Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 10 juni 2015

Öppen motion 3

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HasselbladKlubblös30:5713:03
2Martina WessbergFrölunda OL35:49+4:5215:06
3Linda GröndahlIF Marin Väst47:36+16:3920:05
4Elin GröndahlIF Marin Väst48:19+17:2220:23
5Inger JohanssonOK Skogshjortarna49:53+18:5621:02
6Ola LeireGöteborg-Majorna OK50:46+19:4921:25

Öppen motion 5

3 570 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin PerssonKlubblös35:019:48
2Robert SvenssonKlubblös37:01+2:0010:22
3Oskar DanielKlubblös38:02+3:0110:39
4Daniel SundhGöteborg-Majorna OK38:14+3:1310:42
5Malin AlbrektssonIFK Göteborg39:48+4:4711:08
6Karolina ÖrnebladKlubblös41:05+6:0411:30
7Hugo LindbladKlubblös41:36+6:3511:39
8Arne ForsFrölunda OL42:30+7:2911:54
9Liv TörnqvistKlubblös43:07+8:0612:04
10Gustav SamuelssonBrattås CK44:01+9:0012:19
11Pille Strauss-RaatsKlubblös46:06+11:0512:54
12Emma HolmbergKlubblös46:47+11:4613:06
13Calle LjungbladKlubblös47:12+12:1113:13
14Guna BerzinaGöteborg-Majorna OK48:23+13:2213:33
15Erik LindénKlubblös50:47+15:4614:13
16Johan NilssonKlubblös52:37+17:3614:44
17Begona LeonKlubblös52:55+17:5414:49
18August BjälemarkKlubblös57:18+22:1716:03
19Linda OlssonKlubblös58:05+23:0416:16
19Annie MånssonKlubblös58:05+23:0416:16
21Malin RosquistKlubblös1:01:33+26:3217:14
22Eric AlexanderssonKlubblös1:08:06+33:0519:04
23Jonathan NesselrotKlubblös1:08:12+33:1119:06
24Hanna GröndahlIF Marin Väst1:16:41+41:4021:28
25Ingalill MullinsSjövalla FK1:20:12+45:1122:27
26John HolmerKlubblös1:44:22+1:09:2129:14
Amanda MullinsSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 6

5 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HultqvistGöteborg-Majorna OK42:047:33
2Erik LindgrenKlubblös43:35+1:317:49
3Fredrik AnderssonKlubblös45:45+3:418:12
4Arve OpheimKlubblös46:33+4:298:21
5Laust SörensenGöteborg-Majorna OK47:44+5:408:34
6Helena LindbergIFK Göteborg51:04+9:009:10
7Roland LindblomKlubblös53:11+11:079:32
8Jon JonssonGöteborgs SK53:58+11:549:41
9Carl NorbergKlubblös56:59+14:5510:13
10Anders Johansson Klubblös57:14+15:1010:16
11Patrik GlansholmKlubblös57:31+15:2710:19
12Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:00:32+18:2810:52
13Jan SveideIF Hagen1:05:33+23:2911:46
14Eva BergGöteborg-Majorna OK1:09:27+27:2312:28
15David RosenfeldGöteborg-Majorna OK1:09:47+27:4312:31
16Mike McKenzieKlubblös1:13:03+30:5913:06
17Martin LindeMölndal Outdoor IF1:13:31+31:2713:11
18Jörgen AnderssonMalmö OK1:14:38+32:3413:23
19Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:29:58+47:5416:09

Öppen motion 7

3 310 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK21:216:27
2Kurt ErikssonKlubblös31:28+10:079:30
3Olle PenttinenIFK Hedemora OK33:07+11:4610:00
4Gustav AlbertssonKlubblös33:08+11:4710:00
5Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb34:06+12:4510:18
6Mats JohanssonIstrums SK34:35+13:1410:26
7Agnes RamleKlubblös36:47+15:2611:06
8Dennis LarssonKlubblös36:59+15:3811:10
9Johanna SjonsIFK Hedemora OK37:45+16:2411:24
10Filip SahlbergOK Landehof38:05+16:4411:30
11David AndréIK Stern38:46+17:2511:42
12Pontus WigandtKlubblös40:16+18:5512:09
13David GustavssonKlubblös41:10+19:4912:26
14Mattias KarlssonGöteborg-Majorna OK42:45+21:2412:54
15Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarna46:40+25:1914:05
16Elin WahlbergGöteborg-Majorna OK53:47+32:2616:14
17Maria PollMölndal Outdoor IF55:31+34:1016:46
18Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb58:25+37:0417:38
19Niklas AnderssonKlubblös58:28+37:0717:39
20Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF58:34+37:1317:41
21Marita FinderupGöteborg-Majorna OK59:08+37:4717:51
22Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:11+38:5018:10
23Barbro AndreassonFrölunda OL1:04:39+43:1819:31
24Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK1:05:08+43:4719:40
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser