Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till skogs med Roslagens Sparbank del 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till skogs med Roslagens Sparbank del 3
Arrangörsorganisation: Vallentuna-Össeby OL
Datum: tisdag 2 juni 2015

D16

3 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL38:4310:04
2Sofia GidingVallentuna-Össeby OL40:03+1:2010:25
Astrid AnderVallentuna-Össeby OLej start
Eleanore NealisLänna IFej start
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej start
Ellen FrostOK Roslagenej start
Wilma GilleOK Roslagenej start

H16

3 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel WahlqvistOK Roslagen33:448:47
2Jakob NäslundOK Roslagen59:33+25:4915:30
Carl WesterlundOK Roslagenej start
Anders RuhnOK Roslagenej start
John LarssonRånäs OKej start

D14

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BromanOK Roslagen26:377:45
2Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL29:36+2:598:37
3Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL1:02:40+36:0318:16
4Hannah ÖrtlundRånäs OK1:19:28+52:5123:10
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej start

H14

3 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SundblomRånäs OK31:569:18
2Otto BalckVallentuna-Össeby OL37:36+5:4010:57
3Arthur FaxénOK Roslagen1:04:28+32:3218:47
Carl HenrikssonRånäs OKej start
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
William AdamssonRånäs OKej start

D12

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KrafftLänna IF21:089:06
2Doris IkoVallentuna-Össeby OL23:33+2:2510:09
3Emma PalmOK Roslagen25:18+4:1010:54
4Malin SvenssonRånäs OK25:43+4:3511:05
5Emma LundbergOK Roslagen28:17+7:0912:11
6Alva SundblomRånäs OK40:13+19:0517:20
Alva JohanssonRånäs OKej start

H12

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL16:397:10
2Anton KarlssonLänna IF27:26+10:4711:49
3Simon PeterssonOK Roslagen29:34+12:5512:44
4Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL31:39+15:0013:38
5Skarpi FreyssonVallentuna-Össeby OL33:01+16:2214:13
6Elias JavehedVallentuna-Össeby OL36:11+19:3215:35
7David NäslundOK Roslagen36:39+20:0015:47
8Theo BristonVallentuna-Össeby OL40:17+23:3817:21
9Erik CnattingiusLänna IF42:12+25:3318:11
10Teodor LidbergVallentuna-Össeby OL58:48+42:0925:20
Jacob HenrikssonRånäs OKej start
Jacob WaleOK Roslagenej start
Einar LundkvistLänna IFej start

D10

1 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL19:2810:45
2Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL22:07+2:3912:13
3Hedvig LundkvistLänna IF22:20+2:5212:20
4Novalie BrissmanVallentuna-Össeby OL22:49+3:2112:36
Felicia KrafftLänna IFej godkänd
Karin FaxénOK Roslagenej start
Sandra JohanssonRånäs OKej start

H10

1 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OL16:189:00
2Axel BalckVallentuna-Össeby OL17:09+0:519:28
2Hugo ÖrtlundRånäs OK17:09+0:519:28
4Villehart FrölidVallentuna-Össeby OL21:09+4:5111:41
5Gustav SvenssonRånäs OK21:19+5:0111:46
6Linus PeterssonOK Roslagen24:02+7:4413:16
7Ture BjörklinLänna IF25:05+8:4713:51
8Erik BalckVallentuna-Össeby OL28:24+12:0615:41
9Elliot PeterssonOK Roslagen58:44+42:2632:26
10Love LidbergVallentuna-Össeby OL59:24+43:0632:49

U2

1 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia SödergrannVallentuna-Össeby OL18:0910:01
2Viktor RosenquistVallentuna-Össeby OL20:01+1:5211:03
3Julia EkbladVallentuna-Össeby OL21:58+3:4912:08
4Lukas DahlqvistVallentuna-Össeby OL22:54+4:4512:39
5Gustav LindbergOK Roslagen24:47+6:3813:41
6Alva OláRånäs OK27:18+9:0915:04
7Jonna TaxénLänna IF27:41+9:3215:17
8Erik EjderfeltLänna IF28:31+10:2215:45
9Kevin BernhedRånäs OK29:02+10:5316:02
10Erica AnderssonVallentuna-Össeby OL30:51+12:4217:02
Felicia EkbladVallentuna-Össeby OLej godkänd
Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Erika SöderblomVallentuna-Össeby OLej start
Gösta BergkvistRånäs OKej start
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Eric HenrikssonRånäs OKej start
Julia NordströmVallentuna-Össeby OLej start
Axel WaleOK Roslagenej start

U3

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba FogelströmVallentuna-Össeby OL1:03:0727:12
Johanna DahlinVallentuna-Össeby OLej godkänd
Kalle EjderfeltLänna IFej start
Alfred HafströmVallentuna-Össeby OLej start

Inskolning

1 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hannes BjalvenlidRånäs OKfullföljt
Lukas CnattingiusLänna IFfullföljt
Pelle ElgebrantLänna IFfullföljt
Viggo HellströmVallentuna-Össeby OLfullföljt
Dagny IkoVallentuna-Össeby OLfullföljt
Noah JaremalmVallentuna-Össeby OLfullföljt
Natalie KlompLänna IFfullföljt
Aron LindbergOK Roslagenfullföljt
Nathalie MarklundVallentuna-Össeby OLfullföljt
Ossian OláRånäs OKfullföljt
Erik RosenquistVallentuna-Össeby OLfullföljt
Edvard WadstedtLänna IFfullföljt
Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Nardos BirukRånäs OKej start
Signe BjörnssonVallentuna-Össeby OLej start
Linnea DahlqvistVallentuna-Össeby OLej start
Viliina FrölidVallentuna-Össeby OLej start
Anton HenrikssonRånäs OKej start
Simon JohanssonVallentuna-Össeby OLej start
Tyra LampénRånäs OKej start
Lisa LovingVallentuna-Össeby OLej start
Vilmer SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Celina TagessonRånäs OKej start
Meija TagessonRånäs OKej start
Erik WadstedtLänna IFej start
Agnes ÖnskogVallentuna-Össeby OLej start

MF14

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina AnderssonLänna IF44:1112:52
2Karl-Filip FaxénOK Roslagen1:02:21+18:1018:10

MF16

3 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1tommy LindbergRok roslagen25:366:40
2Rebecka LindbergOK Roslagen27:56+2:207:16
3Andreas KrafftLänna IF33:02+7:268:36
4Eric JaremalmVallentuna-Össeby OL33:36+8:008:45
5Ove NäslundOK Roslagen37:40+12:049:48
Carolina NealisLänna IFej start
Carl LundkvistLänna IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser