Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Oktoberracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Oktoberracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 23 oktober 2016

D21

4 580 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna EngströmOK Hällen34:287:31
2Annika BillstamOK Linné34:40+0:127:34
3Gunilla SvärdIF Thor35:01+0:337:38
4Lisa AnderssonÄrla IF35:17+0:497:42
5Jonna ForsVästerås SOK36:25+1:577:57
6Rebecka OlssonOK Linné36:30+2:027:58
7Linda RinaldoOK Tor36:49+2:218:02
8Hilda ForsgrenOK Linné37:48+3:208:15
9Marie PetterssonOK Djerf39:08+4:408:32
10Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering44:56+10:289:48
11Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF45:05+10:379:50
12Maria SjölanderOK Rodhen45:10+10:429:51
13Viilo AnnikaTampereen Pyrint .45:22+10:549:54
14Hanna BerglundOK Kåre46:11+11:4310:05
15Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK46:31+12:0310:09
16Charlotte IhrforsOK Linné46:41+12:1310:11
17Karna ThorssonOK Linné46:48+12:2010:13
18Maria ElmelidLinköpings OK47:25+12:5710:21
19Laila IngelssonOK Hammaren48:13+13:4510:31
20Elin LindTierps SOK50:08+15:4010:56
21Lisa JohanssonOK Rodhen50:30+16:0211:01
22Emma BromarkLånghundra IF51:02+16:3411:08
23Camilla ÖhmanNTNUI51:35+17:0711:15
24Galina RibediucHellas Orientering53:27+18:5911:40
25Elin Falk SörqvistIF Thor54:50+20:2211:58
26Eva-Maj ErnebyVästerås SOK1:04:04+29:3613:59
27Regina KellyOK Linné1:14:26+39:5816:15
Lisa CarlssonOK Linnéej start
Rasa PtasekaiteOK Linnéej start
Matilda AnderssonOK Kåreej start
Jessica SöllvanderOK Rodhenej start
Maria BylundFagersta OKej start
Elisa HameliusOK Linnéej start
Jenny BacklundGävle OKej start
Linn AxelssonÄrla IFej start
Samantha SaegerOK Linnéej start

H21

4 860 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné23:404:52
2Thierry GueorgiouKalevan Rasti24:39+0:595:04
3Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna26:41+3:015:29
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF26:56+3:165:32
5Simon HectorSnättringe SK27:04+3:245:34
6Henrik JonssonOK Rodhen28:28+4:485:51
7Emil AnderssonÄrla IF28:33+4:535:52
8Simon HedlundÄrla IF29:23+5:436:02
9Niklas AldénOK Linné30:10+6:306:12
10Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna30:22+6:426:14
11Boström AndersOK Linné31:34+7:546:29
12Eriksson HåkanMalungs OK Skogsmårdarna32:11+8:316:37
13Anders BoströmJärfälla OK32:22+8:426:39
14Johan AhlströmVästerås SOK33:10+9:306:49
15Elias TidevallSkogsluffarnas OK33:12+9:326:49
16Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF33:13+9:336:50
17Henrik RoosOK Linné33:17+9:376:50
18Carl-Johan HögbergOK Linné33:41+10:016:55
19Magnus BjörkOK Rodhen33:43+10:036:56
20Johan LindqvistTäby OK34:05+10:257:00
21Martin JanssonOK Rodhen34:07+10:277:01
22Johannes RidefeltOK Linné34:13+10:337:02
23Ruairi ShortOK Linné34:18+10:387:03
24Conny ForsbergLånghundra IF34:53+11:137:10
25Leonas MockunasHellas Orientering35:22+11:427:16
26Mårten WaldenfjordJärfälla OK35:54+12:147:23
27Simon EklövOK Linné36:18+12:387:28
28Håkan PetterssonOK Djerf36:21+12:417:28
29Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK37:07+13:277:38
30Olle NilssonOK Linné37:35+13:557:43
31Ulf BergströmOK Rodhen38:54+15:148:00
32Jonas EklundOK Rodhen39:18+15:388:05
33Oskar WallénOK Linné39:46+16:068:10
34Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna39:57+16:178:13
35Alfred LönnVästerås SOK40:03+16:238:14
36Patrik LindÄrla IF40:05+16:258:14
37Henrik WickströmArboga OK40:18+16:388:17
37Torbjörn JacobssonOK Rodhen40:18+16:388:17
39Andreas EngIF Thor41:01+17:218:26
40Martin OldaeusVästerås SOK41:09+17:298:28
41Lasse JanssonGävle OK41:13+17:338:28
42Bjørn LundanesNTNUI41:25+17:458:31
43Kalle LarssonÄrla IF41:57+18:178:37
44Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö42:07+18:278:39
45Erik NallgårdVästerås SOK42:24+18:448:43
46Waldemar AnderssonLånghundra IF42:35+18:558:45
47Aleksandr ManoilovJärfälla OK42:58+19:188:50
48Joakim IngelssonOK Hammaren43:21+19:418:55
49Peter RidefeltOK Linné44:06+20:269:04
50Mathias NyströmNorbergs OK45:07+21:279:16
51Simon ÖsterlundVästerås SOK46:07+22:279:29
52Robin ErnebyVästerås SOK51:30+27:5010:35
53Fredrik SörqvistSigtuna OK52:53+29:1310:52
54Magnus LennartssonJärfälla OK57:16+33:3611:46
55Niklas ReinholdssonIF Thor1:03:16+39:3613:01
56Ludvig LarsendahlVästerås SOK1:04:06+40:2613:11
57Kaj RidefeltOK Linné1:07:04+43:2413:47
Mandus RidefeltOK Linnéej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKutgått
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start
Erik FernlundSäterbygdens OKej start
Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OFej start
Ken PeetersGöteborg-Majorna OKej start
Johan HameliusOK Linnéej start
Rasmus MöllerArboga OKej start
Christoffer SchönningJärfälla OKej start

H20

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bobby BrahmLånghundra IF49:3211:56
2Gabriel JanssonOK Linné1:34:16+44:4422:42

D18

3 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NallgårdVästerås SOK38:2511:19
2Hanna SundströmVästerås SOK39:12+0:4711:33
3Limbäck AlvaVästerås SOK40:06+1:4111:49
4Klara MandahlOK Linné50:52+12:2715:00
Ellen FrostOK Roslagenej start

H18

4 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GrehnOK Rodhen29:107:01
2Daniel RönnqvistOK Linné30:16+1:067:17
3Hannes SvahnOK Ravinen31:19+2:097:32
4John LarssonRånäs OK31:29+2:197:35
5Johan EdenhamnLänna IF31:31+2:217:35
6Viktor WohlgemuthOK Ravinen34:44+5:348:22
7Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL1:04:20+35:1015:30
Dan ÖsterlundVästerås SOKutgått

D16

3 240 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen26:248:08
2Lina SvärdIF Thor28:14+1:508:42
3Alva LindellIF Thor28:53+2:298:54
4Malva SteenOK Enen29:00+2:368:57
5Lovisa WigertzLånghundra IF34:09+7:4510:32
6Agnes KällströmSala OK34:59+8:3510:47
7Elin BlomkvistSkattkärrs SOK35:56+9:3211:05
8Elsa LimbäckVästerås SOK36:45+10:2111:20
9Alva RyttherVästerbergslagens OL37:02+10:3811:25
10Alva JonssonLånghundra IF37:13+10:4911:29
11Heidi ForsOK Grip41:28+15:0412:47
12Maja HolmgrenVästerås SOK50:15+23:5115:30
Emma BernerssonOK Enenej godkänd

H16

3 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BergströmOK Rodhen21:436:42
2Jesper LidmarSnättringe SK22:45+1:027:01
3Johan CallebergSnättringe SK24:04+2:217:25
4Emil JonsellIF Thor24:15+2:327:29
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK24:41+2:587:37
6Casper HedarOK Tor25:32+3:497:52
7Hugo BäsénIF Thor26:57+5:148:19
8Arvid UmegårdLånghundra IF27:15+5:328:24
9Arvid RoosOK Linné28:21+6:388:45
10Andreas JohnsonSigtuna OK28:57+7:148:56
11Andreas NäslundVästerås SOK32:20+10:379:58
12Karl BrahmLånghundra IF32:22+10:399:59
13Sixten TörnqvistVästerås SOK32:56+11:1310:09
14Samuel NorénOK Enen36:24+14:4111:14
15Christopher AnderssonVingåkers OK37:29+15:4611:34
16Pontus BierfeldtÄrla IF38:46+17:0311:57
17Markus ÖsterlundVästerås SOK38:47+17:0411:58
18Ville FontellOK Enen49:39+27:5615:19
19Axel LjungkvistÄrla IF51:51+30:0816:00
Oskar StenviOK Linnéej godkänd
Waldenfjord NoelJärfälla OKej godkänd
Elias LarssonOK Enenej start
Anton SegermanIF Thorej start
Nils OttossonGävle OKej start
Axel Leijon ThorellLånghundra IFej start

D14

3 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor28:028:45
2Lovisa HambäckLånghundra IF29:24+1:229:11
3Ebba OttossonGävle OK30:12+2:109:26
4Emilia BergströmOK Rodhen30:19+2:179:28
5Elsa BäsénIF Thor31:22+3:209:48
6Hanna JonsellIF Thor37:19+9:1711:39
7Disa SvenssonVästerås SOK37:38+9:3611:45
8Therese NilssonOK Österåker37:46+9:4411:48
9Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL38:07+10:0511:54
10Agnes WeissLånghundra IF40:28+12:2612:38
11Malin BierfeldtÄrla IF41:03+13:0112:49
11Agnes WallinKorsnäs IF OK41:03+13:0112:49
13Agnes DambergIFK Lidingö SOK41:32+13:3012:58
14Tindra JonssonSkarpnäcks OL41:38+13:3613:00
15Emma PalmOK Roslagen50:20+22:1815:43
16Emma LundbergOK Roslagen53:06+25:0416:35
17Hannrup EllenIF Thor1:00:22+32:2018:51
18Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:05:21+37:1920:25
19Agnes LjungkvistÄrla IF1:13:07+45:0522:50
20Thea LennartssonJärfälla OK1:15:33+47:3123:36
21Sara WallinKorsnäs IF OK1:39:50+1:11:4831:11
Cornelia KrafftLänna IFej godkänd
Amanda HallVästerås SOKej godkänd
Linn RistoOK Linnéej start
Fanny CedstedtLånghundra IFej start
Joni Müller af UhrOK Linnéej start
Felicia SahlénVästerås SOKej start
Sofie ThornellVästerås SOKej start

H14

3 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric HallnerOckelbo OK24:047:31
2Erik Lidström LauriSnättringe SK26:57+2:538:25
3Emil BoströmOK Linné27:17+3:138:31
4David MelinOK Rodhen27:39+3:358:38
5Aron HellgrenIF Thor28:38+4:348:56
6Jesper ÅkessonJärfälla OK34:23+10:1910:44
7Elliot AngelsiööOK Linné34:32+10:2810:47
8Oskar SundblomRånäs OK34:55+10:5110:54
9Simon SvenssonVästerås SOK35:09+11:0510:59
10Hampus GörlOK Enen37:26+13:2211:41
11John McLellandOK Rodhen38:17+14:1311:57
12Hampus PerssonOK Enen43:59+19:5513:44
13Tamás SzütsVästerås SOK46:48+22:4414:37
14Lukas AarnioOK Linné48:50+24:4615:15
15Kevin SjölanderOK Rodhen57:53+33:4918:05
16Dennis AspVästerås SOK58:44+34:4018:21
17Albin WarvelinLånghundra IF59:52+35:4818:42
18Lucas AhlströmVästerås SOK1:00:01+35:5718:45
19Elias Jeb BergrothVästerås SOK1:07:01+42:5720:56
Emil AhlströmVästerås SOKutgått
Nyström SvenOK Linnéutgått
Karl GrywenzOK Linnéej start
Albin ForsbergLånghundra IFej start
David TörnqvistSnättringe SKej start
Ludvig BylundFagersta OKej start
Simon WahlnäsOK Linnéej start

D14 Kort

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SöderlundAvesta OK37:5715:48
2Alva SöderlindVallentuna-Össeby OL39:05+1:0816:17
3Ida WilhelmssonOK Hedströmmen47:03+9:0619:36

H14 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln38:1315:55
Anders AnderssonOK Hedströmmenutgått
Kasper HolgerssonOK Måsenej start

D12

2 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné18:127:35
2Liv NorbergAvesta OK20:46+2:348:39
3Klara HartOK Linné21:42+3:309:02
4Maja AhlströmVästerås SOK22:21+4:099:18
5Moa LundinOK Linné23:12+5:009:40
6Agnes Söllvander EklundOK Rodhen23:17+5:059:42
7Kajsa HallVästerås SOK24:44+6:3210:18
8Elvira BjörnbergVästerås SOK24:49+6:3710:20
9Elsa Söllvander EklundOK Rodhen24:58+6:4610:24
10Miia RollerJärfälla OK25:27+7:1510:36
11Enni LundbergOK Kåre27:00+8:4811:15
12Sara SundqvistLånghundra IF30:26+12:1412:40
13Ebba ThenanderVästerås SOK30:51+12:3912:51
14Alva Lidström LauriSnättringe SK31:17+13:0513:02
15Nadine HussOK Linné35:56+17:4414:58
16Tyra LindellOK Roxen36:56+18:4415:23
17Frida MelinOK Rodhen39:17+21:0516:22
18Hanna HermannVästerås SOK49:55+31:4320:47
19Clara SvenssonSurahammars SOK54:45+36:3322:48
20Amanda RådströmOK Enen57:04+38:5223:46
21Emelie EngvallSala OK1:11:28+53:1629:46
Fannie SjölanderOK Rodhenej start
Ella WilhelmssonOK Hedströmmenej start
Emelie SvärdIF Thorej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Ines AarnioOK Linnéej start
Lisa NilssonOK Linnéej start

H12

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF17:077:07
2Valle LarssonIF Thor22:26+5:199:20
3Josiah BergrothVästerås SOK22:40+5:339:26
4Elis WiklundVästerås SOK23:10+6:039:39
5Filip LindqvistTäby OK24:20+7:1310:08
6Viktor BoströmOK Linné24:51+7:4410:21
7Kristoffer KlarinSurahammars SOK25:57+8:5010:48
8Johannes LundsteinOK Linné26:18+9:1110:57
9Rasmus HedarOK Tor29:33+12:2612:18
10Adam SparrmanOK Linné30:38+13:3112:45
11Erik WesterbergOK Enen32:26+15:1913:30
12Viggo IngwersenOK Enen35:10+18:0314:39
Gustav VisingOK Triangelnej godkänd
Edvin BerggrenFagersta OKej start
Erik BernerssonOK Enenej start
David BerglundIF Thorej start
Viktor JemthIF Thorej start
Jakob NordströmSigtuna OKej start

H12 Kort

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo SjöbergIF Thor23:2711:00
2Kalle AnderssonOK Hedströmmen24:35+1:0811:32

D10

2 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nova SahlénVästerås SOK14:376:51
2Sara RoosOK Linné14:41+0:046:53
3Felicia KrafftLänna IF15:15+0:387:09
4Elin PalmVästerås SOK18:48+4:118:49
5Alicia HermannVästerås SOK20:47+6:109:45
6Ellen AarnioOK Linné21:59+7:2210:19
7Kajsa BergrothVästerås SOK23:53+9:1611:12
8Matilda PerssonOK Enen24:00+9:2311:16
9Lovisa BjörnbergVästerås SOK27:50+13:1313:04
Hillevi LarssonOK Enenej start
Lovisa BylundFagersta OKej start
Ida WarvelinLånghundra IFej start

H10

2 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné12:235:48
2Erik PalmVästerås SOK13:38+1:156:24
3Albin WesterbergOK Enen14:33+2:106:49
4Axel SparrmanOK Linné15:49+3:267:25
5Teodor JonssonSkarpnäcks OL16:29+4:067:44
6Simon SegermanIF Thor16:38+4:157:48
7Filip BorellOK Linné17:16+4:538:06
8Jonathan AnderssonVingåkers OK17:44+5:218:19
9Gustav ThenanderVästerås SOK18:25+6:028:38
10Hampus SundbergJärfälla OK20:47+8:249:45
11Robin BergrothVästerås SOK29:18+16:5513:45
Theo RistoOK Linnéej godkänd

H35

4 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert LarssonIFK Lidingö SOK36:548:53
2Jonas KarlssonOK Tylöskog39:39+2:459:33
3Johan HerbstVästerås SOK40:10+3:169:40
4Olov GohdeDalaportens OL41:57+5:0310:06
5Erik GohdeDalaportens OL59:24+22:3014:18
6Hansi KrausAvesta OK1:16:12+39:1818:21

D40

3 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor34:1910:09
2Malena AhlströmVästerås SOK35:33+1:1410:31
3Gabriella MelinOK Rodhen36:41+2:2210:51
4Ingela ErikssonGävle OK37:38+3:1911:08
5Annika RidellIF Thor39:32+5:1311:41
6Pernilla SahlénVästerås SOK40:00+5:4111:50
7Annette RoosOK Linné40:14+5:5511:54
8Jenny SigurdssonVästerås SOK40:41+6:2212:02
9Helene NilssonOK Linné41:24+7:0512:14
10Karolina AnderssonLänna IF44:29+10:1013:09
11Åsa BergSigtuna OK46:26+12:0713:44
12Marie BerggrenFagersta OK47:34+13:1514:04
13Stina ÅbergOK Linné47:47+13:2814:08
14Malin SparrmanOK Linné47:56+13:3714:10
15Sofia KrafftLänna IF59:03+24:4417:28
Ylva FornanderVästerbergslagens OLej start
Jenny ÅmanValbo AIFej start
Ulrika RåbergOK Tyrej start

H40

3 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ErikssonLänna IF28:317:09
2Jonas LindegrenVästerås SOK29:10+0:397:19
3Claes KlarinSurahammars SOK30:03+1:327:33
4Magnus ÖhlingOK Tor30:59+2:287:47
5Mats ÅbergOK Linné32:55+4:248:16
6Jonas SellingLänna IF34:48+6:178:44
7Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK36:50+8:199:15
8Niklas SöderlundAvesta OK37:21+8:509:23
9Johan LundbergOK Kåre38:40+10:099:42
10Andreas KrafftLänna IF39:17+10:469:52
11Stefan SehlerOK Kolmården44:49+16:1811:15
12Donald McCarthyÄrla IF46:43+18:1211:44
13Håkan OlofssonÄrla IF48:02+19:3112:04
13Mathias TärnlundOK Linné48:02+19:3112:04
15Anders TvärånaOK Linné49:37+21:0612:27
16Jon SundbergJärfälla OK54:44+26:1313:45
17Mats WarvelinLånghundra IF57:36+29:0514:28
Fredrik NilssonLånghundra IFej start
Ove OksvoldCentrum OKej start
Björn RosendahlÄrla IFej start
Fredrik LindellIF Thorej start
Olof BorellOK Linnéej start

D45

2 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor24:498:23
2Inger GunnarssonVästerås SOK28:01+3:129:27
3Yvonne GrehnOK Rodhen31:31+6:4210:38
4Kristina ForsOK Grip33:06+8:1711:10
5Karin TidevallSkogsluffarnas OK37:17+12:2812:35
6Ann RollerJärfälla OK37:35+12:4612:41
7Anna HallVästerås SOK38:29+13:4013:00
8Anna-Karin LövgrenAvesta OK38:42+13:5313:04
9Lena BergmanÄlvsby IF OK41:10+16:2113:54
10Maria StrömbergAvesta OK41:42+16:5314:05
Annika SundströmVästerås SOKutgått
Tina JunegardTullinge SKej start
Ammie BerglundIF Thorej start
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OKej start
Lina BerggrenTullinge SKej start
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej start

H45

3 980 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen HellgrenIF Thor30:337:40
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro32:02+1:298:02
3Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK32:10+1:378:04
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK33:31+2:588:25
5Pär HanssonCentrum OK34:36+4:038:41
6Lars SegermanSkarpnäcks OL35:41+5:088:57
7Eric RollerJärfälla OK35:52+5:199:00
8Bo SegermanIF Thor36:27+5:549:09
9Per DambergIFK Lidingö SOK36:49+6:169:15
10Andreas PerssonRasbo IK36:53+6:209:16
11Rickard JonforsenHallstahammars OK37:40+7:079:27
12Peter ForsOK Grip39:01+8:289:48
13Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL39:32+8:599:55
14Tore NallgårdVästerås SOK40:25+9:5210:09
15Johan BlomsterIF Thor40:37+10:0410:12
16Tomas JonssonJärfälla OK41:03+10:3010:18
17Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL41:23+10:5010:23
18Mark ÅkessonJärfälla OK42:04+11:3110:34
19Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK42:43+12:1010:43
20Joakim AhlströmVästerås SOK43:31+12:5810:56
21Ulf AngelsiööOK Linné47:18+16:4511:53
22Svante JonsellVallentuna-Össeby OL48:14+17:4112:07
23Tommy StenviOK Linné55:19+24:4613:53
24Robert CederholmLänna IF58:20+27:4714:39
25Andreas EhnIF Thor1:04:07+33:3416:06
26Joachim LandströmOK Linné1:10:47+40:1417:47
27Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL1:40:45+1:10:1225:18
Håkan BerglundIF Thorej godkänd
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Anders SahlénVästerås SOKej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej start

D50

2 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK24:308:16
2Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL26:20+1:508:53
3Annika ArdellOK Rodhen27:01+2:319:07
4Dorothe SpillmannIF Thor29:09+4:399:50
5Lena GrandinOK Linné29:30+5:009:57
6Katarina BengtssonLånghundra IF29:59+5:2910:07
7Ulrika BacklundDalaportens OL31:40+7:1010:41
8Eva LindströmAvesta OK35:26+10:5611:58
9Ann-Mari SilfverLånghundra IF35:32+11:0212:00
10Åsa Marknell DewittLänna IF35:56+11:2612:08
11Lena NilssonOK Linné36:04+11:3412:11
12Mia GustafssonOK Kåre40:20+15:5013:37
13Maria HartOK Linné40:28+15:5813:40
14Anki GustafssonSäterbygdens OK41:50+17:2014:07
15Karin SkoglundOK Linné43:00+18:3014:31
16Marie BjörklundEskilstuna OL52:49+28:1917:50
17Annette WigertzLånghundra IF53:32+29:0218:05
Elisabet ElmertoftNorbergs OKej start
Kristina TinglöfDegerfors OKej start
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Eva WadmanVästerås SOKej start

H50

3 390 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL26:257:47
2Mats JonsellIF Thor26:53+0:287:55
3Thomas CallebergSnättringe SK27:10+0:458:00
4Jörgen EkmanTäby OK27:24+0:598:04
5Per SundströmVästerås SOK29:01+2:368:33
6Per GrywenzOK Linné29:13+2:488:37
7Anders JönssonOK Triangeln29:27+3:028:41
7Michael HolmgrenIF Thor29:27+3:028:41
9Erik AnderssonOK Österåker29:56+3:318:49
10Sven WigertzLånghundra IF30:11+3:468:54
11Patrik OttossonGävle OK30:23+3:588:57
12Stefan TörnqvistVästerås SOK31:41+5:169:20
13Mats GunnemyrSöders-Tyresö32:30+6:059:35
14Peter HambäckLånghundra IF32:36+6:119:36
15Lennart SwahnSundbybergs IK33:22+6:579:50
16Matti NylundSigtuna OK33:27+7:029:52
17Karl-Erik EngblomValbo AIF33:47+7:229:57
18Johan AnderssonValbo AIF34:00+7:3510:01
19Göran LundqvistJärfälla OK34:17+7:5210:06
20Mikael DavidssonVästerås SOK34:45+8:2010:15
21Mats LundinÄlvsby IF OK36:05+9:4010:38
22Magnus JohanssonLånghundra IF36:09+9:4410:39
23Mikael BacklundDalaportens OL36:27+10:0210:45
24Robert ÖstlundSäterbygdens OK36:56+10:3110:53
25Jan CarlssonSöders-Tyresö37:16+10:5110:59
26Tomas LjungkvistÄrla IF39:26+13:0111:37
27Mikael BäsénIF Thor39:46+13:2111:43
28Anders S NybergSäterbygdens OK40:58+14:3312:05
29Bo LauriSnättringe SK41:34+15:0912:15
30Stefan NilssonOK Linné42:56+16:3112:39
31Urban FreijSnättringe SK43:55+17:3012:57
32Kjell RistoOK Linné50:44+24:1914:57
Janne NilssonCentrum OKej godkänd
Jan ViklundVästerås SOKutgått
Michael PalmOK Triangelnej start
Per WadmanVästerås SOKej start
Kent BerggrenTullinge SKej start
Per WintherVästerbergslagens OLej start
Benneth SundqvistKöping-Kolsva OKej start

D55

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK32:0910:51
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL33:38+1:2911:21
3Karin JanssonOK Rodhen34:41+2:3211:43
4Inger SkantzLänna IF46:17+14:0815:38
5Eva WareniusAvesta OK47:16+15:0715:58
6Madelene BjernulfSundbybergs IK48:19+16:1016:19
Mona BierfeldtÄrla IFej godkänd
Brita NilssonOK Linnéej start
Susanne PerssonÄrla IFej start

H55

3 380 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LindgrenOK Ödmården25:387:35
2Tommy HolmérVäsby OK27:30+1:528:08
3Anders LundJärfälla OK30:02+4:248:53
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL30:25+4:478:59
5Per EdenhamnLänna IF31:32+5:549:19
6Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK31:52+6:149:25
7Leif GustafssonSäterbygdens OK32:05+6:279:29
8Tryggve RönnqvistOK Linné32:08+6:309:30
9Hans TarandiIFK Lidingö SOK32:36+6:589:38
10Björn SöderbäckOK Linné33:42+8:049:58
11Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF34:10+8:3210:06
12Tomas AnderssonOK Tor35:07+9:2910:23
13Mats LundmanOK Roslagen37:04+11:2610:57
14Göran LarsendahlVästerås SOK37:17+11:3911:01
15Johan KarlssonNorbergs OK39:51+14:1311:47
16Eddie BjärrenholtRånäs OK41:34+15:5612:17
17Magnus ThorOK Bävern41:57+16:1912:24
18Lars HagrotTäby OK42:23+16:4512:32
19Göran HedmanValbo AIF43:07+17:2912:45
20Mats JönssonKorsnäs IF OK44:10+18:3213:04
21Bo NeidenströmFrölunda OL47:20+21:4214:00
22Kenneth PetterssonJärfälla OK47:27+21:4914:02
23Peter EklövOK Linné48:28+22:5014:20
24Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL59:30+33:5217:36
25Bo WallinKorsnäs IF OK1:18:48+53:1023:18
Sten-Olof MatssonLeksands OKutgått
Anders EnmarkGävle OKutgått
Johnny JunegardTullinge SKej start
Anders RoothVästerås SOKej start
Roger TinglöfVäsby OKej start
Ulf HamreforsVästerås SOKej start

D60

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1IngMarie ÅsenlundGävle OK30:5110:19
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen35:18+4:2711:48
3Christina HjertsonOK Linné35:20+4:2911:49
4Catharina EkmanVästerås SOK38:36+7:4512:54
5Gudrun PerssonHallstahammars OK38:46+7:5512:57
6Titti BergendahlOK Måsen39:17+8:2613:08
7Kerstin SundbergVästerås SOK51:02+20:1117:04
8Eva ElnerudSigtuna OK51:48+20:5717:19
9Margareta HallménAttunda OK1:08:51+38:0023:01
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H60

3 340 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK25:227:35
2Roland WareniusAvesta OK26:36+1:147:57
3Ivar NäsholmÄrla IF28:27+3:058:31
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL29:16+3:548:45
5Weine WolterÅkers IF29:18+3:568:46
6Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF29:22+4:008:47
7Göran DoyleSundbybergs IK29:56+4:348:57
8Andreas HjertsonOK Linné30:29+5:079:07
9Pär ForsströmStjärnorps SK30:57+5:359:15
10Lars ForsstedtSöders-Tyresö31:12+5:509:20
11Lars BoudrieVäsby OK31:18+5:569:22
12Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK31:26+6:049:24
13Mats LandquistKöping-Kolsva OK32:11+6:499:38
14Jan GottfridssonNorbergs OK32:20+6:589:40
15Lars LandströmLånghundra IF32:32+7:109:44
16Roland JanssonOK Linné33:23+8:019:59
17Anders HallménAttunda OK33:30+8:0810:01
18Tor-Olof BlomsterIF Åland34:06+8:4410:12
19Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL36:16+10:5410:51
20Sven-Anders OlssonAttunda OK38:28+13:0611:31
21Ove ErikssonNyköpings OK39:01+13:3911:40
22Conny NilssonNyköpings OK39:19+13:5711:46
23Per-Åke HolmSigtuna OK40:38+15:1612:09
24Johnny FranssonÄrla IF44:17+18:5513:15
25Reinhold LenneboIF Thor44:55+19:3313:26
26Christer SegerquistGävle OK48:37+23:1514:33
27Göran FalkIF Thor48:41+23:1914:34 Ladda ner rutt i gpx-format
28Peter SvenssonAvesta OK49:25+24:0314:47
29Per Erik FogelVästerås SOK51:33+26:1115:26
30Yngve KrantzOK Rodhen58:41+33:1917:34
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Peder WickströmArboga OKej start
Rolf KullaValbo AIFej start
Sven HedmanAttunda OKej start
Mats WickbomOK Linnéej start

D65

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK33:4811:18
2Britt Linnéa ErikssonSala OK34:08+0:2011:24
3Anne LundmarkJärfälla OK38:29+4:4112:52
4Annika NorströmHallstahammars OK39:19+5:3113:08
5Lena JohnssonRånäs OK42:05+8:1714:04
6Ingrid GraneliHaninge SOK44:48+11:0014:58
7Marianne SellgrenSigtuna OK59:47+25:5919:59
8Irene ÖhlingÄrla IF1:06:02+32:1422:05
Lena WahssAvesta OKutgått
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start
Barbro EdströmKovlands IFej start

H65

3 340 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JakobssonVästerås SOK26:337:56
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL28:14+1:418:27
3Ola LindholmKöping-Kolsva OK30:28+3:559:07
4Leo JohanssonVandrarringen32:27+5:549:42
5Jan JohanssonIF Thor32:33+6:009:44
6Per ElfströmÅrsunda IF32:49+6:169:49
7Bo SundqvistOckelbo OK32:53+6:209:50
8Hans AurellGävle OK33:43+7:1010:05
9Göran LarssonSala OK33:57+7:2410:09
10Olle GranathSurahammars SOK34:24+7:5110:17
11Hans-Erik SkalbergVästerås SOK35:35+9:0210:39
12Leonard JanssonRasbo IK36:27+9:5410:54
13Per-Erik WåhlbergOK Linné36:30+9:5710:55
14Leif NordinAttunda OK36:45+10:1211:00
15Bo SegerEskilstuna OL36:50+10:1711:01
16Olle ArmanNyköpings OK40:02+13:2911:59
17Sven-Inge NylundJärfälla OK40:04+13:3111:59
17Boris HolmbergIF Åland40:04+13:3111:59
19Inge PerssonOckelbo OK42:15+15:4212:38
20Kjell JanssonLånghundra IF42:40+16:0712:46
21Christer ErikssonOK Linné43:47+17:1413:06
22Per-Johan JanssonLänna IF44:11+17:3813:13
23Gunnar KvarnerudLänna IF44:15+17:4213:14
24Ingemar GardSöders-Tyresö44:55+18:2213:26
25Ove ÅbergStorviks IF45:32+18:5913:37
26Urban BoströmSolna OK46:01+19:2813:46
27Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF46:04+19:3113:47
28Ove EkKöping-Kolsva OK48:15+21:4214:26
29Lars DahlströmVästerbergslagens OL49:26+22:5314:48 Ladda ner rutt i gpx-format
30Tommy ÖhlingÄrla IF49:58+23:2514:57
31Bo WinanderJärfälla OK51:56+25:2315:32
32Erik JohanssonAvesta OK52:01+25:2815:34
33Lars-Erik HermanssonOK Linné52:02+25:2915:34
34Roland BergSäterbygdens OK56:24+29:5116:53
35Inge LarssonIF Thor1:05:27+38:5419:35
Hasse ÅbergValbo AIFej godkänd
Harry EnbergVästerbergslagens OLej godkänd
Tommy HöglundLånghundra IFutgått
Christer GalleBromma-Vällingby SOKej start
Rolf MathisenEskilstuna OLej start
Hans HolgerssonOK Måsenej start

D70

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita JohanssonOK Tor40:1613:33
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF41:36+1:2014:00
3Dagny GustavssonSigtuna OK42:03+1:4714:09
4Birgitta KlangLånghundra IF46:58+6:4215:48
5Caje JacobssonIF Thor48:59+8:4316:29
6Eva KjellmanVandrarringen52:51+12:3517:47
7Inger LundSala OK55:21+15:0518:38
8Elke WilkeTierps SOK57:37+17:2119:23
9Britt-Marie SjöbergOK Tor1:03:25+23:0921:21
10Liz PorteousVästerås SOK1:07:41+27:2522:47
11Lisbeth EurénAvesta OK1:24:50+44:3428:33
Birgitta NylundJärfälla OKutgått
Laila NäslundSelånger SOKej start
Edla FornanderVästerbergslagens OLej start
UC Lybert ErikssonVäsby OKej start

H70

2 990 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK25:268:30
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK27:21+1:559:08
3Olle JohanssonIFK Hedemora OK29:44+4:189:56
4Lennart OlssonIK Standard31:42+6:1610:36
5Bengt ErikssonVäsby OK31:51+6:2510:39
6Börje RåbergOK Tyr33:10+7:4411:05
7John ÖstlundSundbybergs IK34:54+9:2811:40
8Göran LarboAttunda OK35:39+10:1311:55
9Kjell BlombergIK Standard35:47+10:2111:58
10Lars-Erik RaskVästerås SOK36:01+10:3512:02
11Bengt JönssonÅkers IF36:13+10:4712:06
12Östen ErikssonAvesta OK36:16+10:5012:07
13Per HaepplingVästerås SOK37:45+12:1912:37
14Sören JohanssonSala OK38:14+12:4812:47
15Göran AnderssonVästerås SOK39:07+13:4113:04
16Anders EdlingOK Linné39:22+13:5613:09
17Bo SundénKarlsbyhedens IK39:31+14:0513:12
18Ulf SvedestamEskilstuna OL39:37+14:1113:14
19Hans NybergGävle OK40:29+15:0313:32
20Lund TorstenVästerås SOK41:16+15:5013:48
21Sören WingeUpsala IF41:53+16:2714:00
22Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK42:21+16:5514:09
23Rune VikmanVästerås SOK43:03+17:3714:23
24Torbjörn TirénHellas Orientering43:06+17:4014:24
25Göran NilssonValbo AIF43:13+17:4714:27
26Björn EkholmVästerås SOK43:24+17:5814:30
27Jan JohanssonIFK Hedemora OK43:43+18:1714:37
28Leif BergSigtuna OK44:26+19:0014:51
29Sören AnderssonJärbo OK44:27+19:0114:51
30Jan Olov JonssonTierps SOK45:18+19:5215:09
31Bertil HolmgrenGävle OK45:20+19:5415:09
32Krister KarlssonIK Standard45:49+20:2315:19
33Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL48:16+22:5016:08
34Sten JohanssonOK Borgen48:57+23:3116:22
35Torbjörn AtterbrandTierps SOK51:47+26:2117:19
36Göran JanssonOK Triangeln51:59+26:3317:23
37Rolf LöfqvistSöders-Tyresö57:13+31:4719:08
38Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:00:41+35:1520:17
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Ulf SkogtjärnOK Linnéutgått
Erik RundströmOK Tjärnenej start
Christer SandhOK Roxenej start
Bo WestlingHäverödals SKej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start

D75

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK44:4019:00
2Back GurliFagersta OK45:38+0:5819:25
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby46:51+2:1119:56
4Margaretha NyströmLänna IF52:13+7:3322:13
5Britt ErikssonHammarby IF OF56:49+12:0924:10
Britt LarssonVästerås SOKej start
Eva von HeijneSigtuna OKej start

H75

2 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK26:018:45
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK26:32+0:318:56
3Jerry HolmEskilstuna OL31:10+5:0910:29
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen31:27+5:2610:35
5Curt ThorénNyköpings OK32:50+6:4911:03
6Leif JanssonEskilstuna OL34:28+8:2711:36
7Lars JohanssonOK Tor37:31+11:3012:37
8Håkan SjökvistSöders-Tyresö41:08+15:0713:50
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL41:22+15:2113:55
10Folke NyströmVästerbergslagens OL42:31+16:3014:18
11Jan-Olof MalmSigtuna OK43:30+17:2914:38
12Kurt ZanderVästerås SOK44:14+18:1314:53
13Svante NyströmVästerbergslagens OL44:19+18:1814:55
14Martin EngqvistUpsala IF44:22+18:2114:56
15Lars KjellmanVandrarringen46:18+20:1715:35
16Kjell MjöbergHallstahammars OK46:31+20:3015:39
17Sven JacobssonIF Thor47:00+20:5915:49
18Sune AhlinKöping-Kolsva OK47:42+21:4116:03
19Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL50:57+24:5617:09
20Lars AhlströmVästerås SOK59:19+33:1819:58
21Ove ForsbergTurebergs IF59:39+33:3820:05
22Bertil KarlssonOK Linné1:03:45+37:4421:27
23Ulf ÅströmOK Roslagen1:03:54+37:5321:30
24Gunnar BramstenSundbybergs IK1:04:49+38:4821:49

D80

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny AnderssonOK Tjärnen54:2123:07

H80

2 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK27:1611:36
2Yngström ArneHagaby GoIF Örebro35:49+8:3315:14
3Nils JohanssonOK Tjärnen38:45+11:2916:29
4Bo KarlssonKöping-Kolsva OK38:54+11:3816:33
5Bo LöwegrenVästerås SOK38:58+11:4216:34
6Sigurd WallénTäby OK39:11+11:5516:40
7Lars SöderlundHallstahammars OK41:50+14:3417:48
8Lars LöthmanJärfälla OK50:13+22:5721:22
9Sven ErikssonOK Roslagen51:45+24:2922:01
10Sten BergstrandSkogsluffarnas OK57:15+29:5924:21
11Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:06:05+38:4928:07
12Signar PalmHallstahammars OK1:10:16+43:0029:54
Stig RoosOK Linnéej godkänd
Bo ElmgrenSundbybergs IKej godkänd
Carl LangOK Österåkerej godkänd
Tord LindValbo AIFej start
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKej start

H85

2 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart ÖbergVästerås SOK52:5322:30
2Jörgen AxelssonIF Thor1:12:44+19:5130:57
Nils-Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OKej start

Inskolning

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ebba LindIF Thorfullföljt
Alfred SmedsSigtuna OKfullföljt

U1

2 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leopold OlofssonVästerås SOK19:038:56
2Jonatan PerssonOK Enen19:26+0:239:07
3Anton ÅbergOK Linné21:04+2:019:53
4Frida HerbstVästerås SOK21:20+2:1710:00
5Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL22:34+3:3110:35
6Kasper ZanderVästerås SOK23:47+4:4411:09
7Jerry LarssonSala OK25:25+6:2211:55
8Vidar LarssonIF Thor25:33+6:3011:59
9Wilma Hedberg-LarssonSala OK25:45+6:4212:05
10Rasmus SedvallOK Enen25:53+6:5012:09
11Hugo TärnlundOK Linné26:45+7:4212:33
12Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK27:54+8:5113:05
13Lova JonssonSkarpnäcks OL28:51+9:4813:32
14Hugo RodinOK Enen32:11+13:0815:06
15Nike RinaldoOK Tor33:03+14:0015:30
16David SandbergOK Enen35:06+16:0316:28
17Wille RådströmOK Enen41:06+22:0319:17
Sigge RinaldoOK Torej godkänd
Theo LundinOK Linnéutgått
Mikael BergOK Enenej start
Max LindqvistTäby OKej start
Kevin PilstålOK Enenej start

U2

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot VikströmOK Tor37:1015:29
2Hugo ZetterbergVästerås SOK38:36+1:2616:05
3Denis LarssonSala OK1:07:08+29:5827:58
4Albin SvenssonSurahammars SOK1:20:43+43:3333:37
Marike StäglichOK Linnéej start

Öppen motion 1

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL19:219:05
2Daniel WilhelmssonOK Hedströmmen23:32+4:1111:02
3Moa WilhelmssonOK Hedströmmen28:09+8:4813:12

Öppen motion 3

3 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Riina AarnioOK Linné46:3814:56
2Magnus RenmanOK Tyr1:03:40+17:0220:24
3Petter BolanderSala OK1:10:35+23:5722:37
4Hugo BolanderSala OK1:10:36+23:5822:37
5Lars VisingOK Triangeln1:20:37+33:5925:50
6Anna VisingOK Triangeln1:20:46+34:0825:53
7Sara SvenssonSurahammars SOK1:22:05+35:2726:18
8Maria AhlbergNorbergs OK1:32:25+45:4729:37
Torbjörn KlangLänna IFej godkänd
Erik FredlundOK Linnéej start

Öppen motion 5

3 090 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KlemetsKöping-Kolsva OK34:1911:06
2Robert LarssonIF Thor39:20+5:0112:43
3Elisabeth AssarssonAvesta OK40:36+6:1713:08
4Karin LindTierps SOK42:19+8:0013:41
5Christer LarssonSala OK43:16+8:5714:00
6Jesper AnderssonVingåkers OK43:41+9:2214:08
7Charlotta WallinKorsnäs IF OK44:51+10:3214:30
8Roland LindqvistOK Linné46:53+12:3415:10
9Kristian FellVästerås SOK47:11+12:5215:16
10Tanja-Birgit SöderströmSala OK48:58+14:3915:50
11Sofia IsacssonOK Linné49:14+14:5515:55
12Linda NilssonLånghundra IF50:03+15:4416:11
13Stefan PalmOK Roslagen54:02+19:4317:29
14Mathias JonssonUpsala IF56:17+21:5818:12
15Annika LindellOK Roxen57:15+22:5618:31
16Anki LandarvKlubblös Klubblös1:03:28+29:0920:32
17Bo LandarvKlubblös Klubblös1:03:37+29:1820:35
18Agneta SörqvistSigtuna OK1:06:06+31:4721:23
19Christina GohdeVästerås SOK1:08:59+34:4022:19
20Jan-Olov EvertssonJärfälla OK1:10:05+35:4622:40
21Yosief ArkebomSala OK1:10:58+36:3922:57
22Emma OlofsonVästerås SOK1:13:31+39:1223:47
23Görel SvedestamEskilstuna OL1:14:59+40:4024:15
24Cecillia WestrandSödertälje-Nykvarn OF1:16:03+41:4424:36
25Kristina SörensenKlubblös Klubblös1:16:15+41:5624:40
26Elisabeth BengtssonHaninge SOK1:16:17+41:5824:41
27Maria JaxnerOK Hedströmmen1:28:35+54:1628:40
28Krister HolmstedtHeby Aif Heby Aif1:32:26+58:0729:54
29Ingela BengtssonSala OK1:32:58+58:3930:05
30Martin PerersHeby Aif Heby Aif1:33:06+58:4730:07
31Sebastian LarssonSala OK2:05:00+1:30:4140:27
32Lilian KällströmSala OK2:32:40+1:58:2149:24
Bo EklundIF Thorej godkänd
Jimmy LarssonIF Thorej godkänd
Anders AnderssonOK Hedströmmenej start
David EngstedtFarstaej start

Öppen motion 7

3 190 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär JanssonIF Thor30:029:24
2Svend Erik MathiassenOK Linné31:59+1:5710:01
3Ulf IsacssonOK Linné32:32+2:3010:11
4Carina BoströmOK Linné34:20+4:1810:45
5Jonas LindellOK Motala34:57+4:5510:57
6Märit NordlundJärfälla OK36:09+6:0711:19
7Per BrahmLånghundra IF37:03+7:0111:36
8Fredrik HamreforsVästerås SOK38:33+8:3112:05
9Niclas AhlströmVästerås SOK39:07+9:0512:15
10Lars JonassonJärfälla OK40:52+10:5012:48
11Pelle HöökKöping-Kolsva OK40:58+10:5612:50
12Camila NygrenIF Thor41:09+11:0712:53
13Lars-Peter KullinKlubblös Klubblös41:24+11:2212:58
14Mats KåbergKöping-Kolsva OK41:41+11:3913:04
15Sara HamreforsVästerås SOK43:20+13:1813:35
16Håkan SvahnOK Ravinen43:23+13:2113:35
17Bernhard KlingOK Rodhen44:43+14:4114:01
18Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK46:09+16:0714:28
19Helena EkbrinkIF Thor46:10+16:0814:28
20Anna LarssonOK Landehof47:26+17:2414:52
21Kristina HolmgrenVästerås SOK48:13+18:1115:06
22Berndt BergströmIF Thor48:58+18:5615:21
23Yonas NygrenIF Thor51:20+21:1816:05
24Lena TörnqvistVästerås SOK51:48+21:4616:14
25Tommy BomanVästerås SOK52:09+22:0716:20
26Karin HannrupIF Thor52:25+22:2316:25
27Eva EnströmOK Linné52:26+22:2416:26
28Audrey FoleyKlubblös Klubblös52:44+22:4216:31
29Gunilla BomanVästerås SOK53:59+23:5716:55
30Curt ReinholdssonIF Thor54:28+24:2617:04
31Gunilla ReinholdssonIF Thor55:05+25:0317:16
32Toni AnderssonVästerås SOK56:28+26:2617:42
33Anton BondessonKlubblös Klubblös56:44+26:4217:47
34Lars-Olov AnderssonSigtuna OK57:25+27:2317:59
35Jan-Erik LarssonUpsala IF1:01:53+31:5119:23
36Lars Göran SörqvistSigtuna OK1:01:55+31:5319:24
37Astrid Lindgren MandahlOK Linné1:08:09+38:0721:21
Carin RosénGustavsbergs OKej godkänd
Mikko AarnioOK Linnéej godkänd
Elin TörnqvistSnättringe SKej start

Öppen motion 8

4 150 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NorrbomSala OK30:087:15
2Anton KällströmSala OK31:48+1:407:39
3Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK37:22+7:149:00
4Oliver AngesjöOK Linné37:43+7:359:05
5Hans NäslundVästerås SOK37:50+7:429:06
6Stefan VikströmOK Tor40:12+10:049:41
7Lena LarssonSala OK43:16+13:0810:25
8Arvid RinaldoOK Tor44:37+14:2910:45
9Jörgen DalénSala OK44:51+14:4310:48
10Jan-Olov BergmanVästerås SOK45:51+15:4311:02
11Thomas NilssonStora Tuna OK46:26+16:1811:11
12Peter KraftSala OK48:36+18:2811:42
13Mårten KällströmSala OK49:02+18:5411:48
14Marcus NilssonÄrla IF49:24+19:1611:54
15Per MelinOK Rodhen49:30+19:2211:55
16Anna SkogtjärnOK Linné50:39+20:3112:12
17Magnus LimbäckVästerås SOK51:15+21:0712:20
18Håkan SvenssonAlmby IK52:08+22:0012:33
19Anna NorrbomSala OK53:03+22:5512:46
20Anna ZetterbergVästerås SOK53:46+23:3812:57
21Christian FoleyKlubblös Klubblös55:50+25:4213:27
22Magnus BergströmRånäs OK56:20+26:1213:34
23Håkan BrandbergLånghundra IF57:25+27:1713:50
24Erik BengtssonSala OK57:31+27:2313:51
24Anders LundbergOK Roslagen57:31+27:2313:51
26Andreas JanssonKalmar OK Klubb 9000259:54+29:4614:26
27Daniel CarlgrenSala OK1:01:02+30:5414:42
28Ingvar Svensson- -1:06:46+36:3816:05
29Annika DavidssonVästerås SOK1:08:13+38:0516:26
30Malin EkmanSala OK1:08:49+38:4116:34
31Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:09:41+39:3316:47
32Lars PetterssonKlubblös Klubblös1:11:42+41:3417:16
33Johan EngvallSala OK1:12:41+42:3317:30
34Ion BreivoldVästerås SOK1:12:49+42:4117:32
35Hans SylvanJärfälla OK1:33:53+1:03:4522:37
36Stefan NorellAttunda OK1:37:59+1:07:5123:36
37Åsa KristoffersonVästerås SOK1:44:10+1:14:0225:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser