Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 4, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 4, medel
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / KFUM Örebro OK
Datum: söndag 8 maj 2016

D21

4 070 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PerssonOK Skogsfalken35:068:37
2Nina HallorOK Tisaren35:50+0:448:48
3Linn BrännebyOK Kolmården36:54+1:489:03
4Johanna LarssonKöping-Kolsva OK38:35+3:299:28
5Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK40:23+5:179:55
6Ingela AlvmyrenHalmstad OK40:48+5:4210:01
7Malin WelenKöping-Kolsva OK41:15+6:0910:08
8Malin JacobsonOK Tor42:49+7:4310:31
9Therese KorkeakoskiOK Milan43:00+7:5410:33
10Lovisa LarssonOK Linné44:02+8:5610:49
11Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK45:05+9:5911:04
12Lisa WesterbergOK Milan45:33+10:2711:11
13Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF47:01+11:5511:33
14Maria HolmstrandOK Landehof48:03+12:5711:48
15Hanna HellsingLindebygdens OK49:30+14:2412:09
16Karin FägerlindCentrum OK51:10+16:0412:34
17Malin ThornemanHelsingborgs SOK53:47+18:4113:12
18Elisabeth AhlgrenLinköpings OK54:32+19:2613:23
19Malin RylanderStora Tuna OK54:39+19:3313:25
20Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK54:52+19:4613:28
21Malin JohanssonOK Tylöskog1:02:50+27:4415:26
Sandra BurénKöping-Kolsva OKej start
Elin LindbergOK Djerfej start
Anna BirkestålKöping-Kolsva OKej start

H21

5 070 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LöfåsOK Linné33:006:30
2Isak BergmanOK Skogsfalken33:07+0:076:31
3Per EklöfOK Milan33:56+0:566:41
4David LingforsOK Linné34:00+1:006:42
5Per CarlborgLinköpings OK34:20+1:206:46
6Kristian AlgersSkogspojkarnas OK35:09+2:096:55
7Niclas TjernlundOK Vilse 8737:15+4:157:20
8Martin LarssonIFK Göteborg37:28+4:287:23
9Mikael PihelOK Tisaren38:08+5:087:31
10Mattias HolmstrandOK Landehof40:21+7:217:57
11Oskar EklöfRehns BK40:35+7:358:00
12Niklas ThörnOK Vilse 8740:57+7:578:04
13Jonas LindahlOK Milan42:03+9:038:17
14Magnus LarssonKarlskrona SOK45:05+12:058:53
15Jonathan RosendahlÄrla IF46:45+13:459:13
16Erik FernlundSäterbygdens OK47:17+14:179:19
17Oskar CervinHelsingborgs SOK47:51+14:519:26
18Carl MagnussonIFK Mora OK48:41+15:419:36
19Jonathan KarlssonOK Tisaren49:28+16:289:45
20Patrik JohanssonHelsingborgs SOK51:05+18:0510:04
21Erik MelénMotala AIF OL55:30+22:3010:56
22Rickard SvenssonVästerås SOK57:48+24:4811:24
23Jens ÅkermanGävle OK59:04+26:0411:39
24Martin FagerlundSol Tranås59:32+26:3211:44
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Hans BrolundOK Denselnej start
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87ej start

H20

3 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HoltbringOK Amne38:1310:09
2Jesper MelinGarphyttans IF44:13+6:0011:45
3Ludvig LarsendahlVästerås SOK50:18+12:0513:22
4Martin RisbergGarphyttans IF1:01:42+23:2916:24

H18

3 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fritjof AxelssonFK Göingarna32:098:33
2Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:09:06+36:5718:22
Axel StridKFUM Örebro OKej godkänd

D16

3 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RyttherVästerbergslagens OL34:5710:35
2Anna JohnssonSkogspojkarnas OK37:12+2:1511:16
3Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK39:35+4:3811:59
4Elin SchagerströmGarphyttans IF39:39+4:4212:00
5Irmalinn NilssonHärlövs IF40:17+5:2012:12
6Amanda JanssonOK Djerf40:37+5:4012:18
7Johanna SärnbrinkOK Tisaren45:06+10:0913:40
8Maja HolmgrenVästerås SOK1:01:08+26:1118:31
9Lisa VogtVästerbergslagens OL1:28:04+53:0726:41
Hilda AxelssonFK Göingarnautgått
Klara BolinTullinge SKej start

H16

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK28:578:05
2Oskar NymanOK Tyr29:46+0:498:18
3Ludvig HolmqvistOK Tor34:10+5:139:32
4Martin LammFrölunda OL34:16+5:199:34
5Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb34:33+5:369:39
6Casper HedarOK Tor36:52+7:5510:17
7Erik KlingLindebygdens OK37:00+8:0310:20
8William SeguraKFUM Örebro OK41:13+12:1611:30
9Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK43:31+14:3412:09
10Simon BjörklundLindebygdens OK44:51+15:5412:31
11Melker ForsbergKFUM Örebro OK45:46+16:4912:47
12Gustav ÅmanOK Vilse 8749:11+20:1413:44
13Viktor GranströmVingåkers OK56:25+27:2815:45
14Axel OrrhedeHelsingborgs SOK56:47+27:5015:51
15Christopher AnderssonVingåkers OK1:24:07+55:1023:29
Andreas GrönvallHelsingborgs SOKej godkänd
Nils KylbornAlmby IKej start
Johannes GreenAlmby IKej start

D16 Kort

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina ErikssonOK Milan40:2512:23

D14

3 260 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK25:487:54
2Sofie FranzénAlmby IK30:50+5:029:27
3Thea FagerströmIFK Göteborg31:17+5:299:35
4Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL34:47+8:5910:40
5Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK34:52+9:0410:41
6Vilmalee SuwanOK Vilse 8737:37+11:4911:32
7Sofia GreenAlmby IK40:47+14:5912:30
8Julia BergKFUM Örebro OK40:53+15:0512:32
9Agnes OlssonOK Tor48:44+22:5614:56
10Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro49:16+23:2815:06
11Alma SandVästerbergslagens OL50:43+24:5515:33
12Anna NilssonGarphyttans IF51:34+25:4615:49
13Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL54:44+28:5616:47
14Sofie BodinAlmby IK57:22+31:3417:35
Sanna SanderOK Milanutgått
Karin LindgrenKFUM Örebro OKej start
Ingrid OlssonOK Torej start
Thea BökmanHelsingborgs SOKej start

H14

3 260 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:538:33
2Rasmus PetterssonOK Djerf28:48+0:558:50
3Hugo LarssonKarlskrona SOK28:55+1:028:52
4Henry SvensVästerbergslagens OL30:47+2:549:26
5Erik LingJönköpings OK34:05+6:1210:27
6Edvin SelinFK Göingarna35:20+7:2710:50
7Mattias HanssonOK Djerf35:50+7:5710:59
8Gustav AskrothKFUM Örebro OK36:24+8:3111:09
9Linus MalmKFUM Örebro OK37:25+9:3211:28
10Ludwig GertzellGarphyttans IF38:04+10:1111:40
11Filip BäckArboga OK38:20+10:2711:45
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK41:45+13:5212:48
13Anton ErikssonOK Milan42:10+14:1712:56
14Olof HalfvarssonAlmby IK44:20+16:2713:35
15Kalle VogtVästerbergslagens OL47:40+19:4714:37
16Oliver PetterssonOK Milan52:32+24:3916:06
17Johan GertzellGarphyttans IF55:22+27:2916:59
18David MårtenssonGarphyttans IF55:39+27:4617:04
David KuttiHagaby GoIF Örebroej godkänd
Alexander JanssonOK Djerfej godkänd
Henrik FranzénAlmby IKutgått
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Valter PetterssonOK Tisarenej start
Emanuel ErikssonOK Milanej start

H14 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon EricssonGarphyttans IF36:1914:28

D12

2 490 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KindlundOK Tyr17:297:01
2Sandra LingJönköpings OK19:35+2:067:51
3Ina ÅmanOK Vilse 8721:33+4:048:39
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK23:39+6:109:29
5Alice OlvegårdFK Göingarna23:54+6:259:35
6Tuva SelinFK Göingarna25:30+8:0110:14
7Tuva ÖhgrenSävedalens AIK26:00+8:3110:26
8Linn AnderssonOK Tyr26:13+8:4410:31
9Ingrid EwinsAlmby IK27:40+10:1111:06
10Sofie EttlingSkogspojkarnas OK28:13+10:4411:19
11Jonna LindbladOK Djerf28:26+10:5711:25
12Stina BernGarphyttans IF29:12+11:4311:43
13Nelly MårtenssonGarphyttans IF29:24+11:5511:48
14Johanna BergKFUM Örebro OK33:26+15:5713:25
15Emelie ForslundKristinehamns OK34:42+17:1313:56
16Tess FranssonKFUM Örebro OK39:42+22:1315:56
17Filippa FagerströmIFK Göteborg42:54+25:2517:13
18Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK43:36+26:0717:30
19Julia GustafssonKFUM Örebro OK44:14+26:4517:45

H12

2 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl KylbornAlmby IK17:016:46
2Wilmer SelinFK Göingarna18:07+1:067:13
3Svante SelinFK Göingarna18:14+1:137:15
4Anton KruseLindebygdens OK18:26+1:257:20
5Hugo ÖrnKFUM Örebro OK20:25+3:248:08
6Måns BergqvistGarphyttans IF20:39+3:388:13
7Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL25:21+8:2010:05
8Eric BäckArboga OK27:04+10:0310:47
9Olle MalmKFUM Örebro OK27:05+10:0410:47
10Karl ForsgrenVästerbergslagens OL27:15+10:1410:51
11Bruno GöranssonAlmby IK28:04+11:0311:10
12Emil LarssonOK Tisaren28:12+11:1111:14
13Albert BrohedeOK Tyr29:10+12:0911:37
14Danilo MobergOK Tyr29:18+12:1711:40
15Rasmus HedarOK Tor31:09+14:0812:24
16Albin KlaseniusKFUM Örebro OK40:07+23:0615:58
17Nils SkymbergKFUM Örebro OK40:55+23:5416:18
18Oscar AskrothKFUM Örebro OK56:08+39:0722:21
Felix ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Rasmus DoeringGarphyttans IFutom tävlan
Jonatan GreenAlmby IKej start

H12 Kort

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper NormanLeksands OK15:428:40

D10

1 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JacobsonOK Tor13:347:29
2Elsa GustafssonOK Tylöskog15:52+2:188:45
3Clara LövgärdOK Alehof15:56+2:228:48
4Felicia PerssonHelsingborgs SOK16:33+2:599:08
5Emelie DjerfGarphyttans IF20:49+7:1511:30
6Amanda BäckArboga OK21:21+7:4711:47
7Smilla ThomassonFK Göingarna21:32+7:5811:53
8Saga PalmertzHelsingborgs SOK23:03+9:2912:44
9Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro25:41+12:0714:11
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:17:04+1:03:3042:34
Sara KuttiHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Ella LaineDegerfors OKej start

H10

1 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimHaninge SOK11:056:07
2Axel KylbornAlmby IK11:07+0:026:08
3Axel ThybeckLindebygdens OK12:40+1:356:59
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna12:50+1:457:05
5Anton JonssonOK Tyr13:14+2:097:18
6Valle LarssonIF Thor13:24+2:197:24
7Edvard PelanderOK Djerf14:29+3:248:00
8Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK14:37+3:328:04
9Oscar AnderssonOK Tyr15:06+4:018:20
10Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK15:38+4:338:38
11Jonathan AnderssonVingåkers OK18:44+7:3910:20
12Isak ÖhgrenSävedalens AIK18:53+7:4810:25
13Emil LingJönköpings OK23:16+12:1112:51
14Max GustafssonKFUM Örebro OK24:18+13:1313:25
15Kurt SjöbergHelsingborgs SOK29:39+18:3416:22
Isak LarssonOK Tisarenej start

D35

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte WahlströmAlmby IK38:1410:53
2Annica KristofferssonAlmby IK49:24+11:1014:04
Diana BrandbergFagersta OKej start

H35

4 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle BjörkmanIFK Mora OK38:519:27
2Klas LarssonOK Milan40:37+1:469:52
3Martin TichovskySK Praga46:11+7:2011:14
4Marcus IsraelssonOK Milan47:40+8:4911:35

D40

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KindlundOK Tyr29:518:30
2Anna LövgärdOK Alehof35:23+5:3210:04
3Linn NilssonOK Tyr38:37+8:4611:00
4Malin WiklundAlmby IK39:09+9:1811:09
5Camilla SelinFK Göingarna40:14+10:2311:27
6Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK43:32+13:4112:24
7Linda LarssonKarlskrona SOK43:46+13:5512:28
8Anna JanssonOK Djerf47:26+17:3513:30
9Sofia CarlssonLindebygdens OK49:21+19:3014:03
10Liselott EricsonLinköpings OK52:40+22:4915:00
11Marie LindbladOK Djerf52:53+23:0215:03
12Marie BerggrenFagersta OK57:16+27:2516:18

H40

4 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren30:287:37
2Dan LarssonOK Tisaren31:27+0:597:51
3Håkan GunnarssonFK Göingarna32:28+2:008:07
4Daniel BrohedeOK Tyr33:05+2:378:16
5Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK33:46+3:188:26
6Peter EttlingSkogspojkarnas OK34:12+3:448:33
7Jacob BolinOK Tisaren35:09+4:418:47
8Magnus ThornellSurahammars SOK35:50+5:228:57
9Anders HaglundOK Milan37:52+7:249:28
10Kristian NylanderMotala AIF OL40:25+9:5710:06
11Jesper HåkanssonFK Göingarna40:45+10:1710:11
12Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK47:29+17:0111:52
13Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb48:52+18:2412:13
14Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK50:10+19:4212:32
15Jonas LarssonKristinehamns OK55:26+24:5813:51
16Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:15:57+45:2918:59
17Henrik HellborgCentrum OK1:21:57+51:2920:29
18Henrik ArrheniusIF Hagen1:33:58+1:03:3023:29
Sören KindlundOK Tyrej start

D45

3 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK32:429:50
2Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK35:08+2:2610:34
3Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK36:54+4:1211:06
4Katarina OlssonOK Tor40:39+7:5712:14
5Karin NilssonGarphyttans IF44:49+12:0713:29
6Malin ÅmanOK Vilse 8746:07+13:2513:53
7Berit GummusIFK Mora OK49:06+16:2414:47
8Yvonne FranzénAlmby IK50:52+18:1015:19
9Ulrika SanderOK Milan52:13+19:3115:43
10Viktoria LindbergOK Djerf58:36+25:5417:39
Ann-Sofie LarssonLaxå OKej godkänd
Louise AxelssonFK Göingarnaej godkänd

H45

3 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetterssonOK Motala26:176:58
2Per JanssonOK Djerf27:21+1:047:15
3Jan OlmKils OK28:04+1:477:26
4Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK32:01+5:448:29
5Anders SelinFK Göingarna36:10+9:539:35
5Magnus LarssonFK Göingarna36:10+9:539:35
7Tomas NormanLeksands OK37:34+11:179:57
8Per LovangVästerbergslagens OL38:26+12:0910:11
9Jonas PetterssonOK Tisaren38:47+12:3010:17
10Anders LingJönköpings OK39:14+12:5710:24
11Anders ErikssonOK Milan40:08+13:5110:38
12Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL43:26+17:0911:31
13Ulf ÅmanOK Vilse 8743:32+17:1511:32
14Niklas EdvardssonHästveda OK43:54+17:3711:38
15Johan BökmanHelsingborgs SOK46:57+20:4012:27
16Urban SärnbrinkOK Tisaren49:14+22:5713:03
17Jan HanssonOK Djerf51:32+25:1513:40
18Magnus LindströmVästerbergslagens OL52:47+26:3014:00
19Anders LarssonAlmby IK57:30+31:1315:15
20Ola JönssonOK Vilse 871:04:19+38:0217:03
21Per-Ola ThuressonOK Tylöskog1:32:13+1:05:5624:27
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd

D50

3 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK28:069:14
2Anne BodinAlmby IK32:31+4:2510:41
3Mia BierfeldtÄrla IF32:41+4:3510:45
4Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL34:43+6:3711:25
5Ragnhild SvensVästerbergslagens OL34:53+6:4711:28
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK36:56+8:5012:08
7Marita KarlssonOK Skogsstjärnan38:51+10:4512:46
8Helena HolmbergKöping-Kolsva OK39:08+11:0212:52
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK40:24+12:1813:17
10Berit WetterArboga OK41:32+13:2613:39
11Monica HallorOK Tisaren43:07+15:0114:10
12Eva WadmanVästerås SOK43:56+15:5014:27
13Anette ForssGarphyttans IF45:07+17:0114:50
14Katarina SundqvistOK Kåre51:26+23:2016:55
15Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK55:25+27:1918:13
16Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL57:37+29:3118:57
17Lena StrömbäckLinköpings OK1:05:10+37:0421:26
18Eva KorkeakoskiOK Milan1:29:25+1:01:1929:24
Hana TichovskaSK Pragaej godkänd

H50

3 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SchagerströmGarphyttans IF29:318:18
2Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL31:30+1:598:52
3Pär NymanOK Tyr33:56+4:259:33
4Lars KarlssonValbo AIF35:23+5:529:58
5Patrik ThybeckLindebygdens OK35:49+6:1810:05
6Anders LammFrölunda OL36:45+7:1410:21
7Carl BymanVästerås SOK40:09+10:3811:18
8Peter BrämersonTibro OK40:29+10:5811:24
9Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK40:56+11:2511:31
10Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan42:00+12:2911:49
11Thord SalenbäckKristinehamns OK42:03+12:3211:50
12Håkan LindbergOK Djerf42:27+12:5611:57
13Johan OskarssonLaxå OK44:21+14:5012:29
14Henrik HallorLindebygdens OK45:42+16:1112:52
15Niklas SanderOK Milan47:11+17:4013:17
16Per WadmanVästerås SOK49:34+20:0313:57
17Kenneth KarlssonAskersunds OK53:54+24:2315:10
18Bertil JohanssonKristinehamns OK54:41+25:1015:24
19Jonas KlingLindebygdens OK55:07+25:3615:31
20Tomas SundqvistOK Kåre58:42+29:1116:32
Lars-Erik LarssonOK Milanej start

D55

2 950 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli BerggrenOK Denseln28:489:45
2Annika BrodinLindebygdens OK30:53+2:0510:28
3Ingrid KensbyOK Tyr30:54+2:0610:28
4Mona ÅkermanValbo AIF33:50+5:0211:28
5Eva Rabe MagnussonIF Hagen34:13+5:2511:35
6Barbro IsakssonOK Tisaren34:49+6:0111:48
7Britta SahlinVänersborgs SK35:59+7:1112:11
8Tone HollowellOK Tyr37:41+8:5312:46
9Åsa SundbergOK Södertörn38:56+10:0813:11
10Annika LarssonArboga OK39:18+10:3013:19
11Marie LarssonKöping-Kolsva OK39:56+11:0813:32
12Kerstin TjernlundOK Vilse 8743:18+14:3014:40
13Gunilla RylanderStora Tuna OK43:58+15:1014:54
14Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK47:19+18:3116:02
15Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan48:19+19:3116:22
16Eva WareniusAvesta OK53:12+24:2418:02
17Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna56:10+27:2219:02
18Barbro KarlssonKatrineholms OK56:57+28:0919:18

H55

3 430 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BjurströmOK Tisaren27:037:53
2Thomas HollowellOK Tyr29:17+2:148:32
3Bo GustafssonOK Tylöskog29:41+2:388:39
4Roland NotstamArboga OK29:45+2:428:40
5Bengt DjuvfeltOK Tyr29:48+2:458:41
6Reinert HallorOK Tisaren29:51+2:488:42
7Lars-Åke AnderssonArboga OK30:09+3:068:47
8Ola LundhIF Hagen31:41+4:389:14
9Jan-Åke IsraelssonOK Milan31:59+4:569:19
10Mats CarlsvärdAlmby IK32:23+5:209:26
11Michael BergkvistHällefors OK33:01+5:589:37
12Lars AnderssonOK Södertörn33:26+6:239:44
13Göran LarsendahlVästerås SOK33:41+6:389:49
14Klas ThybeckLindebygdens OK34:16+7:139:59
15Göran HillgrenOK Södertörn34:41+7:3810:06
16Roger ÅsbergOK Hedströmmen35:34+8:3110:22
17Tore TjernlundOK Vilse 8735:51+8:4810:27
18Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK36:13+9:1010:33
19Gunnar SpelkvistHällefors OK36:37+9:3410:40
20Leif SandahlOK Tyr36:44+9:4110:42
21Bo NorrmanKjula IF37:03+10:0010:48
22Svend Erik MathiassenOK Linné39:47+12:4411:35
23Mats KensbyOK Tyr40:33+13:3011:49
24Håkan GustafsonEskilstuna OL49:15+22:1214:21
25Håkan SvenssonAlmby IK1:02:36+35:3318:15
26Bengt RobertssonAlmby IK1:03:53+36:5018:37
27Lage JonssonLindebygdens OK1:19:56+52:5323:18
Henry VestergårdAlmby IKej godkänd
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start

D60

2 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger OnsbringEskilstuna OL28:2810:44
2Agneta NilssonEskilstuna OL35:51+7:2313:31
3Britt GunnarssonKristinehamns OK37:52+9:2414:17
4Ann-Britt GöranssonAlmby IK37:55+9:2714:18
5Gudrun PerssonHallstahammars OK41:26+12:5815:38
6Karin JanssonOK Fryksdalen42:09+13:4115:54
7Monika SvärdOK Klemmingen44:50+16:2216:55
8Annette RagvaldVingåkers OK46:06+17:3817:23
9Ingrid E StrömRonneby OK48:48+20:2018:24
10Britt-Marie AnderssonOK Amne54:45+26:1720:39
Anna-Karin JohanssonVandrarringenej godkänd
Kerstin CarlssonOK Letstigenutgått
Mona PetersenOK Motalaej start

H60

3 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna29:538:30
2Roland WareniusAvesta OK32:19+2:269:12
3Uno MagnussonIF Hagen34:55+5:029:56
4Lennart GustafssonJönköpings OK36:17+6:2410:20
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:30+6:3710:23
6Mats HastadFellingsbro GOIF37:45+7:5210:45
7Mats LandquistKöping-Kolsva OK39:44+9:5111:19
8Tommy WesterbergIF Hagen40:51+10:5811:38
9Nils-Olof BodinAlmby IK41:32+11:3911:49
10Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen43:02+13:0912:15
11Max PrangFredensborg OK46:02+16:0913:06
12Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL47:42+17:4913:35
13Stefan ÖbergOK Milan49:05+19:1213:59
14Lennart LundquistOK Nalle49:48+19:5514:11
15Ingvar AnderssonOK Amne51:27+21:3414:39
16Hans RagvaldVingåkers OK52:53+23:0015:03
17Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK54:34+24:4115:32
18Tommy HoltbringOK Amne56:52+26:5916:12
19Lennart JakobssonTibro OK1:06:46+36:5319:01
Conny SahlinVänersborgs SKej godkänd
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKej start
Leif WadmanKöping-Kolsva OKej start
Lenn AronssonLinköpings OKej start
Roger ThörnOK Vilse 87ej start

D65

2 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JansonArboga OK35:0813:15
2Margareta SvenssonOK Vilse 8735:19+0:1113:19
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK39:49+4:4115:01
4Kerstin PalmKjula IF43:11+8:0316:17
5Maud MossbergOK Järnbärarna44:03+8:5516:37
6Annika NorströmHallstahammars OK44:17+9:0916:42
7Britt-Marie AldénOK Kolmården46:28+11:2017:32
8Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:32+17:2419:49
9Margareta JönssonÅkers IF53:25+18:1720:09
10Anna-Lena LundellGävle OK54:08+19:0020:25
11Inger LjungströmOK Djerf54:13+19:0520:27
12Marianne SellgrenSigtuna OK58:23+23:1522:01
13Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:04:05+28:5724:10
14Görel SvedestamEskilstuna OL1:06:56+31:4825:15
Lena WahssAvesta OKej godkänd
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 320 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallOK Tisaren32:349:48
2Leo JohanssonVandrarringen35:21+2:4710:38
3Matts EngvallBodens BK37:48+5:1411:23
4Sven-Olov WiklundArboga OK37:52+5:1811:24
5Anders RobertssonAlmby IK38:39+6:0511:38
6Per HöglundOK Milan39:11+6:3711:48
7Christer ElfsbergKristinehamns OK43:22+10:4813:03
8Christer NälemarkOK Djerf43:46+11:1213:10
9Kenth SundgrenSkåneslättens OL44:16+11:4213:20
10Göran SvärdOK Klemmingen44:22+11:4813:21
11Harry EnbergVästerbergslagens OL44:48+12:1413:29
12Larseric LarssonDegerfors OK46:45+14:1114:04
13Claes NidebornStora Tuna OK47:16+14:4214:14
14Runar AldénOK Kolmården47:37+15:0314:20
15Per-Åke HullAlmby IK47:40+15:0614:21
16Åke MossbergOK Milan47:49+15:1514:24
17Tommy PetersonHelsingborgs SOK48:20+15:4614:33
18Ronald Mc GrailHjärnarps OL49:03+16:2914:46
19Lars PerssonOK Kompassen50:13+17:3915:07
20Gert OlssonTockarps IK50:28+17:5415:12
21Ove JohanssonOK Kolmården51:45+19:1115:35
22Lars DahlströmVästerbergslagens OL52:50+20:1615:54
23Ingemar ZiljatOK Djerf55:48+23:1416:48
24Anders HolmbergLindebygdens OK1:04:20+31:4619:22
25LarsOwe StrömRonneby OK1:17:55+45:2123:28
26Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:22:35+50:0124:52
Göran AnderssonOK Tylöskogej godkänd
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Lennart LindgrenOK Järnbärarnaej start
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej start

D70

2 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK31:0712:09
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK32:27+1:2012:40
3Barbro MöllbergArboga OK32:49+1:4212:49
4Birgitta StenströmVänersborgs SK33:47+2:4013:11
5Asta SjöbergLindebygdens OK36:57+5:5014:26
6Margareta LarssonOK Njudung37:46+6:3914:45
7Inger LöfgrenStora Tuna OK39:07+8:0015:16
8Britt-Marie EklöfOK Milan44:02+12:5517:12
9Kerstin ErnvidUlricehamns OK44:51+13:4417:31
10Gunborg WestinLeksands OK49:17+18:1019:15
11Ulla LingJönköpings OK49:36+18:2919:22
12Siv AnderssonKristinehamns OK54:00+22:5321:05
13Margareta TidmanOK Kolmården55:56+24:4921:50
14Irma BjärudVästerbergslagens OL1:00:01+28:5423:26
15Evy EkströmOK Alferna1:01:26+30:1923:59
16Siv EkelöfVärend GN OL1:06:34+35:2726:00
Elisabeth ErikssonOK Milanej start

H70

2 950 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Lennart LundhOK Tisaren30:5710:29
2Ulf LöfgrenStora Tuna OK33:28+2:3111:20
3Olle JohanssonIFK Hedemora OK35:38+4:4112:04
4Stefan G LarssonOK Njudung36:24+5:2712:20
5Alf LindbergKöping-Kolsva OK40:03+9:0613:34
6Håkan MossbergOK Järnbärarna41:44+10:4714:08
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK43:05+12:0814:36
8Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK43:50+12:5314:51
9Per SundbergGävle OK45:13+14:1615:19
10Runo JohanssonKristinehamns OK46:01+15:0415:35
11Rolf BjärudVästerbergslagens OL46:06+15:0915:37
12Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK46:45+15:4815:50
13Bengt JönssonÅkers IF47:52+16:5516:13
14Erling EkelöfVärend GN OL47:57+17:0016:15
15Östen EklöfOK Milan50:33+19:3617:08
16Ulf SvedestamEskilstuna OL55:08+24:1118:41
17Kjell-Åke RyenKroppa IF56:14+25:1719:03
18Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK56:45+25:4819:14
19Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:03:50+32:5321:38
Ingvar HalldinOK Tylöskogej godkänd
Nils MogrenHällefors OKutgått
Håkan SöderkvistArboga OKej start

D75

1 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro VallinKungälvs OK32:1118:10
2Gurli BackFagersta OK32:26+0:1518:19

H75

3 040 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK32:5210:48
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen34:58+2:0611:30
3Stig IsraelssonOK Tylöskog35:54+3:0211:48
4Erland LingJönköpings OK40:56+8:0413:27
5Kjell MjöbergHallstahammars OK42:43+9:5114:03
6Ivan ErnvidUlricehamns OK46:58+14:0615:26
7Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna49:55+17:0316:25
8Gert IngvarssonLindebygdens OK50:03+17:1116:27
9Ove JohanssonOK Järnbärarna50:07+17:1516:29
10Johnny BrandtHällefors OK52:56+20:0417:24
11John VallinOK Hedströmmen56:17+23:2518:30
12Gunnar JohanssonFilipstads OK58:33+25:4119:15
13Kjell LarssonOK Alferna59:46+26:5419:39
14Lars-Åke LarssonOK Tranan1:01:13+28:2120:08
15Stig BengtssonOK Amne1:03:12+30:2020:47
16Lars JellvertFellingsbro GOIF1:05:08+32:1621:25
17Roger AnderssonKristinehamns OK1:08:23+35:3122:29
18Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:08:57+36:0522:40
19Åke TidmanOK Kolmården1:21:14+48:2226:43
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Samuel ErikssonOK Letstigenej godkänd
Janne MånssonLeksands OKej godkänd
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd

H80

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LundkvistOK Tor45:5117:54
2Nils JanssonSkattkärrs SOK47:59+2:0818:44
3Elof BackFagersta OK58:24+12:3322:48
4Gunnar NymanOK Djerf1:10:27+24:3627:31
5Karl EkströmOK Alferna1:11:31+25:4027:56

Inskolning

1 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingrid ArnessonKlubblösfullföljt
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Erik EttlingSkogspojkarnas OKfullföljt
Sonja EwinsAlmby IKfullföljt
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Tove GustafssonKFUM Örebro OKfullföljt
Love GöthlinKFUM Örebro OKfullföljt
Lucas HalvarssonKFUM Örebro OKfullföljt
Lukas IsraelssonOK Milanfullföljt
Viktor KallinKFUM Örebro OKfullföljt
Vide MessingCentrum OKfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Lin PelanderOK Djerffullföljt
Alfred PihelOK Tisarenfullföljt
Oskar PihelOK Tisarenfullföljt
Laura RaskVingåkers OKfullföljt
Nils RaskVingåkers OKfullföljt
Sixten RauseusKlubblösfullföljt
Arvid WickmanTibro OKfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFutom tävlan

U1

2 180 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf17:177:55
2Alma WickmanTibro OK18:33+1:168:30
3Axel LindbladOK Djerf18:42+1:258:34
4Ella KruseLindebygdens OK19:23+2:068:53
4Lovisa MöllerAlmby IK19:23+2:068:53
6Lovisa ThybeckLindebygdens OK20:11+2:549:15
7Mio ErikssonOK Milan20:30+3:139:24
8Emma SeguraKFUM Örebro OK21:00+3:439:37
9Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro21:24+4:079:48
10Ivar HolmstrandOK Landehof21:33+4:169:53
11Oscar KristofferssonAlmby IK23:19+6:0210:41
12Sixten WidmarkAlmby IK23:27+6:1010:45
13Fillip DanielssonHagaby GoIF Örebro23:38+6:2110:50
14Martin LaeneDegerfors OK24:03+6:4611:01
15Lovisa PihelOK Tisaren24:23+7:0611:11
16Vidar LarssonIF Thor25:05+7:4811:30
17Alma PantzarOK Letstigen29:11+11:5413:23
18Elin DjerfGarphyttans IF30:17+13:0013:53
19Nils ÖbergOK Skogsstjärnan30:31+13:1413:59
20Emma DanielssonHagaby GoIF Örebro30:43+13:2614:05
21Olivia SchnürerHagaby GoIF Örebro30:47+13:3014:07
22Ivar MessingCentrum OK31:18+14:0114:21
23Astrid JacobsonOK Tor31:45+14:2814:33
24Oscar ArrheniusIF Hagen38:41+21:2417:44
25Noomi GreenAlmby IK40:00+22:4318:20
26Nuriat DaidovaFellingsbro GOIF43:54+26:3720:08
27Jamila DaidovaFellingsbro GOIF44:21+27:0420:20
28Carla BirgerssonOK Pan-Kristianstad45:33+28:1620:53
29Zahra SadaatFellingsbro GOIF48:53+31:3622:25
30Sadaf SadaatFellingsbro GOIF49:41+32:2422:47
Leo ÖbergOK Skogsstjärnanej godkänd
Wilma JonssonOK Tyrej godkänd

U2

2 090 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KylbornAlmby IK16:367:56
2Dennis BjurstedtSurahammars SOK19:14+2:389:12
3Simon PantzarOK Letstigen19:26+2:509:17
4Elsa VidlundKFUM Örebro OK20:33+3:579:49
5Linn BrostenKlubblös20:35+3:599:50
6Emma LarssonKarlskrona SOK21:20+4:4410:12
7Edith HolmstandOK Landehof21:24+4:4810:14
8Axel GustafssonOK Tylöskog22:01+5:2510:32
9Tore HolgerssonAlmby IK22:35+5:5910:48
10Elias PalmertzHelsingborgs SOK22:52+6:1610:56
11Ella ArrheniusIF Hagen23:00+6:2411:00
12Ebba LövgärdOK Alehof24:54+8:1811:54
13Elin DoeringGarphyttans IF25:15+8:3912:04
14Rasmus EhnOK Tisaren26:19+9:4312:35
15Liv OlssonKFUM Örebro OK27:24+10:4813:06
16Gustav RaskVingåkers OK28:40+12:0413:42
17Clara VogtVästerbergslagens OL29:20+12:4414:02
18Emma SaleskogOK Tyr31:24+14:4815:01
19Oliver ArnessonLindebygdens OK31:38+15:0215:08
20Mattilda RiisomOK Tylöskog32:19+15:4315:27
21Alice JanssonFellingsbro GOIF33:21+16:4515:57
22Hilda SvedbronOK Milan33:47+17:1116:09
23Cecilia ErikssonOK Milan33:49+17:1316:10
24Kaqlle SandinOK Milan33:56+17:2016:14
25Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL35:10+18:3416:49
26Isabella Laene- -40:20+23:4419:17
27Penny HaglundLindebygdens OK41:11+24:3519:42
28Wilma WikströmFellingsbro GOIF42:10+25:3420:10
29Wilma ForsbergFellingsbro GOIF42:12+25:3620:11
30Ella SandVästerbergslagens OL42:52+26:1620:30
31Nabileh SadaatFellingsbro GOIF51:35+34:5924:40
32Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL53:54+37:1825:47
33Aisha SadaatFellingsbro GOIF53:56+37:2025:48
34Zara HamidiFellingsbro GOIF54:24+37:4826:01
35Sanna KallinKFUM Örebro OK55:49+39:1326:42
36Sofia EricssonGarphyttans IF57:52+41:1627:41
Matteo MobergOK Tyrej start

Öppen motion 1

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander AlgrenKlubblös22:1810:40
2Malin AnderssonOK Tyr26:30+4:1212:40
3Martin HolmbergAlmby IK35:25+13:0716:56
4Gun HelmerssonLindebygdens OK35:43+13:2517:05
5Loke SundbergOK Södertörn39:30+17:1218:53
6Margareta ClaessonOK Tisaren51:57+29:3924:51

Öppen motion 3

2 600 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LindbergAlmby IK22:588:50
2Joakim WestergrenKlubblös27:36+4:3810:36
3Tobias BernGarphyttans IF27:38+4:4010:37
4Annelie ThomassonFK Göingarna28:07+5:0910:48
5Emma Bodin LiliegrenOK Djerf28:21+5:2310:54
6Amanda Nyl‚nDegerfors OK28:55+5:5711:07
7Kristina BäckArboga OK29:03+6:0511:10
8Maria HolmbergKlubblös29:50+6:5211:28
9Helmina PallhedGarphyttans IF29:51+6:5311:28
10Sara FredrikssonKFUM Örebro OK29:57+6:5911:31
11Ylva DoeringGarphyttans IF30:34+7:3611:45
12Madelene NicolasKFUM Örebro OK31:55+8:5712:16
13Gustav HolgerssonAlmby IK32:08+9:1012:21
14Yves SeguraRaid Orientation Paris32:42+9:4412:34
15Ayan LingJönköpings OK34:10+11:1213:08
16Elias KlingLindebygdens OK35:17+12:1913:34
17Patrik LandqvistGarphyttans IF36:12+13:1413:55
18Lotta WedmanVästerbergslagens OL36:56+13:5814:12
19Jesper AnderssonVingåkers OK37:01+14:0314:14
20Katarina GustaafssonKlubblös37:12+14:1414:18
21Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK38:16+15:1814:43
22Maria BergHagaby GoIF Örebro40:13+17:1515:28
23Rebecka Nyl‚nDegerfors OK40:36+17:3815:36
24Hans ForsbergFellingsbro GOIF41:22+18:2415:54
25Veronica GustavssonFellingsbro GOIF41:58+19:0016:08
26Bo PetterssonOK Djerf42:05+19:0716:11
27Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb53:28+30:3020:33
Lina MäkirantaFellingsbro GOIFej godkänd
Ingrid JanssonAlmby IKej godkänd
Klas JanssonAlmby IKej godkänd

Öppen motion 5

3 210 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro29:129:05
2David ShearerVästerbergslagens OL32:07+2:5510:00
3Björn FranssonOK Milan36:59+7:4711:31
4Susanne ErikssonOK Milan37:06+7:5411:33
5Johan LindhagenIFK Brattfors39:40+10:2812:21
6Mikael ThomassonFK Göingarna39:44+10:3212:22
7Robert KruseLindebygdens OK39:48+10:3612:23
8Björn BergqvistGarphyttans IF40:19+11:0712:33
9Ida LundholmOK Klemmingen41:35+12:2312:57
10Emma KlemetsKöping-Kolsva OK41:47+12:3513:00
11Jonas PlanckIK Gandvik41:59+12:4713:04
12Göran WelénKlubblös42:26+13:1413:13
13Maria KylbornAlmby IK44:17+15:0513:47
14Bo WinqvistOK Djerf44:27+15:1513:50
15Jonas NorénHelsingborgs SOK45:24+16:1214:08
16Jimmy LarssonIF Thor46:47+17:3514:34
17Erik NilssonGarphyttans IF46:50+17:3814:35
18Niclas RisbergGarphyttans IF47:18+18:0614:44
19Mathias VogtVästerbergslagens OL47:23+18:1114:45
20Håkan BeijarDegerfors OK47:56+18:4414:55
21Stina JohanssonKFUM Örebro OK48:19+19:0715:03
22Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb48:22+19:1015:04
23Gunilla SandströmAlmby IK48:30+19:1815:06
24Kaisa MårtenssonGarphyttans IF50:43+21:3115:47
25Jarl Erik PalmKjula IF50:50+21:3815:50
26Margareta NylinOK Tisaren51:22+22:1016:00
27Monica AnderssonVingåkers OK52:27+23:1516:20
28Åsa WikströmFellingsbro GOIF53:00+23:4816:30
29Ingela PetterssonOK Milan55:12+26:0017:11
30Ingrid BirgerssonOK Pan-Kristianstad55:14+26:0217:12
31Emma BirgerssonOK Pan-Kristianstad55:19+26:0717:13
32Jonna PetterssonIFK Mora OK55:25+26:1317:15
33Bengt-Olof KaskOK Tisaren55:41+26:2917:20
34Nina AnderssonKöping-Kolsva OK55:47+26:3517:22
35Jörgen JonssonKlubblös56:39+27:2717:38
36Catrine StoltOK Milan58:02+28:5018:04
37Marie WickmanTibro OK58:30+29:1818:13
37Hanna GreenAlmby IK58:30+29:1818:13
39Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL59:58+30:4618:40
40Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:02:47+33:3519:33
41Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:03:08+33:5619:40
42Karin JohanssonFK Göingarna1:03:29+34:1719:46
43Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:05:57+36:4520:32
44Monika AlgotssonOK Tylöskog1:06:36+37:2420:44
45Johanna NäslundAlmby IK1:09:42+40:3021:42
46Maja MäkirantaFellingsbro GOIF1:11:50+42:3822:22
47Gustav BromanVästerås SOK1:11:54+42:4222:23
48Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:13:14+44:0222:48
49Magnus WidmarkAlmby IK1:14:02+44:5023:03
50Lotta MobergOK Tyr1:17:55+48:4324:16
51Lottis BrohedeOK Tyr1:17:58+48:4624:17
52Carina LundhIF Hagen1:20:50+51:3825:10
53Annika LarssonKFUM Örebro OK1:27:47+58:3527:20
54Emile NicolasKFUM Örebro OK1:32:19+1:03:0728:45

Öppen motion 7

2 910 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK27:269:25
2Marie HedarOK Tor29:58+2:3210:17
3Ola LindholmKöping-Kolsva OK30:14+2:4810:23
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK30:27+3:0110:27
5Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog31:08+3:4210:41
6Annika LundströmSundbybergs IK31:29+4:0310:49
7Peter BergkvistVästerbergslagens OL34:18+6:5211:47
8Anders MelinGarphyttans IF35:45+8:1912:17
9Anna BogrenHagaby GoIF Örebro35:52+8:2612:19
10Peter BäckArboga OK36:08+8:4212:25
11Veronika PalmertzHelsingborgs SOK36:43+9:1712:37
12Oskar NederheimHaninge SOK36:45+9:1912:37
13Kalle WegerfeltGarphyttans IF37:07+9:4112:45
14Ann HyvönenSkattkärrs SOK37:24+9:5812:51
15Jesper HedarOK Tor37:45+10:1912:58
16Kurt ÅbergOK Tisaren38:20+10:5413:10
17Kjell GustafssonOK Järnbärarna38:46+11:2013:19
18William HollowellOK Tyr38:58+11:3213:23
19Hanna KaskKFUM Örebro OK39:06+11:4013:26
20Michael ForslundKristinehamns OK39:14+11:4813:28
21Kristina BornedalOK Milan39:22+11:5613:31
22Lars KarlssonAlmby IK40:14+12:4813:49
23Emma JohanssonKristinehamns OK40:51+13:2514:02
24Kerstin BlomgrenStora Tuna OK41:09+13:4314:08
25Kristin RamsellLeksands OK42:01+14:3514:26
26Mats KåbergKöping-Kolsva OK42:36+15:1014:38
27Per GustavssonOK Roxen43:23+15:5714:54
28Leif HjulströmOK Milan43:50+16:2415:03
29Ingemar HaglundOK Djerf44:08+16:4215:09
30Juhani LehtolaKlubblös44:10+16:4415:10
31Åke StridAlmby IK45:19+17:5315:34
32Amanda LundSurahammars SOK45:43+18:1715:42
33Agneta HasselkvistOK Milan46:03+18:3715:49
34Bo KarlssonKatrineholms OK46:18+18:5215:54
35Robin LarssonFK Göingarna47:08+19:4216:11
36Kristina HolmgrenVästerås SOK47:25+19:5916:17
37Jonathan TellestedtGarphyttans IF47:27+20:0116:18
38John TellestedtGarphyttans IF47:34+20:0816:20
39Mikael ÅhlundAlmby IK48:22+20:5616:37
40Patrik NylénDegerfors OK48:51+21:2516:47
41Sven JacobsonOK Milan48:59+21:3316:49
42Amanda JohanssonKristinehamns OK49:19+21:5316:56
43Pia LarssonFK Göingarna49:26+22:0016:59
44Johan GranathTjällmo-Godegårds OK49:32+22:0617:01
45Jörgen HolmströmOK Milan49:36+22:1017:02
46Ulf KristenssonHalmstad OK49:40+22:1417:04
47Martin HochwallnerLinköpings OK51:04+23:3817:32
48Susanne HellsingLindebygdens OK53:13+25:4718:17
49Bengt HanssonSäterbygdens OK53:18+25:5218:18
50Åsa PetterssonSäterbygdens OK53:20+25:5418:19
51Bengt VisénLindebygdens OK53:39+26:1318:26
52Valter FallAlmby IK54:22+26:5618:40
53Anita TalltjärnVästerås SOK55:44+28:1819:09
54Inga HolmströmOK Milan56:56+29:3019:33
55Inger NicolasKFUM Örebro OK58:28+31:0220:05
56Lennart ErikssonOK Milan59:20+31:5420:23
57Maja-Stina GustavssonOK Roxen59:37+32:1120:29
58Bo HanssonArboga OK1:01:34+34:0821:09
59Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb1:02:04+34:3821:19
60Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:08:24+40:5823:30
61Bernt JohanssonSOK Viljan1:13:40+46:1425:18
62Eva-Britt JohanssonSOK Viljan1:13:45+46:1925:20
63Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:15:01+47:3525:46
64Lars AlbertssonOK Tylöskog1:15:44+48:1826:01
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd

Öppen motion 8

4 110 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SjögrenKFUM Örebro OK34:578:30
2Mikael ÖhgrenSävedalens AIK35:26+0:298:37
3Andreas MobergOK Tyr36:26+1:298:51
4Daniel GustafssonKFUM Örebro OK36:34+1:378:53
5Martin PerssonKFUM Örebro OK37:54+2:579:13
6Anders LövgärdOK Alehof39:46+4:499:40
7Johan KaskKFUM Örebro OK39:47+4:509:40
8Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF40:43+5:469:54
9Per HåstlundAlmby IK40:56+5:599:57
10Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro41:44+6:4710:09
11Emma VictorinKFUM Örebro OK43:40+8:4310:37
12Joakim DahlbergAlmby IK44:20+9:2310:47
13Olle LindgrenKFUM Örebro OK44:44+9:4710:53
14Torbjörn JohanssonOK Södertörn44:52+9:5510:54
15Filip SöderlundOK Milan45:14+10:1711:00
16Åke AlgotssonOK Tylöskog45:29+10:3211:03
17Hans LibergOK Milan45:49+10:5211:08
18Mickael GöranssonAlmby IK46:24+11:2711:17
19Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan47:12+12:1511:29
20Thomas JanssonNora48:04+13:0711:41
20Jonas BergenfurSkattkärrs SOK48:04+13:0711:41
22Tom KorkeakoskiOK Milan48:10+13:1311:43
23Torbjörn BergmanOK Härjulf50:13+15:1612:13
24Lena RauséusKFUM Örebro OK51:12+16:1512:27
25Henrik BirgerssonOK Pan-Kristianstad52:38+17:4112:48
26Niklas DoeringGarphyttans IF53:10+18:1312:56
27Jonas PålssonFMTM55:22+20:2513:28
28Anna JonhedKFUM Örebro OK55:41+20:4413:32
29Ingela KälvedalSveg56:31+21:3413:45
30Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb56:41+21:4413:47
31Camilla KruseLindebygdens OK58:05+23:0814:07
32Daniel BoströmOK Tor1:00:22+25:2514:41
33Mattias GustafssonIF Start1:00:30+25:3314:43
34Kari TalltjärnVästerås SOK1:00:47+25:5014:47
35Lennart MyrehedVandrarringen1:00:55+25:5814:49
36Fredrik CampbellAlmby IK1:01:33+26:3614:58
37Björn LindgrenKFUM Örebro OK1:01:44+26:4715:01
38Rickard PerssonVästerås SOK1:02:53+27:5615:18
39Colin Mc IntyreOK Tyr1:05:30+30:3315:56
40Kerstin LarssonOK Milan1:06:09+31:1216:05
41Jacek LachowiczKlubblös1:08:37+33:4016:41
42Anna LundSurahammar1:12:49+37:5217:43
43Laila NorrmanKjula IF1:16:21+41:2418:34
44Elisabet ElmeertoftNorbergs OK1:20:20+45:2319:32
45Anders PlanckIK Gandvik1:21:27+46:3019:49
46Mona HalldinTrosabygdens OK1:23:54+48:5720:24
47Adam KuttiHagaby GoIF Örebro1:27:58+53:0121:24
48Kirsty Mc IntyreOK Tyr1:29:00+54:0321:39
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Anton FrendeliusAlmby IKej godkänd
Lina EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser