Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enenracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enenracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 17 april 2016

D21

4 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné26:246:18
2Gunilla SvärdIF Thor28:45+2:216:51
3Rebecka LindbergOK Roslagen29:24+3:007:01
4Carolin SvenssonHaninge SOK30:12+3:487:12
5Josefin BengtssonLånghundra IF30:35+4:117:17
6Maria SjölanderOK Rodhen32:02+5:387:38
7Annika RidellIF Thor33:51+7:278:04
8Emma Pihl SkoogOK Linné34:33+8:098:14
9Ingela ErikssonGävle OK35:00+8:368:21
10Elin LindTierps SOK35:09+8:458:23
11Maria BengtssonLånghundra IF36:24+10:008:41
12Johanna RagvaldOK Linné38:12+11:489:07
13Lina RööhsSkattkärrs SOK42:33+16:0910:09
14Emma BromarkLånghundra IF43:15+16:5110:19
15Ebba WesterbergOK Kolmården44:04+17:4010:31
16Hanna BerglundOK Kåre45:31+19:0710:51
17Charlotte IhrforsOK Linné47:44+21:2011:23
Jessica SöllvanderOK Rodhenutgått
Anna ZetterbergVästerås SOKej start
Stina GranefeltOK Tyrej start
Tytti KirvesmiesTampereen Pyrintöej start
Eva-Maj ErnebyVästerås SOKej start

H21

4 860 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti23:534:54
2Lasse JanssonGävle OK27:41+3:485:41
3Tommy LindbergOK Roslagen28:01+4:085:45
4Johan AhlströmVästerås SOK28:41+4:485:54
5Anders BoströmOK Linné29:07+5:145:59
6Fredrik WigertzLånghundra IF29:58+6:056:09
7Anders ÖsterlundVästerås SOK30:14+6:216:13
8Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF30:32+6:396:16
9Conny ForsbergLånghundra IF30:45+6:526:19
10Niklas LöwegrenStora Tuna OK30:52+6:596:21
11Erik ÅhlinLånghundra IF31:07+7:146:24
12Joel SjölanderIFK Umeå31:34+7:416:29
13Henrik RoosOK Linné32:00+8:076:35
14Jonas VikströmKöping-Kolsva OK32:04+8:116:35
14Karl EngesAttunda OK32:04+8:116:35
16Joel LännevallOK Roslagen32:05+8:126:36
17Jason BransomeOK Ravinen32:28+8:356:40
18Jonas EklundOK Rodhen32:37+8:446:42
19Ola HultinOK Roslagen32:53+9:006:45
20Marcus EkKöping-Kolsva OK33:04+9:116:48
21Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL33:35+9:426:54
22Björn BeckiusVästerås SOK34:13+10:207:02
23Daniel BrohedeOK Tyr34:23+10:307:04
24Filip IvermarkVästerås SOK34:46+10:537:09
25Henrik WickströmArboga OK34:56+11:037:11
26Oskar WallénOK Linné35:26+11:337:17
27Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK36:23+12:307:29
28Thomas OhlinRånäs OK36:25+12:327:29
29Anders LagerwallOK Linné36:26+12:337:29
30Janne SelkäläKöping-Kolsva OK36:30+12:377:30
31Michael WickströmArboga OK36:54+13:017:35
32Viktor LindbergOK Roslagen37:42+13:497:45
33Johan CelanderKöping-Kolsva OK37:50+13:577:47
34Jörgen GranefeltKils OK38:24+14:317:54
35Fredrik SörqvistSigtuna OK38:52+14:597:59
36Joakim AlmtorpLånghundra IF39:21+15:288:05
37Leon HanssonVisborgs OK39:45+15:528:10
38David DahlgrenOK Linné40:07+16:148:15
39Per CarlinArboga OK41:28+17:358:31
40Robin ErnebyVästerås SOK42:42+18:498:47
41Mikael PerssonGävle OK44:19+20:269:07
42Robin ErikssonOK Roslagen44:29+20:369:09
43Tomas JohnssonSundsvalls OK48:08+24:159:54
44Thomas AnderssonVästerås SOK50:40+26:4710:25
45Anders LindgrenLånghundra IF51:58+28:0510:41
Cristian LarssonKöping-Kolsva OKej start
Johan SundénVästerås SOKej start

D20

3 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HelmerssonVästerås SOK28:197:36
2Sandra NäslundVästerås SOK30:12+1:538:07
3Lina FredrikssonKorsnäs IF OK31:51+3:328:33
4Kristin BomanGävle OK32:42+4:238:47
5Hanna BarkegrenStora Tuna OK33:57+5:389:07
6Lisa JohanssonOK Rodhen40:00+11:4110:45

H20

3 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NorrbomSala OK25:566:43
2Erik NallgårdVästerås SOK27:11+1:157:02
3John GunnarssonSurahammars SOK27:46+1:507:11
4Ludwig BergfalkJärfälla OK28:55+2:597:29
5Bobby BrahmLånghundra IF30:04+4:087:47
6Nicklas DeWittLänna IF30:43+4:477:57
7Simon ÖsterlundVästerås SOK32:53+6:578:31
8Gabriel JanssonOK Linné40:11+14:1510:24

D18

3 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BromanOK Roslagen32:368:45
2Mirjam DalénSala OK33:05+0:298:53
3Elin NallgårdVästerås SOK35:46+3:109:36
4Klara MandahlOK Linné36:08+3:329:42
5Hanna SundströmVästerås SOK39:23+6:4710:35
6Alva LimbäckVästerås SOK40:27+7:5110:52
7Magdalena PölderSala OK43:46+11:1011:45
8Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL47:54+15:1812:52

H18

3 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KällströmSala OK22:335:50
2Oskar EdvardssonJärfälla OK22:53+0:205:55
3Daniel RönnqvistOK Linné23:34+1:016:06
4Håkan RambergHallstahammars OK24:13+1:406:16
5Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK24:32+1:596:21
6Johan PerssonAttunda OK27:02+4:297:00
7Alfred LönnVästerås SOK27:19+4:467:04
8Rasmus MöllerArboga OK27:25+4:527:06
9Emil ArvidssonSäterbygdens OK28:07+5:347:17
10Henrik HamreforsVästerås SOK28:43+6:107:26
11Jesper NyströmIF Thor29:41+7:087:41
12William ErnlundOK Linné30:27+7:547:53
13Emil GrehnOK Rodhen32:18+9:458:22
14Alexander AlnessLånghundra IF34:31+11:588:56
15Daniel CarlgrenSala OK42:03+19:3010:53
16Viking FreijSnättringe SK51:18+28:4513:17
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start
Isak WadmanVästerås SOKej start

D16

3 490 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor28:278:09
2Malva SteenOK Enen28:58+0:318:17
3Agnes BromanOK Roslagen34:10+5:439:47
4Klara BerglundVästerås SOK40:57+12:3011:44
5Johanna BreivoldVästerås SOK40:58+12:3111:44
6Alva JonssonLånghundra IF42:27+14:0012:09
7Julia WannerAvesta OK42:57+14:3012:18
8Iris van LoenhoutOK Hedströmmen43:40+15:1312:30
9Anna NordströmSigtuna OK44:09+15:4212:39
10Elin DahlmarkVästerås SOK44:17+15:5012:41
11Sofia GidingVallentuna-Össeby OL44:37+16:1012:47
12Anna LithellOK Linné45:22+16:5512:59
13Elsa LimbäckVästerås SOK45:23+16:5613:00
14Lovisa WigertzLånghundra IF49:34+21:0714:12
15Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL49:38+21:1114:13
16Maja HolmgrenVästerås SOK50:54+22:2714:35
17Sara MouazzenVästerås SOK57:25+28:5816:27
18Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:01:50+33:2317:43
Astrid AnderVallentuna-Össeby OLej godkänd
Emma BernerssonOK Enenej start
Alva LindellIF Thorej start

H16

3 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor21:375:51
2Fredrik HamreforsVästerås SOK23:02+1:256:14
3Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK25:37+4:006:56
4Jakob SjöbergGävle OK25:48+4:116:59
5Emil JonsellIF Thor28:10+6:337:37
6Sixten TörnqvistVästerås SOK28:50+7:137:48
7Casper VånsjöArboga OK29:35+7:588:01
8Noel WaldenfjordJärfälla OK29:52+8:158:05
9Simon BjörklundLindebygdens OK30:28+8:518:15
10Hugo BäsénIF Thor31:14+9:378:27
11Arvid RoosOK Linné32:48+11:118:53
12Axel Leijon ThorellLånghundra IF32:51+11:148:54
13Matviy KhotyaintsevIF Thor33:06+11:298:58
14Andreas JohnsonSigtuna OK35:08+13:319:31
15Karl BrahmLånghundra IF36:13+14:369:48
16Filip ElihnOK Linné38:04+16:2710:18
17Arvid UmegårdLånghundra IF39:32+17:5510:42
18Markus ÖsterlundVästerås SOK41:39+20:0211:17
19Pontus LindgrenVästerås SOK45:13+23:3612:15
20Ville FontellOK Enen46:17+24:4012:32
21Samuel NorénOK Enen49:44+28:0713:28
22Anton SegermanIF Thor50:50+29:1313:46
Noa SjöstrandVästerås SOKej godkänd
Oskar StenviOK Linnéej godkänd
Elias LarssonOK Enenutgått
Andreas NäslundVästerås SOKej start
Axel BergströmOK Rodhenej start
Maximilian BerglundLänna IFej start
Victor BylundIF Thorej start
David ErikssonArboga OKej start

D16 Kort

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora RolénOK Hedströmmen53:5017:46
Tua WigforssArboga OKutgått
Paula BlockhammarOK Hedströmmenej start

H16 Kort

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel JensenArboga OK1:03:0820:50

D14

3 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL26:028:35
2Klara SjöströmVästerås SOK27:16+1:148:59
3Ida LarssonVästerås SOK31:09+5:0710:16
4Lovisa HambäckLånghundra IF31:38+5:3610:26
5Ida HallinSurahammars SOK33:14+7:1210:58
6Emilia BergströmOK Rodhen33:49+7:4711:09
7Elsa KarlssonIF Thor35:40+9:3811:46
8Agnes MalmgrenOckelbo OK37:28+11:2612:21
9Sofia EdvardssonJärfälla OK37:51+11:4912:29
10Kristina LindgrenVästerås SOK38:55+12:5312:50
11Ellen HannrupIF Thor40:13+14:1113:16
12Tilda WigforssArboga OK46:19+20:1715:17
13Tilda BorgströmAvesta OK47:34+21:3215:41
14Linn RistoOK Linné53:27+27:2517:38
15Elsa BäsénIF Thor55:06+29:0418:11
16Felicia SahlénVästerås SOK1:01:26+35:2420:16
17Rebecka HaslerSurahammars SOK1:16:14+50:1225:09
18Cajsa VånsjöArboga OK1:28:03+1:02:0129:03
Amanda HallVästerås SOKej godkänd
Ebba LindellIF Thorej start
Malin SvenssonRånäs OKej start

H14

3 030 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric HallnerOckelbo OK21:567:14
2Karl GrywenzOK Linné23:39+1:437:48
3Emil BoströmOK Linné24:08+2:127:57
4Pelle NilssonOK Linné26:30+4:348:44
5Albin ForsbergLånghundra IF26:38+4:428:47
6Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK26:47+4:518:50
7Oskar SundblomRånäs OK27:31+5:359:04
8Aron HellgrenIF Thor29:29+7:339:43
9Emil AhlströmVästerås SOK29:35+7:399:45
10Kevin SjölanderOK Rodhen33:42+11:4611:07
11Carl HenrikssonRånäs OK34:09+12:1311:16
12Hampus PerssonOK Enen34:16+12:2011:18
13John McLellandOK Rodhen37:42+15:4612:26
14Simon WahlnäsOK Linné41:59+20:0313:51
15Filip BäckArboga OK42:12+20:1613:55
16Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK42:29+20:3314:01
17Martin SandqvistVästerås SOK42:32+20:3614:02
18David MelinOK Rodhen43:24+21:2814:19
19Arvid BylundIF Thor44:51+22:5514:48
20Emil WeiseliusOK Linné45:58+24:0215:10
21Hampus GörlOK Enen48:12+26:1615:54
22Tobias DahlmarkVästerås SOK52:28+30:3217:18
23Tamás SzütsVästerås SOK56:29+34:3318:38
24Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:11:10+49:1423:29
25Anton KarlssonLänna IF1:13:50+51:5424:22
Théo PetersonVästerås SOKej start

D14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jasmine TindervikSurahammars SOK33:2814:18
Klara StrandOK Linnéej start

H14 Kort

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AhlströmVästerås SOK27:0411:34
2Albin WarvelinLånghundra IF27:05+0:0111:34
Elias LundbergOckelbo OKej start

D12

2 340 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné16:076:53
2Maja AhlströmVästerås SOK18:17+2:107:48
3Sofie ThornellVästerås SOK21:06+4:599:01
4Kajsa HallVästerås SOK21:15+5:089:04
5Klara HartOK Linné22:05+5:589:26
6Frida MelinOK Rodhen23:04+6:579:51
7Elsa Söllvander EklundOK Rodhen23:17+7:109:57
8Moa LundinOK Linné23:58+7:5110:14
9Agnes Söllvander EklundOK Rodhen24:29+8:2210:27
10Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK25:04+8:5710:42
11Ella WilhelmssonOK Hedströmmen25:17+9:1010:48
12Lisa NilssonOK Linné26:54+10:4711:29
13Elin BreivoldVästerås SOK29:29+13:2212:35
14Isabelle BergmanSala OK29:39+13:3212:40
15Tove KarlssonOK Rodhen31:11+15:0413:19
16Elvira BjörnbergVästerås SOK31:26+15:1913:25
17Alva SundblomRånäs OK35:15+19:0815:03
18Erica KarlssonOK Rodhen35:17+19:1015:04
19Alva WickströmArboga OK35:38+19:3115:13
20Amanda RådströmOK Enen36:36+20:2915:38
21Sara SundqvistLånghundra IF36:50+20:4315:44
22Hanna ThulinVästerås SOK36:58+20:5115:47
23Emelie EngvallSala OK43:31+27:2418:35
24Karin Andersson 2004Västerås SOK53:44+37:3722:57
Malin NilssonOK Linnéutgått
Liv NorbergAvesta OKej start
Ester BlomsterIF Thorej start
Emelie SvärdIF Thorej start
Fanny AnderssonVästerås SOKej start
Fannie SjölanderOK Rodhenej start

H12

2 340 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK16:166:57
2Viktor JemthIF Thor17:09+0:537:19
3Lucas WannerAvesta OK18:25+2:097:52
4Love BylundIF Thor19:01+2:458:07
5Axel AnderssonIF Thor19:15+2:598:13
6Jacob HenrikssonRånäs OK21:06+4:509:01
7Linus HallinSurahammars SOK21:16+5:009:05
7Jakob NordströmSigtuna OK21:16+5:009:05
9Carl SandqvistVästerås SOK21:31+5:159:11
10Arvid ErikssonOK Tyr21:42+5:269:16
11Albin ÅslundOK Linné22:47+6:319:44
12Malte HellgrenIF Thor22:51+6:359:45
13Love UmegårdLånghundra IF22:59+6:439:49
14Albert BrohedeOK Tyr23:07+6:519:52
15Johannes LundsteinOK Linné23:27+7:1110:01
16Edvin NilssonLånghundra IF24:03+7:4710:16
17Viktor BoströmOK Linné24:29+8:1310:27
18Linus NilssonOK Tyr24:55+8:3910:38
19Arvid JonforsenHallstahammars OK27:20+11:0411:40
20Adam SparrmanOK Linné28:33+12:1712:12
21Viggo IngwersenOK Enen30:00+13:4412:49
22Erik BernerssonOK Enen33:48+17:3214:26
23Elis HanssonIF Thor34:24+18:0814:42
24Eric BäckArboga OK38:25+22:0916:25
25Samuel LindqvistVästerås SOK40:17+24:0117:12
Valle LarssonIF Thorej godkänd
Rasmus ExellLänna IFej start

H12 Kort

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav VisingOK Triangeln14:247:14
Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start

D10

1 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné19:109:37
2Nova SahlénVästerås SOK21:41+2:3110:53
3Matilda PerssonOK Enen22:03+2:5311:04
4Hillevi LarssonOK Enen22:16+3:0611:11
5Vilma ThulinVästerås SOK24:14+5:0412:10
6Lovisa BjörnbergVästerås SOK33:41+14:3116:55

H10

1 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné12:026:02
2Danilo MobergOK Tyr13:01+0:596:32
3Erik PalmVästerås SOK14:01+1:597:02
4Gustav SvenssonRånäs OK15:37+3:357:50
5Tor NylundOK Linné17:27+5:258:46
6Viktor NilssonOK Linné17:36+5:348:50
7Oscar ÅslundOK Linné17:55+5:539:00
8Simon SegermanIF Thor23:10+11:0811:38
9Harald OlssonOK Linné27:35+15:3313:51
10Filip BorellOK Linné33:12+21:1016:41
11Eric HenrikssonRånäs OK34:02+22:0017:06
Axel SparrmanOK Linnéej godkänd
Alve BerglundLänna IFej start

H35

4 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL37:528:44
2Rickard BomanIF Thor43:07+5:159:57

D40

3 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor26:407:41
2Anna LindgrenVästerås SOK27:04+0:247:48
3Helene NilssonOK Linné29:48+3:088:35
4Annette RoosOK Linné30:05+3:258:40
5Eva PalmVästerås SOK30:12+3:328:42
6Eva OdeVästerås SOK30:43+4:038:51
7Anna Karin OlmIF Thor31:06+4:268:57
8Gabriella MelinOK Rodhen31:15+4:359:00
8Anna NygårdVästerås SOK31:15+4:359:00
10Ann HyvönenSkattkärrs SOK33:54+7:149:46
11Sofia HaslerSurahammars SOK34:53+8:1310:03
12Pernilla SahlénVästerås SOK36:07+9:2710:24
13Karolina AnderssonLänna IF39:20+12:4011:20
14Maria EdvardssonJärfälla OK41:24+14:4411:55
Malena AhlströmVästerås SOKutgått
Karin LindellIF Thorej start

H40

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof BorellOK Linné26:336:28
2Mats ÅbergOK Linné27:29+0:566:42
3Johan WesterberghRasbo IK31:48+5:157:45
4Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK34:19+7:468:22
5Mats WarvelinLånghundra IF34:46+8:138:28
6Henrik HallinSurahammars SOK38:18+11:459:20
7Mattias EklundOckelbo OK41:35+15:0210:08
8Daniel BjörnbergVästerås SOK43:49+17:1610:41
9Erik JonssonLånghundra IF53:06+26:3312:57
Vakans VakansUppsalaej start
Fredrik SundinOK Linnéej start

D45

3 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln27:598:03
2Annika SundströmVästerås SOK29:11+1:128:24
3Yvonne GrehnOK Rodhen29:27+1:288:29
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK30:33+2:348:48
5Inger GunnarssonVästerås SOK33:10+5:119:33
6Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK33:21+5:229:36
7Ann RollerJärfälla OK34:54+6:5510:03
8Pia GuståsOK Linné35:32+7:3310:14
9Maria StrömbergAvesta OK37:45+9:4610:52
10Carina MartinssonRimbo SOK41:18+13:1911:54
11Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK41:41+13:4212:00
12Anna-Karin LövgrenAvesta OK45:37+17:3813:08
13Anna NorrbomSala OK47:39+19:4013:43
14Anna EricsonAvesta OK55:04+27:0515:52
15Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:06:59+39:0019:18
Catarina LarssonVästerås SOKutgått
Ann-Sofie EdenhamnLänna IFej start

H45

3 940 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK23:305:57
2Johan BlomsterIF Thor24:51+1:216:18
3Ulf BergströmOK Rodhen25:08+1:386:22
4Johan JakobssonLånghundra IF25:10+1:406:23
5Rob HartOK Linné25:56+2:266:34
6Jörgen HellgrenIF Thor26:41+3:116:46
7Bo SegermanIF Thor28:03+4:337:07
8Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK29:01+5:317:21
9Ulf JanssonOK Triangeln29:11+5:417:24
10Petter RanefallIF Thor29:29+5:597:28
11Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK30:21+6:517:42
12Daniel OlmIF Thor30:23+6:537:42
13Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK30:35+7:057:45
14Eric RollerJärfälla OK31:08+7:387:54
15Tomas JonssonVandrarringen31:10+7:407:54
16Magnus LarssonVästerås SOK31:30+8:007:59
17Pär HanssonCentrum OK31:31+8:017:59
18Jonas BergenfurSkattkärrs SOK32:49+9:198:19
19Andreas PerssonRasbo IK33:44+10:148:33
20Tore NallgårdVästerås SOK35:46+12:169:04
21Mikael LarssonSkattkärrs SOK35:52+12:229:06
22Joakim AhlströmVästerås SOK37:00+13:309:23
23Tommy StenviOK Linné37:04+13:349:24
24Per JemthIF Thor37:14+13:449:27
25Marcus JohnssonAvesta OK38:15+14:459:42
26Nils EdvardssonJärfälla OK39:02+15:329:54
27Magnus LundinAvesta OK40:58+17:2810:23
28Tomas LindqvistVästerås SOK44:51+21:2111:22
29Markus BylundIF Thor45:41+22:1111:35
30Svante JonsellVallentuna-Össeby OL45:47+22:1711:37
31Johan EngvallSala OK48:17+24:4712:15
32David LindgrenVästerås SOK51:26+27:5613:03
Mats PetersonVästerås SOKej start
Anders DegseliusVäsby OKej start

D50

2 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK22:217:28
2Eva WadmanVästerås SOK25:45+3:248:36
3Maria HartOK Linné26:18+3:578:47
4Monica BomanGävle OK27:12+4:519:05
5Cathrine JohanssonTierps SOK27:59+5:389:21
6Anette SjöbergGävle OK29:01+6:409:42
7Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL30:31+8:1010:12
8Maria KvarnlöfOK Roslagen31:14+8:5310:26
9Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF31:57+9:3610:41
10Anki GustafssonSäterbygdens OK32:27+10:0610:51
11Lena GrandinOK Linné35:46+13:2511:57
12Åsa Marknell DewittLänna IF36:44+14:2312:17
13Annette WigertzLånghundra IF37:13+14:5212:26
14Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK40:23+18:0213:30
15Marie BjörklundEskilstuna OL40:44+18:2313:37
16Ingela AlnessLånghundra IF43:45+21:2414:37
17Elsa BrahmLånghundra IF58:34+36:1319:35
Carina FolkegårdSala OKej godkänd

H50

3 860 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF23:316:05
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL24:39+1:086:23
3Mats JonsellIF Thor25:52+2:216:42
4Lars KarlssonValbo AIF26:29+2:586:51
5Anders BrinkmanVandrarringen26:41+3:106:54
6Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL26:45+3:146:55
7Per SundströmVästerås SOK27:15+3:447:03
8Urban FreijSnättringe SK28:12+4:417:18
9Anders JönssonOK Triangeln28:22+4:517:20
9Per EdlundSigtuna OK28:22+4:517:20
11Jan CarlssonSöders-Tyresö28:31+5:007:23
12Per GrywenzOK Linné29:09+5:387:33
13Peter HambäckLånghundra IF29:22+5:517:36
14Ola TorstenssonVästerås SOK29:24+5:537:36 Ladda ner rutt i gpx-format
15Mårten KällströmSala OK29:27+5:567:37
16Sven WigertzLånghundra IF29:43+6:127:41
17Per-Olov SjöströmVästerås SOK30:51+7:207:59
18Mats GunnemyrSöders-Tyresö31:41+8:108:12
19Stefan TörnqvistVästerås SOK31:46+8:158:13
20Magnus LimbäckVästerås SOK31:59+8:288:17
21Håkan PantzarKjula IF32:04+8:338:18
22Karl-Erik EngblomValbo AIF32:08+8:378:19
23Kalle PerssonOK Österåker32:24+8:538:23
24Tommy LindgrenSigtuna OK32:50+9:198:30
25Stefan NordströmSigtuna OK33:52+10:218:46
26Carl BymanVästerås SOK34:27+10:568:55
27Thomas RoosIF Thor35:13+11:429:07
28Jan ViklundVästerås SOK37:06+13:359:36
29Magnus JohanssonLånghundra IF38:04+14:339:51
30Per WintherVästerbergslagens OL40:17+16:4610:26
31Michael HolmgrenIF Thor41:24+17:5310:43
32David SöderströmSala OK41:50+18:1910:50
33Per WadmanVästerås SOK42:14+18:4310:56
34Peter KraftSala OK43:15+19:4411:12
35Kjell RistoOK Linné45:09+21:3811:41
36Johan KarlssonIF Thor52:41+29:1013:38
37Erik BengtssonSala OK1:02:14+38:4316:07
Thomas ArvidssonSäterbygdens OKej godkänd
Mikael IngelssonOckelbo OKej start
Stefan NilssonOK Linnéej start
Bo StrandOK Linnéej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start

D55

2 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva GrapeDalaportens OL24:458:16
2Lena LarssonSala OK30:33+5:4810:13
3Karin JanssonOK Rodhen31:02+6:1710:22
4Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK32:11+7:2610:45
5Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF34:34+9:4911:33
6Anna-Sofie LundmanOK Roslagen35:09+10:2411:45
7Brita NilssonOK Linné35:55+11:1012:00
8Monika LarssonSkarpnäcks OL37:45+13:0012:37
9Eva ElnerudSigtuna OK42:01+17:1614:03
10Inger SkantzLänna IF49:05+24:2016:24
11Carina JohanssonOK Borgen51:08+26:2317:06
12Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:03:50+39:0521:20
Helena EkbrinkIF Thorej start

H55

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JoelssonSOK 6826:227:19
2Anders LundJärfälla OK26:40+0:187:24
3Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK26:50+0:287:27
4Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL28:44+2:227:58
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL28:56+2:348:02
6Anders RoothVästerås SOK29:09+2:478:05
7Tryggve RönnqvistOK Linné29:29+3:078:11
8Anders EnmarkGävle OK29:40+3:188:14
9Thomas JanssonLänna IF30:06+3:448:21
10Roland NotstamArboga OK30:19+3:578:25
11Sten-Olof MatssonLeksands OK31:38+5:168:47
12Jan NylundOK Linné31:56+5:348:52
13Magnus ThorOK Bävern32:12+5:508:56
14Tommy BergerGävle OK32:33+6:119:02
15Lars HagrotTäby OK32:52+6:309:07
16Göran HedmanValbo AIF35:13+8:519:46
17Leif GustafssonSäterbygdens OK37:17+10:5510:21
18Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK46:20+19:5812:52
Mats LundmanOK Roslagenej godkänd
Pär JanssonIF Thorej start
Jan-Olov BergmanVästerås SOKej start
Bo NorrmanKjula IFej start
Ulf HamreforsVästerås SOKej start
Johan KarlssonNorbergs OKej start

D60

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL22:208:49
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen26:36+4:1610:30
3Gudrun PerssonHallstahammars OK27:44+5:2410:57
4Monica OhlinRånäs OK32:18+9:5812:46
5Irene EklöfJärfälla OK32:39+10:1912:54
6Marita BergSigtuna OK32:57+10:3713:01
7Annette RagvaldVingåkers OK33:17+10:5713:09
8Britt LarssonLänna IF35:05+12:4513:52
9Christina OhlinRånäs OK35:17+12:5713:56
10Catharina EkmanVästerås SOK38:38+16:1815:16
11Tanja-Birgit SöderströmSala OK44:42+22:2217:40

H60

3 720 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OhlinRånäs OK26:507:12
2Thomas JohanssonRånäs OK26:59+0:097:15
3Stig AnderssonOK Linné27:57+1:077:30
4Thom SandvikAvesta OK28:34+1:447:40
5Kjell BomanSöderhamns OK28:44+1:547:43
6Lars LandströmLånghundra IF32:15+5:258:40
7Svend Erik MathiassenOK Linné32:21+5:318:41
8Hans OhlinRånäs OK34:19+7:299:13
9Magnus SäverosNilivaara IS35:11+8:219:27
10Olle RönnolsSäterbygdens OK35:26+8:369:31
11Kenneth PerssonIFK Hedemora OK35:58+9:089:40
12Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL37:18+10:2810:01
13Sture LarssonLänna IF37:54+11:0410:11
14Göran FalkIF Thor39:13+12:2310:32
15Thomas NybergAvesta OK40:52+14:0210:59
16Lennart LundquistOK Nalle41:44+14:5411:13
17Reinhold LenneboIF Thor42:48+15:5811:30
18Sven-Erik LevinTierps SOK44:47+17:5712:02
19Anders EklöfJärfälla OK57:02+30:1215:19
20Anders GunnarssonSurahammars SOK57:56+31:0615:34
21Bengt HanssonSäterbygdens OK59:11+32:2115:54
Per-Erik NyströmRånäs OKej godkänd
Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OKej start
Robert AlmLänna IFej start
Mats LandquistKöping-Kolsva OKej start
Anders KarlssonOK Linnéej start

D65

2 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK24:069:31
2Britt Linnéa ErikssonSala OK25:23+1:1710:01
3Lena HedmanHallstahammars OK32:43+8:3712:55
4Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF33:08+9:0213:05
5Lena WahssAvesta OK34:16+10:1013:32
6Karin GrånäsRasbo IK35:29+11:2314:01
7Annika NorströmHallstahammars OK35:50+11:4414:09
8Ewa NordlundLänna IF36:46+12:4014:31
9Lena JakobssonVästerås SOK37:21+13:1514:45
10Görel SvedestamEskilstuna OL46:14+22:0818:16
11Maria PeterssonOK Linné56:37+32:3122:22
12Agneta SörqvistSigtuna OK1:09:40+45:3427:32
Lena Nyström-NilssonRånäs OKej start
Lena JohnssonRånäs OKej start

H65

3 240 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JakobssonVästerås SOK24:397:36
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL25:41+1:027:55
3Gunnar MunkteliusSurahammars SOK28:31+3:528:48
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor29:02+4:238:57
5Leo JohanssonVandrarringen29:12+4:339:00
6Per ElfströmÅrsunda IF29:35+4:569:07
7Gunnar EnbergMålilla OK31:01+6:229:34
8Per-Erik WåhlbergOK Linné32:24+7:4510:00
9Claes NidebornStora Tuna OK32:39+8:0010:04
10Torsten PetterssonLånghundra IF34:21+9:4210:36
11Kjell JanssonLånghundra IF34:40+10:0110:41
12Roland BergSäterbygdens OK35:45+11:0611:02
13Gerhard LilliestiernaOK Roslagen36:10+11:3111:09
14Lars Erik HermanssonOK Linné36:24+11:4511:14
15Lars Erik OrvendalHeby AIF36:25+11:4611:14
16Ulf KjellinOK Hedströmmen36:56+12:1711:23
17Sven-Inge NylundJärfälla OK39:24+14:4512:09
18Ernst Ove EkKöping-Kolsva OK39:50+15:1112:17
19Östen BomanSöderhamns OK42:27+17:4813:06
20Göran LarssonSala OK44:26+19:4713:42
21Jan JohanssonIF Thor45:41+21:0214:05
22Rolf HjortRånäs OK54:53+30:1416:56
23Tommy HöglundLånghundra IF56:11+31:3217:20
24Lars Göran SörqvistSigtuna OK1:00:08+35:2918:33
Rolf MathisenEskilstuna OLej start
Hans AurellGävle OKej start
Tomas ÅhgrenLånghundra IFej start

D70

2 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK27:4911:41
2Anita JohanssonOK Tor27:50+0:0111:41
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK29:48+1:5912:31
4Margareta LöfqvistVästerås SOK33:24+5:3514:02
5Caje JacobssonIF Thor34:41+6:5214:34
6Inger LundSala OK38:28+10:3916:09
7Ethel NordLindebygdens OK38:58+11:0916:22
8Elke WilkeTierps SOK42:04+14:1517:40
9Liz PorteousVästerås SOK47:00+19:1119:44
10Birgitta NylundJärfälla OK47:44+19:5520:03
Britt-Marie SjöbergOK Torej godkänd
Inga JohanssonNyköpings OKej start
Sonja JedarÅkers IFej start

H70

2 920 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK23:478:08
2Leif NordlundLänna IF25:20+1:338:40
3Leif ErikssonHeby AIF26:07+2:208:56
4Ulf SvedestamEskilstuna OL27:41+3:549:28
5Stig LandstorpOK Tor29:18+5:3110:02
6Jan JohanssonIFK Hedemora OK30:31+6:4410:27
7Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL31:39+7:5210:50
8Sören JohanssonSala OK33:05+9:1811:19
9Leif BergSigtuna OK33:36+9:4911:30
10Jan Olov JonssonTierps SOK34:12+10:2511:42
11Bertil HolmgrenGävle OK34:48+11:0111:55
11Per HaepplingVästerås SOK34:48+11:0111:55
13Sverre JonssonOK Ravinen35:37+11:5012:11
14Göran AnderssonVästerås SOK36:03+12:1612:20
15Olle JohanssonIFK Hedemora OK36:31+12:4412:30
16Mats TörngrenOK Linné37:31+13:4412:50
17Yngve PerssonTierps SOK37:48+14:0112:56
18Jouko O PajulampiOK Tjärnen38:05+14:1813:02
19Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK39:20+15:3313:28
20Lars-Erik KarlssonRasbo IK39:49+16:0213:38
21Göran JanssonOK Triangeln40:28+16:4113:51
22Sten JohanssonOK Borgen41:29+17:4214:12
23Ulf SkogtjärnOK Linné42:40+18:5314:36
24Lars-Erik RaskVästerås SOK46:29+22:4215:55
25Sven-Olov NorlinRimbo SOK50:04+26:1717:08
26Sören WingeUpsala IF50:47+27:0017:23
Christer SolbreckLånghundra IFej start
Boris AnderssonRånäs OKej start

D75

2 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK24:0711:49
2Doris WibergGävle OK31:48+7:4115:35
3Inger OlssonSala OK32:43+8:3616:02
4Lillemor ForsbergGävle OK37:20+13:1318:18
5Ann-Margret PerssonGävle OK37:29+13:2218:22
6Margaretha NyströmLänna IF39:50+15:4319:31

H75

2 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK24:248:58
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen25:21+0:579:19
3Karl JohanssonIFK Hedemora OK26:01+1:379:33
4P-G JanssonSäterbygdens OK28:13+3:4910:22
5Hans AnderssonVästerås SOK30:09+5:4511:05
6Folke LindblomHeby AIF30:46+6:2211:18
7Lars JohanssonOK Tor30:59+6:3511:23
8Jan-Olof MalmSigtuna OK32:20+7:5611:53
9Martin EngqvistUpsala IF33:25+9:0112:17
10Roine MattssonHäverödals SK33:27+9:0312:17
11Bertil KarlssonOK Linné38:34+14:1014:10
12Sven JacobssonIF Thor40:04+15:4014:43
13Kurt BoströmOK Linné42:41+18:1715:41
Anders JohanssonNyköpings OKej start
Bo NorenvikOK Torej start
Eddy LundqvistHeby AIFej start
Allan VedinJärfälla OKej start

D80

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny AnderssonOK Tjärnen1:14:0936:20

H80

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK26:3911:11
2Nils JohanssonOK Tjärnen30:50+4:1112:57
3Stig RoosOK Linné32:40+6:0113:43
4Bo LöwegrenVästerås SOK34:55+8:1614:40
5Inge HåkanssonOK Linné38:11+11:3216:02
6Lars LöthmanJärfälla OK41:27+14:4817:24
7Arvo HyvönenSkattkärrs SOK44:15+17:3618:35

H85

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK31:5313:23
2Ragnar AnderssonHäverödals SK37:22+5:2915:42
Lennart ÖbergVästerås SOKutgått
Ragnar HasselquistHallstahammars OKej start

Inskolning

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noa AlnebergSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Wilmer HagrotTäby OKfullföljt
Algot HellgrenOK Enenfullföljt
Alice HögbergRånäs OKfullföljt
Christian JönssonOK Triangelnfullföljt
Valdemar LagerwallOK Linnéfullföljt
Emilia LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Fanny NilssonOK Triangelnfullföljt
Alva RöösSkattkärrs SOKfullföljt

U1

1 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK16:388:21
2Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL18:43+2:059:24
3Jonatan PerssonOK Enen19:48+3:109:56
4Ludvig JuhlinVästerås SOK20:12+3:3410:09
5Folke ÅhlinLånghundra IF20:33+3:5510:19
6Anton ÅbergOK Linné20:38+4:0010:22
7Maja LyckebäckSigtuna OK20:52+4:1410:29
8Marike StäglichOK Linné21:29+4:5110:47
9Lilly BergenfurSkattkärrs SOK22:29+5:5111:17
10David JonforsenHallstahammars OK23:16+6:3811:41
11Edith BergenfurSkattkärrs SOK25:05+8:2712:36
12Vidar LarssonIF Thor25:53+9:1513:00
13Hugo WåhlenOK Triangeln26:32+9:5413:20
14Freja MattilaHallstahammars OK26:41+10:0313:24
15Elsa SjödinOK Enen27:44+11:0613:56
16Gustav JuhlinVästerås SOK28:26+11:4814:17
17Teo LundinOK Linné28:56+12:1814:32
18Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK32:22+15:4416:15
19Lukas LundinOK Linné33:46+17:0816:58
20Daniel BerntwahlnäsOK Linné34:15+17:3717:12
Svea BorgströmAvesta OKej godkänd
Alma AnderssonIF Thorej start
Hugo ZetterbergVästerås SOKej start

U2

2 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BlomsterIF Thor23:209:58
2Axel WielandSigtuna OK23:24+0:0410:00
3Gustav LyckebäckSigtuna OK26:03+2:4311:07
4Lovisa BolanderSigtuna OK27:02+3:4211:33
5William LeijonspjuthSigtuna OK29:51+6:3112:45
6Malte GranefeltOK Tyr29:58+6:3812:48
7Arvid TögenmarkOK Linné33:56+10:3614:30
8Elias StrömlandSigtuna OK34:06+10:4614:34
9Theo SöderlundOK Rodhen37:21+14:0115:57
10Edvin TögenmarkOK Linné41:46+18:2617:50
11Felicia RööhsSkattkärrs SOK42:38+19:1818:13
12Aron LindbergOK Roslagen46:25+23:0519:50
13Matteo MobergOK Tyr49:16+25:5621:03
14Olga Bertilsson-skogOK Linné49:46+26:2621:16
15Theo RistoOK Linné49:58+26:3821:21
16Ida WarvelinLånghundra IF50:21+27:0121:31
17Nora Svedin JakobssonLånghundra IF50:22+27:0221:31
18Hanna OlmIF Thor51:33+28:1322:01
19Selma WickströmArboga OK51:37+28:1722:03
20Ebba StalandOK Linné56:37+33:1724:11
21Alexander FolkegårdSala OK1:02:38+39:1826:45
22Albin SvenssonSurahammars SOK1:07:24+44:0428:48
23Anton StalandOK Linné1:12:04+48:4430:47
Moa WilhelmssonOK Hedströmmenej start

Öppen motion 1

1 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti NylundSigtuna OK23:0111:33
2Rickard RådströmOK Enen29:00+5:5914:34

Öppen motion 3

2 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonSala OK22:299:36
2Lottis BrohedeOK Tyr25:07+2:3810:44
3Karin BeckiusVästerås SOK25:15+2:4610:47
4Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL26:21+3:5211:15
5Vidar NettelmarkSurahammars SOK26:23+3:5411:16
6Ing-Marie LarssonIF Thor26:41+4:1211:24
7Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL26:51+4:2211:28
8Åsa PetterssonSäterbygdens OK28:09+5:4012:01
9Karin GunnarssonSurahammars SOK28:12+5:4312:03
10Anna-lena NylundSigtuna OK29:03+6:3412:24
11Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK29:07+6:3812:26
12Johan VånsjöArboga OK30:27+7:5813:00
13Karin LarssonOK Enen31:59+9:3013:40
14Sara SvenssonSurahammars SOK32:48+10:1914:01
15Clara SvenssonSurahammars SOK32:51+10:2214:02
16Anton BondessonKlubblös35:01+12:3214:57
17Lars VisingOK Triangeln35:23+12:5415:07
18Anna VisingOK Triangeln35:25+12:5615:08
19Hedda BorgströmAvesta OK37:15+14:4615:55
20Lotta BorgströmAvesta OK37:19+14:5015:56
21Frida NilssonOK Triangeln45:04+22:3519:15
22Hongyu BreivoldVästerås SOK54:50+32:2123:25
23Göran R WallénIFK Lidingö SOK59:34+37:0525:27

Öppen motion 5

3 030 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar MolarinOK Rodhen34:2411:21
2Lars WeiseliusOK Linné35:22+0:5811:40
3Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF36:06+1:4211:54
4Kristina SöderlundOK Rodhen38:38+4:1412:45
5Karin LindTierps SOK38:39+4:1512:45
6Pelle LangendalOK Rodhen39:25+5:0113:00
7Mårten BergmanOK Rodhen39:30+5:0613:02
8Hanna JonsellIF Thor40:03+5:3913:13
9Ann-Sofi SandvikAvesta OK40:08+5:4413:14
10Patrik EliassonKlubblös40:53+6:2913:29
11Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF43:39+9:1514:24
12Linnea OlssonOK Linné46:09+11:4515:13
13Maria ErikssonOK Tyr47:01+12:3715:31
14Ingrid BerghSigtuna OK47:50+13:2615:47
15Lena TörnqvistVästerås SOK48:36+14:1216:02
16Nina LimBäckVästerås SOK49:05+14:4116:11
17Eva PerssonOK Österåker49:22+14:5816:17
18Linda KarlssonKlubblös50:44+16:2016:44
19Fredrik NilssonLånghundra IF51:12+16:4816:53
20Eva EnströmOK Linné52:04+17:4017:11
21Anette NilssonOK Linné52:11+17:4717:13
21Astri LindgrenOK Linné52:11+17:4717:13
23Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln52:16+17:5217:14
24Elin TögenmarkOK Linné53:41+19:1717:43
25Jakob SundmarkKlubblös53:42+19:1817:43
26Karin JohanssonHallstahammars OK54:22+19:5817:56
27Samuel PerssonRasbo IK54:48+20:2418:05
28Annika ZetterqvistSigtuna OK55:15+20:5118:14
29Catharina DahlmarkVästerås SOK55:49+21:2518:25
30Ingela BengtssonSala OK58:42+24:1819:22
31Anna-Karin MouazzenOK Letstigen59:45+25:2119:43
32Ilse DubbelboerOK Linné1:01:24+27:0020:15
33Elsa KärrmanKlubblös1:01:42+27:1820:21
34Fabiennd GäugäKlubblös1:03:13+28:4920:51
35Helena DalénSala OK1:03:18+28:5420:53
36Ida WillhelmssonOK Hedströmmen1:03:37+29:1320:59
37Nils SandqvistVästerås SOK1:04:31+30:0721:17
38Ola NilssonKlubblös1:07:15+32:5122:11
39Carola CederthKöping-Kolsva OK1:08:14+33:5022:31
40Elisabeth AssarssonAvesta OK1:08:46+34:2222:41
41AnnBritt HägkvistOK Rodhen1:16:07+41:4325:07
42Alicia LundgrenAlmby IK1:17:58+43:3425:43
Anna StaafUpsala IFej godkänd
Åke LarssonOK Hedströmmenej godkänd
Lill NallgårdVästerås SOKej start

Öppen motion 7

3 240 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas NilssonStora Tuna OK30:389:27
2Thomas WielandSigtuna OK31:14+0:369:38
3Lars SjölanderOK Nipan31:33+0:559:44
4Per-Erik ÅslundOK Linné33:36+2:5810:22
5Klara MöllerOK Linné33:38+3:0010:22
6Niclas AhlströmVästerås SOK33:56+3:1810:28
7Henrik OlssonHallstahammars OK34:16+3:3810:34
8Maja DahlqvistStorviks IF35:04+4:2610:49
9Olof NilssonOK Triangeln36:38+6:0011:18
10Carina BoströmOK Linné37:34+6:5611:35
11Lars-Peter KullinKlubblös37:40+7:0211:37
12Elin SkogOK Hammaren38:40+8:0211:56
13Ulf IsacssonOK Linné38:50+8:1211:59
14Karl-Otto AnderssonHeby AIF38:56+8:1812:00
15Lennart GustafssonOK Tisaren39:51+9:1312:17
16Curt ReinholdssonIF Thor39:52+9:1412:18
17Johanna ThornellVästerås SOK39:54+9:1612:18
18Dennis SvenssonRasbo IK40:28+9:5012:29
19Leif ThorssonOK Grip41:00+10:2212:39
20Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF41:06+10:2812:41
21Per WeinestedtOK Linné41:13+10:3512:43
22Nils-Erik HjelmerVandrarringen42:11+11:3313:01
23Marie LindströmOK Triangeln44:08+13:3013:37
24Bo EklundIF Thor45:24+14:4614:00
25Leonard JanssonRasbo IK45:41+15:0314:05
26Mats KåbergKöping-Kolsva OK45:42+15:0414:06
27Toni AnderssonVästerås SOK45:45+15:0714:07
28Carl MohlinOK Linné48:22+17:4414:55
29Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK48:47+18:0915:03
30Barbro BransomeSkogsluffarnas OK49:27+18:4915:15
31Gunilla ReinholdssonIF Thor49:29+18:5115:16
32Filip NilssonOK Triangeln49:42+19:0415:20
33Fredrik DahlmarkVästerås SOK50:10+19:3215:29
34Ingvar JanssonSundbybergs IK55:44+25:0617:12
35Jon BreivoldVästerås SOK57:09+26:3117:38
36Karolina VessbyIF Thor57:11+26:3317:38
37Karin LennströmSigtuna OK1:00:24+29:4618:38
38Inger SörlenTäby OK1:07:46+37:0820:54
39Evy JohanssonSala OK1:10:12+39:3421:40
40Johan WannerAvesta OK1:12:53+42:1522:29
41Lars AhlströmVästerås SOK1:13:06+42:2822:33
42Gunnar BerghSigtuna OK1:13:09+42:3122:34
43Johan SvenssonKlubblös1:20:00+49:2224:41
44Bo HedmanHallstahammars OK1:21:17+50:3925:05
Staffan BromanOK Roslagenutgått
Per AnderssonOK Linnéej start

Öppen motion 8

4 330 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK27:036:14
2Andreas EngOK Enen31:27+4:247:15
3Pär TögenmarkOK Linné32:14+5:117:26
4Andreas MobergOK Tyr32:36+5:337:31
5Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL33:59+6:567:50
6Martin JuhlinVästerås SOK34:33+7:307:58
7Niklas ReinholdssonIF Thor34:39+7:368:00
8Jonas AnderssonIF Thor36:19+9:168:23
9Björn HannrupIF Thor36:59+9:568:32
10Fredrik StalandOK Linné37:27+10:248:38
11Mattias PerssonOK Tyr38:52+11:498:58
12Rickard JonforsenHallstahammars OK40:34+13:319:22
13Jan AnderssonGävle OK40:44+13:419:24
14Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:55+13:529:26
15Per BrahmLånghundra IF44:15+17:1210:13
16Björn JohanssonOK Borgen44:46+17:4310:20
17Stefan BrodinLånghundra IF45:00+17:5710:23
18Linda SternerSträngnäs-Malmby OL46:57+19:5410:50
19Katarina BengtssonLånghundra IF48:37+21:3411:13
20Karin AnderssonVästerås SOK48:57+21:5411:18
21Henrik NettelmarkSurahammars SOK49:42+22:3911:28
22Anna JanssonRånäs OK49:57+22:5411:32
23Lennart LundgrenAvesta OK52:00+24:5712:00
24Sara HamreforsVästerås SOK52:44+25:4112:10
25Emil JanssonOK Rodhen53:18+26:1512:18
26Johan KjellbergKlubblös55:56+28:5312:55
27Fredrik BorgströmAvesta OK57:50+30:4713:21
28Karin ÅkermanVästerås SOK58:25+31:2213:29
29Mattias ThorsellKlubblös1:04:42+37:3914:56
30Malin JanssonRånäs OK1:06:23+39:2015:19
31Malin SparrmanOK Linné1:18:37+51:3418:09
32Mathias JonssonUpsala IF1:26:42+59:3920:01
33Martin MickelsOK Enen1:48:20+1:21:1725:01
34Björn AnderssonVästerås SOK1:49:11+1:22:0825:12
Anders JohanssonUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser