Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-klubbs
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 5 maj 2015

Grön/Vit

1 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna15:569:46
2Martin NilssonSkogslöparna17:58+2:0211:01
3Signe ForsbergSkogslöparna18:37+2:4111:25
4Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna18:58+3:0211:38
5Hanna WoxlinSkogslöparna19:38+3:4212:02
6Victor SandlundSkogslöparna21:16+5:2013:02
7Elin NäslundOK Nolaskogsarna22:41+6:4513:54
7Victor WikmanOK Nolaskogsarna22:41+6:4513:54
9Isak SöderlindOK Nolaskogsarna23:05+7:0914:09
10Moa RobertssonOK Nolaskogsarna31:00+15:0419:01
11Felicia FärmSidensjö IK31:32+15:3619:20

Gul

2 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora WesterlundOK Nolaskogsarna17:597:31
2Sixten PerssonSkogslöparna21:29+3:308:59
3Marcus NilssonSkogslöparna21:34+3:359:01
4Elsa ErikssonHusums IF OK21:57+3:589:11
5Erik ByströmOK Nolaskogsarna22:51+4:529:33
6Jonatan HälldalSkogslöparna25:46+7:4710:46
7Leif DahlbergOK Nolaskogsarna27:34+9:3511:32
8Elias SöderlundSkogslöparna29:50+11:5112:28
9Tilda RobertssonOK Nolaskogsarna32:06+14:0713:25
10Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarna35:55+17:5615:01
11Ewa WickbergOK Nolaskogsarna35:57+17:5815:02
12Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK51:37+33:3821:35
13Julina NyströmOK Nolaskogsarna54:23+36:2422:45

Orange

3 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NilssonSkogslöparna48:4314:17
2Lennart StrandbergSkogslöparna49:09+0:2614:24
3Johan FärmSidensjö IK52:11+3:2815:18
4Emelie VibergSkogslöparna52:19+3:3615:20
5Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna52:56+4:1315:31
6Ida WickbergOK Nolaskogsarna55:55+7:1216:23
7Marina LåglandSkogslöparna56:18+7:3516:30
8Per BengtssonSidensjö IK56:26+7:4316:32
9Tore StrömOK Nolaskogsarna58:59+10:1617:17
10Andreas NilssonHusums IF OK59:16+10:3317:22
11Håkan WickbergOK Nolaskogsarna1:00:23+11:4017:42
12Petra SöderlundSkogslöparna1:08:46+20:0320:09
13Hanna JonssonHusums IF OK1:09:32+20:4920:23
14Melissa StiaurenSidensjö IK1:19:15+30:3223:14
15Tom MagnussenSidensjö IK1:19:19+30:3623:15
16Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:26:47+38:0425:26
Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarnafullföljt

Violett

3 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ForsbergSkogslöparna42:4510:47
2Emma VibergSkogslöparna1:02:26+19:4115:45
3Daniel GustavssonOK Nolaskogsarna1:02:37+19:5215:48
4Evelina SöderlundSkogslöparna1:24:31+41:4621:20
5Yvonne NäslundSkogslöparna1:28:35+45:5022:22
Eero NiemiSkogslöparnafullföljt

Blå

4 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon DahlbergOK Nolaskogsarna43:438:52
2Anna QuayleOK Nolaskogsarna43:50+0:078:53
3Emanuel NäslundSkogslöparna51:25+7:4210:25
4Torgny NäslundSkogslöparna52:27+8:4410:38
5Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:19:21+35:3816:05
Jörgen EdinSidensjö IKfullföljt

Svart

6 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonGävle OK45:427:05
2Benjamin NäslundSkogslöparna48:51+3:097:34
3Stefn SjölundSkogslöparna49:48+4:067:43
4Jan NäslundOK Nolaskogsarna50:32+4:507:50
5Jörgen NylénOK Nolaskogsarna56:16+10:348:43
6Arvid StrandbergSkogslöparna1:01:28+15:469:31
7Jonas HälldalSkogslöparna1:02:44+17:029:43
8Clas EngströmOK Nolaskogsarna1:08:11+22:2910:34
9Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna1:08:50+23:0810:40
10Jonas SöderlundSkogslöparna1:09:38+23:5610:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser