*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Dag-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 31 maj 2015

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Alice HugossonD21 (5)ej godkänd

Ljusdals OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christina FlordalÖppen motion 5 (3)1:01:27+2:0921:02
5Jon FlordalÖppen motion 7 (6)59:11+22:3916:37

Sundsvalls OK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia MobergD21 (5)1:23:4513:50
1Sofie FröjdD14 (4)34:4211:53
1Nils LundgrenH16 (3)35:4810:03
1Hanna HugossonD18 (2)40:479:53
1Thomas RexH21 (6)1:02:087:30
1Winn BjörklundH65 (5)43:3612:14
1Charlotta PalmgrenD40 (5)1:04:3812:02
1Elisabet LundgrenD65 (2)47:4017:35
1Torbjörn AnderssonH45 (5)49:349:13
1Kristina CarlssonÖppen motion 5 (3)59:1820:18
1Tomas EdströmH50 (2)46:198:37
1Ingrid PeterssonD70 (2)51:5119:07
1Wilma LarssonD10 (3)19:569:24
1AnnaKarin HaglundD50 (2)58:3914:14
1Michael LarssonÖppen motion 7 (6)36:3210:15
1Sören JanssonH75 (3)40:4815:03
1Astrid RexD12 (5)32:1014:06
1Ove PeterssonH70 (3)48:0417:44
1Frida VikströmD16 (1)45:5312:53
1Oskar VikströmH12 (4)28:2112:26
1Hannes LindahlH14 (6)35:0412:00
1Anna NordinD45 (3)51:4112:32
1Caroline YtterströmÖppen motion 3 (2)29:2112:52
1Hugo NordlanderH10 (6)15:427:24
1Janne NäätänenH40 (5)50:328:21
2Göran BergH70 (3)48:28+0:2417:53
2Anders SjögrenH50 (2)1:25:35+39:1615:56
2Kjell AnderssonH75 (3)46:50+6:0217:16
2Inger LorentzsonD65 (2)50:46+3:0618:43
2Jenny UnanderD40 (5)1:04:47+0:0912:03
2Louise RohdénÖppen motion 7 (6)43:59+7:2712:21
2Ellen KårénD12 (5)32:25+0:1514:13
2Gustav FrænellH16 (3)43:19+7:3112:10
2Jonne LiukkonenH14 (6)38:56+3:5213:20
2Lovisa DufvaD10 (3)31:30+11:3414:51
2Alice PalmgrenD14 (4)38:12+3:3013:04
2Elvy PeterssonD70 (2)58:34+6:4321:36
2Roger PalmgrenH40 (5)54:27+3:559:00
2Cecilia EdströmD45 (3)55:44+4:0313:31
2Peter LorentzsonH65 (5)50:04+6:2814:03
2Vivian StorkampD50 (2)1:52:02+53:2327:11
2Caroline BurmanD21 (5)1:23:46+0:0113:50
2Arvid CarlssonH12 (4)41:01+12:4017:59
2Stina NordinD18 (2)43:56+3:0910:39
2Simon NordlanderH10 (6)20:13+4:319:32
2Anna WidmanÖppen motion 3 (2)1:27:13+57:5238:15
2Olov VikströmH21 (6)1:03:48+1:407:42
2Hans JohanssonH45 (5)1:01:52+12:1811:31
3Nelly PerssonD14 (4)51:28+16:4617:37
3Joakim MarmelidH45 (5)1:02:17+12:4311:35
3Karin IngemanssonD21 (5)1:36:02+12:1715:52
3Alice LarssonD12 (5)40:53+8:4317:55
3Ella YtterströmD10 (3)32:15+12:1915:12
3Håkan UnanderH40 (5)1:05:58+15:2610:54
3Karin LarssonD40 (5)1:06:56+2:1812:27
3Jesper UnanderH12 (4)52:57+24:3623:13
3Anna KårénÖppen motion 7 (6)52:16+15:4414:40
3Axel LindqvistH16 (3)1:02:01+26:1317:25
3Albin KårénH14 (6)43:59+8:5515:03
3Catrin JohanssonD45 (3)58:17+6:3614:08
3David HolmbergH21 (6)1:06:34+4:268:02
3Andrei KuzminH10 (6)28:48+13:0613:35
3Ingmar SöderströmH65 (5)54:22+10:4615:16
4Axel LundgrenH14 (6)45:28+10:2415:34
4Emil LundgrenH10 (6)38:46+23:0418:17
4Ebba AnderssonD12 (5)43:43+11:3319:10
4Lena AnderssonD40 (5)1:12:33+7:5513:30
4Anders AdetorpH40 (5)1:41:30+50:5816:46
4Tove FrænellD14 (4)55:23+20:4118:58
4Tore LundgrenH65 (5)1:28:03+44:2724:43
4Fredrik AlbeckerÖppen motion 7 (6)58:21+21:4916:23
4Magnus EdlundH45 (5)1:46:45+57:1119:52
4Jan NordinH21 (6)1:14:49+12:419:02
5Martin HässlerH21 (6)1:15:21+13:139:06
5Wilmer RexH10 (6)40:12+24:3018:57
5Robin EdlundH14 (6)1:02:13+27:0921:18
5Lisa JakobssonD12 (5)46:05+13:5520:12
6Alex AnderssonH10 (6)47:46+32:0422:31
6Kerstin FrænellÖppen motion 7 (6)1:01:17+24:4517:12
6Ivan KuzminH21 (6)1:23:00+20:5210:01
Emma JakobssonInskolning (3)fullföljt
Maja JakobssonInskolning (3)fullföljt
Selma YtterströmInskolning (3)fullföljt
Gunnar HellmanH70 (3)ej godkänd
Karl-Erik NorlingH65 (5)ej godkänd
Kristina PerssonÖppen motion 5 (3)ej godkänd
Adrian CarlssonH14 (6)ej godkänd
Tore PalmgrenH12 (4)ej godkänd
Maria JonssonD21 (5)ej godkänd
Kristina NordlanderD40 (5)ej godkänd
Erik JakobssonH45 (5)ej godkänd
Inge FröjdH75 (3)utgått
Fredrik NordlanderH40 (5)utgått
Erik ToomingasH21 (6)ej start
Björn JohanssonH16 (3)ej start
Anna AdetorpD14 (4)ej start
Julia NordlanderD14 (4)ej start
Elin UnanderD14 (4)ej start
Oskar MårtenssonH14 (6)ej start
Johan AgåsH45 (5)ej start
Peter HanssonH55ej start
Ulla HellmanD70 (2)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser