Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tormestorpsträffen medel + DM Ultralång (DH35-)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tormestorpsträffen medel + DM Ultralång (DH35-)
Arrangörsorganisation: Tormestorps IF
Datum: söndag 2 oktober 2011

D35 DM Ultra Lång

9 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla SjöstrandFK Snapphanarna1:29:509:08
2Lotta SjöbergHelsingborgs SOK1:55:32+25:4211:45
Lindha HellnerFK Göingarnaej start

H35 DM Ultra Lång

17 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HåkanssonFK Göingarna2:06:247:20
2Heide PerssonAndrarums IF2:16:23+9:597:55
3Mikael NilssonOK Kontinent2:17:59+11:358:00
4Magnus JonassonMalmö OK2:20:24+14:008:09

D40 DM Ultra Lång

8 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina GustafssonOK Gynge1:12:298:04
2Carolina LandinMalmö OK1:35:00+22:3110:35
3Karin JohanssonFK Göingarna1:35:54+23:2510:41
4Maria DelinFK Åsen1:48:34+36:0512:06
5Helena SvenssonFK Boken2:07:03+54:3414:09

H40 DM Ultra Lång

14 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna1:31:516:30
2Anders SelinFK Göingarna1:32:31+0:406:33
3Niklas EdvardssonHästveda OK1:38:02+6:116:57
4Magnus LarsenFK Boken1:45:22+13:317:28
5Magnus TenghagenHärlövs IF1:49:38+17:477:46
6Niklas NilssonHärlövs IF1:52:18+20:277:57
7Håkan GrubbMalmö OK1:59:42+27:518:29
Bo-Arne OlssonEslövs FKej start
Håkan PalmFK Bokenej start

D45 DM Ultra Lång

8 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK1:04:317:11
2Ingela AnderssonLunds OK1:20:44+16:139:00
3Maria LenningSkåneslättens OL1:28:02+23:319:48
4Christel OlssonFK Åsen1:33:18+28:4710:24
5Gunilla PerssonMalmö OK1:35:51+31:2010:41
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK1:41:05+36:3411:16
7Kristina SpångbergLunds OK2:07:03+1:02:3214:09

H45 DM Ultra Lång

11 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PålssonSkåneslättens OL1:14:266:13
2Henrik LarssonFK Göingarna1:21:53+7:276:50
3Magnus OscarssonFK Göingarna1:27:30+13:047:18
4Per PerssonFK Boken1:30:12+15:467:32
5Håkan CarlssonSkåneslättens OL1:30:34+16:087:34
6Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:31:10+16:447:37
7Lars HallabroHässleholms OK1:38:04+23:388:11
8Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:38:15+23:498:12
9Stefan SvenssonFK Boken1:38:46+24:208:15
10Peter LarssonFK Boken1:39:14+24:488:17
11Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL1:42:56+28:308:36
12Jan LenningSkåneslättens OL1:51:16+36:509:18
13Tomas NilssonHässleholms OK1:53:44+39:189:30
14Jan-I NygrenFK Boken2:00:55+46:2910:06
15Yngve KihlbergHalmstad OK2:01:58+47:3210:11
16Per RudqvistHelsingborgs SOK2:06:47+52:2110:36
17Kresten HedegårdFK Snapphanarna2:09:01+54:3510:47
18Olof BarrSkåneslättens OL2:10:20+55:5410:53
Peter HedbergLunds OKdiskvalificerad
Håkan LarssonFK Göingarnaej start

D50 DM Ultra Lång

8 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena OlssonSkåneslättens OL1:22:0110:05
2Christina SegerslättSkåneslättens OL1:26:30+4:2910:38
3Viveka LassingFrosta OK1:28:16+6:1510:51
4Tina HagårdRävetofta OK1:32:40+10:3911:23
5Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:32:44+10:4311:24
6Lotta HanssonOK Kontinent1:53:40+31:3913:58
7Barbro NorrestamHelsingborgs SOK2:32:58+1:10:5718:48

H50 DM Ultra Lång

11 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HenmyrOK Vilse 871:33:317:49
2Per EdvardssonOK Torfinn1:40:03+6:328:21
3Sten SegerslättSkåneslättens OL1:48:44+15:139:05
4Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:49:32+16:019:09
5Ingemar NilssonFK Åsen1:56:18+22:479:43
6Sverker ErikssonOK Gynge2:08:39+35:0810:45
Ronnie LjunggrenOK Tyringediskvalificerad
Leif LindauOK Torfinnej start

D55 DM Ultra Lång

8 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL1:07:308:18
2Lotta LinseforsLunds OK1:09:56+2:268:36
3Eva TykessonRävetofta OK1:10:09+2:398:37
4Ingrid SvantesdotterFK Göingarna1:13:21+5:519:01
5Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad1:18:56+11:269:42
6Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:27:52+20:2210:48

H55 DM Ultra Lång

9 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonFK Göingarna1:12:537:24
2Ingmar EkelövSkåneslättens OL1:14:24+1:317:34
3Roger ThörnOK Vilse 871:14:59+2:067:37
4Stellan MartinssonOK Tyringe1:19:57+7:048:07
5Sven-Inge SvenssonHässleholms OK1:21:52+8:598:19
6Per LinseLunds OK1:23:06+10:138:27
7Per Arne EvaldssonOK Gynge1:24:57+12:048:38
8Göran LassingFrosta OK1:42:22+29:2910:24
9Rolf NilssonFrosta OK1:50:29+37:3611:14
Ken RagnarssonOK Kompassendiskvalificerad
Leif-Åke AnderssonFK Bokendiskvalificerad
Fredrik HjortHelsingborgs SOKej start

D60 DM Ultra Lång

5 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK57:529:48
2Inger GlansOK Torfinn1:02:12+4:2010:32
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL1:25:55+28:0314:33

H60 DM Ultra Lång

9 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen1:12:367:23
2Leif SandgrenFrosta OK1:14:04+1:287:32
3Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK1:23:54+11:188:32
4Göran JohnssonSkåneslättens OL1:26:18+13:428:46
5Ronald McGrailHjärnarps GH OL1:32:28+19:529:24
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:33:07+20:319:28
7Christer LjungdahlHjärnarps GH OL1:36:10+23:349:46
8Sune AnderssonHalmstad OK1:40:28+27:5210:13
9Lars PerssonOK Kompassen1:45:49+33:1310:45
10Kent NilssonAndrarums IF1:46:44+34:0810:51
11Willie OhlssonRävetofta OK1:47:50+35:1410:58
12Nils-Erik BondessonFrosta OK2:20:51+1:08:1514:19
13Sven-Erik PerssonFrosta OK2:32:05+1:19:2915:28
Bengt HanssonAndrarums IFdiskvalificerad
Mats HåkanssonMalmö OKej start

D65 DM Ultra Lång

5 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK58:549:58
2Helen AndertoftMarkaryds FK1:03:05+4:1110:41
3Ann-Charlotte JensenAndrarums IF1:04:17+5:2310:53
4Gull SvenssonTockarps IK1:15:14+16:2012:45

H65 DM Ultra Lång

8 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BergmanLunds OK1:12:058:51
2Lars OlssonFK Boken1:12:55+0:508:58
3Bo OlofssonHästveda OK1:14:30+2:259:09
4Kent JohanssonÖrkelljunga FK1:17:17+5:129:30
5Erland MartinssonOK Tyringe1:19:32+7:279:46
6Stig LarssonRävetofta OK1:21:10+9:059:59
7Sven-Åke GranquistHästveda OK1:21:11+9:069:59
8Per-Olof FernbergIS Skanne1:28:58+16:5310:56
9Leif KarlssonFrosta OK1:31:43+19:3811:16
10Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:55:16+43:1114:10

D70 DM Ultra Lång

4 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LexellOK Torfinn1:20:1316:26
2Barbro HugossonLunds OK1:22:50+2:3716:58
Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstadej start

H70 DM Ultra Lång

5 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar SvenssonLunds OK53:469:06
2Ernie BroströmHalmstad OK58:04+4:189:50
3Bengt I NilssonFrosta OK1:00:01+6:1510:10
4Arne GustafssonMalmö OK1:00:24+6:3810:14
5Bo SvenssonTockarps IK1:03:21+9:3510:44
6Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:04:05+10:1910:51
7Hubert HugossonOK Gynge1:04:07+10:2110:52
7Roland EdvinssonFK Göingarna1:04:07+10:2110:52
9Göran SegerFK Boken1:04:34+10:4810:56
10Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:07:45+13:5911:28
11Allan SunnergrenHjärnarps GH OL1:10:31+16:4511:57
12Håkan BrostMalmö OK1:11:31+17:4512:07
13Bertil OlofssonAndrarums IF1:12:25+18:3912:16
14Ingemar TuressonMalmö OK1:20:18+26:3213:36
15Inge NilssonTockarps IK1:22:19+28:3313:57

H75 DM Ultra Lång

5 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo BengtssonHässleholms OK59:3010:05
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:02:06+2:3610:31
3Klas TykessonRävetofta OK1:11:57+12:2712:11
4Jan-Eric NelkingFK Åsen1:15:32+16:0212:48
5Ingvar LLunds OK1:38:20+38:5016:40
6Kjell BjörupLunds OK1:38:49+39:1916:44
7Torsten HannrupOK Kompassen1:40:21+40:5117:00
8Bengt EdvardssonOK Torfinn1:41:26+41:5617:11

H80 DM Ultra Lång

4 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonSkåneslättens OL1:10:0414:21
2Rune IsakssonHelsingborgs SOK1:16:06+6:0215:35
3Åke DahlströmFK Snapphanarna1:18:07+8:0316:00
Curth SvenssonSkåneslättens OLdiskvalificerad

D21

3 660 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie EngOK Pan-Kristianstad27:457:34
2Sofie PeterssonHelsingborgs SOK28:18+0:337:43
3Julia DahlHjärnarps GH OL29:44+1:598:07
4Anna HellnerIstrums SK30:27+2:428:19
5Jannie HagårdRävetofta OK30:29+2:448:19
6Hanna MellbyEslövs FK30:32+2:478:20
7Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad30:43+2:588:23
8Johanna BerntssonMalmö OK30:50+3:058:25
9Anna OlssonLunds OK31:24+3:398:34
10Carin StenbergLunds OK33:13+5:289:04
11Carolina NilssonOK Kompassen33:36+5:519:10
12Hanna JohanssonSkattkärrs IF33:53+6:089:15
13Camilla SelinFK Göingarna34:36+6:519:27
14Malin SettergrenHalmstad OK34:57+7:129:32
15Eva-Lotta BengtslinLunds OK35:04+7:199:34
16Pia-Maria BondessonFrosta OK35:30+7:459:41
17Anja MinörLunds OK36:28+8:439:57
18Sabina OlssonSkåneslättens OL41:26+13:4111:19
Matilda StenssonHelsingborgs SOKej start

H21

4 650 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GunnarssonFK Göingarna26:125:38
2Mikael KristenssonLeksands OK26:22+0:105:40
3Erik ModigOK Pan-Kristianstad27:49+1:375:58
4Henrik OlofssonHelsingborgs SOK28:17+2:056:04
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna28:17+2:056:04
6Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad28:23+2:116:06
7Viktor StenssonHelsingborgs SOK28:27+2:156:07
8Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad29:34+3:226:21
9Björn KarlssonHalmstad OK30:14+4:026:30
10Erik AlnervikHelsingborgs SOK30:19+4:076:31
11Andreas ErikssonLunds OK30:33+4:216:34
12Rasmus GrönlundLunds OK30:56+4:446:39
13Patrik JohanssonHelsingborgs SOK31:57+5:456:52
14Lars SvantessonHjärnarps GH OL32:02+5:506:53
15Martin WendtLunds OK32:18+6:066:56
16Mattias KillanderHästveda OK32:22+6:106:57
17Jan-Olof SvenssonHalmstad OK32:55+6:437:04
18Marcus SvenssonSkåneslättens OL33:17+7:057:09
19Patrik RosénVäxjö OK33:21+7:097:10
20Andreas NilssonMarkaryds FK33:27+7:157:11
21Karl DannbringSkåneslättens OL34:14+8:027:21
22Anders FrickLunds OK34:27+8:157:24
23Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad34:32+8:207:25
24Malte LennerstedtLunds OK35:19+9:077:35
25Emil AlexanderssonHalmstad OK35:35+9:237:39
26Rickard EricssonOK Tyr35:39+9:277:40
27Felix AlnervikHelsingborgs SOK36:01+9:497:44
28Johan HedmanSöders SOL Tyresö37:22+11:108:02
29Richard EngOK Pan-Kristianstad38:04+11:528:11
30Michael AnderssonLunds OK39:17+13:058:26
31Tobias PerssonOK Kompassen39:50+13:388:33
32Mats BredfeltLunds OK41:06+14:548:50
33Casper Steen SørensenOK Øst42:07+15:559:03
34Kyrre ThalbergLunds OK47:05+20:5310:07
35Peter BengtslinLunds OK47:34+21:2210:13
36Mårten NiklassonEslövs FK53:46+27:3411:33
37Kristian SolteszLunds OK1:14:22+48:1015:59
Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Henrik ModigOK Pan-Kristianstadej start
Björn LinseLunds OKej start

H20

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin DelinSkåneslättens OL26:257:09
2Daniel KarlssonOK Gynge55:28+29:0315:01

D18

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia KarlssonOK Gynge41:4911:19
2Tanja Krogh AndersenOK Øst43:04+1:1511:40
3Elinor LindelöwHärlövs IF47:05+5:1612:45

H18

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ArboreliusHelsingborgs SOK24:026:30
2Niclas DelinOK Pan-Kristianstad32:12+8:108:43
3Kristian OxenstiernaSkåneslättens OL51:28+27:2613:56

D16

3 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HedinHjärnarps GH OL26:037:31
2Louise LundgrenVärend GN OL26:47+0:447:44
3Pim HedbergLunds OK27:35+1:327:58
4Patricia EdgarssonAndrarums IF27:44+1:418:00
5Jessica NilssonOK Torfinn29:16+3:138:27
6Caroline LindelöwHärlövs IF32:35+6:329:25
7Annika JönssonSkåneslättens OL34:30+8:279:58
8Emelie MalmbergMalmö OK36:12+10:0910:27
9Ida JohanssonHjärnarps GH OL38:09+12:0611:01
10Malin HeydenLunds OK42:10+16:0712:11
11Julia LadefogedFalkenbergs OK45:19+19:1613:05
12Frida JönssonLunds OK1:07:43+41:4019:34

H16

3 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim SjöbergHelsingborgs SOK22:366:31
2Axel SchulzHelsingborgs SOK23:09+0:336:41
3Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK24:30+1:547:04
4Robin LarssonFK Göingarna25:02+2:267:14
5Carl RämmalLunds OK25:32+2:567:22
6Anton LarssonFK Göingarna25:42+3:067:25
7Johan LenningSkåneslättens OL32:02+9:269:15
8Christoffer MöllerSkåneslättens OL35:50+13:1410:21
9Mattis ErnstssonFK Göingarna36:26+13:5010:31
10Axel MatssonHjärnarps GH OL36:51+14:1510:39
11David SvenssonFK Boken38:45+16:0911:11
12Alexander Møller-San PedroOK Øst38:47+16:1111:12
13Dennis RudqvistHelsingborgs SOK44:21+21:4512:49
14Tobias BladhLunds OK1:14:05+51:2921:24
Moltas ViebkeMalmö OKej start

D14

3 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BredfeltLunds OK25:408:07
2Linnea GustafssonOK Gynge30:54+5:149:46
3Erica ErikssonHjärnarps GH OL32:35+6:5510:18
4Cecilia RämmalLunds OK32:56+7:1610:25
5Matilda ArboreliusIS Kullen33:28+7:4810:35
6Madelene AxelssonHärlövs IF33:48+8:0810:41
7Cecilia SpångbergLunds OK36:02+10:2211:24
8Malin ThornemanHelsingborgs SOK37:06+11:2611:44
9Frida MalmbergMalmö OK38:17+12:3712:06
10Sara JönssonHässleholms OK46:44+21:0414:47
11Johanna MöllerYstads OK58:57+33:1718:39
12Tova WennemoLunds OK1:26:37+1:00:5727:24
Astrid HenrikssonHelsingborgs SOKej start

H14

3 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HammarskiöldLunds OK23:027:17
2Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL23:19+0:177:22
3Isak PrellnerSkåneslättens OL23:55+0:537:34
4Melker LarssonFK Göingarna24:58+1:567:54
5Fritjof AxelssonFK Göingarna25:27+2:258:03
6Adam SegerslättSkåneslättens OL27:25+4:238:40
7Anton HanssonLunds OK28:06+5:048:53
8Jakob HöstHjärnarps GH OL28:17+5:158:57
9Hampus LarssonFK Göingarna31:30+8:289:58
10Lukas LundgrenVärend GN OL32:10+9:0810:10
11Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK40:01+16:5912:39
12Johan PerssonYstads OK40:16+17:1412:44
13Valle JohanssonSkåneslättens OL46:43+23:4114:47
14Alfred WennemoLunds OK1:05:25+42:2320:42
15Martin LindelöwHärlövs IF1:15:21+52:1923:50
16Frederik Erskov KroghOK Øst1:17:27+54:2524:30
Rasmus Damgaard NielsenOK Østdiskvalificerad
Elias MöllerSkåneslättens OLdiskvalificerad
Bernard MattssonSkåneslättens OLej start
Kevin MattssonMalmö OKej start
Holger OlssonAndrarums IFej start
Shane MattssonMalmö OKej start

D14 Kort

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HagwallLunds OK23:449:05

H14 Kort

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred HenrikssonLunds OK23:158:54
2Wiktor RydlundHässleholms OK28:49+5:3411:02
3Rasmus AnderssonYstads OK31:29+8:1412:03
Dennis PerssonAndrarums IFej start

D12

2 610 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie PerssonHärlövs IF22:478:43
2Vilma SvantessonHjärnarps GH OL24:22+1:359:20
3Emmy HelmerssonHässleholms OK26:13+3:2610:02
4Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK27:29+4:4210:31
5Tova HermodssonLunds OK27:44+4:5710:37
6Betty OttossonOK Torfinn30:13+7:2611:34
7Klara AnderssonHärlövs IF30:25+7:3811:39
8Irmalinn NilssonHärlövs IF30:32+7:4511:41
9Elinor DelinFK Åsen30:33+7:4611:42
10Marie Erskov KroghOK Øst32:03+9:1612:16
11Elina AnderssonOK Tyringe32:37+9:5012:29
12Elin GustafssonOK Gynge36:55+14:0814:08
13Linnea HeydenLunds OK40:40+17:5315:34
14Tenna V. K. ChristensenOK Øst41:56+19:0916:03
15Ebba JensenSkåneslättens OL42:49+20:0216:24
16Ylva Johansson KallioniemiSkåneslättens OL48:34+25:4718:36
17Isabell BengtssonÖrkelljunga FK49:10+26:2318:50
18Julia RietzOK Gynge52:54+30:0720:16

H12

2 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HardenFK Boken18:467:11
2Oscar ModigOK Pan-Kristianstad21:48+3:028:21
3Erik WinbladhLunds OK22:39+3:538:40
4Ludvig HallabroHässleholms OK23:43+4:579:05
5Algot NajvikOK Pan-Kristianstad24:16+5:309:17
6Erik JönssonLunds OK25:32+6:469:46
7Jonatan ÖsterbladFK Boken28:43+9:5711:00
8Axel PrellnerSkåneslättens OL29:48+11:0211:25
9Eskil EllmanHässleholms OK30:55+12:0911:50
10Martin JohanssonHjärnarps GH OL33:16+14:3012:44
11Julius PukeYstads OK49:18+30:3218:53
12Axel WeibullFK Boken52:28+33:4220:06
13Oscar EhrnbornAndrarums IF55:52+37:0621:24

D12 Kort

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NilssonHärlövs IF36:3116:18
2Sara SjöstrandOK Kontinent42:26+5:5518:56
Maja RosénSkåneslättens OLdiskvalificerad

H12 Kort

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian KellerssonAndrarums IF34:2015:19
1Jakob NilssonYstads OK34:2015:19

D10

2 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tea MarkholmSkåneslättens OL19:238:39
2Hilda AxelssonFK Göingarna19:29+0:068:41
3Nellie RydlundHässleholms OK19:59+0:368:55
4Alicia LundgrenVärend GN OL20:29+1:069:08
5Frida BjörkÖrkelljunga FK21:19+1:569:30
6Carolin GradinAndrarums IF21:24+2:019:33
7Lovisa WeidenSkåneslättens OL21:47+2:249:43
8Maja TenghagenHärlövs IF23:46+4:2310:36
9Vendela DannbringSkåneslättens OL24:26+5:0310:54
10Linnéa BriggnerSkåneslättens OL26:57+7:3412:01
11Alma LeijonHärlövs IF27:47+8:2412:24
12Clara EhrnbornAndrarums IF29:50+10:2713:19
13Matilda RylanderSkåneslättens OL30:37+11:1413:40
14Linnea LeijonHärlövs IF33:24+14:0114:54
15Rebecca HardenFK Boken33:31+14:0814:57
16Anna OlssonOK Gynge34:26+15:0315:22
17Sofia RämmalLunds OK36:43+17:2016:23
Nellie CedervallÖrkelljunga FKej godkänd

H10

2 240 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK14:546:39
2Melker AnderssonHärlövs IF15:55+1:017:06
3Albin KronkvistÖrkelljunga FK19:13+4:198:34
4Povel HedbergLunds OK19:23+4:298:39
5Erik ThoressonAndrarums IF20:31+5:379:09
6Pontus ErikssonHjärnarps GH OL21:18+6:249:30
7Erland ÖstbergSkåneslättens OL23:06+8:1210:18
8Andreas OttossonÖrkelljunga FK23:09+8:1510:20
9Andreas OscarssonFK Göingarna23:17+8:2310:23
10Måns PerssonAndrarums IF24:01+9:0710:43
11Goliat OlofssonFK Boken24:04+9:1010:44
12Julius HansenYstads OK24:21+9:2710:52
13William OlofssonFK Boken27:08+12:1412:06
14Oscar JensenSkåneslättens OL27:23+12:2912:13
15Anton SvenssonHässleholms OK27:38+12:4412:20
16Ivar HelmerssonHässleholms OK28:12+13:1812:35
17Brian AhlmAndrarums IF28:38+13:4412:46
18Fabian AnderssonAndrarums IF29:10+14:1613:01
19Melvin NilssonHärlövs IF30:32+15:3813:37
20Henric BillströmOK Kontinent33:45+18:5115:04
21Edvin SelinFK Göingarna34:32+19:3815:25
22Truls CarlssonSkåneslättens OL35:30+20:3615:50
23Lucas TreldalOK Kontinent38:39+23:4517:15
24Emanuel WennemoLunds OK43:36+28:4219:27
25André HanssonAndrarums IF46:10+31:1620:36
26Carl PernetunHässleholms OK48:49+33:5521:47
27Tommy Krogh AndersenOK Øst54:32+39:3824:20
28Stellan GradinAndrarums IF1:09:38+54:4431:05
Viggo JohanssonSkåneslättens OLej start
Loke HedbergLunds OKej start
Gustav AnderssonHärlövs IFej start
Mikkel Brunstedt NørgaardOK Østej start

D35

3 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin LeijonHärlövs IF29:488:08
2Maria HelmerssonHässleholms OK40:51+11:0311:09

H35

4 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David EkstrandHässleholms OK36:257:49
2Tomas VensrydEslövs FK38:20+1:558:14
3Magnus NilssonAndrarums IF47:52+11:2710:17
4Kennet AxelssonHärlövs IF1:24:06+47:4118:05

D40

3 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela ThoressonAndrarums IF33:499:09
2Margareta RylanderFK Göingarna34:43+0:549:24
3Carina RydlundHässleholms OK36:00+2:119:45
4Maria ModigOK Pan-Kristianstad39:14+5:2510:37
5Åsa HedinHjärnarps GH OL41:23+7:3411:12
6Annika LarssonFK Göingarna43:06+9:1711:40
7Anna PrellnerSkåneslättens OL45:21+11:3212:17
8Kristina PerssonHärlövs IF54:48+20:5914:51
9Carina ErikssonHjärnarps GH OL56:37+22:4815:20
Eva RämmalLunds OKej start
Malin MalmbergMalmö OKej start

H40

4 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LjungquistLunds OK30:107:26
2Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad31:00+0:507:39
3Harald PerssonAndrarums IF32:20+2:107:59
4Jonas HöstHjärnarps GH OL32:38+2:288:03
5Nils HelmerssonHässleholms OK35:09+4:598:40

D45

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK25:488:20
2Annika EngelHässleholms OK28:16+2:289:08
3Anne SvantessonHjärnarps GH OL31:22+5:3410:09
4Anette ThoressonAndrarums IF32:59+7:1110:40
5Lotta BerndtssonSkåneslättens OL36:51+11:0311:55
6Maritha SchönAndrarums IF38:36+12:4812:29
7Gudrun NilssonAndrarums IF40:46+14:5813:11
8Eva KarlssonOK Gynge47:09+21:2115:15
9Gitte OscarssonFK Göingarna1:03:09+37:2120:26

H45

4 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LundgrenVärend GN OL26:076:26
2Per-Åke NilssonFK Göingarna30:17+4:107:28
3Ulf MinörLunds OK34:09+8:028:25
4Patrick PerssonHärlövs IF38:18+12:119:27
5Stefan DahlIS Kullen39:14+13:079:41
6Peter NilssonHässleholms OK44:19+18:1210:56
7Stefan EdvardssonOK Torfinn44:28+18:2110:58
8Lasse ForsénHässleholms OK54:38+28:3113:29

D50

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann NilssonMarkaryds FK26:168:30
2Anna Thorell-JönssonOK Kontinent27:48+1:328:59
3Monica JohanssonHjärnarps GH OL31:22+5:0610:09
4Agneta ErforsOK Torfinn31:58+5:4210:20
5Inger Norling-FrickFK Göingarna35:58+9:4211:38
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK36:32+10:1611:49
7Eva WildmarkAndrarums IF37:48+11:3212:13
8Ingegerd PerssonYstads OK39:53+13:3712:54
9Kerstin NilssonMarkaryds FK1:04:07+37:5120:44

H50

3 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL29:027:55
2Reino ÖrnMarkaryds FK36:34+7:329:59
3Krister ÖsterbladFK Boken40:50+11:4811:09
4Johnny JohanssonHjärnarps GH OL43:08+14:0611:47
5Sven OlssonSkåneslättens OL44:08+15:0612:03
6Leif CarlssonOK Kontinent44:24+15:2212:07
7Håkan KarlssonOK Gynge49:58+20:5613:39
8Hans-Erik KarlssonOK Torfinn58:14+29:1215:54
9Stefan NilssonOK Kontinent1:08:33+39:3118:43
10Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:10:47+41:4519:20
Håkan JönssonOK Kontinentej start
Anders ÅbergSkåneslättens OLej start
Tom ArnshedOK Kontinentej start

H55

3 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne AnderssonOK Torfinn30:308:20
2Olle BohmanHjärnarps GH OL31:51+1:218:42
3Holger SigboOK Kompassen35:39+5:099:44
4Lars LindebergSkåneslättens OL37:53+7:2310:21
5Bo FältOK Kompassen48:52+18:2213:21
Roland DahlmanMalmö OKdiskvalificerad
Lennart ErforsOK Torfinnej start

D60

2 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa StåhlHjärnarps GH OL29:5911:42
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK31:54+1:5512:27
3Ingrid OlofssonFK Snapphanarna34:18+4:1913:23
4Karin LarssonOK Kompassen34:50+4:5113:36
5Sonja HammarOK Kompassen36:51+6:5214:23
6Margareta SjöbergLunds OK37:23+7:2414:36
7Britt ÅkessonHässleholms OK42:03+12:0416:25
8Britt BülowMalmö OK45:27+15:2817:45
Karin PerssonOK Tyringeej start

H60

3 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje ÅkessonFrosta OK40:2710:57
2Bo JohanssonOK Vilse 8741:12+0:4511:09
3Ingvar SchönAndrarums IF42:45+2:1811:35
4Sven Erik FrickFK Göingarna43:23+2:5611:45
5Roland NilssonOK Kompassen45:16+4:4912:16
6Bengt StåhlHjärnarps GH OL46:04+5:3712:29
7Ingvar OlofssonFK Snapphanarna49:28+9:0113:24
8Rolf GustafssonHelsingborgs SOK50:11+9:4413:35
9Gösta LundgrenHjärnarps GH OL56:01+15:3415:10
10Kaare HanssonMalmö OK56:35+16:0815:20
11Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:00:12+19:4516:18
Göran LarssonOK Kompassendiskvalificerad

D65

2 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torill SvendsenLunds OK28:5911:19
2Birgit PalmFK Boken30:42+1:4311:59
3Astrid JohannessonHelsingborgs SOK33:32+4:3313:05
4Siw NilssonOK Kompassen36:43+7:4414:20
5Karin BengtssonOK Kompassen37:11+8:1214:31
6Brita DahlbergHässleholms OK40:07+11:0815:40
7Gunilla GrönbladHärlövs IF41:02+12:0316:01
8Lena PehrssonOK Silva47:19+18:2018:28

H65

3 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna22:217:13
2Erling LarssonHässleholms OK29:32+7:119:33
3Jan HanssonLunds OK31:45+9:2410:16
4Christer GrönbladHärlövs IF32:14+9:5310:25
5Jan BergströmAndrarums IF32:35+10:1410:32
6Kjell LindauOK Kompassen34:38+12:1711:12
7Björn NordströmHässleholms OK35:00+12:3911:19
8Macke SelanderHelsingborgs SOK36:37+14:1611:51
9Jan-Evert OhlssonAndrarums IF36:50+14:2911:55
10Sven-Erik ForsellLunds OK38:08+15:4712:20
11Verner LönnqvistHärlövs IF39:54+17:3312:54
12Sven ThelanderssonLunds OK44:10+21:4914:17
13Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL47:12+24:5115:16
14Lennart SvenssonRävetofta OK47:52+25:3115:29
15Bengt JohanssonOK Silva51:36+29:1516:41
16Bo BülowMalmö OK58:50+36:2919:02
Karl Bertil KjellssonRävetofta OKej start

H70

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo WadensjöFK Finn34:0411:01
2Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL42:30+8:2613:45
3Gunnar FribergOK Kompassen43:23+9:1914:02
4Paul SchannongMalmö OK43:35+9:3114:06
5Roland AkselssonLunds OK44:41+10:3714:27
6Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK45:01+10:5714:34
7Allan HammarOK Kompassen47:54+13:5015:30
8Nils-G SvenssonOK Kompassen1:07:25+33:2121:49
9Ivar NilssonHässleholms OK1:12:50+38:4623:34

D75

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad32:1615:00
2Gun HanssonAndrarums IF34:11+1:5515:53

H75

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar PeterssonHässleholms OK38:5212:34
2Sedney HugossonLunds OK1:03:53+25:0120:40
Einar SjöströmRävetofta OKdiskvalificerad
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLdiskvalificerad

H85

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt PålssonHelsingborgs SOK1:16:2729:51

H90

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes ClaessonMalmö OK43:2720:12

Inskolning

1 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin GunnarssonOK Tyringefullföljt
Viktor HolmbergKlubblösfullföljt
Ronja KarlssonHärlövs IFfullföljt
Alfred LeijonHärlövs IFfullföljt
Philip MartinssonFK Finnfullföljt
Gustav NilssonHärlövs IFfullföljt
Louisa OskarssonFK Göingarnafullföljt
Joel SeverinssonRävetofta OKfullföljt
Hugo ThoressonAndrarums IFfullföljt
Jon WikströmHästveda OKfullföljt

U1

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga StålhandskeSkåneslättens OL20:009:05
2Klas LjungqvistLunds OK20:03+0:039:06
3Albin BrinkMarkaryds FK27:11+7:1112:21
4Ylva PrellnerSkåneslättens OL29:58+9:5813:37
5Axel TenghagenHärlövs IF34:18+14:1815:35
6Selma VensrydEslövs FK38:08+18:0817:20
7Edvin VensrydEslövs FK38:10+18:1017:20
8Felicia AxelssonHärlövs IF45:07+25:0720:30
9Aron JönssonFK Göingarna45:53+25:5320:51
10Unni JönssonFK Göingarna46:51+26:5121:17
Ludwig AnderssonAndrarums IFdiskvalificerad
Adam JohanssonSkåneslättens OLej start

U2D

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL26:1510:05
2Sofi WallanderSkåneslättens OL31:01+4:4611:55
3Maja OlssonOK Gynge31:19+5:0412:02
4Stina MöllerSkåneslättens OL31:33+5:1812:08
5Kajsa HeydenLunds OK37:52+11:3714:33
6Tuva SelinFK Göingarna38:58+12:4314:59
Emilia PedersenÖrkelljunga FKej start

U2H

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WinbladhLunds OK27:3110:35
2Ville HansenYstads OK29:36+2:0511:23
3Albin WeidenSkåneslättens OL31:12+3:4112:00
4Torsten LarekeYstads OK32:32+5:0112:30
5Svante SelinFK Göingarna38:31+11:0014:48
6Wilmer SelinFK Göingarna38:37+11:0614:51
7Felix GustavssonLunds OK39:50+12:1915:19
8Noah PernetunHässleholms OK56:53+29:2221:52
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start

Öppen motion 1

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma MarkholmSkåneslättens OL29:5811:31
2Lena SjöstrandOK Kontinent31:17+1:1912:01
3Ulla OlssonFK Boken37:23+7:2514:22
4Anette BohmanHjärnarps GH OL38:52+8:5414:56
5Maria MöllerSkåneslättens OL41:12+11:1415:50

Öppen motion 3

2 980 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen MöllerSkåneslättens OL30:2410:12
2Ingela AdolfssonEslövs FK32:26+2:0210:53
3Stefan AnderssonKlubblös33:20+2:5611:11
4Ingrid KarlssonIK Hakarpspojkarna33:38+3:1411:17
5Anders MöllerSkåneslättens OL34:07+3:4311:26
6Lennart AlnervikIS Kullen38:59+8:3513:04
7Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL39:39+9:1513:18
8Karin MalmgrenHjärnarps GH OL40:38+10:1413:38
9Saga ThomsenMalmö OK41:36+11:1213:57
10Annika BredfeltLunds OK44:12+13:4814:49
11Miklos MolnarKlubblös44:32+14:0814:56
12Katarina HöstHjärnarps GH OL45:02+14:3815:06
13Inga AnderssonEslövs FK46:37+16:1315:38
14Ingegerd KallioniemiTrollhättans SOK47:33+17:0915:57
15Nils SwedenborgLunds OK50:16+19:5216:52
16Liselotte BrodénHässleholms OK50:36+20:1216:58
17Lilian HärwellEslövs FK51:06+20:4217:08
18Daniel SvantessonSkåneslättens OL51:50+21:2617:23
19Jonathan BondessonFK Friskus Varberg55:19+24:5518:33
20Eva HagwallLunds OK58:14+27:5019:32
20Mats HagwallLunds OK58:14+27:5019:32
22Yvonne PetersenKlubblös1:05:06+34:4221:50
23Arne AnderssonEslövs FK1:06:41+36:1722:22
24Gösta OskarssonFK Göingarna1:09:38+39:1423:22
25Kerstin LindkvistKlubblös1:23:26+53:0227:59
26Karina TreacyLunds OK1:26:32+56:0829:02
27Ulla HjalmarssonHässleholms OK1:29:14+58:5029:56
28Anne HammarskiöldLunds OK1:48:31+1:18:0736:24
Asta NilssonHärlövs IFdiskvalificerad
Lars SvenssonOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 5

3 560 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert BertilssonLunds OK33:479:29
2Fredrik NordgrenOK Kontinent34:45+0:589:45
3Sven JohanssonBodafors OK37:10+3:2310:26
4Jeanette StrömbergKlubblös37:49+4:0210:37
5Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK38:05+4:1810:41
6Roger SvenssonHässleholms OK43:07+9:2012:06
7Leif MalmMarkaryds FK44:14+10:2712:25
8Gösta SvenssonRävetofta OK44:39+10:5212:32
9Göran RosenkvistHelsingborgs SOK45:21+11:3412:44
10Bengt IvarssonOK Tyringe45:33+11:4612:47
11Petter ÖstbergRingsjö OK45:37+11:5012:48
12Anna NordgrenOK Kontinent46:08+12:2112:57
13Johan RosénSkåneslättens OL46:21+12:3413:01
14Kerstin JensenSkåneslättens OL46:24+12:3713:02
15Conny WennemoLunds OK46:53+13:0613:10
16Aina JeppssonLunds OK47:19+13:3213:17
17Mikael HanssonAndrarums IF47:26+13:3913:19
18Magnus NilssonHärlövs IF48:13+14:2613:32
19Johan LindgårdFK Göingarna49:58+16:1114:02
20Camilla CarlssonHärlövs IF50:09+16:2214:05
21Susanne KvistAndrarums IF51:13+17:2614:23
22Catarina HardenFK Boken52:09+18:2214:38
23Bo GlantzAndrarums IF52:12+18:2514:39
24Kerstin GlantzAndrarums IF52:22+18:3514:42
25Simon SvenssonLaholms IF OK53:05+19:1814:54
26Hallabro MiaHässleholms OK53:50+20:0315:07
27Håkan MalmgrenMalmö OK54:02+20:1515:10
28Cecilia SvenssonHässleholms OK54:45+20:5815:22
29Rakel WennemoLunds OK56:48+23:0115:57
30Malin WeidenSkåneslättens OL58:14+24:2716:21
31Andreas PernetunHässleholms OK1:00:11+26:2416:54
32Carina ThomsenMalmö OK1:00:25+26:3816:58
33Torbjörn SvenssonKlubblös1:06:19+32:3218:37
34Rolf NilssonAndrarums IF1:07:11+33:2418:52
35Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:08:11+34:2419:09
36Jörgen BritseHärlövs IF1:08:42+34:5519:17
37Susanne GöranssonFrosta OK1:09:55+36:0819:38
38Lennart PerssonOK Kompassen1:10:15+36:2819:43
39Björn PerssonHässleholms OK1:10:26+36:3919:47
40Barbro NilssonAndrarums IF1:11:55+38:0820:12
41Sebastian JönssonFK Åsen1:12:10+38:2320:16
42Carina GöranssonYstads OK1:22:11+48:2423:05
43Jan DahlbergHässleholms OK1:26:06+52:1924:11
44Eugene LindelöwHärlövs IF2:13:59+1:40:1237:38
Göran RilanderFK Göingarnadiskvalificerad
Pripp JohanssonBodafors OKdiskvalificerad
Caroline HildingssonLunds OKdiskvalificerad
Ola MarkholmSkåneslättens OLdiskvalificerad

Öppen motion 7

2 980 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina ErikersRävetofta OK26:298:53
2Jörgen KarlssonHärlövs IF29:06+2:379:45
3Magnus NorénKlubblös30:15+3:4610:09
4Marie SvenssonRävetofta OK30:32+4:0310:14
5Åke OlssonHässleholms OK32:09+5:4010:47
6Peter HeldFK Åsen32:52+6:2311:01
7Johan BondessonFK Friskus Varberg33:01+6:3211:04
8Jan GradinAndrarums IF33:42+7:1311:18
9Jan FalkSundbybergs IK33:50+7:2111:21
10Tommy BengtssonHässleholms OK34:49+8:2011:41
11Johanna WeidolfEslövs FK35:05+8:3611:46
12Torgny ÅstedtHärlövs IF36:07+9:3812:07
13John OhlanderssonÖrkelljunga FK36:52+10:2312:22
14Marielle NilssonAndrarums IF37:56+11:2712:43
15Jonas GustavssonAndrarums IF38:47+12:1813:00
16Wiviann OttossonMalmö OK39:37+13:0813:17
17Jenny GustavssonLunds OK40:17+13:4813:31
18Gabrielle BrunAndrarums IF41:19+14:5013:51
19Ole TryggesonHässleholms OK41:32+15:0313:56
20Emeli ZeilonSkåneslättens OL42:59+16:3014:25
21Lars-Åke StridhHässleholms OK45:45+19:1615:21
22Nils JohannessonHelsingborgs SOK46:37+20:0815:38
23Vipsi PerssonHässleholms OK47:05+20:3615:47
24Viktoria JonssonOK Pan-Kristianstad47:14+20:4515:51
25Mats RosénHästveda OK49:07+22:3816:28
26Lisa NilssonOK Torfinn49:34+23:0516:37
27Eva TryggesonHässleholms OK50:45+24:1617:01
28Arne NordahlÖrkelljunga FK50:51+24:2217:03
29Karin KallioniemiSkåneslättens OL51:28+24:5917:16
30Mikael NilssonFrosta OK51:46+25:1717:22
31Birgitta OlssonÖrkelljunga FK52:42+26:1317:41
32Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe54:11+27:4218:10
33Lennart MagnussonLaholms IF OK57:21+30:5219:14
34Ebbe PehrssonOK Silva1:05:18+38:4921:54
35Kjell NybergIS Kullen1:12:55+46:2624:28
36Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:23:39+57:1028:04
37Ingrid KristenssonKlubblös1:24:17+57:4828:16
Anita OlssonSkåneslättens OLej godkänd

Öppen motion 8

4 430 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MattssonSkåneslättens OL23:485:22
2Jörgen OlssonHärlövs IF25:02+1:145:39
3Jakob SegerslättRävetofta OK29:42+5:546:42
4Johan EkelövSkåneslättens OL30:00+6:126:46
5Magnus HärwellEslövs FK32:01+8:137:13
6Christian GlantzAndrarums IF32:45+8:577:23
7Simon EngelHässleholms OK32:47+8:597:24
8Björn NilssonHärlövs IF32:58+9:107:26
9Jonny SelanderOK Tyringe33:11+9:237:29
10Pontus GustavssonOK Kontinent34:08+10:207:42
11Daniel NilssonSkåneslättens OL34:24+10:367:45
12Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad34:25+10:377:46
13Jonas PerssonKlubblös37:46+13:588:31
14Ambjörn LassingFrosta OK38:03+14:158:35
15Tomas RosénHästveda OK38:43+14:558:44
16André KingstedtHässleholms OK38:44+14:568:44
17Karl UtterbackMalmö OK38:45+14:578:44
18Anders LundborgKlubblös38:46+14:588:45
19Ingela EkelövSkåneslättens OL39:01+15:138:48
20Marie SäfströmHästveda OK39:08+15:208:50
21Roland NatanaelssonSkåneslättens OL40:09+16:219:03
22Sven JohanssonKlubblös40:20+16:329:06
23Peder NilssonOK Torfinn40:48+17:009:12
24Björn LindqvistSkåneslättens OL40:55+17:079:14
25Gert OlssonTockarps IK41:26+17:389:21
26Marie GrönlundLunds OK41:28+17:409:21
27Peter HeldRävetofta OK42:25+18:379:34
28Roger NilssonLaholms IF OK42:31+18:439:35
29Tony DellrosHjärnarps GH OL42:34+18:469:36
30Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad42:54+19:069:41
31Jenny WinbladhLunds OK43:03+19:159:43
32Mats HildingssonLunds OK43:04+19:169:43
33Stefan NorrestamHelsingborgs SOK43:10+19:229:44
34Lina HidosOK Kontinent43:12+19:249:45
35Per WikströmHästveda OK43:15+19:279:45
36Agne KarlssonSimlångsdalens IF43:22+19:349:47
37Carina LindelöwHärlövs IF43:50+20:029:53
38Anders YngveOK Kontinent45:07+21:1910:11
39Hans KingstedtHässleholms OK45:46+21:5810:19
40Ronny PalmFK Boken46:29+22:4110:29
41Sven-Erik JönssonOK Tyringe47:10+23:2210:38
42Birgitta WingqvistRingsjö OK47:15+23:2710:39
43Claes LindkvistKlubblös48:01+24:1310:50
44Eleonore AnderssonHässleholms OK48:03+24:1510:50
45Karin KarlssonOskarströms OK48:40+24:5210:59
46Patrik LarssonAndrarums IF48:58+25:1011:03
47Jan JohanssonSkåneslättens OL50:08+26:2011:19
48Rikard SwedenborgLunds OK50:15+26:2711:20
49Johan JensenSkåneslättens OL50:40+26:5211:26
50Bjarne HolmgrenKlubblös52:35+28:4711:52
51Olle NyströmIS Kullen53:52+30:0412:09
52Göran MattssonRävetofta OK54:30+30:4212:18
53Stig KvistIS Kullen54:41+30:5312:20
54Jonas OlssonÖrkelljunga FK55:04+31:1612:25
55Patrik JönssonHässleholms OK56:58+33:1012:51
56Bengt-Åke NilssonOK Torfinn58:24+34:3613:10
57Rolf PetersenKlubblös58:54+35:0613:17
58Lena NorrmanIS Kullen59:10+35:2213:21
59Klas-Göran GrenLunds OK1:01:48+38:0013:57
60Eva TullbergIS Kullen1:03:01+39:1314:13
61Greger IngemanssonYstads OK1:03:12+39:2414:15

Öppen motion 12

1 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea SäfströmHästveda OK14:299:13
2Linnea RydlundHässleholms OK15:35+1:069:55
3Sofia ÅströmLunds OK17:08+2:3910:54
4Elin HugossonLunds OK17:12+2:4310:57
5Figo PerssonKlubblös18:55+4:2612:02
6Albin AnderssonYstads OK21:08+6:3913:27
7Magnus JönssonSkåneslättens OL22:41+8:1214:26
8Villyam JohanssonOK Tyringe23:52+9:2315:12
9Wilma SvenssonEslövs FK27:02+12:3317:13
10Elias WallentinFrosta OK37:46+23:1724:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser