Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Anebyorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Anebyorienteringen
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: söndag 10 april 2016

D21

3 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:317:20
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna28:49+0:187:25
3Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna30:20+1:497:49
4Helena SandahlIK Hakarpspojkarna31:34+3:038:08
5Linda NordinEksjö SOK32:28+3:578:22
6Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna33:14+4:438:33
7Britta NorénBoxholm-Mjölby OL35:48+7:179:13
8Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK39:12+10:4110:06
9Agnes AdolfssonEksjö SOK39:14+10:4310:06
10Emma RosénOK Njudung39:41+11:1010:13
11Moa ErlandssonVimmerby OK40:25+11:5410:25
12Elisabeth AhlgrenLinköpings OK40:42+12:1110:29
13Malin GustavssonEksjö SOK44:28+15:5711:27
14Maria R ThelinJönköpings OK47:46+19:1512:18
Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

H21

4 950 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK27:495:37
2Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:41+0:525:47
3Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna29:48+1:596:01
4Andreas BerganderEksjö SOK30:06+2:176:04
5Lars LundströmIF Hallby SOK30:31+2:426:09
6Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna31:15+3:266:18
7Johan G HördegårdhIFK Göteborg31:50+4:016:25
8Markus HederskogIK Hakarpspojkarna31:56+4:076:27
9Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna31:57+4:086:27
10Peter TudénIK Hakarpspojkarna32:09+4:206:29
11Johan SjögrenVänersborgs SK32:40+4:516:35
12Kristian PalmIK Hakarpspojkarna33:23+5:346:44
12Fredrik SvenssonJönköpings OK33:23+5:346:44
14Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna33:34+5:456:46
15Tobias EliassonSundsvalls OK33:36+5:476:47
16Viktor AntonssonEksjö SOK34:09+6:206:53
17Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna34:13+6:246:54
18Martin FagerlundSol Tranås40:55+13:068:15
19Simon LennermoNässjö OK42:11+14:228:31
20Jimmy IbyGränna-Bygdens OK44:42+16:539:01
21Niklas KarlssonVäxjö OK44:53+17:049:04
22Markus NordmarkNässjö OK44:57+17:089:04
23Måns LennermoNässjö OK49:08+21:199:55
24Johan LöfströmJönköpings OK51:05+23:1610:19
25Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:27:28+59:3917:40
Simon NilssonEksjö SOKej godkänd

D18

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ErikssonJönköpings OK33:049:12
2Elin PoschJönköpings OK35:24+2:209:51
3Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL43:12+10:0812:02

H18

3 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa PruthIK Hakarpspojkarna28:077:42
2Eric LöfqvistOK Njudung31:11+3:048:32
3Albin LagerNässjö OK41:01+12:5411:14
4Gustav HjellströmIK Hakarpspojkarna45:14+17:0712:23
Emil JohanssonOK Bävernutgått

D16

3 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa NordSol Tranås32:189:20
2Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna34:17+1:599:54
3Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna35:00+2:4210:06
4Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna36:42+4:2410:36
5Lovisa BlomgrenSOK Aneby38:31+6:1311:07
6Julia ArvidssonVimmerby OK38:39+6:2111:10
7Stina JohanssonOK Bävern42:32+10:1412:17
8Elin RydgårdEksjö SOK48:48+16:3014:06
9Alma HaagOK Gränsen57:49+25:3116:42

H16

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RuneforsVäxjö OK21:126:03
2Isac EricssonVäxjö OK22:31+1:196:26
3Filip RosjöJönköpings OK22:56+1:446:33
4Axel ElmbladBredaryds SOK23:17+2:056:39
5Albin TollOK Njudung24:42+3:307:03
6Hugo DjurstedtEksjö SOK24:44+3:327:04
7Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna26:57+5:457:42
8Simon FreylandEksjö SOK27:16+6:047:47
9Linus LundbergOK Bävern29:01+7:498:17
10Arvid ÖnstenIK Vista29:35+8:238:27
11Mattis PerssonEksjö SOK30:28+9:168:42
12Simon SvahnEksjö SOK30:30+9:188:42
13Melker ElofssonOK Njudung31:13+10:018:55
14Edvin SchillerOK Njudung31:45+10:339:04
15Victor HanssonJönköpings OK33:25+12:139:32
16Oskar SvahnEksjö SOK36:43+15:3110:29
17Hampus FyhrSOK Aneby37:38+16:2610:45
18Adam StålhammarIFK Stockaryd49:40+28:2814:11
19Maxim JohanssonSol Tranås52:41+31:2915:03
20Anton DanielssonVäxjö OK54:37+33:2515:36
Hugo JakobssonEksjö SOKej start

D14

3 070 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna27:569:05
2Alma GustafssonSOK Aneby28:31+0:359:17
3Emma ErikssonAnnebergs GIF29:16+1:209:31
4Agnes DjurstedtEksjö SOK29:57+2:019:45
5Nike PruthIK Hakarpspojkarna31:00+3:0410:05
6Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna31:37+3:4110:17
7Tilda PalmIK Hakarpspojkarna35:44+7:4811:38
8Amanda KarmetunOK Njudung36:23+8:2711:51
9Ellen SigvardsonBredaryds SOK37:37+9:4112:15
10Hanna SkoglundSol Tranås37:42+9:4612:16
11Clara DanielssonVäxjö OK37:57+10:0112:21
12Olivia GrönkvistJönköpings OK38:11+10:1512:26
13Erica MolinBoxholm-Mjölby OL40:04+12:0813:03
14Ida EdvardssonEksjö SOK41:11+13:1513:24
15Moa SahlstedtSol Tranås41:40+13:4413:34
16Elin JennerstrandOK Njudung42:40+14:4413:53
17Hanna OlssonIFK Sävsjö43:19+15:2314:06
18Ella PerssonEksjö SOK59:15+31:1919:17
19Alice StrömgrenSOK Aneby59:20+31:2419:19
20Bella PalmqvistIFK Sävsjö59:21+31:2519:19
Sophia SkaarJönköpings OKej start
Ebba RosanderSOK Anebyej start

H14

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung20:486:51
2Hugo EricssonVäxjö OK21:54+1:067:13
3Anton GunnarssonBredaryds SOK22:25+1:377:23
4Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:07+4:198:17
5Oscar HultgrenOK Njudung27:36+6:489:06
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna27:49+7:019:10
7Oscar OlinIK Hakarpspojkarna32:31+11:4310:43
8Sixten EkbladhSol Tranås34:53+14:0511:30
9Filip JennerstrandOK Njudung35:11+14:2311:36
10Hampus StockhedenOK Gränsen37:23+16:3512:20
11Sebastian BjörkBodafors OK41:32+20:4413:42
12Lucas RostedtBodafors OK43:07+22:1914:13
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Oskar KarlssonMålilla OKej start
Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start

D14 Kort

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia FranssonSOK Aneby36:1114:42

D12

2 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda RosanderSOK Aneby21:528:57
2Tilda HagelbergEksjö SOK25:19+3:2710:22
3Lizen BergströmOK Bävern25:25+3:3310:25
4Alice HallOK Bävern26:00+4:0810:39
5Felicia FyhrSOK Aneby27:19+5:2711:11
6Ellen TollOK Njudung27:21+5:2911:12
7Engla PruthIK Hakarpspojkarna27:55+6:0311:26
8Ella BjörklundGränna-Bygdens OK34:06+12:1413:58
9Elin RothzénOK Gisle43:36+21:4417:52
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna18:587:42
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna21:00+2:028:32
3Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:14+2:168:37
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna22:27+3:299:07
5Hugo HedströmOK Bävern24:08+5:109:48
6Markus LjungqvistKexholms SK25:48+6:5010:29
7Anton JohanssonSOK Aneby27:32+8:3411:11
8Anders SkoglundSol Tranås29:44+10:4612:05
Emil ÅslundSol Tranåsej godkänd
Måns EliassonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D12 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin EdmarkSOK Aneby28:2411:21

H12 Kort

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ErikssonAnnebergs GIF20:108:13
2Noel RostedtBodafors OK20:43+0:338:27
3Mio PalmgrenOK Njudung22:56+2:469:21

D10

2 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna17:137:01
2Frida LindénVäxjö OK19:28+2:157:56
3Signe HördegårdhIFK Göteborg20:42+3:298:26
4Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna22:15+5:029:04
5Felicia GustafssonOK Njudung24:09+6:569:51
6Alva HagelbergEksjö SOK26:36+9:2310:51
7Emma LindénVäxjö OK27:51+10:3811:22
8Pia EliassonIK Hakarpspojkarna28:22+11:0911:34
9Linnéa EdvardssonEksjö SOK30:24+13:1112:24
10Alma OlssonOK 64 Torpa32:15+15:0213:09
11Adina NilssonIK Vista42:53+25:4017:30
Lisa EkegrenSOK Anebyej godkänd

H10

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm KarmetunOK Njudung19:137:41
Adam NeroNässjö OKutgått

D35

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny DanielssonVimmerby OK45:5412:34
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK48:52+2:5813:23
3Hanna EdvardssonEksjö SOK54:35+8:4114:57
4Marika HallOK Bävern56:03+10:0915:21
Elin TudénIK Hakarpspojkarnaej start

H35

4 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonEksjö SOK31:056:58
2Mikael TrofastJönköpings OK33:48+2:437:34
3Mikael HallOK Bävern38:26+7:218:37
4Alexander LivfKexholms SK39:41+8:368:53
5Peter WaldenströmJönköpings OK43:15+12:109:41
6Martin BeijerJönköpings OK1:08:24+37:1915:20

D40

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF41:3811:49
2Cecilia KarmetunOK Njudung46:24+4:4613:10

H40

4 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus OlinIK Hakarpspojkarna30:106:53
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK30:22+0:126:55
3Joakim KarmetunOK Njudung33:55+3:457:44
4Mattias StockhedenOK Gränsen37:39+7:298:35
5Jonas HåkanssonEksjö SOK39:43+9:339:04
6Daniel AxelssonMålilla OK41:44+11:349:31
7Magnus NilssonEksjö SOK42:35+12:259:43
8Björn DavidssonOK Bävern43:33+13:239:56

D45

3 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RegnellVäxjö OK27:288:25
2Marina JohanssonOK Njudung31:51+4:239:46
3Carin RosjöJönköpings OK32:09+4:419:51
4Susanna DjurstedtEksjö SOK32:12+4:449:52
5Maria AndellTenhults SOK32:13+4:459:52
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL34:00+6:3210:25
7Lotta SundbladEksjö SOK36:13+8:4511:06
8Marie NordSol Tranås37:18+9:5011:26
9Maria HolmbergJönköpings OK40:00+12:3212:16
10Carola BillingHultsfreds OK42:12+14:4412:56
11Katarina StockhedenOK Gränsen48:08+20:4014:45
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK52:13+24:4516:01
13Monica GrönkvistJönköpings OK1:01:35+34:0718:53
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Anna Nero NordmarkNässjö OKej start
Helena KarlssonNässjö OKej start
Helene LöfströmJönköpings OKej start

H45

4 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna25:325:51
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna28:55+3:236:37
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna30:18+4:466:56
4Patrik RosénVäxjö OK31:01+5:297:06
5Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna32:36+7:047:28
6Göran NordSol Tranås37:52+12:208:41
7Dennis TollOK Njudung38:24+12:528:48
8Björn KarlssonKexholms SK39:31+13:599:03
9Anders PeterssonOK Njudung39:44+14:129:06
10Per ErlandssonVimmerby OK40:54+15:229:22
11Urban BillingHultsfreds OK41:47+16:159:35
12Andreas PruthIK Hakarpspojkarna42:40+17:089:47
13Christer JohanssonEksjö SOK42:53+17:219:50
14Michael AdamssonNybro OK44:09+18:3710:07
15Håkan DanielssonVäxjö OK44:53+19:2110:17
16Tomas LundhGränna-Bygdens OK45:30+19:5810:26
17Tobias HaagOK Gränsen45:42+20:1010:28
18Atakilte BeyeneNässjö OK46:20+20:4810:37
19Tomas KarlssonKexholms SK46:45+21:1310:43
20Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL46:48+21:1610:44
21Tobias Den BraverOK Gränsen54:45+29:1312:33
22Anders ErikssonKexholms SK1:11:57+46:2516:30

D50

2 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL28:579:40
2Ulrika WahlströmTenhults SOK31:03+2:0610:23
3Helena LindmanNässjö OK31:16+2:1910:27
4Pia LundbergOK Bävern31:17+2:2010:27
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL31:45+2:4810:37
6Maritha HenrikssonJönköpings OK31:47+2:5010:37
7Anna RosénOK Njudung32:23+3:2610:49
8Sari HåkanssonOK Gränsen33:10+4:1311:05
9Kristina JohanssonBredaryds SOK33:27+4:3011:11
10Ann-Sofie FalkVimmerby OK35:20+6:2311:49
11Åsa Flink-SvenssonNässjö OK35:22+6:2511:49
12Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK36:22+7:2512:09
13Camilla RosénAnnebergs GIF37:11+8:1412:26
14Liselott JohanssonTenhults SOK38:59+10:0213:02
15Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF44:33+15:3614:53
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start

H50

3 740 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LjungqvistKexholms SK28:327:37
2Per FranssonOK Njudung29:46+1:147:57
3Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:04+1:328:02
4Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna31:13+2:418:20
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK31:26+2:548:24
6Clas LöfqvistOK Njudung34:25+5:539:12
7Kent LarssonNässjö OK34:40+6:089:16
8Ola AllvinIK Hakarpspojkarna35:11+6:399:24
9Jonas BornetunSkillingaryds FK35:20+6:489:26
10Bengt HesslekransOK Njudung38:11+9:3910:12
11Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL38:35+10:0310:18
11Johan HanssonJönköpings OK38:35+10:0310:18
13Stefan JohanssonBredaryds SOK38:51+10:1910:23
14Sören BremerBoxholm-Mjölby OL38:59+10:2710:25
15Per-Olof ClaéssonTenhults SOK42:36+14:0411:23
16Sven NilssonIK Vista44:18+15:4611:50
17Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL46:35+18:0312:27
18Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL49:01+20:2913:06
19Pontus LöfströmJönköpings OK50:34+22:0213:31
20Kjell ArnessonTenhults SOK52:13+23:4113:57
Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarnaej start
Stefan SpetzUlricehamns OKej start

D55

3 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HenrikssonEksjö SOK32:0710:38
2Mariann JohanssonKexholms SK35:20+3:1311:41
3Ann-Marie AnderssonTenhults SOK36:23+4:1612:02
4Vivianne LindstamSol Tranås37:38+5:3112:27
5Mona PalmLessebo OK38:11+6:0412:38
5Maria AnderssonBredaryds SOK38:11+6:0412:38
7Marianne RosgrenOK Njudung38:33+6:2612:45
8Ann BrenanderSOK Viljan40:08+8:0113:17
9Karina SvenssonVimmerby OK46:08+14:0115:16
10Yvonne JohanssonGamleby OK52:01+19:5417:13
11Berit RuneforsVäxjö OK55:07+23:0018:15
12Eva TollsternVäxjö AIS59:50+27:4319:48
Ann-Christine LööfEksjö SOKej godkänd

H55

3 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KollbergEksjö SOK27:187:25
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna29:13+1:557:56
3Gunnar KarlssonMålilla OK30:27+3:098:16
4Evert JohanssonOK Bävern32:21+5:038:47
5Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna32:47+5:298:54
6Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL33:49+6:319:11
7Ingemar MånssonRonneby OK33:54+6:369:12
8Boo NordinSol Tranås34:29+7:119:22
9Torbjörn FalkVimmerby OK37:07+9:4910:05
10Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL39:36+12:1810:45
11Rune TuressonOK Bävern41:03+13:4511:09
12Lennart ErikssonSol Tranås41:43+14:2511:20
13Håkan HåkanssonOK Gränsen52:51+25:3314:21
Harald MagnussonOK Bävernej start

D60

2 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK31:3011:22
2Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås33:29+1:5912:05
3Gun HenrikssonEksjö SOK37:52+6:2213:40
4Lena PerssonGamleby OK40:29+8:5914:36
5Gunvor ArbinAnnebergs GIF42:01+10:3115:10
6Liselott SigbyIK Vista50:44+19:1418:18
7Siv LarssonVäxjö AIS51:42+20:1218:39
8Anne-Marie RobertssonMålilla OK54:58+23:2819:50
Marion AnderssonIK Vistautgått
Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OLej start

H60

3 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF30:338:37
2Christer FolkessonEksjö SOK32:46+2:139:15
3Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna33:25+2:529:26
4Lennart LarssonJönköpings OK34:09+3:369:38
5Ingemar PerssonGamleby OK34:45+4:129:48
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung37:00+6:2710:27
7Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL37:30+6:5710:35
8Stefan HermanssonTenhults SOK38:14+7:4110:48
9Björn AxemoHultsfreds OK39:11+8:3811:04
9Dan WidercrantzOK Skärmen39:11+8:3811:04
11Tommy WesterbergIF Hagen39:55+9:2211:16
12Stefan ArbinAnnebergs GIF40:59+10:2611:34
13Lennart GustafssonJönköpings OK41:22+10:4911:41
14Kjell NeroNässjö OK41:27+10:5411:42
15Hans TrofastTenhults SOK43:02+12:2912:09
16Thomas AlbinssonBredaryds SOK44:59+14:2612:42
17Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL50:21+19:4814:13
18Jan JohanssonGamleby OK51:28+20:5514:32
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start
Göran SvensonSOK Viljanej start

D65

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna36:2813:09
2Lisa KumlinVäxjö OK38:56+2:2814:03
3Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK41:26+4:5814:57
4Gunilla SävenstrandHultsfreds OK46:25+9:5716:45
5Gerd LindholmSol Tranås47:41+11:1317:12
6Kerstin GustafssonOK Gränsen47:45+11:1717:14
7Marie-Louise KarlssonNybro OK52:18+15:5018:52
8Marianne SjöbergOK Gränsen56:26+19:5820:22
9Majvie AnnegårdSOK Viljan58:53+22:2521:15
10Monica BerggrenBodafors OK59:27+22:5921:27
11Birgitta LundhGränna-Bygdens OK1:01:44+25:1622:17
Britt-Mari KarlssonVäxjö OKutgått

H65

3 150 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GustafssonOK Gränsen30:129:35
2Klas BjörkIK Hakarpspojkarna31:34+1:2210:01
3Björn PalmLessebo OK32:28+2:1610:18
4Gunnar EnbergMålilla OK32:51+2:3910:25
5Lars-Åke BrengdahlSol Tranås33:04+2:5210:29
6Hans SvensonSOK Viljan33:39+3:2710:40
7Bo JernbergOK Roxen34:34+4:2210:58
8Bo TuressonOK Bävern36:21+6:0911:32
9Jan WingstedtBodafors OK36:38+6:2611:37
10Sven-Olof LarssonVäxjö AIS37:41+7:2911:57
11Gunnar HolmOK Bävern39:40+9:2812:35
12Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL40:25+10:1312:49
13Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL40:35+10:2312:53
14Bengt SörensenJönköpings OK41:14+11:0213:05
15Hans LingforsIF Hallby SOK41:43+11:3113:14
16Åke SjöbergOK Gränsen43:18+13:0613:44
17Stig AdolfssonOK Bävern51:28+21:1616:20
18Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan55:02+24:5017:28
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej start
Göran DehlinAnnebergs GIFej start

D70

2 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung28:4713:15
2Vega SlottnerJönköpings OK35:51+7:0416:31
3Kicki SanderBjörkfors GOIF35:57+7:1016:34
4Ulla LingJönköpings OK37:23+8:3617:13
5Kerstin ErnvidUlricehamns OK37:50+9:0317:26
6Ros-Mari KarlssonNybro OK40:42+11:5518:45
7Berit ByströmOK Virdarna41:36+12:4919:10
8Lena SandahlGamleby OK41:54+13:0719:18
9Ulla NilssonSOK Viljan45:41+16:5421:03
10Kerstin GunnarssonNässjö OK49:27+20:4022:47
11Laila ErlandssonMålilla OK52:38+23:5124:15
Gerd WallinJönköpings OKutgått

H70

2 960 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK29:099:50
2Åke EckerbomIFK Sävsjö29:24+0:159:55
3Kjell MånssonKarlskrona SOK31:31+2:2210:38
4Anders BuhréNybro OK31:39+2:3010:41
5Stellan AhnströmForserums SOK32:12+3:0310:52
6Roland NilssonSOK Viljan32:55+3:4611:07
7Roland SandahlAnnebergs GIF33:06+3:5711:10
8Roland AlsénOK Roxen33:58+4:4911:28 Ladda ner rutt i gpx-format
9Stefan G LarssonOK Njudung34:24+5:1511:37
10Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL34:49+5:4011:45
11Per GranevikJönköpings OK36:40+7:3112:23
12Gunnar WallinJönköpings OK36:50+7:4112:26
13Hans SjögrenAlvesta SOK39:12+10:0313:14
14Gunnar CarlsonOK Roxen39:47+10:3813:26
15Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK41:05+11:5613:52
16Jan-Ulf KarlssonMålilla OK41:13+12:0413:55
17Stig JonssonBjörkfors GOIF41:50+12:4114:07
18Waste ByströmOK Virdarna43:38+14:2914:44
19Gunnar AnderssonIK Vista44:26+15:1715:00
20Kjell LindholmSol Tranås46:43+17:3415:46
21Göran JanssonGränna-Bygdens OK47:05+17:5615:54
22Leif LindströmNybro OK48:37+19:2816:25
23David Kennert RulanderBjörkfors GOIF51:34+22:2517:25
24Sten ÅströmGränna-Bygdens OK53:27+24:1818:03
25Erling EkelöfVärend GN OL53:52+24:4318:11
26Anders LarssonGränna-Bygdens OK55:04+25:5518:36
27Lars KarlssonGamleby OK58:58+29:4919:55
Bo AnderssonSol Tranåsej godkänd
Bo GustafssonOK Gränsenej godkänd
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej godkänd
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej start
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej start

D75

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK30:4414:13
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg35:54+5:1016:37
3Britt PetterssonOK Roxen36:49+6:0517:02
4Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:03:48+33:0429:32
Ann-Marie BirgerssonForserums SOKej start

H75

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK26:2711:36
2Rune ArvidssonMarkbygdens OK27:09+0:4211:54
3Bengt OlssonMarkbygdens OK27:39+1:1212:07
4Ivan ErnvidUlricehamns OK27:44+1:1712:09
5Rune AhlanderJönköpings OK28:45+2:1812:36
6Lennart KammenhedJönköpings OK31:32+5:0513:49
7Rune GunnarssonNässjö OK34:50+8:2315:16
8Roland SkyttBjörkfors GOIF38:26+11:5916:51
9Arne SävenstrandHultsfreds OK39:59+13:3217:32
10Göran ThourVärend GN OL46:17+19:5020:17
11Göran KarlssonOK Bävern48:21+21:5421:12
Mats BirgerssonForserums SOKej start

H80

1 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LifSol Tranås24:0012:07
2Anders AdlerLinköpings AIK25:10+1:1012:42
3Werner TörnblomVäxjö OK25:26+1:2612:50
4Per LarssonJönköpings OK26:45+2:4513:30
5Torild BornetunSkillingaryds FK26:59+2:5913:37
6Johan JanssonVäxjö OK27:07+3:0713:41
7Gillis AlmVäxjö OK29:06+5:0614:41
8Allan HåkanssonSOK Viljan33:47+9:4717:03

H85

1 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle LifSol Tranås24:1017:54
2Mattias RundgrenSol Tranås30:50+6:4022:50

Inskolning

1 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lova BeijerJönköpings OKfullföljt
Lucy BjörkBodafors OKfullföljt
Folke BjörklundGränna-Bygdens OKfullföljt
Gustav DanielssonVimmerby OKfullföljt
Theo ElofssonOK Njudungfullföljt
Agnes ErikssonKexholms SKfullföljt
Axel FärgAnnebergs GIFfullföljt
Hedda GranfloKexholms SKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Kasper KarlssonJönköpings OKfullföljt
Ludvig KöppelTockarps IKfullföljt
Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Elina LindénVäxjö OKfullföljt
Tiio LivfKexholms SKfullföljt
Majken LöfkvistSOK Anebyfullföljt
Oskar MagnussonKexholms SKfullföljt
Sven PetersonKlubblösfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt
Liam RostedtBodafors OKfullföljt
Ebba SandSOK Anebyfullföljt
Siri ÖhlundIK Hakarpspojkarnafullföljt

U1

1 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil KarlssonOK Bävern14:438:10
2Nellie SahlstedtSol Tranås15:29+0:468:36
3Felix SvenssonJönköpings OK19:04+4:2110:35
4Hugo JanssonTenhults SOK19:27+4:4410:48
5Klara JohanssonSOK Aneby19:51+5:0811:01
6Elliott RehnGränna-Bygdens OK20:52+6:0911:35
7Elsie HördegårdhIFK Göteborg21:07+6:2411:43
8Neo LivfKexholms SK22:19+7:3612:23
9Hampus KarlssonOK Bävern22:23+7:4012:26
10Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb22:33+7:5012:31
11Karl-Erik JamesSOK Aneby23:00+8:1712:46
11Casper FranssonSOK Aneby23:00+8:1712:46
13Siri RehnGränna-Bygdens OK23:08+8:2512:51
14Evanna JohanssonOK Njudung23:48+9:0513:13
15Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL24:01+9:1813:20
16Selma LövqvistSOK Aneby25:40+10:5714:15
17Loviza KarlssonOK Bävern25:47+11:0414:19
18Assar ThelinJönköpings OK33:59+19:1618:52
19Elsa HallOK Bävern42:18+27:3523:30
Pelle JakobssonEksjö SOKej start
Tove JakobssonEksjö SOKej start

U2

2 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL18:368:27
2Matti JohanssonOK Njudung20:04+1:289:07
3Selma HedströmTenhults SOK20:06+1:309:08
4Jenny JanssonTenhults SOK21:38+3:029:50
5Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL22:59+4:2310:26
6Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL23:53+5:1710:51
7Moa KleistBoxholm-Mjölby OL23:54+5:1810:51
8Axel ErikssonKexholms SK24:17+5:4111:02
9Tilly ArvåsenSOK Aneby26:10+7:3411:53
10Tim SvebäckSOK Aneby26:21+7:4511:58
11Ida DahlénEksjö SOK26:22+7:4611:59
12Viktor DanielssonVimmerby OK28:00+9:2412:43
13Frida RothzénOK Gisle28:18+9:4212:51
14Ville EdmarkSOK Aneby29:29+10:5313:24
15Ruben QwickEksjö SOK29:48+11:1213:32
16Måns SandahlIK Hakarpspojkarna31:54+13:1814:30
17Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL33:27+14:5115:12
18Hannes TigerSOK Aneby36:19+17:4316:30
19Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna37:28+18:5217:01
20Mira ÖhlundIK Hakarpspojkarna37:31+18:5517:03
21Vilmer HagelbergEksjö SOK39:14+20:3817:50
22Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb40:36+22:0018:27
23Olle HedströmTenhults SOK44:50+26:1420:22
24Einar SärdkvistOK 64 Torpa46:19+27:4321:03
25Tindra DavidssonOK Bävern51:06+32:3023:13
26Ellen KollbergEksjö SOK51:39+33:0323:28
27Arvid SandSOK Aneby52:54+34:1824:02

Öppen motion 1

2 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna21:598:56
2Hannes KolmodinOK Njudung25:38+3:3910:25
3Tina LarssonNässjö OK32:47+10:4813:19
4Mårten HermanssonEksjö SOK34:09+12:1013:52
5Alma SkillermarkOK 64 Torpa37:48+15:4915:21
6Iris SkillermarkOK 64 Torpa37:50+15:5115:22
7Ellinor BornetunSkillingaryds FK47:00+25:0119:06
8Brigitte AlsénOK Roxen48:52+26:5319:51
9Liselott HåkanssonKlubblös52:04+30:0521:09
10Göran BerganderEksjö SOK1:03:16+41:1725:43
11Siv BerganderEksjö SOK1:04:58+42:5926:24

Öppen motion 3

2 690 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin CarlssonVimmerby OK25:279:27
1Hermn SelinVimmerby OK25:279:27
3Anna MagnussonKexholms SK30:51+5:2411:28
4Johan LöfqvistSOK Aneby33:00+7:3312:16
5Veronica SahlinNässjö OK35:38+10:1113:14
6Staffan GunnarssonEksjö SOK36:03+10:3613:24
7Gustav RibbholmOK Njudung36:15+10:4813:28
8Mikael SedvallIK Ymer36:38+11:1113:37
9Maria PetterssonOK Njudung39:21+13:5414:37
10Simon BergdahlIK Ymer39:23+13:5614:38
11Ylva HolmqvistKlubblös39:34+14:0714:42
12Ulrika LjungqvistKexholms SK39:40+14:1314:44
13Åsa PerssonEksjö SOK39:52+14:2514:49
14Niklas PalmgrenOK Njudung41:02+15:3515:15
15Eva StålhammarIFK Stockaryd41:37+16:1015:28
16Peter StålhammarIFK Stockaryd41:38+16:1115:28
17Elin EkbladhSol Tranås41:39+16:1215:28
18Erik ElfÖlmstads IS42:29+17:0215:47
19Alexander DahlenEksjö SOK43:29+18:0216:09
20Jessica LiedbergKlubblös43:31+18:0416:10
21Anna DahlénEksjö SOK43:41+18:1416:14
22Ann Sofie AdolfssonVimmerby OK49:10+23:4318:16
23Maja JosefssonOK Bävern49:22+23:5518:21
24Jenny JosefssonOK Bävern49:27+24:0018:22
25Linda WestlundGöteborgs SK50:48+25:2118:53
26Martina OlssonOK 64 Torpa55:32+30:0520:38
27Marko TorkkeliLessebo OK1:00:30+35:0322:29
28Linda HedströmOK Bävern1:03:06+37:3923:27
29Maria EdvinssonOK Bävern1:03:11+37:4423:29
30Liselott AnderssonKlubblös1:04:45+39:1824:04
31MariAnne MånssonRonneby OK1:04:51+39:2424:06
32Camilla TinglövOK Gränsen1:05:12+39:4524:14
33Thomas PoschSol Tranås1:07:40+42:1325:09
34Lena JohanssonIFK Sävsjö1:07:41+42:1425:09
35Ulrika FranssonOK Njudung1:09:47+44:2025:56
36David HaagOK Gränsen1:09:58+44:3126:00
37Rita AspelundNässjö OK1:14:52+49:2527:49
38Monika HolstBodafors OK1:16:34+51:0728:27
39Andreas GustavssonSOK Aneby1:22:50+57:2330:47
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Kenneth KarlssonNybro OKej godkänd

Öppen motion 5

3 440 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes DahlénEksjö SOK33:589:52
2Kenneth AntonssonVimmerby OK37:05+3:0710:46
3Anneli ArvidssonVimmerby OK39:34+5:3611:30
4Viktor TidemanKlubblös42:21+8:2312:18
5Daniel HedströmSOK Aneby43:15+9:1712:34
6Johan SjödinIK Hakarpspojkarna43:17+9:1912:34
7Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL44:15+10:1712:51
8Tobias HedströmTenhults SOK44:47+10:4913:01
9Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL45:23+11:2513:11
10Ida RosjöJönköpings OK45:53+11:5513:20
11Ulrika RibbholmOK Njudung46:04+12:0613:23
12Mona LindénVäxjö OK46:48+12:5013:36
13Emma BillingHultsfreds OK46:52+12:5413:37
14Emma BrenanderSOK Viljan47:17+13:1913:44
15Hans EliassonIK Hakarpspojkarna47:49+13:5113:54
16Lars RibbholmOK Njudung48:11+14:1314:00
17Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL49:35+15:3714:24
17Anders FrönellIK Hakarpspojkarna49:35+15:3714:24
19Charlotta KarlssonGränna-Bygdens OK49:38+15:4014:25
20Anna EdmarkSOK Aneby50:43+16:4514:44
21Marcus SkoglundSol Tranås51:36+17:3815:00
22Jan EliassonTenhults SOK51:41+17:4315:01
23Jesper RundbäckVaggeryds SOK52:32+18:3415:16
24Lars HagelbergEksjö SOK53:13+19:1515:28
25Noah PansellEksjö SOK54:11+20:1315:45
26Anders EdvardssonEksjö SOK54:19+20:2115:47
27Chister FyhrEksjö SOK55:15+21:1716:03
28Patrik ReiverBodafors OK55:37+21:3916:10
29Cecilia SahlstedtSol Tranås56:24+22:2616:23
30Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb56:34+22:3616:26
31Leo PruthIK Hakarpspojkarna58:54+24:5617:07
32Anette OlssonEksjö SOK59:25+25:2717:16
33Daniel SjöbergOK Gränsen1:00:05+26:0717:27
34Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:01:23+27:2517:50
35Julia WahlströmTenhults SOK1:02:23+28:2518:08
36Susanne BerganderEksjö SOK1:10:25+36:2720:28
37Stefan JennerstrandOK Njudung1:10:53+36:5520:36
38Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:15:56+41:5822:04
39Berndt HalvardssonNässjö OK1:16:03+42:0522:06
40Andreas DanielssonVimmerby OK1:17:36+43:3822:33
41Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:19:51+45:5323:12
Helena JohanssonJönköpings OKej godkänd
Kalle SandSOK Anebyej godkänd
Leif JohanssonSol Tranåsej godkänd
Mats AdolfssonVimmerby OKej godkänd
Liza JohanssonSol Tranåsej godkänd
Hugo BjörklundSOK Anebyutgått
Jenny JakobssonEksjö SOKej start
Gunilla RydgårdEksjö SOKej start

Öppen motion 7

3 160 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK24:547:52
2Marie AnderssonJönköpings OK29:39+4:459:22
3Peter SahlinNässjö OK31:09+6:159:51
4Anders HedqvistKlubblös32:56+8:0210:25
5David GunnarssonIK Hakarpspojkarna33:50+8:5610:42
6Staffan JohanssonSol Tranås35:03+10:0911:05
7Bo HultgrenOK Njudung35:08+10:1411:07
8Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna35:15+10:2111:09
9Hans Tommy Ulf JohanssonForserums SOK35:18+10:2411:10
10Niklas ErikssonBodafors OK35:36+10:4211:15
11Joar HertinVästerviks OK35:40+10:4611:17
12Leena KuusipohjaKlubblös35:59+11:0511:23
13Christoffer HecksenKlubblös36:06+11:1211:25
14Leif JohanssonKexholms SK36:08+11:1411:26
15Magnus SchillerOK Njudung36:54+12:0011:40
16Robin ÖrnOK Bävern37:45+12:5111:56
17Axel JohanssonSol Tranås37:56+13:0212:00
18Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF38:00+13:0612:01
19Monica KollbergEksjö SOK38:24+13:3012:09
20Anna OlinIK Hakarpspojkarna38:25+13:3112:09
21Ulf BengtssonSol Tranås38:40+13:4612:14
22Monica ErikssonLänna IF39:59+15:0512:39
23Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna40:35+15:4112:50
24Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL40:55+16:0112:56
25Leif AnderssonNässjö OK42:46+17:5213:32
26Karin EmanuelssonBredaryds SOK43:18+18:2413:42
27Chistoffer SandgrenKlubblös43:32+18:3813:46
28Thomas ElofssonOK Njudung44:04+19:1013:56
29Rasmus LundbergOK Bävern44:29+19:3514:04
30Kerstin SegerssonOK 64 Torpa44:31+19:3714:05
31Maria MagnussonKFUM Örebro OK44:32+19:3814:05
32Andreas GyllingKlubblös44:50+19:5614:11
33Jesper StarckOK Njudung45:40+20:4614:27
34Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK45:47+20:5314:29
35Lars SonnertKlubblös46:04+21:1014:34
36Rolf JonassonJönköpings OK46:16+21:2214:38
37Hanna AdolfssonOK Bävern46:47+21:5314:48
38Ann-Katrin LarssonMålilla OK47:35+22:4115:03
39Hans SamuelssonOK 64 Torpa47:36+22:4215:03
40Jessica ElmerssonOK Bävern47:50+22:5615:08
41Arne SvenssonOK Njudung48:03+23:0915:12
42Anders SvenssonAnkarsrums OK48:07+23:1315:13
43Karin ErnfridssonOK 64 Torpa49:27+24:3315:38
44Göran NilssonEksjö SOK50:35+25:4116:00
45Leif JoakimssonIFK Stockaryd52:59+28:0516:46
46Cecilia BerganderEksjö SOK53:06+28:1216:48
47Åke PerssonOK Bävern57:00+32:0618:02
48Sofia KleinBjörkfors GOIF59:54+35:0018:57
49Peter LindrotKlubblös1:03:26+38:3220:04
50Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:04:53+39:5920:31
51Kerstin ElfÖlmstads IS1:06:12+41:1820:56
52Lennart SahlinAnnebergs GIF1:09:17+44:2321:55
53Sune JohanssonIFK Stockaryd1:09:29+44:3521:59
54Kajsa AnderssonÖlmstads IS1:16:16+51:2224:08
55Anna AnderssonÖlmstads IS1:16:25+51:3124:10

Öppen motion 8

5 110 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas EkbladhSol Tranås38:227:30
2Stefan DjurstedtEksjö SOK39:30+1:087:43
3Johan SandlundOK Njudung39:37+1:157:45
4Magnus ErikssonKexholms SK41:33+3:118:07
5Magnus EricssonVäxjö OK45:55+7:338:59
6Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL46:51+8:299:10
7Pontus LindqvistOK Njudung48:06+9:449:24
8Per BülundOK Tyr49:11+10:499:37
9Tobias GranfloKexholms SK51:57+13:3510:09
10Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL52:47+14:2510:19
11Emil JohanssonÖstgöta Helikopter SK & IF53:38+15:1610:29
12Niclas LindqvistOK Njudung53:48+15:2610:31
13Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF53:52+15:3010:32
14Karin HåkanssonOK Gränsen58:01+19:3911:21
15Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK59:28+21:0611:38
16Fredrik SkillermarkOK 64 Torpa1:01:40+23:1812:04
17Peter SvahnEksjö SOK1:01:51+23:2912:06
18Jonathan MagnussonKexholms SK1:05:08+26:4612:44
19Torbjörn KvistHässleby SOK1:06:15+27:5312:57
20Per SandlundOK Njudung1:06:45+28:2313:03
21Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:08:17+29:5513:21
22Jonny LindénVäxjö OK1:10:16+31:5413:45
23Jimmy NicklassonKexholms SK1:12:54+34:3214:15
24Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:15:46+37:2414:49
25Ulf IsakssonHässleby SOK1:16:11+37:4914:54
26Per HallendorffEksjö SOK1:23:02+44:4016:14
27Ingmar AnderssonJönköpings OK1:25:01+46:3916:38
28Anna BjärbyFrosta OK1:32:15+53:5318:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser