Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: torsdag 28 maj 2015

D21

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna12:115:23
2Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna12:12+0:015:23
3Alice FinndahlIK Hakarpspojkarna13:01+0:505:45
4Tova OlssonIK Hakarpspojkarna13:16+1:055:52
5Linn ErikssonRyda SK15:09+2:586:42
6Emelie ThurbanKlubblös28:12+16:0112:28
Elin DolkJönköpings OKej start

H21

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna9:354:14
2Andreas PeterssonBurseryds IF9:49+0:144:20
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna9:53+0:184:22
4Markus HederskogIK Hakarpspojkarna10:55+1:204:49
5Jesper LindströmIF Hagen11:02+1:274:52
Martin DjerfIK Hakarpspojkarnaej start

H20

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ole HennselerJönköpings OK11:124:57
2Arvid ClaessonJönköpings OK11:33+0:215:06
3Oscar ClaessonJönköpings OK12:37+1:255:34
4Oliver MalmkvistJönköpings OK12:44+1:325:38
5Johan LöfströmJönköpings OK12:56+1:445:43

D18

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mimmi DahlbergBredaryds SOK14:396:28
2Stina ErikssonJönköpings OK15:15+0:366:44
3Emma HolmbergJönköpings OK18:34+3:558:12
Tova LarssonJönköpings OKej godkänd
Kajsa JohanssonJönköpings OKej godkänd

H16

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna11:265:03
2Adam LöfströmJönköpings OK12:18+0:525:26
3Filip RosjöJönköpings OK12:24+0:585:29
4Victor HanssonJönköpings OK13:10+1:445:49

D14

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK10:566:10
2Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna11:57+1:016:45
3Johanna FranssonJönköpings OK11:59+1:036:46

H14

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin ClaessonJönköpings OK10:175:48
2Gideon ClaessonJönköpings OK16:16+5:599:11
3Erik GranathJönköpings OK19:27+9:1010:59

D12

1 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna8:075:55
2Sandra LingJönköpings OK19:29+11:2214:13

H12

1 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LingJönköpings OK9:517:11
2Gabriel ClaessonJönköpings OK26:08+16:1719:04

H10

1 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna20:5915:18
2Emil LingJönköpings OK25:05+4:0618:18

D40

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Carin RosjöJönköpings OKej godkänd

H40

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SvenssonJönköpings OK11:124:57
2Magnus KlassonJönköpings OK12:47+1:355:39

D45

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonJönköpings OK10:496:06
2Maria HolmbergJönköpings OK11:45+0:566:38
3Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK14:14+3:258:02

H45

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HanssonJönköpings OK11:485:13
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna12:29+0:415:31
3Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna12:33+0:455:33
4Anders LingJönköpings OK13:17+1:295:52
5Johan GranathJönköpings OK13:38+1:506:01
6Lennart LarssonJönköpings OK16:13+4:257:10
7Pontus LöfströmJönköpings OK18:51+7:038:20

D70

1 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vega SlottnerJönköpings OK22:0312:27
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK30:48+8:4517:24

H70

1 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar AnderssonIK Vista11:066:16
2Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK14:32+3:268:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser