Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träning OL-NV

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träning OL-NV
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: tisdag 2 juni 2015

Bana 1 3,6 km

3 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen34:249:28
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK36:17+1:539:59
3Rebecca HardenFK Boken37:28+3:0410:19
4Sofia PalmFK Boken42:28+8:0411:41
5Christina BjörkÖrkelljunga FK43:18+8:5411:55
6Tobias CarlstedtHjärnarps GH OL44:32+10:0812:16
7Lars PerssonOK Kompassen45:13+10:4912:27
8Leif-Åke AnderssonFK Boken46:25+12:0112:47
9Lotta EkbergÖrkelljunga FK47:23+12:5913:03
10Roland NilssonOK Kompassen50:21+15:5713:52
11Frida BjörkÖrkelljunga FK51:25+17:0114:09
12John OlanderssonÖrkelljunga FK51:54+17:3014:17
13Dennis HansenOK Kompassen59:46+25:2216:27
14Mats ToftnerOK Kompassen1:08:58+34:3418:59
15Hugo CedervallÖrkelljunga FK1:11:44+37:2019:45
16Sten Åke KvistIS Kullen1:13:24+39:0020:13
Erik AlbinssonHjärnarps GH OLej start
Marie AlbinssonHjärnarps GH OLej start
Thea BökmanHelsingborgs SOKej start
Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OLej start
Carina ErikssonHjärnarps GH OLej start
Pontus ErikssonHjärnarps GH OLej start
Sven-Arne ErikssonHjärnarps GH OLej start
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej start
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start
Lars OlssonFK Bokenej start
Maria RagnarssonHjärnarps GH OLej start
Oscar RagnarssonHjärnarps GH OLej start

Bana 2 4,9 km

4 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida PalmFK Boken45:289:14
2Tobias PerssonOK Kompassen45:55+0:279:19
3Carolina NilssonOK Kompassen49:31+4:0310:03
4Jan-I NygrenFK Boken56:41+11:1311:31
5Sören AnderssonFK Boken59:26+13:5812:04
6Sebastian LönnHjärnarps GH OL1:00:20+14:5212:15
7Marcus PålssonOKk1:01:08+15:4012:25
8Maria NilssonOK Kompassen1:03:57+18:2912:59
9Catarina HardenFK Boken1:10:39+25:1114:21
Magnus OlssonHjärnarps GH OLej godkänd
Johan BökmanHelsingborgs SOKej start
Erica ErikssonNxtgeneration OLej start
Jonas HöstHjärnarps GH OLej start
Peter LarssonFK Bokenej start
Christer LjungdahlHjärnarps GH OLej start
Kjell LönnHjärnarps GH OLej start
Simon OlssonHjärnarps GH OLej start
Anne SvantessonHjärnarps GH OLej start

Bana 3 6,3 km

6 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonHelsingborgs SOK40:386:26
2Håkan PalmFK Boken46:54+6:167:25
3Albin KronkvistÖrkelljunga FK50:39+10:018:01
4Conny RaskHjärnarps GH OL53:10+12:328:25
5Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:08:51+28:1310:54
Loke AgmarkenNxtgeneration OLej start
Oskar CervinHelsingborgs SOKej start
Patrik JohanssonHelsingborgs SOKej start
Sebastian LjungdahlHjärnarps GH OLej start
Michael LönnHjärnarps GH OLej start
John OskarssonHagaby GOIFej start
Lars SvantessonHjärnarps GH OLej start
Vilma SvantessonHjärnarps GH OLej start

Vit/gul

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa ToftnerOK Kompassen34:1514:53
2David MorénHjärnarps GH OL36:27+2:1215:50
3Tilda NilssonOK Kompassen40:52+6:3717:46
4Elin WulffOK Kompassen43:02+8:4718:42
5Hanna MorénHjärnarps GH OL45:23+11:0819:43
Arvid AlbinssonHjärnarps GH OLej start
Lennart MorénHjärnarps GH OLej start
Emmy PalmFK Bokenej start

Bana 4 2,6 km

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell LindauOK Kompassen36:1814:27
2Karin BengtssonOK Kompassen45:45+9:2718:13
3Allan HammarOK Kompassen1:01:01+24:4324:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser