Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 4, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 4, medel
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / KFUM Örebro OK
Datum: söndag 8 maj 2016

Almby IK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingela LindbergÖppen motion 3 (30)22:588:50
1Charlotte WahlströmD35 (2)38:1410:53
1Karl KylbornH12 (19)17:016:46
1Erik KylbornU2 (36)16:367:56
2Annica KristofferssonD35 (2)49:24+11:1014:04
2Axel KylbornH10 (15)11:07+0:026:08
2Sofie FranzénD14 (14)30:50+5:029:27
2Anne BodinD50 (19)32:31+4:2510:41
3Martin HolmbergÖppen motion 1 (6)35:25+13:0716:56
4Lovisa MöllerU1 (32)19:23+2:068:53
4Malin WiklundD40 (12)39:09+9:1811:09
4Ann-Britt GöranssonD60 (11)37:55+9:2714:18
5Anders RobertssonH65 (27)38:39+6:0511:38
7Sofia GreenD14 (14)40:47+14:5912:30
8Yvonne FranzénD45 (12)50:52+18:1015:19
9Per HåstlundÖppen motion 8 (51)40:56+5:599:57
9Ingrid EwinsD12 (19)27:40+10:1111:06
9Tore HolgerssonU2 (36)22:35+5:5910:48
9Nils-Olof BodinH60 (20)41:32+11:3911:49
10Mats CarlsvärdH55 (28)32:23+5:209:26
11Oscar KristofferssonU1 (32)23:19+6:0210:41
11Bruno GöranssonH12 (19)28:04+11:0311:10
12Sixten WidmarkU1 (32)23:27+6:1010:45
12Joakim DahlbergÖppen motion 8 (51)44:20+9:2310:47
13Maria KylbornÖppen motion 5 (54)44:17+15:0513:47
13Gustav HolgerssonÖppen motion 3 (30)32:08+9:1012:21
14Olof HalfvarssonH14 (20)44:20+16:2713:35
14Sofie BodinD14 (14)57:22+31:3417:35
15Per-Åke HullH65 (27)47:40+15:0614:21
18Mickael GöranssonÖppen motion 8 (51)46:24+11:2711:17
19Anders LarssonH45 (22)57:30+31:1315:15
22Lars KarlssonÖppen motion 7 (65)40:14+12:4813:49
23Gunilla SandströmÖppen motion 5 (54)48:30+19:1815:06
25Håkan SvenssonH55 (28)1:02:36+35:3318:15
25Noomi GreenU1 (32)40:00+22:4318:20
26Bengt RobertssonH55 (28)1:03:53+36:5018:37
31Åke StridÖppen motion 7 (65)45:19+17:5315:34
36Fredrik CampbellÖppen motion 8 (51)1:01:33+26:3614:58
37Hanna GreenÖppen motion 5 (54)58:30+29:1818:13
39Mikael ÅhlundÖppen motion 7 (65)48:22+20:5616:37
45Johanna NäslundÖppen motion 5 (54)1:09:42+40:3021:42
49Magnus WidmarkÖppen motion 5 (54)1:14:02+44:5023:03
52Valter FallÖppen motion 7 (65)54:22+26:5618:40
Sonja EwinsInskolning (19)fullföljt
Henry VestergårdH55 (28)ej godkänd
Anton FrendeliusÖppen motion 8 (51)ej godkänd
Ingrid JanssonÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Klas JanssonÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Henrik FranzénH14 (20)utgått
Jonatan GreenH12 (19)ej start
Karl-Göran WahlströmH65 (27)ej start
Nils KylbornH16 (16)ej start
Johannes GreenH16 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser