Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan 2015 deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan 2015 deltävling 1
Arrangörsorganisation: OK Kroppefjäll
Datum: onsdag 20 maj 2015

D16

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen56:3416:29

H16

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WöhrerStigsökarna39:3511:32

D14

2 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen46:5117:05
2Matilda RenlundStigsökarna59:37+12:4621:45
3Ebba LindOK Skärmen1:02:15+15:2422:43
4Agnes GleisnerOK Skärmen1:03:05+16:1423:01
5Klara GleisnerOK Skärmen1:04:10+17:1923:25
6Henriette LarsenEds SK1:35:25+48:3434:49

H14

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll29:0510:36
2Samuel ErikssonEds SK35:00+5:5512:46

D12

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice AnderssonEds SK26:0911:37
2Frida JohanssonOK Skärmen27:42+1:3312:18
3Matilda WöhrerStigsökarna31:06+4:5713:49
4Emilia SandinOK Skärmen31:29+5:2013:59

H12

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK25:3611:22
2Philip LarssonEds SK28:51+3:1512:49
3Isac AhlbomOK Skärmen32:13+6:3714:19
Fredrik ErikssonEds SKej start

D10

2 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen18:529:04
2Elsa DrottzOK Skärmen21:39+2:4710:24
3Felicia SandinOK Skärmen22:15+3:2310:41
4Nellie ErlandssonStigsökarna37:52+19:0018:12
5Evelina BernhoffOK Kroppefjäll54:56+36:0426:24

H10

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DrottzOK Skärmen20:4910:00

Inskolning

1 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Natalie BernhoffOK Kroppefjällfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Oskar GalleEds SKfullföljt
Vendela OlssonStigsökarnafullföljt

U1

1 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar AhlstedtÅmåls OK24:5913:48
2Jonna ÅhlÅmåls OK25:31+0:3214:05
3Alice LindbergOK Kroppefjäll25:40+0:4114:10
4Oskar KarlssonStigsökarna28:36+3:3715:48
5Alicia PettersonStigsökarna29:16+4:1716:10
6Alice KällstrandÅmåls OK29:20+4:2116:12
7Rebecca ErikssonOK Skärmen32:42+7:4318:03
8Nova SegeråOK Skärmen32:43+7:4418:04
9Jessica ErikssonOK Skärmen33:42+8:4318:37
10Alma DrottzOK Skärmen35:47+10:4819:46
11Noah OlssonStigsökarna36:24+11:2520:06
12Patricia ErikssonOK Skärmen44:48+19:4924:45

U2

2 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin BohlinOK Skärmen19:349:24
2Albin SkottÅmåls OK20:53+1:1910:02
3Eric ÅhlÅmåls OK22:04+2:3010:36
4Lina AhlstedtÅmåls OK22:30+2:5610:49
5Saga AhlbomOK Skärmen23:06+3:3211:06
6Wilhelm OlssonStigsökarna23:26+3:5211:15
7Vincent SegeråOK Skärmen24:07+4:3311:35
8Alvin WieslanderOK Skärmen26:53+7:1912:55
9Saga KällstrandÅmåls OK27:27+7:5313:11
10Eric KarlssonStigsökarna27:34+8:0013:15
11Erik StrömOK Skärmen28:45+9:1113:49
12Minna GeertsOK Kroppefjäll29:03+9:2913:57
13Ingela GlueOK Skärmen29:42+10:0814:16
14Ebba LindbergOK Kroppefjäll31:25+11:5115:06
15Julia JonssonOK Kroppefjäll31:26+11:5215:06
16Gustav WieslanderOK Skärmen36:02+16:2817:19
17Lucas PettersonStigsökarna42:10+22:3620:16
18Malvina WieslanderOK Skärmen47:27+27:5322:48
19Malte GeertsOK Kroppefjäll49:21+29:4723:43
Pontus NilssonÅmåls OKej start

U3

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida StrömOK Skärmen45:4120:18
2Liv LindOK Skärmen59:18+13:3726:21

Extra Kort

3 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans LarssonEds SK36:1511:46
2Helena ErikssonEds SK39:37+3:2212:51
3Janne ErikssonEds SK53:43+17:2817:26
4Arvid GalborgenEds SK57:31+21:1618:40
5Erwin WöhrerStigsökarna1:11:30+35:1523:12
6Håkan AnderssonOK Kroppefjäll1:16:53+40:3824:57
7Kristina LindOK Skärmen1:39:25+1:03:1032:16
8Sanna ZetterbergOK Skärmen1:39:26+1:03:1132:17
Maria ErikssonEds SKej godkänd
Maria AhlbomOK Skärmenutgått
Sofia GustavssonEds SKutgått
Jenny OlssonStigsökarnautgått

Extra Lång

4 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HallstenOK Skärmen44:289:55
2Johan LilljeqvistStigsökarna49:25+4:5711:01
3Albin LilljeqvistStigsökarna56:44+12:1612:39
4Lars LindströmOK Skärmen1:01:45+17:1713:47
5Gert AnderssonEds SK1:04:57+20:2914:29
6Pernelle PrahlOK Skärmen1:21:58+37:3018:17
7Tommy StrömOK Skärmen1:25:27+40:5919:04
8Daniel DrottzOK Skärmen1:29:02+44:3419:52
9Larry WieslanderOK Skärmen1:31:48+47:2020:29
Thomas GlueOK Skärmenej godkänd
Bengt ZetterbergOK Skärmenej godkänd
Annelie JohanssonOK Skärmenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser