Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 3, lång
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / KFUM Örebro OK
Datum: lördag 7 maj 2016

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lykke PerssonInskolning (34)fullföljt

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Roland KarlssonÖppen motion 6 (20)1:04:31+15:4511:58

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Håkan SvenssonÖppen motion 7 (57)43:32+19:1214:54

Almby IK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel KylbornH10 (18)14:026:31
1Karl KylbornH12 (23)17:316:53
1Lovisa MöllerU1 (29)17:528:25
2Mats CarlsvärdH55 (20)50:39+0:129:15
2Ann-Britt GöranssonD60 (9)34:52+1:5110:30
2Erik KylbornU2 (23)25:15+4:1210:31
4Emil AlpbergH18 (4)1:25:45+31:3413:27
5Alvin IsenströmH10 (18)19:23+5:219:00
7Åke StridÖppen motion 7 (57)29:57+5:3710:15
8Sofia GreenD14 (14)40:24+14:0911:30
9Peter KristofferssonÖppen motion 3 (21)33:58+11:0613:12
9Nils-Olof BodinH60 (16)56:17+8:1611:29
9Sofie BodinD14 (14)41:26+15:1111:48
10Lars KarlssonÖppen motion 7 (57)31:23+7:0310:44
10Jonatan GreenH12 (23)28:09+10:3811:04
11Björn AlpbergH55 (20)1:01:38+11:1111:16
11Malin WiklundD40 (12)55:37+13:4611:21
11Linn BrostenU2 (23)32:00+10:5713:20
12Oscar KristofferssonU2 (23)33:20+12:1713:53
13Mickael GöranssonH45 (21)1:04:43+15:1310:09
13Hanna GreenÖppen motion 5 (30)46:47+11:5114:05
14Bruno GöranssonH12 (23)32:08+14:3712:39
16Noomi GreenU1 (29)29:47+11:5514:02
16Ingrid EwinsÖppen motion 5 (30)52:33+17:3715:49
17Ingela LIndbergÖppen motion 6 (20)1:32:13+43:2717:06
19Linus AndresenH12 (23)45:08+27:3717:46
22Klara IsenströmU2 (23)50:05+29:0220:52
26Stefan GreenÖppen motion 5 (30)1:09:28+34:3220:55
33Fredrik CampbellÖppen motion 8 (38)1:13:24+38:3315:59
Vilmer SundemanInskolning (34)fullföljt
Gunilla SandströmÖppen motion 5 (30)ej godkänd
Johan AlpbergH16 (16)ej start
Karl-Göran WahlströmH65 (22)ej start
Nils KylbornH16 (16)ej start
Sonja EwinsInskolning (34)ej start

Arboga OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena JansonD65 (11)37:4211:21
1Roland NotstamH55 (20)50:279:13
2Sven-Olov WiklundH65 (22)44:06+1:019:45
2Jonatan VånsjöH12 Kort (3)29:22+5:3012:14
6Ann-Louise Notstam HjorthD50 (11)50:28+17:3713:18
6Peter BäckÖppen motion 7 (57)29:29+5:0910:05
7Amanda BäckD10 (12)23:17+6:5310:49
9Arne HäggH55 (20)59:13+8:4610:49
10Kristina BäckÖppen motion 3 (21)36:36+13:4414:14
12Filip BäckH14 (14)40:20+13:2811:14
17Johan VånsjöÖppen motion 3 (21)46:45+23:5318:11
19Ulf BjörkmanÖppen motion 6 (20)1:42:48+54:0219:04
21Anna-Karin VånsjöÖppen motion 3 (21)1:09:57+47:0527:13
Rasmus VånsjöU1 (29)ej godkänd
Eric BäckH12 (23)ej godkänd
Cajsa VånsjöD14 (14)ej godkänd

Askersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Kenneth KarlssonH50 (18)1:12:52+24:1612:14
17Bo BrånnH75 (20)1:22:18+46:0224:12

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Sven-Anders OlssonH60 (16)57:48+9:4711:47

Bodens BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Matts EngvallH65 (22)54:05+11:0011:57

Centrum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Joel BerringH35 (5)1:18:37+16:1010:24
11Karin FägerlindD21 (16)1:20:16+20:4011:03
19Henrik HellborgH40 (22)1:53:38+59:0815:12

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke IvanssonH80 (3)39:2213:15

Eskilstuna OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kenneth JohanssonH65 (22)43:059:31
1Inger OnsbringD60 (9)33:019:56
4Agneta NilssonD60 (9)40:48+7:4712:17
5Jerry HolmH75 (20)45:23+9:0713:20
11Ulf SvedestamH70 (15)1:09:02+25:1917:42
15Urban RisbergH45 (21)1:08:06+18:3610:41Ladda ner rutt i gpx-format
17Håkan GustafsonH55 (20)1:13:20+22:5313:24

Fagersta OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fredrik EricsonU1 (29)18:53+1:018:54
34Lars WisellÖppen motion 8 (38)1:14:42+39:5116:16
37Marianne EinarssonÖppen motion 7 (57)42:18+17:5814:29
46Per-Olof EinarssonÖppen motion 7 (57)50:00+25:4017:07

Fellingsbro GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lena JellvertÖppen motion 2 (6)1:26:15+32:3219:22
12Lars JellvertH75 (20)54:30+18:1416:01
Ebba HedkvistInskolning (34)fullföljt
Mats HastadH60 (16)ej start

Finspångs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Carina LindmanD70 (13)50:30+17:3917:00
21Gösta LindmanÖppen motion 7 (57)37:13+12:5312:44

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Magnus LarsenH45 (21)59:05+9:359:16

FK Friskus-Varberg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Thomas JosarpH45 (21)58:20+8:509:09
Sara JosarpD21 (16)ej godkänd

FK Göingarna

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hilda AxelssonD16 (12)37:578:29
2Hjalmar AxelssonH10 (18)14:04+0:026:32
2Svante SelinH12 (23)19:44+2:137:46
2Fritjof AxelssonH18 (4)54:38+0:278:34
3Edvin SelinH14 (14)27:48+0:567:44
3Alice OlvegårdD12 (19)22:37+3:018:54
3Wilmer SelinH12 (23)20:19+2:487:59
5Annelie ThomassonÖppen motion 4 (6)1:01:06+7:4512:53
5Louise AxelssonD45 (12)47:15+6:0310:27
6Jesper HåkanssonH40 (22)1:00:17+5:478:04
7Tuva SelinD12 (19)23:30+3:549:15
8Smilla ThomassonD10 (12)28:18+11:5413:09
8Håkan AxelssonH45 (21)1:01:33+12:039:39
10Camilla SelinD40 (12)55:23+13:3211:18
12Anders SelinH45 (21)1:03:01+13:319:53
13Håkan GunnarssonH40 (22)1:11:42+17:129:35
15Mikael ThomassonÖppen motion 6 (20)1:20:02+31:1614:50
21Kerstin OlvegårdÖppen motion 5 (30)56:52+21:5617:07
21Magnus LarssonH45 (21)1:19:14+29:4412:26
26Robin LarssonÖppen motion 8 (38)58:51+24:0012:49
38Karin JohanssonÖppen motion 7 (57)42:24+18:0414:31
Felix ThomassonH12 Kort (3)ej godkänd

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Erik BengtssonH40 (22)1:04:40+10:108:39

FMTM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Jonas PålssonÖppen motion 8 (38)53:27+18:3611:38Ladda ner rutt i gpx-format

Fredensborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Max PrangH60 (16)1:22:54+34:5316:55

Frölunda OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Martin LammH16 (16)42:25+6:137:48
7Anders LammH50 (18)1:02:29+13:5310:30
8Magnus WideH50 (18)1:03:28+14:5210:40

Gagnefs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anna-Lena StenquistD50 (11)ej godkänd

Garphyttans IF

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rasmus LarssonÖppen motion 3 (21)22:528:53
1Ulf LarssonÖppen motion 7 (57)24:208:20
2Elin SchagerströmD16 (12)39:15+1:188:46
3Niclas RisbergÖppen motion 6 (20)53:51+5:059:59
3Eva SchagerströmÖppen motion 3 (21)28:10+5:1810:57
4Björn BergqvistÖppen motion 5 (30)37:24+2:2811:15
4Ylva DoeringÖppen motion 3 (21)28:48+5:5611:12
6Karin NilssonD45 (12)55:55+14:4312:22
8Måns BergqvistH12 (23)23:49+6:189:22
8Lena JanssonD55 (11)49:38+15:5613:05
8Anette ForssD50 (11)1:04:29+31:3817:00
9Lars SchagerströmH50 (18)1:05:07+16:3110:56
10Elin Sundvall KrügerD14 (14)43:25+17:1012:22
10Joakim JanssonÖppen motion 5 (30)42:47+7:5112:53
11Ludwig GertzellH14 (14)39:32+12:4011:00
12Patrik LandqvistÖppen motion 3 (21)38:42+15:5015:03
13Elin DoeringU2 (23)34:19+13:1614:17
13Johan GertzellH14 (14)46:51+19:5913:03
15Stina BernD12 (19)33:21+13:4513:07
16Leif KrügerH45 (21)1:09:11+19:4110:51
22Niklas DoeringÖppen motion 8 (38)54:32+19:4111:52
29Birgitta JahnssonÖppen motion 7 (57)39:11+14:5113:25
32Jonathan TellestedtÖppen motion 7 (57)40:16+15:5613:47
34John TellestedtÖppen motion 7 (57)40:34+16:1413:53
Jonna DoeringInskolning (34)fullföljt
Lowe LandqvistInskolning (34)fullföljt
Martin TellestedtInskolning (34)fullföljt
Martin RisbergH20 (2)ej godkänd
Jesper MelinH20 (2)ej godkänd
Anders EdlundH50 (18)utgått
Rasmus DoeringH12 (23)utom tävlan
Signe SchagerströmD12 (19)ej start

GOIF Tjalve

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Vincent DahmU2 (23)26:50+5:4711:10

Gudhems IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Arne SääfH55 (20)1:17:00+26:3314:04

Gustavsbergs OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Paulina AlzénD10 (12)28:37+12:1313:18
10Sebastian LindblomH10 (18)23:25+9:2310:53
12Lucas AlzénH12 (23)29:50+12:1911:44
14Magnus LindblomH40 (22)1:14:52+20:2210:01
16Rasmus LindblomH12 (23)34:13+16:4213:28
19Hampus AlzénU2 (23)45:12+24:0918:50
21Fredrik AlzénH40 (22)2:06:08+1:11:3816:53
45Cecilia AlzénÖppen motion 7 (57)47:31+23:1116:16
52Angelica LindblomÖppen motion 7 (57)54:01+29:4118:29

Göteborg-Majorna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sven BörjessonÖppen motion 7 (57)25:50+1:308:50
2Viktor Jellvert BörjesonH14 (14)27:43+0:517:43
4Åsa JellvertD45 (12)46:41+5:2910:19
4Jonas LundbergH40 (22)58:29+3:597:49
12Sofia LundbergD40 (12)55:55+14:0411:24
Martin Jellvert BörjesonH18 (4)ej start

Hagaby GoIF Örebro

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Simon EkdahlÖppen motion 3 (21)26:05+3:1310:08
6Monika KuttiÖppen motion 2 (6)1:33:00+39:1720:53
10Sara KuttiD10 (12)47:38+31:1422:09
10Edvin SökerU1 (29)22:09+4:1710:26
13Arvid ErikssonH16 (16)1:00:04+23:5211:03
15sadeq yawariÖppen motion 3 (21)43:13+20:2116:48
20Lukas FogelH12 (23)55:34+38:0321:52
21Julia EkdahlU1 (29)32:00+14:0815:05
22Ellen EkdahlU1 (29)32:02+14:1015:06
23Peter FogelÖppen motion 5 (30)59:45+24:4917:59
23Emil EkdahlU2 (23)4:09:11+3:48:081:43:49
Filip DanielssonInskolning (34)fullföljt
Josefine HöögD21 (16)ej start
David KuttiH14 (14)ej start

Hallstahammars OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kjell MjöbergH75 (20)41:45+5:2912:16
5Annika NorströmD65 (11)46:35+8:5314:01
8Ingemar JonssonH75 (20)47:47+11:3114:03
28Henrik OlssonÖppen motion 8 (38)1:01:25+26:3413:22

Haninge SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Erik NederheimH10 (18)19:57+5:559:16
19Oskar NederheimÖppen motion 8 (38)53:21+18:3011:37
20Ulf LundströmÖppen motion 7 (57)36:47+12:2712:35
Lovisa NederheimInskolning (34)fullföljt

Helsinborg SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonas NorenÖppen motion 5 (30)39:09+4:1311:47

Helsingborgs SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Felicia PerssonD10 (12)16:247:37
1Andreas GrönvallH16 Kort (1)1:12:4520:15
2Malin ThornemanD18 (5)58:08+9:3411:51
4Britt-Marie StenssonD50 (11)44:34+11:4311:45
5Axel OrrhedeH16 (16)44:36+8:248:12
7Jacob MobergH16 (16)49:25+13:139:06
7Veronika PalmertzÖppen motion 6 (20)58:49+10:0310:54
9Eva EmanuelssonD55 (11)54:24+20:4214:21
11Kurt SjöbergH10 (18)24:29+10:2711:23
13Tommy PetersonH65 (22)56:06+13:0112:24
15Sven-Åke EmanuelssonH55 (20)1:08:52+18:2512:35
15Oskar CervinH21 (23)1:33:00+22:588:47
17Johan BökmanH45 (21)1:10:33+21:0311:04
20Joakim SjöbergH21 (23)1:42:43+32:419:43
21Patrik JohanssonH21 (23)1:48:12+38:1010:14
22Rolf GustafssonH65 (22)1:36:43+53:3821:23
Elias PalmertzU1 (29)ej godkänd
Saga PalmertzD10 (12)ej godkänd
Thea BökmanD14 (14)ej start
Lennart StenssonH55 (20)ej start

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Linnéa BäckströmD21 (16)1:22:55+23:1911:25

Hjärnarps OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lisbeth DamsgaardD65 (11)55:38+17:5616:45
9Ronald Mc GrailH65 (22)53:06+10:0111:44

Hällefors OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Michael BergkvistH55 (20)53:27+3:009:46
8Sten JonssonÖppen motion 3 (21)33:53+11:0113:11
10Nils MogrenH70 (15)1:06:59+23:1617:10
13Bo EngborgH60 (16)1:09:32+21:3114:11Ladda ner rutt i gpx-format
14Gunnar SpelkvistH55 (20)1:07:24+16:5712:19
15Johnny BrandtH75 (20)56:28+20:1216:36

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Irmalinn NilssonD16 (12)40:50+2:539:08

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Niklas EdvardssonH45 (21)1:02:27+12:579:48

IF Hagen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olle HedmanH18 (4)54:118:30
7Karin AnderssonD45 (12)56:10+14:5812:25
8Ella ArrheniusU2 (23)28:42+7:3911:57
9Johan HedmanH14 (14)38:11+11:1910:38
20Mats HedmanH45 (21)1:13:17+23:4711:30
24Oscar ArrheniusU1 (29)33:12+15:2015:39
Henrik ArrheniusH40 (22)ej godkänd

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Henrik RosenkvistÖppen motion 6 (20)1:02:28+13:4211:35

IF Start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mattias GustafssonÖppen motion 6 (20)57:56+9:1010:44

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Dorothe SpillmannÖppen motion 8 (38)56:07+21:1612:13

IFK Göteborg

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Martin LarssonH40 (22)1:00:44+6:148:07
11Filippa FagerströmD12 (19)29:01+9:2511:25
Thea FagerströmD14 (14)utgått

IFK Mora OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Elin EkD21 (16)1:03:03+3:278:41
10Berit GummusD45 (12)1:13:32+32:2016:16
11Pär HöökH40 (22)1:04:48+10:188:40
Kalle BjörkmanH35 (5)utgått

IFK Norrköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Petra NilsssonÖppen motion 3 (21)31:48+8:5612:22

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mattias AnderssonÖppen motion 8 (38)41:15+6:248:59

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Maja ÅkessonD16 (12)39:50+1:538:54

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Agne GustavssonÖppen motion 6 (20)57:31+8:4510:40

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Emil LauriH21 (23)1:17:05+7:037:17

Jönköpings OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emma LingD14 (14)26:157:28
2Sandra LingD12 (19)21:26+1:508:26
5Lennart GustafssonH60 (16)53:24+5:2310:53
6Erik LingH14 (14)32:22+5:309:00
7Erland LingH75 (20)46:35+10:1913:42
11Anders LingH45 (21)1:02:55+13:259:52
12Ulla LingD70 (13)50:51+18:0017:07
16Ayan LingÖppen motion 3 (21)43:54+21:0217:04
Emil LingH10 (18)ej godkänd

Karlskrona SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Magnus LarssonH45 (21)57:45+8:159:03
5Hugo LarssonH14 (14)31:18+4:268:43
7Linda LarssonD40 (12)54:36+12:4511:08
12Emma LarssonD12 (19)32:00+12:2412:35

Katrineholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Barbro KarlssonD55 (11)45:01+11:1911:52
28Bo KarssonÖppen motion 7 (57)39:05+14:4513:23

KFUM Örebro OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel DjuvfeltÖppen motion 6 (20)48:469:02
1Håkan CarlssonÖppen motion 9 (7)1:05:098:43
2Lovisa GustafssonD14 (14)29:39+3:248:26
3Melker ForsbergH16 (16)38:48+2:367:08
3YvesSegura Öppen motion 2 (6)57:58+4:1513:01
4Alma CarlssonU1 (29)18:55+1:038:55
4Karin ForsbergÖppen motion 6 (20)56:26+7:4010:28
4Karin JohanssonÖppen motion 7 (57)26:20+2:009:01
5Albert GustafssonÖppen motion 3 (21)30:38+7:4611:55
5Simon JonhedU1 (29)18:58+1:068:56
6Wilma TagessonU1 (29)20:01+2:099:26
6Olle MalmH12 (23)22:40+5:098:55
7Olle LindgrenÖppen motion 8 (38)44:13+9:229:37
8Linus MalmH14 (14)37:18+10:2610:23
9Julia GustafssonD12 (19)25:43+6:0710:07
9Emma SeguraU1 (29)21:46+3:5410:16
10Isak EkströmU2 (23)31:05+10:0212:57
10Gustav AskrothH14 (14)39:31+12:3911:00
10William SeguraH16 (16)52:23+16:119:38
11Karin LindgrenD14 (14)48:57+22:4213:56
11Eva LindgrenÖppen motion 5 (30)44:10+9:1413:18
11Eric Vassen ScheerupU1 (29)24:48+6:5611:41
12Viktor JonhedH10 (18)26:20+12:1812:14
12Marcus KlaseniusH16 (16)56:10+19:5810:20
12Julia BergD14 (14)58:47+32:3216:44
13Ted NilssonH10 (18)27:14+13:1212:40
13Malte SäävU1 (29)26:23+8:3112:26
14Olle HaglundH10 (18)27:41+13:3912:52
14Per eric JantzenÖppen motion 6 (20)1:08:29+19:4312:42
14Johanna BergD12 (19)33:13+13:3713:04
14Noel SäävU1 (29)27:44+9:5213:04
15Albin KlaseniusH12 (23)33:41+16:1013:15
15Emilia Jantzen-KumlinU2 (23)35:46+14:4314:54
15Edvin HalldinH10 (18)28:18+14:1613:09
15Gustav LejonborgU1 (29)29:22+11:3013:51
17Stina KvarnefjordD12 (19)37:42+18:0614:50
18Sofia HalldinU1 (29)31:21+13:2914:47
18Ludvig KransholmU2 (23)39:18+18:1516:22
19Elin JonhedD12 (19)45:06+25:3017:45
20Lisa MalmU2 (23)46:55+25:5219:32
21Henning JanegrenU2 (23)49:22+28:1920:34
21Oscar AskrothH12 (23)1:08:11+50:4026:50
23Alva NilssonU1 (29)32:13+14:2115:11
27Riley BackmanU1 (29)49:52+32:0023:31
Matilda BjörklundInskolning (34)fullföljt
Alva GröndahlInskolning (34)fullföljt
Sigrid JanegrenInskolning (34)fullföljt
William JantzenInskolning (34)fullföljt
Edvin KvarnefjordInskolning (34)fullföljt
Miro KvarnefjordInskolning (34)fullföljt
Svante LiljaInskolning (34)fullföljt
Axel MararvInskolning (34)fullföljt
Elmer PalmkvistInskolning (34)fullföljt
Hedda PalmkvistInskolning (34)fullföljt
Alex TagessonInskolning (34)fullföljt
Max GustafssonH10 (18)ej godkänd
Vilgot JohansenH12 Kort (3)ej start
Johanna HalldinD14 Kortej start
Hedvig JohansenU2 (23)ej start
Ture CarlssonInskolning (34)ej godkänd
Tove GustafssonInskolning (34)ej godkänd
Herman LagerInskolning (34)ej start

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lukas OlmH16 (16)37:15+1:036:51
6Jan OlmH21 (23)1:19:19+9:177:30Ladda ner rutt i gpx-format

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Selma PärlgrimInskolning (34)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alice PärlgrimInskolning (34)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ida PärlgrimInskolning (34)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2LIna HolmÖppen motion 1 (3)50:59+9:1921:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jimmy JonssonÖppen motion 3 (21)38:19+15:2714:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Kari KallunkiÖppen motion 3 (21)40:47+17:5515:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lina SundqvistÖppen motion 3 (21)40:50+17:5815:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas ÖkvistÖppen motion 4 (6)53:2111:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Simon KjellinÖppen motion 4 (6)57:20+3:5912:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Daniel FrodinÖppen motion 6 (20)51:27+2:419:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Lars-Peter KullinÖppen motion 7 (57)39:14+14:5413:26

KRISTINEHAMN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Nils GrannÖppen motion 3 (21)54:01+31:0921:01

Kristinehamns OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta JohanssonD70 (13)32:5111:03
3Stefan GunnarssonH60 (16)52:45+4:4410:45
5Runo JohanssonH70 (15)49:48+6:0512:46
8Sven-Erik BrodinH60 (16)54:40+6:3911:09
8Britt GunnarssonD60 (9)45:11+12:1013:36
16Jan PahnkeH60 (16)1:26:46+38:4517:42
16Per FredbergH21 (23)1:37:23+27:219:12
20Lars MagnussonÖppen motion 3 (21)1:02:06+39:1424:09
42Anne-Marie EricssonÖppen motion 7 (57)45:21+21:0115:31

Kroppa IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Britt FredrikssonD60 (9)43:39+10:3813:08
7Linus Ryen BlåderU2 (23)27:03+6:0011:16
12Lena FredrikssonÖppen motion 5 (30)45:32+10:3613:42
13Kjell-Åke RyenH70 (15)1:11:06+27:2318:13

Köping-Kolsva OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göta KåbergD75 (2)56:4121:13
3Elvira DanielssonD18 (5)59:39+11:0512:10
4Mats LandquistH60 (16)53:06+5:0510:50
8Karl-Gustav KlemetsH70 (15)54:38+10:5514:00
22Janne SelkäläH21 (23)1:51:25+41:2310:32
40Mats KåbergÖppen motion 7 (57)43:41+19:2114:57
Camilla JanssonÖppen motion 7 (57)ej godkänd

Laholms IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt-Marie MagnussonD65 (11)40:33+2:5112:12
25Lennart MagnussonÖppen motion 5 (30)1:06:34+31:3820:03

Laxå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Johan OskarssonH50 (18)1:00:50+12:1410:13
10Kenneth GustavssonH60 (16)57:41+9:4011:46

Leksands OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Casper NormanH12 Kort (3)23:529:56
7Tomas NormanH45 (21)1:00:17+10:479:27
13Gunborg WestinD70 (13)58:33+25:4219:42
14Kristin RamsellÖppen motion 7 (57)34:15+9:5511:43

Lerums SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Arvid BacktemanH14 (14)ej start

LG Stettlen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Stefan SchwarzenbergerH35 (5)1:17:28+15:0110:15
Silvia Schneider-SchiessD45 (12)ej start

Lindebygdens OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna-Maria BackrydD50 (11)32:518:40
2Ella KruseU1 (29)17:58+0:068:28
2Annika BrodinD55 (11)35:19+1:379:19
2Elias KlingÖppen motion 2 (6)54:52+1:0912:19
4Asta SjöbergD70 (13)38:36+5:4512:59
4Anton KruseH12 (23)21:23+3:528:25
6Simon BjörklundH16 (16)45:23+9:118:21
8Ethel NordD70 (13)44:58+12:0715:08
10Per Erik GustavssonÖppen motion 6 (20)1:03:31+14:4511:47
10Henrik HallorH50 (18)1:05:44+17:0811:02
13Kent KarlssonÖppen motion 6 (20)1:07:05+18:1912:26
15Jonas KlingH50 (18)1:24:38+36:0214:13
15Erik KlingH16 (16)1:08:26+32:1412:36
28Robers KruseÖppen motion 5 (30)1:16:11+41:1522:56
43Anders HolmbergÖppen motion 7 (57)45:23+21:0315:32
51Bengt VisénÖppen motion 7 (57)52:14+27:5417:53
Rasmus KruseInskolning (34)fullföljt
Lage JonssonÖppen motion 8 (38)ej godkänd

Linköpings OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kajsa HammarströmD21 (16)1:01:26+1:508:27
3Bertil EronnH40 (22)56:02+1:327:30
3Sixten ElehedH18 (4)1:02:00+7:499:43
5Mia EronnD40 (12)45:36+3:459:18
7Ludvig EronnH12 (23)23:42+6:119:19
7Lena StrömbäckD50 (11)1:03:34+30:4316:46
8Liselott EricsonD40 (12)54:37+12:4611:08
8Per CarlborgH21 (23)1:21:11+11:097:40
14Elisabeth AhlgrenD21 (16)1:28:55+29:1912:14
17Urban PeterssonH50 (18)1:39:21+50:4516:41
19Peter AronssonH21 (23)1:39:24+29:229:24Ladda ner rutt i gpx-format
27Martin HochwallnerÖppen motion 7 (57)38:56+14:3613:20

Linköpings SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Anna WirenÖppen motion 5 (30)1:41:50+1:06:5430:40

Linköpings SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hans PetterssonÖppen motion 9 (7)2:10:23+1:05:1417:27

Lustens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Linnea LandforsÖppen motion 8 (38)46:53+12:0210:12
18Malte LandforsH12 (23)42:12+24:4116:36
19Pelle LandforsH45 (21)1:12:54+23:2411:26
35Kristina LandforsÖppen motion 7 (57)41:11+16:5114:06

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lena GustafssonD55 (11)58:12+24:3015:21

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Daniel HasselströmH35 (5)1:20:36+18:0910:40
Fredrik JönssonH45 (21)ej start

NAIS Orienteringsklubb

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mattis NilssonH14 (14)28:53+2:018:02
4Josefin BovellanD18 (5)1:14:35+26:0115:13
8Emma LindgrenU1 (29)21:18+3:2610:02
9Anders JohanssonH45 (21)1:01:36+12:069:40
11Linnea SamuelssonD16 (12)1:04:37+26:4014:27
20Mattias SamuelssonÖppen motion 5 (30)56:26+21:3016:59
24Niklas SamuelssonÖppen motion 5 (30)59:54+24:5818:02
Emilia SamuelssonD18 (5)ej godkänd

Norbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lovisa JonssonD21 (16)1:24:11+24:3511:35
25Elisabet ElmertoftÖppen motion 7 (57)38:21+14:0113:08

Nyköpings OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin HellstenH14 (14)26:527:29
2Maria WallströmD45 (12)41:37+0:259:12
2Inga JohanssonD70 (13)34:00+1:0911:26
8Vilgot HellstenH10 (18)22:17+8:1510:21
10Lovis HellstenD12 (19)27:55+8:1910:59
12Micke WallströmH50 (18)1:10:26+21:5011:50
17Olle ArmanH65 (22)1:01:01+17:5613:29
17Erik HellstenÖppen motion 8 (38)51:54+17:0311:18
20Hans GustavssonH65 (22)1:11:52+28:4715:53
29Sara HellstenÖppen motion 8 (38)1:02:54+28:0313:42
44Kurt NilssonÖppen motion 7 (57)46:23+22:0315:53
50Anders JohanssonÖppen motion 7 (57)51:07+26:4717:30
WiwiAnne NilssonÖppen motion 7 (57)ej godkänd

OK Alehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anna LövgärdÖppen motion 7 (57)27:10+2:509:18
6Clara LövgärdD10 (12)20:33+4:099:33
9Ebba LövgärdU2 (23)29:47+8:4412:24
18Anders LövgärdH40 (22)1:33:22+38:5212:29

OK Alferna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Kjell LarssonH75 (20)51:31+15:1515:09
27Monica AronssonÖppen motion 5 (30)1:09:50+34:5421:02

OK Amne

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Britt-Marie AnderssonD60 (9)49:29+16:2814:54
12Ingvar AnderssonH60 (16)1:05:18+17:1713:19

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anneli BerggrenD55 (11)33:428:53
2Fredrik EngmanÖppen motion 9 (7)1:06:31+1:228:54
33Eva EngmanÖppen motion 7 (57)40:30+16:1013:52

OK Djerf

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Charlotte FlansbjerD40 (12)42:37+0:468:41
3Isabella HolmD10 (12)18:31+2:078:36
6Ingemar ZiljatH65 (22)48:24+5:1910:42
12Jan-Olof BäckH55 (20)1:03:04+12:3711:31
13Matilda HolmD14 (14)59:44+33:2917:01
14Anton HolmH16 (16)1:02:49+26:3711:34

OK Fryksdalen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Paavo YlikiiskiläH60 (16)51:06+3:0510:25
3Karin JanssonD60 (9)38:36+5:3511:37

OK Hedströmmen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Samuel ResmalmU2 (23)21:038:46
2Ragnar ErikssonH75 (20)40:47+4:3111:59
10John VallinH75 (20)51:05+14:4915:01

OK Hällen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per ÖbergH21 (23)1:10:026:37
9Rasmus ÖbergH10 (18)22:59+8:5710:41
12Sara ÖbergÖppen motion 8 (38)49:01+14:1010:40

OK Järnbärarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Håkan MossbergH70 (15)43:50+0:0711:14
8Maud MossbergD65 (11)57:31+19:4917:19Ladda ner rutt i gpx-format
8Kjell GustavssonÖppen motion 7 (57)30:35+6:1510:28
9Hjalmar NordquistH75 (20)50:25+14:0914:49
Ove JohanssonH75 (20)ej godkänd
Lennart LindgrenH65 (22)ej start

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Monika SvärdD60 (9)43:54+10:5313:13
16Göran SvärdH65 (22)59:19+16:1413:07

OK Kolmården

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Chantal DonnellyÖppen motion 5 (30)37:01+2:0511:08
10Margareta TidmanD70 (13)47:41+14:5016:03
12Runar AldénH65 (22)54:21+11:1612:01
18Ove JohanssonH65 (22)1:02:29+19:2413:49
Britt-Marie AldénD65 (11)ej godkänd

OK Kompassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lars PerssonH65 (22)56:51+13:4612:34

OK Kålmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Axel BäckströmInskolning (34)fullföljt

OK Kålmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Klara DonnellyInskolning (34)fullföljt

OK Kåre

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Karin JohnssonD40 (12)45:12+3:219:13
4Emilia JohnssonD14 (14)34:19+8:049:46
8Ida JohnssonD16 (12)45:01+7:0410:04
9Katarina SundqvistD50 (11)1:05:48+32:5717:21
16Patrik JohnssonH40 (22)1:19:03+24:3310:34
16Tomas SundqvistH50 (18)1:33:53+45:1715:46

OK Landehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Edith HolmstandU2 (23)26:32+5:2911:03
7Maria HolmstrandD21 (16)1:12:32+12:569:59
Mattias HolmstrandH35 (5)ej godkänd

OK Letstigen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Simon PantzarU2 (23)25:48+4:4510:45
13Kenneth HagströmH55 (20)1:05:19+14:5211:56
19Alma PantzarU1 (29)31:36+13:4414:54
19Samuel ErikssonÖppen motion 3 (21)56:21+33:2921:55

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Svend Erik MathiassenH60 (16)48:019:47
2David LingforsH21 (23)1:15:12+5:107:06
8Lovisa LarssonD21 (16)1:14:27+14:5110:15

OK Malmia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mikko RankinenÖppen motion 9 (7)1:57:52+52:4315:46

OK Milan

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Josefine AhlbäckÖppen motion 5 (30)34:5610:31
1Vilmer SpalinÖppen motion 2 (6)53:4312:04
1Therese KorkeakoskiD21 Kort (5)45:079:12
1Klas LarssonH35 (5)1:02:278:16
1Carolina ErikssonD16 Kort (1)47:0713:25
2Ulrika SanderÖppen motion 5 (30)37:01+2:0511:08
2Oskar JacobsonH21 Kort (2)1:23:24+12:0111:02
3Per EklöfH21 (23)1:16:03+6:017:11
4Melvin SpalinÖppen motion 2 (6)1:02:12+8:2913:58
5Per HöglundH65 (22)46:34+3:2910:18
5Jan-Åke IsraelssonH55 (20)54:31+4:049:57
5Britt-Marie EklöfD70 (13)38:45+5:5413:02
5Sanna SanderD14 (14)34:34+8:199:50
5Håkan LibergÖppen motion 8 (38)41:31+6:409:02
6Hans LibergÖppen motion 8 (38)42:20+7:299:13
7Ingela PettersssonÖppen motion 5 (30)40:05+5:0912:04
7Leif JohanssonH60 (16)53:57+5:5611:00
9Lisa WesterbergD21 (16)1:15:08+15:3210:20
9Östen EklöfH70 (15)1:06:29+22:4617:02
9Emma LarssonÖppen motion 5 (30)41:48+6:5212:35
10Jonas LindahlH21 (23)1:23:16+13:147:52
12Anders HaglundH40 (22)1:09:48+15:189:20
13Jonas SpalinÖppen motion 8 (38)50:31+15:4011:00
14Niklas SanderH50 (18)1:16:49+28:1312:54
14Oliver PetterssonH14 (14)47:34+20:4213:14
14Stefan ÖbergH60 (16)1:13:20+25:1914:57
14Alexander JohanssonU2 (23)34:56+13:5314:33
14Jessica KorkeakoskiÖppen motion 5 (30)46:55+11:5914:07
15Anders LarssonH40 (22)1:17:26+22:5610:21
15Kerstin LarssonÖppen motion 7 (57)34:16+9:5611:44
16Vilma LarssonD12 (19)35:11+15:3513:51
16Fabian LarssonH10 (18)36:53+22:5117:09
16Bengt KammerlandH75 (20)1:01:28+25:1218:04
17Edvin LindhU1 (29)30:51+12:5914:33
22Eva KorkeakoskiÖppen motion 5 (30)58:28+23:3217:36
23Filip SöderlundÖppen motion 8 (38)55:33+20:4212:06
23Sven JacobsonÖppen motion 7 (57)37:23+13:0312:48
26Arvid LarssonU1 (29)36:19+18:2717:07
36Inga HolmströmÖppen motion 7 (57)41:36+17:1614:14
41Görgen HolmströmÖppen motion 7 (57)43:45+19:2514:58
46Agneta HasselkvistÖppen motion 7 (57)50:00+25:4017:07
Tomas LagerInskolning (34)fullföljt
Elisabeth ErikssonD70 (13)ej start
Emanuel ErikssonH14 (14)ej start
Idun LindhInskolning (34)ej start

OK Motala

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan PetterssonH45 (21)49:307:46
17Magnus ForsbergH40 (22)1:20:36+26:0610:47

OK Måsen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emil HammarströmH21 Kort (2)1:11:239:27
16Stefan WestlinÖppen motion 8 (38)51:13+16:2211:09
17Marie HedströmÖppen motion 5 (30)53:44+18:4816:11
26Pirkko HammarströmÖppen motion 7 (57)38:52+14:3213:18
Johan HammarströmH50 (18)ej godkänd

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Stefan G LarssonH70 (15)45:00+1:1711:32
7Margareta LarssonD70 (13)40:00+7:0913:28

OK Orion

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lena SwartzD50 (11)41:57+9:0611:04
4Lisa SwartzD12 (19)22:50+3:148:59
9Nils SwartzH12 (23)27:26+9:5510:48

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lina PerssonD21 (16)59:368:12

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Bengt JohanssonH65 (22)53:55+10:5011:55

OK Skogsstjärnan

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Henrin KarlssonÖppen motion 7 (57)26:18+1:589:00
12Leo ÖbergU1 (29)26:19+8:2712:24
12Anders JohansonÖppen motion 7 (57)33:28+9:0811:27
17Britt-Marie JohansonÖppen motion 7 (57)35:26+11:0612:08
Nils ÖbergInskolning (34)fullföljt
Marita KarlssonD50 (11)ej godkänd

OK Södertörn

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Loke SundbergÖppen motion 1 (3)54:03+12:2322:31
6Göran HillgrenH60 (16)53:34+5:3310:55
11Torbjörn JohanssonÖppen motion 8 (38)49:00+14:0910:40
Lars AnderssonH55 (20)ej godkänd

OK Tisaren

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Göran AttåsÖppen motion 8 (38)40:10+5:198:45
3Jakob AttåsÖppen motion 9 (7)1:11:45+6:369:36
5Noel HelmerssonH12 (23)22:05+4:348:41
6Nina HallorD21 (16)1:11:25+11:499:50
8Malin LignellÖppen motion 5 (30)40:18+5:2212:08
8Peter SjödinH40 (22)1:02:52+8:228:24
9Karin AnderssonD40 (12)54:39+12:4811:09
9Magnus PerssonH21 (23)1:21:46+11:447:44
11Mikael PihelH21 (23)1:26:19+16:178:09
12Johanna SärnbrinkD16 (12)1:14:51+36:5416:44
13Jonathan KarlssonH21 (23)1:28:31+18:298:22Ladda ner rutt i gpx-format
17Alfred SjödinH12 (23)35:05+17:3413:48
25Torbjörn HallÖppen motion 8 (38)57:11+22:2012:27
49Karin SärnbrinkÖppen motion 7 (57)50:30+26:1017:17
Evert JohanssonÖppen motion 6 (20)ej godkänd
Jacob BolinH40 (22)ej start

OK Tjärnen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Nils JohanssonH80 (3)46:20+6:5815:36
2Dagny AnderssonD75 (2)1:19:17+22:3629:41
7Ingemar GustafssonH70 (15)54:22+10:3913:56
14Jouko O PajulampiH70 (15)1:13:30+29:4718:50

OK Tor

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders HolmkvistÖppen motion 4 (6)54:17+0:5611:27
2Ella JacobsonD10 (12)17:55+1:318:20
2Malin JacobsonD21 Kort (5)52:17+7:1010:40
3Marie HedarD45 (12)42:07+0:559:19
4Stig LandstorpH70 (15)45:21+1:3811:37
9Ludvig HolmqvistH16 (16)51:33+15:219:29
10Wilma LarssonD16 (12)53:47+15:5012:01
11Casper HedarH16 (16)54:37+18:2510:03
20Astrid JacobsonU1 (29)31:50+13:5815:00
32Daniel BoströmÖppen motion 8 (38)1:13:03+38:1215:54
Anette LarssonD45 (12)ej start
Kurt Håkan AnderssonH65 (22)ej start
Lina HolmqvistD12 Kort (1)ej start

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lars-Åke LarssonH75 (20)55:55+19:3916:26

OK Tylöskog

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stig IsraelssonH75 (20)36:1610:40
1Doris KarlssonD12 Kort (1)28:5212:01
2Anna-Birgitta GustafssonD50 (11)35:44+2:539:25
3Bo GustafssonH55 (20)51:52+1:259:28
4Elsa GustafssonD10 (12)18:34+2:108:38
5Christer GustafssonÖppen motion 9 (7)1:40:21+35:1213:26
7Jonas KarlssonH55 (20)55:27+5:0010:08
7Susanna KarlssonÖppen motion 3 (21)33:21+10:2912:58
8Göran AnderssonH65 (22)50:08+7:0311:05
8Tobias IsraelssonÖppen motion 8 (38)44:27+9:369:41
12Fanny FallénÖppen motion 6 (20)1:04:36+15:5011:59
19Jeanette BoströmÖppen motion 5 (30)56:08+21:1216:54

OK Tyr

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Cornelia KindlundD12 (19)19:367:42
1Oskar NymanH16 (16)36:126:40
1Lotta MobergÖppen motion 1 (3)41:4017:21
1Sören KindlundH40 (22)54:307:17
2Daniel BrohedeH40 (22)55:44+1:147:27
3Pär NymanH50 (18)53:06+4:308:55
3Tone HollowellD55 (11)37:57+4:1510:00
3Linn NilssonD40 (12)43:36+1:458:53
5Thomas HollowellH55 (20)54:31+4:049:57
6Johanna KindlundD40 (12)46:35+4:449:30
7Ingrid KensbyD55 (11)48:43+15:0112:51
8Bengt DjuvfeltH55 (20)57:26+6:5910:29
9Andreas MobergÖppen motion 8 (38)46:42+11:5110:10
10Leif SandahlH55 (20)1:01:23+10:5611:13
11Albert BrohedeH12 (23)29:16+11:4511:31
13Lars-B LarssonH75 (20)54:42+18:2616:05
13Danilo MobergH12 (23)31:11+13:4012:16
16Tilda KindlundU2 (23)36:09+15:0615:03
16Mats KensbyH55 (20)1:12:31+22:0413:15
18Malin NymanÖppen motion 8 (38)51:58+17:0711:19
18Lottis BrohedeÖppen motion 5 (30)55:38+20:4216:45
21Karin NymanÖppen motion 8 (38)53:34+18:4311:40
35William HollowellÖppen motion 8 (38)1:18:00+43:0916:59

OK Vilse 87

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Margareta SvenssonD65 (11)41:19+3:3712:26
4Kerstin TjernlundD55 (11)43:48+10:0611:33
5Ina ÅmanD12 (19)23:11+3:359:07
6Vilmalee SuwanD14 (14)35:32+9:1710:07
7Niklas ThörnH21 (23)1:19:20+9:187:30
8Gustav ÅmanH16 (16)50:44+14:329:20
11Ellinor SvenssonÖppen motion 7 (57)32:27+8:0711:06
12Niclas TjernlundH21 (23)1:27:40+17:388:17
12Malin ÅmanD45 (12)1:17:12+36:0017:04
14Ulf ÅmanH45 (21)1:07:06+17:3610:32
19Tore TjernlundH55 (20)1:18:17+27:5014:18
54Leo Karlsson ForsbergÖppen motion 7 (57)56:13+31:5319:15
Roger ThörnH60 (16)ej start

Regna IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Börje ErikssonH70 (15)51:45+8:0213:16
Bengt ErikssonH70 (15)ej godkänd

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Oskar EklöfH21 (23)1:17:09+7:077:17

Ronneby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Lars Owe StrömÖppen motion 7 (57)54:42+30:2218:43
Ingrid E StrömD65 (11)ej godkänd

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Tanja-Birgit SöderströmÖppen motion 7 (57)58:36+34:1620:04

Sigtuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per EdlundH50 (18)48:368:10
Marianne SellgrenD65 (11)ej godkänd

SK Trim

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Mats ThunwallÖppen motion 6 (20)1:33:04+44:1817:15

SK Trim/Virsbo

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Andreas LiljebrandÖppen motion 7 (57)30:54+6:3410:34
18Helén LiljebrandÖppen motion 7 (57)35:50+11:3012:16
31Åke LiljebrandÖppen motion 7 (57)39:54+15:3413:39
48Ingrid LiljebrandÖppen motion 7 (57)50:01+25:4117:07

Skattkärrs SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arvo HyvönenH80 (3)50:09+10:4716:53
5Elin JohanssonD21 Kort (5)1:04:39+19:3213:11
Kjell AnderssonH75 (20)ej godkänd

Skogspojkarnas OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arvid Algers OmholtH10 (18)16:24+2:227:37
4Gustav HellgrenH10 (18)17:53+3:518:19
5Ulf JohnssonH50 (18)57:53+9:179:43
6Anna JohnssonD16 (12)41:30+3:339:17
6Pernilla TunessonÖppen motion 5 (30)39:43+4:4711:57
6Sofie EttlingD12 (19)23:20+3:449:11
8Sofia TunessonD12 (19)25:23+5:479:59
9Lovisa TunessonD16 (12)46:32+8:3510:24
9Peter EttlingH40 (22)1:03:44+9:148:31
11Alice EttlingD10 (12)57:42+41:1826:50
13Moa Algers OmholtD12 (19)32:53+13:1712:56
25Erik EttlingU1 (29)35:28+17:3616:43
31Lina EttlingÖppen motion 8 (38)1:09:48+34:5715:12
Kristian AlgersH21 (23)ej godkänd

Skåneslättens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Kenth SundgrenH65 (22)49:12+6:0710:53
15Mathilda JägrydD21 (16)1:47:07+47:3114:45
30Rasmus PerssonÖppen motion 8 (38)1:02:57+28:0613:42

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Martin FagerlundH21 (23)1:38:44+28:429:20

SOLNA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Tina Näsman LandhÖppen motion 8 (38)51:09+16:1811:08

Stora Tuna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulf LöfgrenH70 (15)43:4311:12
3Malin RylanderD21 Kort (5)58:11+13:0411:52
5Gunilla RylanderD55 (11)44:47+11:0511:48
6Inger LöfgrenD70 (13)38:47+5:5613:03
14Mikael AnderssonH21 (23)1:30:22+20:208:32
22Kerstin BlomgrenÖppen motion 7 (57)37:14+12:5412:45

Strängnäs-Malmby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gullan AnderssonD65 (11)45:19+7:3713:38
16Bo AnderssonÖppen motion 7 (57)34:53+10:3311:56

Sundbybergs IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna FalkD40 (12)41:518:32
2Ronny FalkH45 (21)51:55+2:258:09
5Maja FalkD10 (12)20:13+3:499:24
7Tuva FalkD14 (14)39:14+12:5911:10
13Fredrik LarssonÖppen motion 7 (57)33:50+9:3011:35
Emma LundströmInskolning (34)fullföljt
Sofia LundströmInskolning (34)fullföljt

Sundsvalls OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Tommy FröjdH50 (18)56:57+8:219:34
7Sofie FröjdD16 (12)43:54+5:579:49
10Jill JohanssonD21 (16)1:18:03+18:2710:45

Surahammars SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Stefan BjurstedtH50 (18)52:03+3:278:44
5Magnus ThornellH40 (22)59:35+5:057:58
9Anna LundD45 (12)1:03:10+21:5813:58
11Elisabeth StödemanD45 (12)1:17:06+35:5417:03
22Dennis BjurstedtH12 (23)1:42:55+1:25:2440:31

SurahammarsSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Amanda LundÖppen motion 4 (6)58:35+5:1412:21

Säterbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4P-G JanssonH75 (20)44:33+8:1713:06
15Åsa PetterssonÖppen motion 5 (30)47:53+12:5714:25
37Bengt HanssonÖppen motion 8 (38)1:21:42+46:5117:47

Sävedalens AIK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Camilla ÖhgrenD45 (12)41:129:06
1Mikael ÖhgrenÖppen motion 8 (38)34:517:35
7Isak ÖhgrenH10 (18)20:36+6:349:34
7Gabriel ÖhgrenH14 (14)34:31+7:399:36
18Tuva ÖhgrenD12 (19)38:28+18:5215:08

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sofie OhlssonD16 (12)39:28+1:318:49

Tibro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Marie WickmanÖppen motion 4 (6)1:07:41+14:2014:16
7Alma WickmanU1 (29)20:52+3:009:50
11Peter BrämersonH50 (18)1:09:39+21:0311:42
20Alexander WickmanH40 (22)1:53:43+59:1315:13

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gert OlssonH65 (22)46:29+3:2410:17

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Maria JonssonÖppen motion 8 (38)41:22+6:319:00
Klara BolinD16 (12)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ronja HillD21 Kort (5)1:00:37+15:3012:22
5Carina JohanssonD50 (11)47:34+14:4312:33
17Mattias AllaredH21 (23)1:38:31+28:299:19

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Kerstin ErnvidD70 (13)45:00+12:0915:09
Ivan ErnvidH75 (20)ej godkänd

Vandrarringen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maja MosslindD18 (5)48:349:54
3Leo JohanssonH65 (22)46:00+2:5510:10
5Anna-Karin JohanssonD60 (9)41:58+8:5712:38
14Lennart MyrehedÖppen motion 8 (38)50:35+15:4411:01
18Tomas JonssonH45 (21)1:12:36+23:0611:23
27Karin Swärd LindbergÖppen motion 8 (38)59:31+24:4012:57

Vaxholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sigrid MellbergInskolning (34)fullföljt

Vänersborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Birgitta StenströmD70 (13)35:11+2:2011:50
10Britta SahlinD55 (11)58:04+24:2215:19
24Conny SahlinÖppen motion 7 (57)37:37+13:1712:52

Västerbergslagens OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Svante NyströmH75 (20)46:24+10:0813:38
15Harry EnbergH65 (22)57:37+14:3212:44
19Lars DahlströmH65 (22)1:04:11+21:0614:11
36Lars-Åke SandÖppen motion 8 (38)1:21:22+46:3117:43
Folke NyströmH75 (20)ej start

Västerås SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle SkymgårdU2 (23)25:32+4:2910:38
4Cecilia EinarssonD21 (16)1:09:07+9:319:31
4Jan-Olov BergmanÖppen motion 9 (7)1:25:44+20:3511:28
5Sofi ThorsellD21 (16)1:10:25+10:499:41
12Rune VikmanH70 (15)1:11:00+27:1718:12
16Gustav BromanÖppen motion 6 (20)1:27:37+38:5116:15
17Vera SkymgårdU2 (23)36:35+15:3215:14
19Rickard PerssonÖppen motion 7 (57)36:30+12:1012:30
Arvid hasselströmInskolning (34)fullföljt
Elsa HasselströmInskolning (34)fullföljt

Ärla IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Malin BierfeldtD14 (14)34:10+7:559:44
3Håkan OlofssonH45 (21)54:08+4:388:29
7Irene ÖhlingD65 (11)55:41+17:5916:46
8Annika OhlssonD45 (12)57:58+16:4612:49
21Tommy ÖhlingH65 (22)1:23:58+40:5318:34
Pontus BierfeldtH16 (16)ej godkänd

ÖREBRO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Axel StridÖppen motion 6 (20)1:00:26+11:4011:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser