Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Billingen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Billingen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 26 maj 2015

Bogrens

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Per AnderssonMellan (55)1:06:1913:43

Broddetorps GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
48Hans GustafssonMellan (55)1:31:2418:55

Falköpings AIK OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Roco BalaguéKorta (35)37:4012:02
9Elise JohanssonKorta (35)38:0412:09
10Karin HolmMellan (55)52:4710:55
10Albin AlsiöLånga (18)57:548:50
11Stig JohanssonMellan (55)53:2611:03
21Moa AlsiöMellan (55)58:3712:08
38Åsa AlsjöMellan (55)1:07:1613:55

Försvarsmakten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Sofie BendeMellan (55)1:05:5813:39

Gudhems IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Benny HoffmanMellan (55)1:03:1513:05

Göteborgs skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Karl GellermanLånga (18)57:338:47

IF Hagen

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle HedmanKorta (35)20:166:28
2Michael PerssonKorta (35)28:519:13
3Alf AnderssonMellan (55)47:079:45
3Urban BarkLånga (18)54:398:20
4Thomas NyströmMellan (55)48:4910:06
4Svante GustafssonLätta (5)47:4919:16
4Maria SahlénLånga (18)55:018:23
5Carl HolmbergLånga (18)56:418:39
5Johan HolmbergKorta (35)36:2811:39
6Åke WijkmarkLånga (18)57:108:43
6Stefan LinderothMellan (55)51:4910:43
6Roland SandströmKorta (35)37:1511:54
7Lena ReisenLånga (18)57:258:45
7Anton CarlssonMellan (55)52:1010:48
8Niklas SahlénMellan (55)52:1610:49
9Magnus RamsinMellan (55)52:1710:49
9Christian WesterLånga (18)57:388:47
11Marcus CarlssonLånga (18)1:01:329:23
15Ella JohanssonMellan (55)55:5311:34
15Erica BogrenLånga (18)1:17:3011:49
16Hans TuvessonMellan (55)55:5911:35
17Ulla AnderssonKorta (35)41:1513:10
18Inger WesterbergMellan (55)57:2811:53
20Lubov PospeshinaMellan (55)58:3612:07
27Agnes JohanssonKorta (35)58:5618:49
28Arvid FrykenmoKorta (35)59:1018:54
29Ella AhreniusKorta (35)1:01:2719:37
30Karin AnderssonKorta (35)1:01:3719:41
31Hampus NyströmKorta (35)1:01:3819:41
34Gustav AnderssonKorta (35)1:15:5224:14
42Mats KarlssonMellan (55)1:18:5316:19
46Per CarlssonMellan (55)1:23:5717:22
47Lena Karlsson TellMellan (55)1:24:0117:23

IK Albion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders JakobssonKorta (35)34:0810:54
19Ove FlinkMellan (55)57:3111:54

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Göran JohanssonMellan (55)1:03:5213:13

IK Wilske

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kenneth MörkKorta (35)39:1512:32

Istrums SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Carl-Gunnar EmanuelssonMellan (55)53:3111:04
16Lars WahlströmKorta (35)40:3512:57
21Karl-Erik JohanssonKorta (35)45:0314:23
22Henrik LinderothMellan (55)58:3912:08
23Lotta LandénMellan (55)58:5612:12
26Stig HjerpKorta (35)53:4417:10
44Nils DahlenMellan (55)1:20:5716:45

K3 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Michael ForsmanLånga (18)1:04:119:47

K3 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
41Anders JakobssonMellan (55)1:14:0715:20

Mariestads FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Kristina SundbergKorta (35)39:3612:39
17Hans-Gösta BernhardMellan (55)57:1911:52
31Roland SundbergMellan (55)1:05:0513:28
37Marcus MalmMellan (55)1:07:0313:52

OK P4

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karl-Gustav LarssonKorta (35)31:2510:02
5Anders RotzénMellan (55)51:0310:34
7Ylva GefvertKorta (35)37:1611:54
13Christer OttossonMellan (55)55:3011:29
14Christian EngelbrektsonKorta (35)39:3912:40
18Kay SvenssonKorta (35)42:4213:38
22Staffan WelanderKorta (35)45:1814:28
23Torsten BjörkerothKorta (35)45:1814:28
24Kuno EkdalKorta (35)45:2314:29
32Birger LindströmKorta (35)1:05:2220:53

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lars KarlssonLånga (18)1:06:5810:13

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Kristoffer BackströmLånga (18)ej godkänd

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Henrik SundbergLånga (18)ej godkänd

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Markus HolmMellan (55)1:00:3012:31

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
45Niko TakamatsuMellan (55)1:22:4217:07

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Fredrik VahteraMellan (55)1:58:0624:27

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Daniel GabrielssonMellan (55)ej godkänd

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Henrik TorellMellan (55)ej godkänd

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
55Filkip RosenMellan (55)ej godkänd

P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Rickard RemplingKorta (35)44:5114:19

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Martin BergqvistMellan (55)44:309:12

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Linus LindespångMellan (55)55:5011:33

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Emil SvenssonMellan (55)1:10:5314:40

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Robin BäckströmMellan (55)ej godkänd

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Tobias YukselKorta (35)39:2812:36

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Mikael EklundKorta (35)39:3212:37

P4 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Ludvig RubinKorta (35)39:4512:41

Projektengagement

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Niklas WesterbergLånga (18)54:328:19

Projektengagement

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders MellegårdKorta (35)ej godkänd

SOK Träff

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders JakobssonLånga (18)ej godkänd

T2 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Martin ArveliMellan (55)1:05:5513:38

Tibro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mats AhnheimMellan (55)44:129:09
26Joakim AhnheimMellan (55)1:00:5412:36
27Anders PeterssonMellan (55)1:00:5512:36

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter JarlLånga (18)51:457:54

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Klas-Arne LöfLånga (18)1:05:169:57

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Yngve GustavssonMellan (55)1:00:3912:33

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Jonas EricssonMellan (55)1:03:3713:10

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Conny LjungbergMellan (55)1:11:4914:52

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
43Malte BorgMellan (55)1:19:0116:21

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Henrik EigertMellan (55)1:37:4920:15

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Birgitta SträngKorta (35)44:0214:04

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Katarina NyströmKorta (35)48:0615:22

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Carolina WestinMellan (55)1:06:1813:43

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Mikael KratzMellan (55)1:06:5513:51

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
51Kristoffer HjortMellan (55)ej godkänd

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Johanna JakobssonKorta (35)1:10:3722:33

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo GustafssonLätta (5)45:0318:09

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oscar RamsinLätta (5)45:2818:20

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Albin GustafssonLätta (5)47:4419:14

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5David FrankLätta (5)1:00:4824:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser