Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 4, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 4, medel
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / KFUM Örebro OK
Datum: söndag 8 maj 2016

OK Milan

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carolina ErikssonD16 Kort (1)40:2512:23
2Klas LarssonH35 (4)40:37+1:469:52
3Per EklöfH21 (24)33:56+0:566:41
3Björn FranssonÖppen motion 5 (54)36:59+7:4711:31
4Marcus IsraelssonH35 (4)47:40+8:4911:35
4Susanne ErikssonÖppen motion 5 (54)37:06+7:5411:33
6Per HöglundH65 (27)39:11+6:3711:48
7Mio ErikssonU1 (32)20:30+3:139:24
8Britt-Marie EklöfD70 (16)44:02+12:5517:12
9Jan-Åke IsraelssonH55 (28)31:59+4:569:19
9Anders HaglundH40 (18)37:52+7:249:28
9Therese KorkeakoskiD21 (21)43:00+7:5410:33
9Ulrika SanderD45 (12)52:13+19:3115:43
11Anders ErikssonH45 (22)40:08+13:5110:38
12Lisa WesterbergD21 (21)45:33+10:2711:11
13Anton ErikssonH14 (20)42:10+14:1712:56
13Stefan ÖbergH60 (20)49:05+19:1213:59
13Jonas LindahlH21 (24)42:03+9:038:17
15Filip SöderlundÖppen motion 8 (51)45:14+10:1711:00
15Östen EklöfH70 (20)50:33+19:3617:08
15Niklas SanderH50 (20)47:11+17:4013:17
16Åke MossbergH65 (27)47:49+15:1514:24
16Oliver PetterssonH14 (20)52:32+24:3916:06
17Hans LibergÖppen motion 8 (51)45:49+10:5211:08
18Eva KorkeakoskiD50 (19)1:29:25+1:01:1929:24
19Jan-Åke Stolt KarlssonÖppen motion 8 (51)47:12+12:1511:29
21Kristina BornedalÖppen motion 7 (65)39:22+11:5613:31
22Hilda SvedbronU2 (36)33:47+17:1116:09
22Tom KorkeakoskiÖppen motion 8 (51)48:10+13:1311:43
23Cecilia ErikssonU2 (36)33:49+17:1316:10
24Kaqlle SandinU2 (36)33:56+17:2016:14
28Leif HjulströmÖppen motion 7 (65)43:50+16:2415:03
29Ingela PetterssonÖppen motion 5 (54)55:12+26:0017:11
33Agneta HasselkvistÖppen motion 7 (65)46:03+18:3715:49
36Catrine StoltÖppen motion 5 (54)58:02+28:5018:04
40Kerstin LarssonÖppen motion 8 (51)1:06:09+31:1216:05
41Sven JacobsonÖppen motion 7 (65)48:59+21:3316:49
45Jörgen HolmströmÖppen motion 7 (65)49:36+22:1017:02
54Inga HolmströmÖppen motion 7 (65)56:56+29:3019:33
56Lennart ErikssonÖppen motion 7 (65)59:20+31:5420:23
Lukas IsraelssonInskolning (19)fullföljt
Sanna SanderD14 (14)utgått
Elisabeth ErikssonD70 (16)ej start
Lars-Erik LarssonH50 (20)ej start
Emanuel ErikssonH14 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser