Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ligan i Bengtsfors

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ligan i Bengtsfors
Arrangörsorganisation: Stigsökarna
Datum: onsdag 27 maj 2015

D16

3 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen33:589:49

H16

3 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WöhrerStigsökarna27:458:01

D14

2 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen26:089:49
2Matilda RenlundStigsökarna33:10+7:0212:28
3Ebba LindOK Skärmen1:03:19+37:1123:48
4Henriette LarsenEds SK1:04:24+38:1624:12
Julia DahlinOK Skärmenej start
Agnes GleisnerOK Skärmenej start
Klara GleisnerOK Skärmenej start
Emilia UttbergOK Skärmenej start

H14

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll22:118:20
2Samuel ErikssonEds SK22:28+0:178:26
3Isak OlssonStigsökarna22:50+0:398:35

D12

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen23:0110:08
2Matilda WöhrerStigsökarna24:57+1:5610:59
3Alice AnderssonEds SK27:49+4:4812:15
Emilia SandinOK Skärmenutgått

H12

2 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK24:0810:37
2David HermanssonÅmåls OK27:50+3:4212:15
3Philip LarssonEds SK29:46+5:3813:06
4Linus NilssonÅmåls OK39:32+15:2417:24
5Fredrik ErikssonEds SK46:28+22:2020:28
Melvin BohlinOK Skärmenutgått
Isac AhlbomOK Skärmenej start

D10

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen24:2813:22
2Felicia SandinOK Skärmen25:11+0:4313:45
3Elsa DrottzOK Skärmen31:34+7:0617:14
4Evelina BernhoffOK Kroppefjäll1:07:58+43:3037:08
Nellie ErlandssonStigsökarnaej start

H10

1 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DrottzOK Skärmen28:4415:42

Inskolning

1 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Evina AlterbergStigsökarnafullföljt
Jonathan AxelssonÅmåls OKfullföljt
Natalie BernhoffOK Kroppefjällfullföljt
Elvin GalborgenEds SKfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Viggo GalborgenEds SKfullföljt
Vendela OlssonStigsökarnafullföljt
Birger ÖstanlindStigsökarnafullföljt
Vendel ÖstanlindStigsökarnafullföljt

U1

1 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonÅmåls OK19:3113:56
2Rebecca ErikssonOK Skärmen20:25+0:5414:35
3Oskar GalleEds SK21:43+2:1215:30
4Jonna ÅhlÅmåls OK21:51+2:2015:36
5Martina KingEds SK23:07+3:3616:30
6Simon SkottÅmåls OK23:27+3:5616:45
7Alice KällstrandÅmåls OK25:11+5:4017:59
8Isac NilssonÅmåls OK26:59+7:2819:16
9Alicia PetterssonStigsökarna28:24+8:5320:17
10Alice LindbergOK Kroppefjäll31:01+11:3022:09
11Oscar AhlstedtÅmåls OK31:43+12:1222:39
12Noah OlssonStigsökarna32:20+12:4923:05
13Oscar KarlssonStigsökarna34:49+15:1824:52
Gabriel BohlinOK Skärmenej start
Jessica ErikssonOK Skärmenej start
Patricia ErikssonOK Skärmenej start
Nova SegeråOK Skärmenej start

U2

1 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK23:3312:52
2Eric ÅhlÅmåls OK24:51+1:1813:34
3Vilma TorpmanÅmåls OK25:51+2:1814:07
4Erik HermanssonÅmåls OK27:10+3:3714:50
5Vilja OlssonÅmåls OK29:20+5:4716:01
6Klara PetterssonÅmåls OK29:38+6:0516:11
7Saga KällstrandÅmåls OK30:18+6:4516:33
8Wilhelm OlssonStigsökarna30:24+6:5116:36
9Erik StrömOK Skärmen30:53+7:2016:52
10Lina AhlstedtÅmåls OK34:18+10:4518:44
11Eric KarlssonStigsökarna37:55+14:2220:43
12Ingela GlueOK Skärmen38:20+14:4720:56
13Lukas PetterssonStigsökarna41:38+18:0522:45
14Malvina WieslanderOK Skärmen44:18+20:4524:12
15Noel JohanssonOK Skärmen44:39+21:0624:23
16Gustav WieslanderOK Skärmen47:31+23:5825:57
17Julia JonssonOK Kroppefjäll53:53+30:2029:26
18Ebba LindbergOK Kroppefjäll53:57+30:2429:28
Alvin WieslanderOK Skärmenfullföljt
Saga AhlbomOK Skärmenej start
Anja LarssonOK Skärmenej start
Vincent SegeråOK Skärmenej start

U3

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David LättÅmåls OK31:5414:03
2Ida StrömOK Skärmen40:34+8:4017:52
3Liv LindOK Skärmen42:27+10:3318:42

Extra kort

2 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LindOK Skärmen29:0810:57
2Frida ThuressonStigsökarna36:42+7:3413:47
3Rikard BernhoffOK Kroppefjäll48:37+19:2918:16
4Monika DrottzOK Skärmen1:18:51+49:4329:38
Sofia JohnssonOK Kroppefjällej godkänd
Claes Håkan JonssonOK Kroppefjällej godkänd
Pernelle PrahlOK Skärmenutgått
Maria AhlbomOK Skärmenej start
Jenny LarssonOK Skärmenej start
Kristina LindOK Skärmenej start

Extra Lång

3 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK26:497:45
2Janne ErikssonEds SK28:09+1:208:08
3Maria ErikssonEds SK28:52+2:038:20
4Lars LindströmOK Skärmen29:09+2:208:25
5Mats LindströmOK Skärmen29:44+2:558:35
6Helena ErikssonEds SK31:12+4:239:01
7Hans LarssonEds SK34:08+7:199:51
8Inger-Lise EriksenEds SK34:16+7:279:54
9Siv OlssonOK Kroppefjäll35:23+8:3410:13
10Arvid GalborgenEds SK35:57+9:0810:23
11Thomas GlueOK Skärmen37:19+10:3010:47
12Linda ErikssonOK Skärmen37:26+10:3710:49
13Lars-Henrik GalborgenEds SK38:51+12:0211:13
14Annelie JohanssonOK Skärmen39:03+12:1411:17
15Lasse JohanssonEds SK47:29+20:4013:43
Bengt ZetterbergOK Skärmenej godkänd
Daniel DrottzOK Skärmenej start
Mats HallstenOK Skärmenej start
Tommy StrömOK Skärmenej start
Larry WieslanderOK Skärmenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser