Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värrst i Herrsta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värrst i Herrsta
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: söndag 25 september 2011

D21

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara JohanssonGöteborg/Majorna OK27:337:40
2Frida NeroGöteborg/Majorna OK27:36+0:037:41
3Emelie SvalinVänersborgs SK27:37+0:047:41
4Hanna RangertKungälvs OK28:18+0:457:52
5Linnea GustafssonUddevalla OK30:05+2:328:22
6Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK30:13+2:408:25
7Fabienne WengerGöteborg/Majorna OK30:42+3:098:33
8Desiré RexOK Landehof33:27+5:549:19
9Jill OlssonTrollhättans SOK33:31+5:589:20
10Lisa BorssénOK Kroppefjäll33:54+6:219:26
11Lina AnderssonTrollhättans SOK34:20+6:479:33
12Sandra AxelssonVänersborgs SK40:43+13:1011:20

H21

4 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK28:576:28
2Mikael NilssonSnättringe SK29:53+0:566:41
3Gunnar ElveljungIFK Göteborg30:00+1:036:42
4Viktor RunnbyGöteborg/Majorna OK30:30+1:336:49
5Christoffer OhlssonUddevalla OK30:57+2:006:55
6Anders HöijeGöteborg/Majorna OK31:25+2:287:01
7Oscar GustafssonIdefjordens SK32:19+3:227:13
8Jonatan LarssonUddevalla OK33:16+4:197:26
9Tomas JohanssonVänersborgs SK33:22+4:257:27
10Christian KarldénKvillebyns SK36:57+8:008:15
11Patrik SvalinVänersborgs SK37:58+9:018:29

H18

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders OhlssonUddevalla OK24:296:49
2Pontus JanssonKungälvs OK27:16+2:477:35

D16

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin ReichenbergIdefjordens SK35:039:40
2My MagnussonStenungsunds OK41:25+6:2211:26
3Maria LundStenungsunds OK54:58+19:5515:11
4Elin WasseniusUddevalla OK1:03:45+28:4217:36

H16

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar VigrenSävedalens AIK31:158:37
2Christoffer JohanssonTrollhättans SOK33:14+1:599:10
3Jesper JanssonKungälvs OK34:05+2:509:24
4Jakob LaurellOK Flundrehof35:27+4:129:47
5Viktor BromanIdefjordens SK46:22+15:0712:48
6Filip LemanGöteborgs SK58:23+27:0816:07

D14

3 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK25:037:43
2Kajsa JungbjerGöteborg/Majorna OK26:30+1:278:10
3Klara WasseniusUddevalla OK30:56+5:539:32
4Saga BacktemanLerums SOK32:13+7:109:56

H14

3 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam JohanssonTrollhättans SOK25:127:46
2John GordonStigsökarna29:16+4:049:01
3Arvid JernstigVänersborgs SK30:11+4:599:18
4Tim OlssonBrattås CK35:45+10:3311:02
5Joel GustavssonStigsökarna36:24+11:1211:14
6Martin LundStenungsunds OK38:00+12:4811:43
7Joel BerggrenStenungsunds OK57:56+32:4417:52
Aron HugosonKvillebyns SKej start

D14 Kort

2 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma/Johanna Hellström/NilssonKungälvs OK27:5211:42
Johanna NilssonKungälvs OKåterbud

D12

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ÖstermanVänersborgs SK18:527:55
2Elin HermanssonKungälvs OK20:40+1:488:41
3Selma MoqvistLerums SOK21:14+2:228:55
4Siri BjörklundTrollhättans SOK21:47+2:559:09
Fanny SvalinVänersborgs SKej godkänd

H12

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonTrollhättans SOK14:496:13
Gustav NymanVänersborgs SKej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej start
Anders BjörklundTrollhättans SOKej start

D10

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MoqvistLerums SOK20:308:41
2Hanna OlssonBrattås CK28:58+8:2812:16
3Alice SvalinVänersborgs SK31:08+10:3813:11

H10

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MandingerTrollhättans SOK17:067:14
2Axel HermanssonKungälvs OK21:13+4:078:59
3William WasseniusUddevalla OK26:04+8:5811:02
4Vidar HallbergFrämmestads IK27:23+10:1711:36
5Jacob ÖstermanVänersborgs SK31:02+13:5613:08
Arvid BacktemanLerums SOKåterbud

D35

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK33:1610:01
2Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK33:24+0:0810:03

H35

4 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GrahnIFK Göteborg28:496:26
2Daniel GrahnIFK Göteborg29:38+0:496:37
3Mattias GrahnIFK Göteborg31:33+2:447:03
4Niklas GrahnIFK Göteborg33:37+4:487:31
5Peter GrahnHestra IF36:04+7:158:04

D40

3 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK24:197:19
2Charlotte ÖstermanVänersborgs SK29:36+5:178:54
3Anneli GordonStigsökarna44:36+20:1713:26
4Bodil AhlströmTrollhättans SOK50:32+26:1315:13

H40

4 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär MoqvistLerums SOK35:208:27
2Klas ÅströmMölndal Outdoor IF35:29+0:098:29
3Mats HermanssonKungälvs OK42:34+7:1410:11
4Pål MagnussonStenungsunds OK45:59+10:3911:00
5Tony GrantzLjungskile FK48:57+13:3711:42
6Thomas SteindahlStenungsunds OK51:00+15:4012:12
Johan WiseniusOK Tyrej start
Nils GustavssonIFK Göteborgej start

D45

3 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra JohanssonTrollhättans SOK26:078:08
2Gunnel JernstigVänersborgs SK30:15+4:089:25
3Karin LaurellOK Flundrehof37:36+11:2911:42
4Ingalill GrundOK Roto41:11+15:0412:49
5Karin BacktemanLerums SOK47:05+20:5814:40
Marie KarlssonStenungsunds OKej start

H45

4 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK26:586:27
2Mats HallstenOK Skärmen28:58+2:006:55
3Åke AnderssonTrollhättans SOK31:32+4:347:32
4Mikael JungbjerGöteborgs SK35:36+8:388:31
5Martin MandingerTrollhättans SOK36:06+9:088:38
6Hans KööhlerTrollhättans SOK43:18+16:2010:21
Bengt NorrmanTrollhättans SOKej start

D50

3 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK23:487:24
2Nina BejbomUddevalla OK27:26+3:388:32
3Annette Falck-LarssonVänersborgs SK29:46+5:589:16
4Carina ReichenbergIdefjordens SK33:43+9:5510:30
5Mona OlssonBrattås CK35:11+11:2310:57
6Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL38:27+14:3911:58
7Catharina CarlssonTrollhättans SOK42:01+18:1313:05
8Margareta NetzTrollhättans SOK44:27+20:3913:50
9Ylva JohanssonOK Skogsvargarna47:40+23:5214:50
10Radka KühnelTrollhättans SOK47:56+24:0814:55

H50

3 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GustavssonGöteborg/Majorna OK24:476:54
2Torsten BacktemanLerums SOK26:03+1:167:15
3Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb28:17+3:307:52
4Jerker NetzTrollhättans SOK28:21+3:347:53
5Sören LindOK Gipen28:57+4:108:03
5Sven BörjesonGöteborg/Majorna OK28:57+4:108:03
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK30:19+5:328:26
8Tomas NilssonOK Gipen32:35+7:489:04
9Lars ElfvingOK Gipen33:23+8:369:17
10Mats HugossonKvillebyns SK34:08+9:219:30
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start

D55

3 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BurmanKvillebyns SK29:579:19
2Gunilla HogedalVänersborgs SK33:34+3:3710:27
3Eva KarlssonUddevalla OK35:17+5:2010:59

H55

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran OlssonIdefjordens SK26:267:21
2Hans EkbergTrollhättans SOK28:39+2:137:58
3Johan CarlssonTrollhättans SOK29:14+2:488:08
4Thore JanssonKungälvs OK29:38+3:128:15
5Inge JosefssonStångenäs AIS33:22+6:569:17
6Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb33:39+7:139:22
7Gunnar BejbomUddevalla OK34:25+7:599:35
8Bengt BivrinIdefjordens SK35:49+9:239:58
9Bror WidenUddevalla OK36:56+10:3010:17
10Börje GustavssonTrollhättans SOK48:35+22:0913:31
11Ingemar CarlssonSävedalens AIK51:15+24:4914:16
Göran LarssonVänersborgs SKej godkänd
Lars EkbergTrollhättans SOKej start

D60

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berith PetterssonVänersborgs SK25:1910:25
2Görel NordinVänersborgs SK36:22+11:0314:57
3Ingrid CarlstedtSävedalens AIK51:31+26:1221:12

H60

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per IvarssonTrollhättans SOK28:167:52
2Torbjörn KarldénKvillebyns SK32:34+4:189:04
3Roalh KlevelandKvillebyns SK32:37+4:219:05
4Per-Arne KällénUddevalla OK33:36+5:209:21
5Lennart AnderssonGöteborgs SK34:11+5:559:31
6Lennart JanssonOK Alehof35:12+6:569:48
7Johnny KarlssonUddevalla OK35:17+7:019:49
8Arvid GalborgenEds SK42:55+14:3911:57
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS43:35+15:1912:08

D65

2 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena WaernTrollhättans SOK26:2210:51
2Ingrid Rex WallströmIK Uven28:01+1:3911:31
3Lilian SamuelssonKungälvs OK30:48+4:2612:40
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Christina SchedwinIK Sternej godkänd

H65

3 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS24:107:31
2Olof KarlssonUddevalla OK25:13+1:037:51
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK26:15+2:058:10
4Oskar JohanssonStångenäs AIS26:22+2:128:12
5Ingemar WiklundOK Skogsvargarna28:20+4:108:49
6Bertil HermanssonStenungsunds OK29:51+5:419:17
7Hans CarlstedtSävedalens AIK30:45+6:359:34
8Lennart HermanssonStenungsunds OK31:23+7:139:46
9Mårten SvenssonStångenäs AIS31:49+7:399:54
10Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL32:33+8:2310:08
11Bertil QvickKungälvs OK37:22+13:1211:38

D70

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gull-Britt GrönbergKungälvs OK35:3514:45
2Inga PerssonOK Landehof36:01+0:2614:56
Bakken GroStigsökarnaej godkänd
Marianne GrahnSävedalens AIKej godkänd
Kerstin FredrikssonLjungskile FKej start

H70

3 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svein BakkenStigsökarna29:579:55
2Andre AlexanderssonKungälvs OK30:53+0:5610:13
3Gunnar PerssonSvanesunds GIF31:34+1:3710:27
4Gunnar WaernTrollhättans SOK38:40+8:4312:48
5Tord LöövStångenäs AIS38:42+8:4512:48
Tore PetterssonOK Gipenej godkänd
Bo WesterbergVänersborgs SKej godkänd

D75

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva FalkIK Stern33:1513:47
2Ingrid BorglidenVänersborgs SK52:30+19:1521:47

H75

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atte HeikkiläOK Gipen32:3910:48
2KarlErik FranssonTrollhättans SOK34:55+2:1611:33
3Gunnar LarssonUddevalla IS44:14+11:3514:38
4Bror SvenssonUddevalla IS57:06+24:2718:54
Gilbert SvenssonTrollhättans SKej start

Inskolning

1 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emil BoströmKlUBBLÖSfullföljt
Julia BoströmKlUBBLÖSfullföljt
Emma DahlbergKlUBBLÖSfullföljt
Isak EinarssonBrattås CKfullföljt
Klara HåkanssonUddevalla OKfullföljt
Emma KristianssonUddevalla OKfullföljt
Johan LundStenungsunds OKfullföljt
Elsa MoquistLerums SOKfullföljt
Alba MoriKungälvs OKfullföljt
Sebastian MoriKungälvs OKfullföljt
Sofia WahrenIF Hagenfullföljt

U1

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BaatzIdefjordens SK23:1710:32
2Ida BengtssonOK Alehof25:23+2:0611:29
3Elsa BackmanHerrestads AIF39:33+16:1617:53
Agnes ValbergHerrestads AIFej godkänd

U2

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BaatzIdefjordens SK22:289:31
2Linus BacklundTrollhättans SOK30:01+7:3312:43
3Erik KjellbergOK Flundrehof37:48+15:2016:01
4Alex KarlssonUddevalla OK43:14+20:4618:19

Öppen 1

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette FlingmarkUddevalla OK23:059:46
2Caroline WessmarkOK Flundrehof38:27+15:2216:17

Öppen 3

2 380 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BacklundTrollhättans SOK23:289:51
2Rune JungbjerGöteborgs SK26:34+3:0611:09
3Sara AnderssonVänersborgs SK27:14+3:4611:26
4Britt BlomLjungskile FK28:07+4:3911:48
5Elvy FredinStigsökarna35:12+11:4414:47
6Annica BolanderOK Skogsvargarna37:09+13:4115:36
7Tove SvalinVänersborgs SK38:15+14:4716:04
8Birgit LjungOK Gipen39:09+15:4116:26
9Anna-Karin ReuterKungälvs OK39:51+16:2316:44
10Eva VigenSävedalens AIK49:26+25:5820:46
Monica LarssonOK Gipenej godkänd
Annika WessmarkOK Flundrehofej godkänd

Öppen 5

3 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Luba NilssonKungälvs OK30:029:16
2Lars-Henrik GalborgenEds SK30:56+0:549:32
3Erika ErikssonUddevalla OK31:15+1:139:38
4Anna ElfKlUBBLÖS32:05+2:039:54
5Terese KarlssonUddevalla OK36:32+6:3011:16
6Yvonne FriskOK Skogsmunken38:38+8:3611:55
7Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK41:57+11:5512:56
8Martina GabrielssonTrollhättans SOK43:28+13:2613:24
9Barbro KlassonOK Flundrehof43:36+13:3413:27
10Peter JareFrölunda OL44:26+14:2413:42
11Karin cederlövKlUBBLÖS45:17+15:1513:58
12Erling AnderssonVänersborgs SK45:30+15:2814:02
13Yvonne JungbjerGöteborgs SK45:31+15:2914:02
14Yvonne GalborgenEds SK45:56+15:5414:10
15Eva-Marie RunnbyGöteborg/Majorna OK47:09+17:0714:33
16Göran SäveKlUBBLÖS49:33+19:3115:17
17Maria BjörklundTrollhättans SOK53:29+23:2716:30

Öppen 7

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LövgärdOK Alehof24:268:05
2Ronny ErikssonKlUBBLÖS26:03+1:378:37
3Sofia GustafssonVänersborgs SK29:08+4:429:38
4Mats BlomLjungskile FK30:52+6:2610:13
5Arne LundStenungsunds OK32:21+7:5510:42
6Eva-lotta westbergGöteborg/Majorna OK34:22+9:5611:22
7Conny SahlinVänersborgs SK34:37+10:1111:27
8Inga-Lill WalbergVänersborgs SK35:37+11:1111:47
9Karin ErikssonUddevalla OK36:07+11:4111:57
10Annika BengtssonOK Alehof37:26+13:0012:23
11Lillemor HallinOK Landehof51:51+27:2517:10

Öppen 8

4 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GustavssonUddevalla OK30:536:54
2Axel WasseniusUddevalla OK33:50+2:577:34
3Lars HagstedtUddevalla OK39:36+8:438:51
4Björn CarlssonKlUBBLÖS41:06+10:139:11
5Håkan FlingmarkUddevalla OK41:20+10:279:14
6Martin NilssonKungälvs OK41:35+10:429:18
7Anders KjellbergOK Flundrehof41:55+11:029:22
8Pär JohanssonKlUBBLÖS42:21+11:289:28
9Anders JakobssonSOK Träff42:39+11:469:32
10Erik BacklundTrollhättans SOK45:58+15:0510:17
11THomas KarlssonOK Skogmunken46:13+15:2010:20
12Ingemar BlomIK Uven49:48+18:5511:08
13Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK54:19+23:2612:09
14Linda LjungbergOK Skärmen55:27+24:3412:24
15Martin WestUddevalla OK57:52+26:5912:56
Stefan MellgrenUddevalla SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser