Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM OK Södertörn

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM OK Södertörn
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: tisdag 16 juni 2015

D21

5 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove LagerbergOK Södertörn52:399:34
2Marielle LarssonOK Södertörn58:44+6:0510:40
3Helena MarkstedtOK Södertörn1:01:38+8:5911:12
4Caroline LarssonOK Södertörn1:04:50+12:1111:47
5Daniela RennerOK Södertörn1:21:48+29:0914:52
Marita FreimaneOK Södertörnej start

H21

7 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LarssonOK Södertörn54:367:16
2Jesper LagerbergOK Södertörn1:01:00+6:248:08

H20

7 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns HellgrenOK Södertörn1:06:018:48
William NilssonOK Södertörnej godkänd

D16

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn37:5410:49
2Sofia ZillingOK Södertörn1:02:45+24:5117:55

H16

4 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip MöllerOK Södertörn43:159:36
2Georg EklöwOK Södertörn44:09+0:549:48
3Simon ÖsterlingOK Södertörn51:11+7:5611:22
4Andreas MagnvallOK Södertörn1:01:57+18:4213:46
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Adam HedbergOK Södertörnej start
Hugo LindbärgOK Södertörnej start

D14

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RennerOK Södertörn29:5510:41
2Ylva SandenOK Södertörn36:42+6:4713:06
3Sara MöllerOK Södertörn36:59+7:0413:12
4Lotten SandénOK Södertörn38:24+8:2913:42
5Katarina NorrbyOK Södertörn45:56+16:0116:24
Sanna HedbergOK Södertörnej start

H14

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin JakobssonOK Södertörn35:5112:48
Andreas SkepplingOK Södertörnej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd

D12

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn36:4715:59
2Ester AnderssonOK Södertörn38:35+1:4816:46
3Linn OlssonOK Södertörn47:13+10:2620:31

H12

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis SandénOK Södertörn37:1416:11
2Björn RennerOK Södertörn41:10+3:5617:53
3Viktor ZillingOK Södertörn48:14+11:0020:58

H10

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn20:3710:18
2Olof AnderssonOK Södertörn24:38+4:0112:19
3Tove OlssonOK Södertörn28:31+7:5414:15
Johannes NorrbyOK Södertörnej godkänd

D40

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:18:2017:24
2Petra LindellOK Södertörn1:28:16+9:5619:36

H40

7 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SigrandOK Södertörn1:17:5410:23
2Erik MöllerOK Södertörn1:45:46+27:5214:06

D45

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia HellgrenOK Södertörn1:07:4515:03
2Lena ErlandssonOK Södertörn1:09:15+1:3015:23

H45

5 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias SkepplingOK Södertörn1:02:4411:24
2Peter JakobssonOK Södertörn1:03:47+1:0311:35
3Tomas MattssonOK Södertörn1:05:11+2:2711:51
4Sven BolmbladOK Södertörn1:14:33+11:4913:33
Anders HedbergOK Södertörnutgått
Olle SandénOK Södertörnej start

H50

5 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FranzénOK Södertörn52:489:36
2Johan MarkstedtOK Södertörn55:11+2:2310:02
3Göran HellgrenOK Södertörn57:56+5:0810:32
4Tobbe JohansonOK Södertörn1:00:29+7:4110:59
5Lars AnderssonOK Södertörn1:04:10+11:2211:40
6Nils EklöwOK Södertörn1:11:02+18:1412:54
7Göran IvaresOK Södertörn1:22:31+29:4315:00
Staffan ZillingOK Södertörnej start

D55

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita KarlssonOK Södertörn42:0912:02
2Åsa SundbergOK Södertörn43:09+1:0012:19
Inger SchwartzOK Södertörnej godkänd

H60

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven SetterqvistOK Södertörn58:1712:57
2Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn58:52+0:3513:04
3Olle BlomgrenOK Södertörn1:01:46+3:2913:43

H65

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paul NorénOK Södertörn51:1511:23
2Kjell HolmbergOK Södertörn1:17:17+26:0217:10

D70

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja SundellOK Södertörn1:24:1930:06
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:35:23+11:0434:03
3Gunvor GranathOK Södertörn1:39:22+15:0335:29

H70

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf EskilssonOK Södertörn1:07:5619:24
2Örjan KampegårdOK Södertörn1:15:53+7:5721:40

Öppen motion 1

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FranzenOK Södertörn27:5113:55
Alexander MagnvallOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 2

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny MagnvallOK Södertörn1:05:0828:19
2Pyttan AsplundOK Södertörn1:18:17+13:0934:02

Öppen motion 3

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik AnderssonOK Södertörn41:1911:48
2Boel SundbergOK Södertörn53:28+12:0915:16
3Katarina LindbergOK Södertörn54:36+13:1715:36
4Monika PerssonOK Södertörn1:00:04+18:4517:09
5Carina MöllerOK Södertörn1:09:34+28:1519:52
6Ylva LagerbergOK Södertörn1:09:37+28:1819:53
7Sara ThörnOK Södertörn1:21:28+40:0923:16
8Kristina ZillingOK Södertörn1:44:39+1:03:2029:54
9Claes RennerOK Södertörn2:06:01+1:24:4236:00
Ove ArvidssonOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser