Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs med Roslagens Sparbank del 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs med Roslagens Sparbank del 1
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: tisdag 19 maj 2015

D16

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen FrostOK Roslagen45:09
2Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL57:31+12:22
3Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:15:35+30:26
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Wilma GilleOK Roslagenej start

H16

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John LarssonRånäs OK36:28
2Joel WahlqvistOK Roslagen38:20+1:52
3Anders RuhnOK Roslagen44:47+8:19
4Otto BalckVallentuna-Össeby OL52:16+15:48
5Carl WesterlundOK Roslagen54:15+17:47
6Jakob NäslundOK Roslagen57:30+21:02

D14

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agnes BromanOK Roslagen27:24
2Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL37:00+9:36
3Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL43:44+16:20
4Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:06:40+39:16
5Hannah ÖrtlundRånäs OK1:19:34+52:10
Hanna KarlssonLänna IFej start

H14

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar SundblomRånäs OK37:11
2Carl HenrikssonRånäs OK39:39+2:28
3Arthur FaxénOK Roslagen1:24:13+47:02
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
William AdamssonRånäs OKej start

D12

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma LundbergOK Roslagen18:37
2Cornelia KrafftLänna IF19:11+0:34
3Doris IkoVallentuna-Össeby OL23:54+5:17
4Malin SvenssonRånäs OK26:09+7:32
Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Emma PalmOK Roslagenej start
Alva JohanssonRånäs OKej start
Alva SundblomRånäs OKej start

H12

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL19:51
2Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL21:07+1:16
3Anton KarlssonLänna IF23:38+3:47
4Jacob WaleOK Roslagen27:49+7:58
5Elias JavehedVallentuna-Össeby OL28:08+8:17
6David NäslundOK Roslagen29:23+9:32
7Jacob HenrikssonRånäs OK30:11+10:20
8Simon PeterssonOK Roslagen30:39+10:48
9Skarpi FreyssonVallentuna-Össeby OL31:49+11:58
Erik CnattingiusLänna IFej start

D10

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL23:10
Felicia KrafftLänna IFej godkänd
Matilda EkmanVallentuna-Össeby OLej godkänd
Isabella ForssellLänna IFutgått
Sandra JohanssonRånäs OKej start

H10

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel BalckVallentuna-Össeby OL20:20
2Hugo ÖrtlundRånäs OK20:48+0:28
3Aron BromanLänna IF23:31+3:11
4Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OL24:13+3:53
5Linus PeterssonOK Roslagen26:10+5:50
6Gustav SvenssonRånäs OK29:55+9:35
7Elliot PeterssonOK Roslagen32:08+11:48
Arvid BromanOK Roslagenej start
Villehart FrölidVallentuna-Össeby OLej start

Inskolning

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Hanna BergvallLänna IFfullföljt
Pelle ElfebrandtLänna IFfullföljt
Dagny IcoVallentuna-Össeby OLfullföljt
Noah JaremalmVallentuna-Össeby OLfullföljt
Love LidbergVallentuna-Össeby OLfullföljt
Emma LundströmLänna IFfullföljt
Ossian OláRånäs OKfullföljt
Edvard WadstedtLänna IFfullföljt
Erik BalckVallentuna-Össeby OLej start
Gösta BergkvistRånäs OKej start
Nardos BirukRånäs OKej start
Signe BjörnssonVallentuna-Össeby OLej start
Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Lukas CnattingiusLänna IFej start
Josephine EkströmRånäs OKej start
Viliina FrölidVallentuna-Össeby OLej start
Viggo HellströmVallentuna-Össeby OLej start
Anton HenrikssonRånäs OKej start
Simon JohanssonVallentuna-Össeby OLej start
Tyra LampénRånäs OKej start
Lisa LovingVallentuna-Össeby OLej start
Erik RosenquistVallentuna-Össeby OLej start
Vilmer SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Celina TagessonRånäs OKej start
Meija TagessonRånäs OKej start
Agnes ÖnskogVallentuna-Össeby OLej start

U2

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel WaleOK Roslagen23:25
2Novalie BrissmanVallentuna-Össeby OL25:33+2:08
3Theo BristonVallentuna-Össeby OL25:40+2:15
4Kevin BernhedRånäs OK26:16+2:51
5Julia EkbladVallentuna-Össeby OL28:00+4:35
6Lukas DahlquistVallentuna-Össeby OL28:19+4:54
7Felicia EkbladVallentuna-Össeby OL28:47+5:22
8Agnes BergvallLänna IF28:54+5:29
9Johanna DahlinVallentuna-Össeby OL29:40+6:15
10Julia SödergrannVallentuna-Össeby OL30:14+6:49
11Ture BjörklinLänna IF30:34+7:09
12Julia NordströmVallentuna-Össeby OL30:48+7:23
13Karin FaxénOK Roslagen33:04+9:39
14Aron LindbergOK Roslagen36:40+13:15
15Erik WadstedtLänna IF37:04+13:39
16Erica AnderssonVallentuna-Össeby OL38:50+15:25
17Elin WahlqvistOK Roslagen39:48+16:23
18Alva OláRånäs OK41:16+17:51
19Eric HenrikssonRånäs OK46:17+22:52
Gustav LindbergOK Roslagenej start
Erik EjderfeltLänna IFej start
Kalle EjderfeltLänna IFej start
Ebba FogelströmVallentuna-Össeby OLej start
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Viktor RosenquistVallentuna-Össeby OLej start

U3

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Alfred HafströmVallentuna-Össeby OLej start
Teodor LidbergVallentuna-Össeby OLej start

MF16

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan EdenhamnLänna IF35:58
1Hillevi PalmqvistLänna IFfullföljt
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL42:54+6:56
3Svante JonsellVallentuna-Össeby OL48:54+12:56
4Sture LarssonLänna IF1:02:53+26:55
Karl-Filip FaxénOK Roslagenej godkänd
Sofia KrafftLänna IFej godkänd
Karolina AnderssonLänna IFej godkänd
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OLej start

MF14

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser