Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda OK Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda OK Lång-KM
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 7 juni 2015

D21

7 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:04:248:56
2Lena BuhreAttunda OK2:15:35+1:11:1118:49

H21

9 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Håkan SandvikAttunda OK1:14:517:47

H20

9 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel RoosAttunda OK1:14:367:45
2Karl EngesAttunda OK1:27:26+12:509:05
Alvaro PrietoAttunda OKej godkänd

H18

7 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christopher WilestedtAttunda OK1:10:409:48
2Filip BrunanderAttunda OK1:13:53+3:1310:15
3Oskar EngesAttunda OK1:24:05+13:2511:40
4Christian RedtzerAttunda OK1:34:57+24:1713:11
5Lucas NorrmanAttunda OK1:37:22+26:4213:31

D16

4 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica RedtzerAttunda OK1:17:3616:39

H16

4 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus BrunanderAttunda OK52:5311:20
2Ludvig LindénAttunda OK1:09:45+16:5214:58

D14

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia IversAttunda OK38:0411:53
2Maja SandvikAttunda OK50:07+12:0315:39
3Alma HellströmAttunda OK59:27+21:2318:34
4Lovisa NilssonAttunda OK1:04:02+25:5820:00

H14

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle Pettersson GradinAttunda OK53:2716:42

D12

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SandvikAttunda OK37:0514:12

H12

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK20:057:41
2Elis IversAttunda OK25:18+5:139:41
3Liam HallAttunda OK49:44+29:3919:03

D10

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma NilssonAttunda OK20:528:16
2Ida HellströmAttunda OK21:05+0:138:21

H10

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SandvikAttunda OK19:277:43
2Elliot JonssonAttunda OK26:20+6:5310:26

D40

4 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena NilssonAttunda OK55:1311:50
2Nina IversAttunda OK1:02:22+7:0913:23
3Monica RoosAttunda OK1:04:59+9:4613:56
4Karin SteneboAttunda OK1:06:48+11:3514:20
5Åsa WilestedtAttunda OK1:26:10+30:5718:29
Anette BrunanderAttunda OKej godkänd

H40

7 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer NorrmanAttunda OK1:15:0310:25
2Ulrik IversAttunda OK1:23:35+8:3211:36
3Fredrik JonssonAttunda OK1:47:16+32:1314:53
Anders BrunanderAttunda OKej godkänd

H50

7 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SteneboAttunda OK1:02:098:37
2Esbjörn LångströmAttunda OK1:12:15+10:0610:02
3Lars GerhardssonAttunda OK1:14:52+12:4310:23
4Håkan RedtzerAttunda OK1:16:00+13:5110:33
5Björn-Ove PetterssonAttunda OK1:17:01+14:5210:41
6Stefan KnornAttunda OK1:33:52+31:4313:02

D60

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta HallménAttunda OK1:25:2724:46
2Karin TibbelinTurebergs IF1:36:19+10:5227:55

H60

4 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HallménAttunda OK52:4411:18
2Hans Andersson StrinningAttunda OK1:10:09+17:2515:03
3Sven HedmanAttunda OK1:10:25+17:4115:06
4Göran ForsellAttunda OK1:51:50+59:0623:59

H70

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarboAttunda OK46:1213:23

U2

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrattbergAttunda OK20:538:17
2Milton DahllövAttunda OK1:02:54+42:0124:57
3Molly DahllövAttunda OK1:03:01+42:0825:00

Öppen motion 5

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HellströmAttunda OK40:1712:35
2Håkan HallAttunda OK1:20:26+40:0925:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser