Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Södertörns KM sprint 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Södertörns KM sprint 2015
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: söndag 7 juni 2015

D21

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise MarkstedtOK Södertörn15:266:39
2Tove LagerbergOK Södertörn16:01+0:356:54
3Marita FreimaneOK Södertörn18:03+2:377:46

H21

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josh BeechOK Södertörn15:425:47
2Fredrik LarssonOK Södertörn16:10+0:285:57
3Måns HellgrenOK Södertörn17:47+2:056:33
4Fredrik SetterqvistOK Södertörn17:55+2:136:36
5Bjarne KampegårdOK Södertörn24:14+8:328:56

D16

1 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn10:196:06
2Sofia ZillingOK Södertörn14:47+4:288:44

H16

1 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LindbärgOK Södertörn13:246:46
2Georg EklöwOK Södertörn13:25+0:016:46
3Mattias IvaresOK Södertörn14:20+0:567:14
4Filip MöllerOK Södertörn15:52+2:288:00
5Simon ÖsterlingOK Södertörn17:10+3:468:40
Andreas MagnvallOK Södertörnej start

D14

1 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara MöllerOK Södertörn11:166:40
2Ylva SandénOK Södertörn11:18+0:026:41
3Linda RennerOK Södertörn12:21+1:057:18
4Katarina NorrbyOK Södertörn13:33+2:178:01
5Sanna HedbergOK Södertörn15:24+4:089:06
6Malva LindbärgOK Södertörn18:15+6:5910:47

H14

1 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig SigrandOK Södertörn12:517:36
2Melvin JakobssonOK Södertörn13:44+0:538:07

D12

1 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester AnderssonOK Södertörn10:498:00
2Elisabeth LarssonOK Södertörn11:29+0:408:30

H12

1 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RennerOK Södertörn9:236:57
2Max ÖsterlingOK Södertörn10:13+0:507:34
3Mattis SandénOK Södertörn14:13+4:5010:31
Alexander MagnvallOK Södertörnej start

D10

1 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara JunegardOK Södertörn12:5112:14

H10

1 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof AnderssonOK Södertörn10:4910:18
2Johannes NorrbyOK Södertörn12:39+1:5012:02

D35

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniela RennerOK Södertörn19:108:15
2Anna-Karin KarlssonOK Södertörn21:52+2:429:25

D40

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica HedbergOK Södertörn21:4010:56
2Carolina SigrandOK Södertörn24:08+2:2812:11
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start

H40

2 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MöllerOK Södertörn19:357:13
2Martin SigrandOK Södertörn21:28+1:537:55
3Jan SturestigOK Södertörn27:39+8:0410:12

D45

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia HellgrenOK Södertörn16:148:11
2Ann FranzénOK Södertörn19:26+3:129:48
3Katarina LindbärgOK Södertörn22:59+6:4511:36
4Sara ThörnOK Södertörn23:38+7:2411:56

H45

2 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LagerbergOK Södertörn18:366:51
2Mattias SkepplingOK Södertörn19:54+1:187:20
3Anders HedbergOK Södertörn20:23+1:477:31
4Olle SandénOK Södertörn20:51+2:157:41

D50

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina GranathOK Södertörn19:209:45
2Anita KarlssonOK Södertörn21:40+2:2010:56
3Monika PerssonOK Södertörn23:17+3:5711:45
4Kjerstin MarkstedtOK Södertörn25:12+5:5212:43

H50

1 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FranzénOK Södertörn13:016:34
2Göran HellgrenOK Södertörn13:28+0:276:48
3Johan MarkstedtOK Södertörn13:37+0:366:52
4Nils EklöwOK Södertörn16:48+3:478:29
5Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn17:16+4:158:43
6Jan RönnbergOK Södertörn19:19+6:189:45
7Claes RennerOK Södertörn21:03+8:0210:37
8Göran IvaresOK Södertörn23:18+10:1711:46

H55

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald BauerIFK Lidingö SOK16:408:25

D60

1 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger SchwartzOK Södertörn19:0511:17
2Ing-Marie BackOK Södertörn22:05+3:0013:04
3Eva KampegårdOK Södertörn1:18:57+59:5246:42

H60

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne BackOK Södertörn14:357:21
2Paul NorénOK Södertörn16:48+2:138:29
3Jan LindgrenOK Södertörn19:53+5:1810:02
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn20:07+5:3210:09
5Olle BlomgrenOK Södertörn21:23+6:4810:47
6Sven SetterqvistOK Södertörn23:01+8:2611:37

H65

1 690 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Martin ErikssonOK Södertörnej start

H70

1 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Örjan KampegårdOK Södertörn16:5510:00
2Ulf EskilssonOK Södertörn18:08+1:1310:43

D75

1 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel JunegardOK Södertörn21:2612:40
2Sonja SundellOK Södertörn23:53+2:2714:07
3Gunvor GranathOK Södertörn36:55+15:2921:50

Öppen 2

1 350 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jenny MagnvallOK Södertörnej start

Öppen 5

1 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan ZillingOK Södertörn12:497:35
2Carina MöllerOK Södertörn14:42+1:538:41
3Björn SandénOK Södertörn15:47+2:589:20
4Ylva LagerbergOK Södertörn17:29+4:4010:20
5Ing-Marie NilssonOK Södertörn18:54+6:0511:11
6Thomas ErikssonOK Södertörn19:40+6:5111:38
7Karin SetterqvistOK Södertörn29:36+16:4717:30

Nybörjare

1 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FranzénOK Södertörn12:1011:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser