Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjalve Ungdomsserien + NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjalve Ungdomsserien + NOK
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: tisdag 19 maj 2015

D16

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa BerggrenOK Kolmården37:109:17
2Lina KromnérSkogspojkarnas OK42:00+4:5010:30
3Therese EkmanFinspångs SOK44:28+7:1811:07
4Emma ErikssonOK Kolmården45:17+8:0711:19

H16

4 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar PrytzGOIF Tjalve26:436:21
2Josef JohanssonOK Kolmården29:14+2:316:57
3Leo JohanssonÅBY30:18+3:357:12
4Jesper KarlssonGOIF Tjalve30:43+4:007:18
5Elias AxelssonFinspångs SOK34:09+7:268:07
6Joel SjödinOK Kolmården37:01+10:188:48
7Ludwig PernesSkogspojkarnas OK59:42+32:5914:12
Vakant Okändej godkänd

D14

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården28:078:16
2Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK32:03+3:569:25
3Linnea LundhOK Kolmården35:54+7:4710:33
4Anna JohnssonSkogspojkarnas OK37:21+9:1410:59
5Elin NetzOK Kolmården37:26+9:1911:00
6Alicia GummessonFinspångs SOK39:05+10:5811:29
7Fanny ÖstlundOK Kolmården40:13+12:0611:49

H14

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverre RöjgårdOK Kolmården18:335:27
2Simon JohanssonOK Kolmården23:27+4:546:53
3Joel ErnstssonFinspångs SOK25:50+7:177:35
4Assar JohanssonGOIF Tjalve32:50+14:179:39
5Olof EkmanFinspångs SOK34:07+15:3410:02
6Axel KindåkerFinspångs SOK44:27+25:5413:04
7Erik JohnssonOK Kolmården45:35+27:0213:24
8Svante EklöfMatteus SI1:01:23+42:5018:03
Erik WikströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D12

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb28:059:21
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården30:02+1:5710:00
3Jensine SvenssonFinspångs SOK30:04+1:5910:01
4Annie LundhOK Kolmården30:20+2:1510:06
5Miranda AnderssonGOIF Tjalve31:02+2:5710:20
6Sofie VindFinspångs SOK32:51+4:4610:57
7Matilda KohtamäkiFinspångs SOK33:05+5:0011:01
8Sofia TunessonSkogspojkarnas OK34:26+6:2111:28
9Evelin GummessonFinspångs SOK38:25+10:2012:48
10Maja HarryssonFinspångs SOK39:25+11:2013:08
11Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb53:52+25:4717:57
12Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb57:38+29:3319:12

H12

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons PetersonOK Denseln22:017:20
2Valter FredrikssonGOIF Tjalve28:59+6:589:39
3David StrömbäckOK Denseln30:57+8:5610:19
4Elmer WaldfeltFinspångs SOK32:04+10:0310:41
5Anton MunsinOK Kolmården34:33+12:3211:31
6Aron EnströmOK Kolmården43:44+21:4314:34

D10

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ErnstssonFinspångs SOK27:2810:33
2Moa LindellGOIF Tjalve31:13+3:4512:00
3Johanna LinellFinspångs SOK38:03+10:3514:38
4Agnes CarlssonFinspångs SOK51:45+24:1719:54

H10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard HellgrenFinspångs SOK19:227:26
2Hugo BraamOK Denseln19:36+0:147:32
3Elis PetersonOK Denseln20:59+1:378:04
4Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK21:26+2:048:14
5Arvid OmholtSkogspojkarnas OK24:43+5:219:30
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Inskolning

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alice ClaessonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Malin GöhlFinspångs SOKfullföljt
Clara IllnerGOIF Tjalvefullföljt
Dante JorydNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Enja JorydNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Saga JorydNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Hannes PetersonOK Denselnfullföljt
Ville StrömbergMatteus SIfullföljt
Isak StrömbäckOK Kolmårdenfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Disa VengelinNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

2 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel WestinNAIS Orienteringsklubb20:148:47
2Edvin FredrikssonGOIF Tjalve20:55+0:419:05
3Joel SevénGOIF Tjalve21:23+1:099:17
4Wilmer HurtigNAIS Orienteringsklubb22:16+2:029:40
5Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb25:02+4:4810:53
6Gry CarstensNAIS Orienteringsklubb26:10+5:5611:22
6Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb26:10+5:5611:22
8Ted JohnssonMatteus SI26:26+6:1211:29
9Thea CarstensNAIS Orienteringsklubb26:50+6:3611:40
10Vincent DahmGOIF Tjalve27:50+7:3612:06
11Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb28:01+7:4712:10
12Ludvig LindgrenGOIF Tjalve28:40+8:2612:27
13Lova BraamOK Denseln30:42+10:2813:20
14Elmer EnströmOK Kolmården30:53+10:3913:25
15Sebaztian AlfredssonOK Kolmården30:56+10:4213:26
16Malte StrömbergMatteus SI32:42+12:2814:13
17Nils JohnssonMatteus SI36:53+16:3916:02
18Axel JarlNAIS Orienteringsklubb37:00+16:4616:05
19Alfred PetterssonFinspångs SOK37:10+16:5616:09
20Agnes EklundOK Denseln39:37+19:2317:13
21Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb43:23+23:0918:51
22Leo GrenFinspångs SOK45:51+25:3719:56
Cornelia HurtigNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Vidar EdlundGOIF Tjalveej godkänd

U2

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eli OlaussonGOIF Tjalve25:199:44
2Lisa AnderssonSkogspojkarnas OK27:55+2:3610:44
3Liam LarssonOK Denseln27:58+2:3910:45
4Tilda MalmströmGOIF Tjalve27:59+2:4010:45
5Oliwer EklöfMatteus SI28:07+2:4810:48
6Malte LindellGOIF Tjalve28:30+3:1110:57
7Melker WaldfeltFinspångs SOK29:14+3:5511:14
8Oskar SöderströmOK Kolmården30:00+4:4111:32
9Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb31:29+6:1012:06
10Olof DruidOK Kolmården33:44+8:2512:58
11Elsa PetterssonFinspångs SOK37:38+12:1914:28
12Edit LarssonFinspångs SOK39:45+14:2615:17
13Alma SandbergOK Kolmården39:51+14:3215:19
14Simon HellmanGOIF Tjalve40:33+15:1415:35
15Alice EttlingSkogspojkarnas OK43:09+17:5016:35
16Hilda BrantvallOK Denseln58:25+33:0622:28
Ellinor OlaussonGOIF Tjalveej godkänd
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej godkänd

U3

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes FernströmOK Denseln35:3611:52
2Simon FlankegårdGOIF Tjalve36:06+0:3012:02
3Hilda SandbergOK Kolmården38:06+2:3012:42
4Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb38:50+3:1412:56
5Alva KapplingOK Kolmården41:43+6:0713:54
6Linda SvenssonFinspångs SOK44:18+8:4214:46
7Sofie EttlingSkogspojkarnas OK50:25+14:4916:48
8Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb51:26+15:5017:08
9Linnea JärnvallNAIS Orienteringsklubb1:00:32+24:5620:10
10Frida NiklassonNAIS Orienteringsklubb1:00:33+24:5720:11
11Linnéa SjödinOK Kolmården1:08:43+33:0722:54

U4

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KromnérSkogspojkarnas OK41:0612:05
2Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb41:53+0:4712:19
2Johan SchlyterNAIS Orienteringsklubb41:53+0:4712:19
4Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb45:37+4:3113:25
5Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb45:57+4:5113:30
6Therese LangNAIS Orienteringsklubb46:00+4:5413:31

NOK-A*

6 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LundhOK Kolmården46:177:00
2Erik KjellgrenHammarkinds OK49:48+3:317:32
3Dag JehrlanderGOIF Tjalve53:28+7:118:06
4Veronica LundhOK Kolmården54:43+8:268:17
5Tommy PatrikssonMatteus SI57:27+11:108:42
6Eric JehrlanderGOIF Tjalve58:29+12:128:51
7Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:09:16+22:5910:29
8Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:22:31+36:1412:30

NOK-B*

5 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LjungemyrOK Kolmården37:547:25
2Klas JohanssonOK Kolmården38:43+0:497:35
3Erik ErnstssonFinspångs SOK43:01+5:078:26
4Johan MalmOK Kolmården43:51+5:578:35
5Andreas HellgrenHammarkinds OK44:48+6:548:47
6Märta BerggrenOK Kolmården45:45+7:518:58
7Timo KyllönenGOIF Tjalve46:41+8:479:09
8Simon NybergNAIS Orienteringsklubb46:48+8:549:10
9Emilia ÖstlundOK Kolmården47:05+9:119:13
10Jenny ÖstlundOK Kolmården47:19+9:259:16
11Arne IrewallTjällmo-Godegårds OK47:41+9:479:20
12Moa HedegårdOK Kolmården47:48+9:549:22
13Mats EkmanFinspångs SOK48:38+10:449:32
14Carin RosanderFinspångs SOK48:51+10:579:34
15Audun KongslienSkogspojkarnas OK49:16+11:229:39
16Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK50:04+12:109:49
17Lars DanielsonMatteus SI51:33+13:3910:06
18Karin SvenssonFinspångs SOK52:05+14:1110:12
19Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb54:15+16:2110:38
20Kennet LindqvistOK Kolmården54:40+16:4610:43
21Sebastian SvenssonFinspångs SOK56:21+18:2711:02
22Runar AldénOK Kolmården56:47+18:5311:08
23Reetta HaveriGOIF Tjalve1:00:53+22:5911:56
24Carina KaleredOK Denseln1:02:15+24:2112:12
25Marcus KohtamäkiFinspångs SOK1:06:01+28:0712:56
26Sten LindellGOIF Tjalve1:15:11+37:1714:44

NOK-C*

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ErikssonOK Kolmården34:168:34
2Agneta ErikssonOK Kolmården38:24+4:089:36
3Anna MartinNAIS Orienteringsklubb41:43+7:2710:25
4Bertil SenestadFinspångs SOK42:39+8:2310:39
5Thomas JohanssonOK Kolmården43:33+9:1710:53
6Lena RosanderFinspångs SOK45:26+11:1011:21
7Linus PerssonOK Kolmården47:27+13:1111:51
8Åsa BraamOK Denseln50:04+15:4812:31
9Ebba HedegårdOK Kolmården50:54+16:3812:43
10Johan DahmGOIF Tjalve54:18+20:0213:34
11Anders AxelssonFinspångs SOK55:39+21:2313:54
12Jonas KapplingOK Kolmården1:01:58+27:4215:29
13Maria EngqvistHammarkinds OK1:05:54+31:3816:28
14Britt-Marie AldénOK Kolmården1:10:13+35:5717:33
15Alf MattssonOK Kolmården1:15:40+41:2418:55
16Tobias JanssonHammarkinds OK1:26:09+51:5321:32

NOK-D*

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HallgrenFinspångs SOK35:2810:25
2Josefine FältOK Denseln44:24+8:5613:03
3Albin HarryssonFinspångs SOK47:04+11:3613:50
4Marie NilssonNAIS Orienteringsklubb50:11+14:4314:45
5Gert KromnérSkogspojkarnas OK55:23+19:5516:17
6Helma LindowGOIF Tjalve59:14+23:4617:25
7Åsa KindåkerFinspångs SOK1:01:32+26:0418:05
8Sara AnderssonOK Denseln1:03:20+27:5218:37
9Magnus AnderssonOK Denseln1:05:36+30:0819:17
10Elin KarlssonGOIF Tjalve1:18:03+42:3522:57
10Annica KarlssonGOIF Tjalve1:18:03+42:3522:57
12Evert ElgefjordOK Kolmården1:29:05+53:3726:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser