Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Juni-OL-distansen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Juni-OL-distansen
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: tisdag 16 juni 2015

A -10 km

9 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK1:43:2110:32
2Tommy ErikssonGOIF Tjalve1:48:26+5:0511:03

B - 7 km

6 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WehlinSkogspojkarnas OK59:368:56
2Jesper KarlssonGOIF Tjalve1:02:56+3:209:26
3Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:07:00+7:2410:03
4Eric JehrlanderGOIF Tjalve1:09:08+9:3210:22
5Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:09:43+10:0710:28
6Anita WehlinSkogspojkarnas OK1:09:49+10:1310:28
7Anders HanssonGOIF Tjalve1:12:07+12:3110:49
8Dag JehrlanderGOIF Tjalve1:14:29+14:5311:11
9Philip DahlstedtGOIF Tjalve1:26:19+26:4312:57
10Harris BrandeGOIF Tjalve1:31:47+32:1113:46
11Thomas GustafssonGOIF Tjalve1:33:50+34:1414:05
Karl DikvallWaxholms OKej godkänd
Anna LindgrenGOIF Tjalveutgått

C - 4 km

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK35:188:49
2Filip JounotGOIF Tjalve38:26+3:089:36
3Assar JohanssonGOIF Tjalve38:44+3:269:41
4Göran BlombergGOIF Tjalve38:52+3:349:43
5Lena MalmströmGOIF Tjalve39:58+4:409:59
6Mats K KarlssonGOIF Tjalve45:07+9:4911:16
7Jenny KarlssonGOIF Tjalve47:00+11:4211:45
8Hillevi LuksGOIF Tjalve47:03+11:4511:45
9Dan JohanssonGOIF Tjalve48:21+13:0312:05
10Göran BrattgårdGOIF Tjalve51:47+16:2912:56
11Magdalena AxiGOIF Tjalve56:54+21:3614:13
12Carl DahlstedtGOIF Tjalve1:17:17+41:5919:19
Josefine DahlstedtGOIF Tjalveej start

D - 3 km

2 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore JohanssonGOIF Tjalve33:3111:12
2Susanne DahlbergGOIF Tjalve33:55+0:2411:20
3Lena FröbergGOIF Tjalve34:10+0:3911:25
4Johan DahmGOIF Tjalve34:49+1:1811:38
5Ivar LuksGOIF Tjalve35:35+2:0411:54
6Gerd HagströmGOIF Tjalve39:38+6:0713:15
7Lars HanssonGOIF Tjalve40:11+6:4013:26
8Valter FredrikssonGOIF Tjalve40:56+7:2513:41
9Jan V AnderssonGOIF Tjalve41:57+8:2614:01
10Andreas HåkanssonGOIF Tjalve42:08+8:3714:05
11Marie LindqvistGOIF Tjalve42:20+8:4914:09
12Matilda LindqvistGOIF Tjalve42:21+8:5014:09
13Sara DahlbergGOIF Tjalve44:06+10:3514:44
13Julia NilssonGOIF Tjalve44:06+10:3514:44
15Tomas AxiGOIF Tjalve47:05+13:3415:44
16Sonja HanssonGOIF Tjalve47:27+13:5615:52
17Kristina HåkanssonGOIF Tjalve53:10+19:3917:46
17Gunilla WikströmGOIF Tjalve53:10+19:3917:46
19Ulla GustafssonGOIF Tjalve53:12+19:4117:47
Bo HåkanssonGOIF Tjalveej start

E - 2,5 km

2 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FredrikssonGOIF Tjalve36:2417:00
2Oskar FoucardGOIF Tjalve36:35+0:1117:05
3Carl FoucardGOIF Tjalve36:38+0:1417:07
4Simon HellmanGOIF Tjalve40:23+3:5918:52
5Christer HellmanGOIF Tjalve40:24+4:0018:52
6Liz BergströmGOIF Tjalve41:15+4:5119:16
7Vincent DahmGOIF Tjalve45:25+9:0121:13
8Tilda MalmströmGOIF Tjalve46:36+10:1221:46
9Conny BerggrenGOIF Tjalve46:41+10:1721:48
10Violetta DahmGOIF Tjalve46:45+10:2121:50
11Ludwig LindgrenGOIF Tjalve55:30+19:0625:56
12Vilgot LindgrenGOIF Tjalve55:55+19:3126:07
Sofie DahlbergGOIF Tjalveej godkänd
Vera DahlbergGOIF Tjalveej godkänd
Erik FredrikssonGOIF Tjalveej godkänd
August GåverudGOIF Tjalveej godkänd
Jan SvenssonGOIF Tjalveej godkänd
Robert GåverudGOIF Tjalveej start
Clara IllnerGOIF Tjalveej start
Theo IllnerGOIF Tjalveej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser