:3412:44
6Irma SvenssonOK Klyftamo49:45+10:0313:42

H14

3 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PetterssonOK Djerf34:459:34
2Fredrik HaneOK Tyr51:24+16:3914:09
3Tobias HällmanOK Tyr1:30:47+56:0225:00
Alexander JanssonOK Djerfej start
Isak WikströmOK Tyrej start
Anton UllerKils OKej start

D12

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr21:008:20
2Julia ForsgrenOK Tyr23:22+2:229:16
3Linn AnderssonOK Tyr27:29+6:2910:54
4Ellen PelanderOK Djerf32:56+11:5613:04
5Emma AlfredssonOK Tyr38:28+17:2815:15

H12

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonOK Tyr19:037:33
2William RebaneKils OK21:04+2:018:21
3Arvid JohanssonOK Djerf22:32+3:298:56
4Linus NilssonOK Tyr23:42+4:399:24
5Albert BrohedeOK Tyr25:04+6:019:56
6Isak HolmgårdKils OK1:07:04+48:0126:36

H10

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred NybergSkattkärrs SOK18:078:37
2Anton JonssonOK Tyr23:25+5:1811:09
3Oscar AnderssonOK Tyr26:54+8:4712:48

D40

4 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:09:4914:30
Helene HällmanOK Tyrutgått
Anna UllerKils OKej start

H40

6 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrohedeOK Tyr1:09:2710:17
2Peter AnderssonVästvärmlands OK1:10:44+1:1710:28
3Andreas BlomgrenOK Hierne1:11:40+2:1310:37
4Magnus JonssonVästvärmlands OK1:18:34+9:0711:38
5Mattias PerssonOK Tyr1:30:49+21:2213:27
6Jonas LarssonKristinehamns OK1:35:02+25:3514:04
Jonas UllerKils OKej godkänd
Lars OlssonOK Tyrutgått
Erik WikströmOK Tyrej start

D45

4 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordströmKils OK51:4312:34
2Ylva OlmKils OK56:39+4:5613:47
3Anna HaneOK Tyr1:29:59+38:1621:53

H45

6 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NordströmKils OK52:008:01
2Henrik LindbladOK Djerf54:33+2:338:25
3Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering58:36+6:369:02
4Mathias AxelsonOK Tyr1:01:16+9:169:27
5Stefan WennbergSkattkärrs SOK1:03:54+11:549:51
6Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:05:37+13:3710:07
7Svein NygårdLillomarka OL1:06:50+14:5010:18
8Örjan BeckiusOK Tyr1:09:44+17:4410:45
9Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:57:11+1:05:1118:05
Mats LiljaOK Älgenutgått
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej start
Tommy JohanssonVästvärmlands OKej start

D50

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catarina HögkvistOK Tyr54:4914:32
2Carina JohanssonSkattkärrs SOK1:35:44+40:5525:23

H50

5 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmgårdKils OK53:409:12
2Anders JonssonIK Vikings OK55:24+1:449:30
3Erik SimesOK Tyr1:03:13+9:3310:50
4Håkan AlmqvistOK Djerf1:13:04+19:2412:31
5Håkan LindbergOK Djerf1:16:23+22:4313:06
Björn SvenssonOK Djerfutgått
Niclas MobergOK Tyrej start

D55

3 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone HollowellOK Tyr1:02:0616:28
2Karin MoodhOK Tyr1:11:49+9:4319:02
3Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK1:17:47+15:4120:37
4Ingrid KensbyOK Tyr1:22:46+20:4021:57
5Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:27:42+25:3623:15
Anna Weckner WestlundOK Tyrej godkänd
Lisa AnnersandOK Tyrutgått

H55

5 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr48:388:55
2Jens BeironSkattkärrs SOK1:00:48+12:1011:09
3Per HögkvistOK Tyr1:02:18+13:4011:25
4Leif SandahlOK Tyr1:04:47+16:0911:53
5Thomas GabrielssonVästvärmlands OK1:14:48+26:1013:43
6Mats KensbyOK Tyr1:15:11+26:3313:47
Ole Kjell LangmyrenLillomarka OLej start

H60

4 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt NilssonOK Hierne1:02:5713:05
2Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:07:22+4:2514:00
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:08:59+6:0214:20
4Lars OlssonVästvärmlands OK1:27:21+24:2418:09
Bengt SvedjebySkattkärrs SOKej start

H65

4 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar ZiljatOK Djerf52:1612:43
2Kjell ErikssonOK Djerf1:00:20+8:0414:40
3Bengt CarlssonSkattkärrs SOK1:04:36+12:2015:43

H70

3 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore MartinssonDegerfors OK56:3515:00
2Åke GustavssonOK Älgen59:02+2:2715:39
3Christer HoltOK Hierne1:14:56+18:2119:52
Leif LindhIK Vikings OKutgått
Hans PerssonOK Älgenutgått
Lars LjungbergTrollhättans SOKej start
Björn BråbyOK Tyrej start

H75

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar JohanssonFilipstads OK1:07:5023:23
2Nils JanssonSkattkärrs SOK1:54:54+47:0439:37
Arvo HyvönenSkattkärrs SOKutgått

Öppen motion 1

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt GunnarssonKristinehamns OK23:5710:59

Öppen motion 4

4 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tanja DalheimerIK Vikings OK59:0814:06
Johanna HoltetOK Tyrej godkänd

Öppen motion 7

3 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär NymanOK Tyr40:3411:43
2Mats WesterbergOK Tyr44:29+3:5512:51
3Mikael NybergSkattkärrs SOK52:20+11:4615:07
4Tova ErikssonOK Djerf54:46+14:1215:49
5Sandra HaneOK Tyr58:01+17:2716:46
6Daniel RåådOK Tyr1:00:37+20:0317:31
7Mikael AlfredssonOK Tyr1:01:04+20:3017:38
8Lars MellqvistOK Hierne1:04:09+23:3518:32
9Johanna AlfredssonOK Tyr1:19:21+38:4722:56
Ida HyvönenOK Tyrej godkänd
y yOK Tyrutom tävlan

Öppen motion 9

6 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Magnus Tenghagen- -utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser