Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 12 maj 2015

Korta banan

2 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav ClassonOK Stigen17:348:39
2Elsa NilssonOK Stigen22:05+4:3110:52
3Linnea ClassonOK Stigen22:07+4:3310:53
4Pontus ToftOK Stigen22:48+5:1411:13
5Jenny ToftOK Stigen22:55+5:2111:17
6Rasmus RydbergOK Stigen25:26+7:5212:31
7Simon JohanssonKlubblös25:32+7:5812:34
8Emil JohanssonKlubblös25:36+8:0212:36
9Alma NilssonOK Stigen27:18+9:4413:26
10Ebba GranlundKlubblös27:31+9:5713:33
11Agnes VejklintKlubblös27:32+9:5813:33
11Lisa LinderosKlubblös27:32+9:5813:33
13Sixten StrömOK Stigen29:17+11:4314:25
14Lars-Göran KlemmingOK Stigen29:33+11:5914:33
15Ann KlemmingOK Stigen29:36+12:0214:34
16Ingrid HyltenKlubblös31:26+13:5215:29
17Gunnar HyltenKlubblös31:29+13:5515:30
18Olle NilssonOK Stigen32:48+15:1416:09
19Frida DombyOK Stigen33:06+15:3216:18
20Marita JohanssonOK Stigen39:32+21:5819:28
21Ellvin TenggrenOK Stigen45:30+27:5622:24
22Wilmer TenggrenOK Stigen45:36+28:0222:27
23Rose-Marie SöderströmOK Stigen46:59+29:2523:08
24Hans SöderströmOK Stigen47:12+29:3823:15

Mellanbanan

3 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton DombyOK Stigen28:497:29
2Malin ClassonOK Stigen33:53+5:048:48
3Viktor NilssonOK Stigen34:19+5:308:54
4Oskar LundborgKlubblös34:48+5:599:02
5Maria SturessonAnderstorps OK36:16+7:279:25
6Susanne DombyOK Stigen36:33+7:449:29
7Sölve AnderssonOK Stigen40:21+11:3210:28
8Maria AnderssonBredaryds SOK43:08+14:1911:12
9Bo JohanssonOK Stigen46:45+17:5612:08
10Jessica MunkholmKlubblös47:09+18:2012:14
11Mikael StenerKlubblös47:12+18:2312:15
12Jenny EgierKlubblös47:15+18:2612:16
13Kurt KarlssonKlubblös49:13+20:2412:47
14Anna NilssonOK Stigen1:08:07+39:1817:41
Madeleine ClaessonKlubblösutgått
Magnus TrofastBredaryds SOKutgått

Långa banan

5 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik AnderssonBredaryds SOK31:095:58
2Filip TrofastBredaryds SOK33:22+2:136:23
3Anton GunnarssonBredaryds SOK44:24+13:158:30
4Oskar NilssonOK Stigen48:38+17:299:19
5Bo JohanssonOK Älme48:48+17:399:20
6Johnny GustafssonKlubblös55:47+24:3810:41
7Camilla JohanssonOK Stigen57:51+26:4211:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser