Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Alehof KM lång 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Alehof KM lång 2015
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: tisdag 19 maj 2015

D21

6 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva SunessonOK Alehof1:48:2116:25

H21

8 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AnkelOK Alehof2:06:3515:05

D20

5 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Alehof1:52:0919:44

D16

3 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove JohanssonOK Alehof1:03:4217:30

H14

3 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus BoströmOK Alehof42:2011:37
2Filip KlingbergOK Alehof45:29+3:0912:29
3Erik JohanssonOK Alehof48:06+5:4613:12

D12

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina ReinholdssonOK Alehof27:5210:03
2Ida BengtssonOK Alehof32:18+4:2611:39
3Julia WallbergOK Alehof40:27+12:3514:36

H12

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BertsOK Alehof32:5811:54
2Lucas BoströmOK Alehof34:55+1:5712:36
3Alfred JohanssonOK Alehof37:36+4:3813:34
Oskar PerssonOK Alehofej start
David SjöbergOK Alehofej start

D10

1 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara BengtssonOK Alehof32:0317:36
2Wilma ReinholdssonOK Alehof36:56+4:5320:17
3Clara LövgärdOK Alehof40:06+8:0322:01

H10

1 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SlättOK Alehof23:5213:06
2Axel SlättOK Alehof29:31+5:3916:13
3Emil GrönroosOK Alehof32:54+9:0218:04
4Felix JohanssonOK Alehof33:16+9:2418:16
Erik KarlssonOK Alehofej start

H35

8 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard DahlOK Alehof2:11:0115:36
Mattias KarlssonOK Alehofej start

H40

6 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LövgärdOK Alehof1:21:2012:19
2Per GrönroosOK Alehof1:27:06+5:4613:11

D45

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor JohanssonOK Alehof1:01:3413:40

D50

3 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PeterssonOK Alehof52:4715:28

D65

3 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof1:08:4220:08

U1

1 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle AlmOK Alehof20:5015:12
2Elin AlmOK Alehof21:06+0:1615:24
3Ella MadjarevicOK Alehof22:01+1:1116:04
4Linnéa GrönroosOK Alehof23:36+2:4617:13
5Ebba LövgärdOK Alehof23:45+2:5517:20
6Hanna SchälinOK Alehof24:02+3:1217:32
7Vide Palmgren BerissonOK Alehof26:00+5:1018:58
8Sven KarlssonOK Alehof26:12+5:2219:07
9Hampus KaspOK Alehof29:38+8:4821:37
10Hjalmar JohanssonOK Alehof29:45+8:5521:42
11Gabriel SlättOK Alehof30:17+9:2722:06
12Emil Ahlenvik AhlOK Alehof32:39+11:4923:49
13Maja Alenvik-DahlOK Alehof32:43+11:5323:52
Anton MadjarevicOK Alehofej start

U2

1 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LjungkvistOK Alehof24:2013:22
2Emma MaxeOK Alehof24:39+0:1913:32
3Ebba MunckOK Alehof29:39+5:1916:17
4Malte LjungkvistOK Alehof34:50+10:3019:08
5Isak DahlOK Alehof38:51+14:3121:20
6Tea KaspOK Alehof41:32+17:1222:49
7Sonja BertsOK Alehof47:03+22:4325:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser