Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgots Cup Kristianstad Deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots Cup Kristianstad Deltävling 2
Arrangörsorganisation: FK Åsen
Datum: onsdag 27 maj 2015

D16

3 975 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia DahlHärlövs IF39:159:52
2Irmalinn NilssonHärlövs IF56:57+17:4214:19
3Kajsa NilssonHärlövs IF1:20:36+41:2120:16

H16

3 975 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot NajvikOK Pan-Kristianstad33:498:30

D16 Kort

3 575 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bea WanstadiusFK Åsen45:2912:43
Madelene NilssonFK Åsenej start

D14

3 575 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara DahlHärlövs IF32:229:03
2Maja TenghagenHärlövs IF39:45+7:2311:07
3Alma LeijonHärlövs IF45:02+12:4012:35
4Maja StrandFK Åsen54:36+22:1415:16

H14

3 575 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin NilssonHärlövs IF1:12:1720:13

H14 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BernebladFK Åsen1:14:2524:48

D12

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LeijonHärlövs IF41:4413:54
2Alva SvenssonFK Åsen52:55+11:1117:38
3Nora LevinFK Åsen58:38+16:5419:32

H12

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel TenghagenHärlövs IF41:3213:50
2Måns SvenssonHärlövs IF58:51+17:1919:37

D12 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin EdvinssonFK Åsen46:2517:51

H12 Kort

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LevinFK Åsen28:3310:58
2Casper ErikssonFK Åsen32:52+4:1912:38
3Olof SjögrenHärlövs IF34:11+5:3813:08
4Karl JohannessonFK Åsen50:25+21:5219:23

H10

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LeijonHärlövs IF37:0814:16
2Casper TuressonHärlövs IF47:00+9:5218:04

U1

2 175 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia HerbertssonFK Åsen23:2410:45
2Ines JönssonFK Åsen23:25+0:0110:45
3Isac HerbertssonFK Åsen24:19+0:5511:10
4Hilda HörnquistFK Åsen25:08+1:4411:33
5Olivia SvenssonFK Åsen34:22+10:5815:48
6Vidar SylvanFK Åsen35:58+12:3416:32
7Klara JohannessonFK Åsen42:51+19:2719:42
8Frida EmilssonFK Åsen43:40+20:1620:04
9Elna JönssonFK Åsen51:57+28:3323:53
Emilio Palmqvist LindeqvistFK Åsenej start

Öppen motion 5

3 575 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin DahlHärlövs IF1:06:2618:34

Öppen motion 10

3 975 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad30:537:46
2Lars DahlHärlövs IF39:55+9:0210:02
3Magnus NilssonHärlövs IF50:15+19:2212:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser