Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pokaljakten Deltävling 2, OK Älgen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pokaljakten Deltävling 2, OK Älgen
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: tisdag 19 maj 2015

Vit F

2 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AlfredssonOK Tyr22:2210:18
2Julia ForsgrenOK Tyr23:02+0:4010:36
3Lina UllerKils OK24:40+2:1811:22
4Linnea BjörklundOK Tyr32:40+10:1815:03
5Selma GanteliusOK Tyr42:57+20:3519:47

Vit P

2 170 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr18:568:43
2Linus NilssonOK Tyr19:16+0:208:52
3Isak CarlssonOK Tyr19:51+0:559:08
4Oscar AnderssonOK Tyr26:29+7:3312:12
5Isak HolmgårdKils OK27:27+8:3112:38
6Noa LundströmOK Tyr28:48+9:5213:16
7Felix LindOK Älgen29:29+10:3313:35
8Simon MolanderLustens OK29:31+10:3513:36
9Danilo MobergOK Tyr31:20+12:2414:26
10Johannes IsakssonOK Tyr31:24+12:2814:28
11Noah MurrayOK Tyr31:25+12:2914:28
11Albin IsakssonOK Tyr31:25+12:2914:28
13Kaj OlssonOK Tyr31:28+12:3214:30
14Matteo MobergOK Tyr31:42+12:4614:36
15Erik NilssonOK Tyr34:50+15:5416:03
16Oskar KlangOK Tyr38:39+19:4317:48
17Christoffer EmmesjöOK Älgen38:56+20:0017:56
18Carl EdlingOK Älgen38:58+20:0217:57
Albert BrohedeOK Älgenej godkänd

Gul F

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova PermanKils OK23:189:23
2Cornelia KindlundOK Tyr24:16+0:589:47
3Rebecka WestlundKils OK26:08+2:5010:32
4Amanda AlfredssonOK Tyr28:47+5:2911:36
5Linn AnderssonOK Tyr35:50+12:3214:26

Gul P

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HaneOK Tyr23:099:20
2Anton IvarssonOK Tyr30:16+7:0712:12
3Simon AlbinssonOK Tyr30:32+7:2312:18
4Isak WikströmOK Tyr31:41+8:3212:46
5Adrian GrönlundOK Älgen33:59+10:5013:42
6Fredrik WestlundKils OK38:18+15:0915:26

Orange F

4 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora HolmgårdKils OK39:379:14
2Nicolina MobergOK Tyr42:09+2:329:49

Orange P

4 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias HaneOK Tyr41:129:36
2Linus BjörkOK Älgen49:30+8:1811:32
3Theodor WallOK Älgen50:31+9:1911:46
4Oskar BjörkOK Älgen1:02:32+21:2014:34
5David ÅkerlindLustens OK1:23:38+42:2619:29

Violett F

5 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda MellerdalKils OK53:129:57
2Ella NordströmKils OK54:19+1:0710:10
3Linn LugneKils OK56:27+3:1510:34

Violett P

5 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr37:216:59
2Lukas KatvalaOK Älgen40:32+3:117:35
3Jonathan UllerKils OK41:46+4:257:49
4Samuel AxelssonOK Tyr45:05+7:448:26
5Tage GanteliusOK Tyr47:06+9:458:49
6Erik ErikssonOK Älgen49:38+12:179:17
7Anton UllerKils OK53:24+16:0310:00
8Viktor AlfredssonOK Tyr1:33:30+56:0917:30
Gustav PermanOK Tyrej godkänd

Ö Orange

4 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf SkoglundKils OK42:049:48
2Lars HolmgårdKils OK47:53+5:4911:09
3Johanna AlfredssonOK Tyr1:01:16+19:1214:16

Ö Violett

5 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva AlbinssonOK Tyr46:528:46
2Jonas UllerKils OK49:30+2:389:16
3Mattias PerssonOK Tyr52:41+5:499:51
4Mikael LindOK Älgen52:43+5:519:52
5Anna NordströmKils OK52:46+5:549:52
6Malin NymanOK Tyr54:21+7:2910:10
7Anna SkoglundKils OK56:25+9:3310:33
8Sanna StenholmKils OK56:26+9:3410:34
9Ulf MellerdalKils OK59:23+12:3111:07
10Niklas KarlssonLustens OK59:39+12:4711:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser