Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 3
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 28 maj 2015

H14

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian ValleriusGamleby OK31:049:42

D12

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK18:087:53
2Hanna ÖbergGamleby OK18:17+0:097:56
3Mikaela JohanssonVästerviks OK26:54+8:4611:41
4Maja AxelssonGamleby OK34:39+16:3115:03
5Ellen OlovssonGamleby OK36:16+18:0815:46

H12

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetterssonGamleby OK20:459:01

D10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice DegermanGamleby OK25:2511:33
2Agnes OlovssonGamleby OK34:20+8:5515:36

H10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK23:2910:40
2Isak LindahlVästerviks OK25:12+1:4311:27

Inskolning

1 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ebba BergerAnkarsrums OKfullföljt
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Alvin EdmanAnkarsrums OKfullföljt
Vera EdmanAnkarsrums OKfullföljt
Majken HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Märta HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Julia HilmerssonAnkarsrums OKfullföljt
Märta HolmgrenGamleby OKfullföljt
Sigrid HolmgrenGamleby OKfullföljt
Maja JohanssonAnkarsrums OKfullföljt
Gabriella LindGamleby OKfullföljt
Ellen LowejkoGamleby OKfullföljt
Erik Lööf KarlénVästerviks OKfullföljt
Fanny MalmersjöGamleby OKfullföljt
Viktor MalmersjöGamleby OKfullföljt
Alice MatanovicVästerviks OKfullföljt
David MatanovicVästerviks OKfullföljt
Emil NilssonGamleby OKfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Viggo SvenssonAnkarsrums OKfullföljt

Korta

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina LiljeholmAnkarsrums OK36:1314:29
2Johanna AlbinssonAnkarsrums OK45:29+9:1618:11
3Lena JakobssonGamleby OK45:55+9:4218:22
4Hanna MalmersjöGamleby OK58:42+22:2923:28
5Kenneth JonssonGamleby OK58:43+22:3023:29
6Tomas LindGamleby OK1:00:36+24:2324:14
7Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:02:12+25:5924:52
8Lovisa JohanssonVästerviks OK1:04:26+28:1325:46
Britt JohanssonAnkarsrums OKutgått
Anette JohanssonAnkarsrums OKutgått

Mellan

4 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias NillssonGamleby OK52:0111:33
2Sofie JohanssonGamleby OK52:10+0:0911:35
3Kenth KarlssonAnkarsrums OK52:57+0:5611:46
4Camilla MatanovicVästerviks OK53:20+1:1911:51
5Lena PerssonGamleby OK57:50+5:4912:51
6Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:13:59+21:5816:26
7Tove StrandbergGamleby OK1:26:31+34:3019:13
8Roger StrandbergGamleby OK1:26:32+34:3119:13
Anders PetterssonVästerviks OKej godkänd

Långa

6 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JohanssonGamleby OK54:328:31
2Richard OlovssonGamleby OK58:26+3:549:07
3Petter ValleriusGamleby OK1:00:45+6:139:29
4Ingemar PerssonGamleby OK1:10:47+16:1511:03
Nicklas EnlundGamleby OKej godkänd

DH 16

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke ÖstangårdGamleby OK27:497:43
2Jenny JakobssonGamleby OK34:47+6:589:39
3Oliver ValleriusGamleby OK50:43+22:5414:05

Kortkorta

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meja BergerAnkarsrums OK19:038:39
2Emil SturessonAnkarsrums OK21:32+2:299:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser