Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 5 maj 2015

Korta banan

2 160 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica AlverslidOK Stigen18:428:39
2Pontus ToftOK Stigen24:49+6:0711:29
3Hans SöderströmOK Stigen24:51+6:0911:30
4Jenny ToftOK Stigen24:55+6:1311:32
5Lisa LinderosOK Stigen25:07+6:2511:37
6Agnes WejklintApladalens Löparklubb25:08+6:2611:38
6Alma NilssonOK Stigen25:08+6:2611:38
8Rasmus RydbergOK Stigen25:19+6:3711:43
9Anna NilssonOK Stigen26:37+7:5512:19
10Wilmer TenggrenOK Stigen27:44+9:0212:50
10Elwin TenggrenOK Stigen27:44+9:0212:50
12Marita JohanssonOK Stigen27:51+9:0912:53
13Olle NilssonOK Stigen38:04+19:2217:37
14Jessica MunkholmOK Stigen43:36+24:5420:11
15Elise PeterssonOK Stigen45:18+26:3620:58
16Emilia RosenbergOK Stigen45:37+26:5521:07
17Anita MårtenssonOK Stigen49:18+30:3622:49
18Alfred JarlOK Stigen50:16+31:3423:16
19Vera JarlOK Stigen51:47+33:0523:58

Mellanbanan

3 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton GunnarssonBredaryds SOK36:589:25
2Anton DombyOK Stigen37:52+0:549:39
3Oskar NilssonOK Stigen38:02+1:049:42
4Charlott LiljaOK Stigen40:11+3:1310:15
5Susanne DombyOK Stigen42:48+5:5010:55
6Maria AnderssonBredaryds SOK44:08+7:1011:15
7Sölve AnderssonOK Stigen44:46+7:4811:25
8Oskar LundborgOK Stigen47:19+10:2112:04
9Hedvig SeverinssonBredaryds SOK47:58+11:0012:14
10Mikael SeverinssonBredaryds SOK49:02+12:0412:30
11Kurt KarlssonOK Stigen50:37+13:3912:54
12Gunilla SandströmOK Stigen50:47+13:4912:57
13Thomas DavidssonOK Stigen51:08+14:1013:02
14Lena FritzellAnderstorps OK54:52+17:5413:59
15Thomas AxelssonOK Stigen56:49+19:5114:29
16Frida DombyOK Stigen1:32:41+55:4323:38
17Julius GroningOK Stigen1:32:43+55:4523:39
17Elisabeth GroningOK Stigen1:32:43+55:4523:39
Gunnar HylténOK Stigenej godkänd
Ingrid HylténOK Stigenej godkänd

Långa banan

5 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias GunnarssonBredaryds SOK38:146:43
2Jonny GustavssonOK Stigen55:47+17:339:48
3Camilla JohanssonOK Stigen1:02:48+24:3411:02
Per SigvardsonBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser