Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falukretsen deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falukretsen deltävling 1
Arrangörsorganisation: Grycksbo IF OK
Datum: onsdag 20 maj 2015

D16

4 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre31:266:35
2Alva RingiOK Kåre35:19+3:537:24

H16

4 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK36:097:34
2Martin DanielssonOK Kåre39:19+3:108:14
3Lucas GranbergOK Kåre41:40+5:318:44
4Mika KoskinenGrycksbo IF OK45:21+9:129:30
5John GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb45:31+9:229:32
6Rasmus NordgrenOK Kåre49:08+12:5910:18
7Viktor WallinKorsnäs IF OK57:16+21:0712:00
Erik OlssonOK Kåreej start

D14

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove RingiOK Kåre31:328:57
2Cecilia LindgrenOK Kåre33:56+2:249:38
3Tilda GolsäterKorsnäs IF OK38:01+6:2910:48
4Julia BergKarlsbyhedens IK40:05+8:3311:23
5Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK43:58+12:2612:29
Jennifer SvenssonKorsnäs IF OKej godkänd
Lisa HallgrenBjursås OKej start

H14

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker NordgrenOK Kåre35:3010:05

D12

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:008:00
2Agnes WallinKorsnäs IF OK28:07+6:0710:13
3Disa SvenssonKorsnäs IF OK29:02+7:0210:33
4Thea NordinKorsnäs IF OK33:10+11:1012:03
5Elin BryggarGrycksbo IF OK34:31+12:3112:33
6Elsa MohlinBjursås OK36:52+14:5213:24
7Sara WallinKorsnäs IF OK54:26+32:2619:47

H12

2 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer LindgrenOK Kåre18:196:39
2Markus MelénOK Kåre23:06+4:478:24
3Jon HanssonOK Kåre24:55+6:369:03
4Johannes WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb26:58+8:399:48
5Albin SjöblomOK Kåre27:50+9:3110:07
6Joel GolsäterKorsnäs IF OK28:22+10:0310:18
7Esbjörn RisbergOK Kåre29:02+10:4310:33
8Eskil FläckGrycksbo IF OK29:52+11:3310:51
9Jakob WidelundOK Kåre31:49+13:3011:34
10Elias PerssonOK Kåre33:44+15:2512:16
11Edvin RosendahlOK Kåre37:54+19:3513:46
12William StenbergKorsnäs IF OK58:09+39:5021:08
Eric JohanssonOK Kåreej godkänd
Einar LindbergBjursås OKej godkänd
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IKej start

D10

2 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK14:186:19
2Elsa KaipeOK Kåre15:31+1:136:51
3Julia HagelbergOK Kåre17:40+3:227:49
4Hilma DalinOK Kåre20:37+6:199:07
5Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK22:18+8:009:52
6Alva NordinKorsnäs IF OK24:28+10:1010:49
7Lina WidelundOK Kåre25:20+11:0211:12
8Elsa GolsäterKorsnäs IF OK25:40+11:2211:21
9Ida JonssonOK Kåre28:14+13:5612:29
10Klara BerglundKarlsbyhedens IK33:21+19:0314:45
11Zara LindborgGrycksbo IF OK36:46+22:2816:16
12Edit MohlinBjursås OK44:27+30:0919:40
13Vida WuopioKarlsbyhedens IK47:37+33:1921:04
14Anna BryggarGrycksbo IF OK49:30+35:1221:54

H10

2 260 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle RingiOK Kåre12:075:21
2Olle DalinOK Kåre14:11+2:046:16
3Rasmus WidelundOK Kåre16:37+4:307:21
4Hugo AtterbrandOK Kåre18:01+5:547:58
5Simon BerglundKarlsbyhedens IK21:12+9:059:22
6Malte SöderlundKarlsbyhedens IK22:02+9:559:44
7Alvin EdbäckOK Kåre22:09+10:029:48
8Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb22:45+10:3810:03
9Nils PetterssonOK Kåre23:39+11:3210:27
10Olle GahnshagOK Kåre24:18+12:1110:45
11Pontus HedbergKarlsbyhedens IK24:24+12:1710:47
12Pelle NilssonKarlsbyhedens IK24:40+12:3310:54
13Samuel LindborgGrycksbo IF OK26:14+14:0711:36
14Isak DalkarlsGrycksbo IF OK27:43+15:3612:15
15Viggo LindgrenOK Kåre29:07+17:0012:53
16Axel GräfningsGrycksbo IF OK32:51+20:4414:32
17Frode RisbergOK Kåre34:58+22:5115:28
18Olof OlssonOK Kåre36:16+24:0916:02
Olle ÖstlundOK Kåreej start
Elis LundvallBjursås OKej start

Inskolning

2 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gustav AhlstedtBjursås OKfullföljt
Sara AhlstedtBjursås OKfullföljt
Alex AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Eimy AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Halle GahnshagOK Kårefullföljt
Whilma HalgelbergnordhalOK Kårefullföljt
Ylva HanssonOK Kårefullföljt
Kasper HållénOK Kårefullföljt
Edvin JohanssonOK Kårefullföljt
Emil KvickerBjursås OKfullföljt
Tyra KvickerBjursås OKfullföljt
Arvid NilssonKarlsbyhedens IKfullföljt
Ingrid OlssonOK Kårefullföljt
Joel PerssonOK Kårefullföljt
Olle PetterssonOK Kårefullföljt
Frida SjöblomOK Kårefullföljt
Sigge WelanderOK Kårefullföljt
Hanna WinlöfGrycksbo IF OKfullföljt
Mia HumesGrycksbo IF OKej godkänd
Milou NieminenGrycksbo IF OKej godkänd
Erik GräfningsGrycksbo IF OKej start
Oskar KaipeOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser