Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 2 juni 2015

H21

8 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JohanssonTäby OK1:04:447:49
2Robert SöderbergTäby OK1:17:43+12:599:23
3Peter NordströmTäby OK1:19:11+14:279:33
4Gustav LindeborgTäby OK1:34:44+30:0011:26
5Björn LjungqvistTäby OK1:39:57+35:1312:04
Niklas OlssonTäby OKej godkänd
Kent LundvallTäby OKej start

D18

5 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AnderssonTäby OK1:33:2616:46

D16

4 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK47:0611:14
2Josefine AnderssonTäby OK58:54+11:4814:03
3Ellen AnderssonTäby OK1:08:26+21:2016:19
4Rebecka HaraldssonTäby OK1:09:08+22:0216:29

H16

4 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar PerssonTäby OK35:448:31

D14

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HanssonTäby OK1:16:2126:08
Alma EmbretsenTäby OKej start

H14

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HänströmTäby OK27:149:19
2Fredrik HanssonTäby OK28:40+1:269:49
3Axel MålargårdTäby OK30:20+3:0610:23

D12

2 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Embla BergströmTäby OK28:549:49
2Fredrika NordquistTäby OK29:30+0:3610:02
3Ida HänströmTäby OK52:12+23:1817:45
4Sandra RosenqvistTäby OK53:13+24:1918:06
Ella KoertgeTäby OKej start
Astrid EmbretsenTäby OKej start

H12

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip LindqvistTäby OK29:5210:09
2Anton PleinerTäby OK31:16+1:2410:38

D10

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa NordquistTäby OK16:538:23
2Sofia EkmanTäby OK20:43+3:5010:18
3Tilde BergströmTäby OK23:54+7:0111:53
4Klara AnderssonTäby OK25:03+8:1012:27
5Ella LindqvistTäby OK40:18+23:2520:02

H10

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SjölanderTäby OK17:368:45
2Elias LjungdelklTäby OK20:00+2:249:57

D40

4 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa PleinerTäby OK44:5610:43
2Carina NilssonTäby OK1:02:04+17:0814:48

H40

5 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola BengtssonTäby OK50:109:00
2Mats AjlingTäby OK51:02+0:529:09
3Anders EdquistTäby OK52:32+2:229:25
4Fredrik ÖrnlidTäby OK1:01:57+11:4711:07
5Nicklas BergströmTäby OK1:13:00+22:5013:06
Tomas PleinerTäby OKej godkänd
Mikael NordquistTäby OKej start

D50

4 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Cecilie LövaldTäby OK42:2210:06
2My RönnolsTäby OK1:01:01+18:3914:33
3Iréne PerssonTäby OK1:06:45+24:2315:55
4Helena BachmanTäby OK1:10:59+28:3716:56
Birgitta OlssonTäby OKej godkänd

H50

5 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EkmanTäby OK47:358:32
2Carl PerssonTäby OK49:25+1:508:52
3Mats HerbertTäby OK59:29+11:5410:40
4Anders NilssonTäby OK1:00:33+12:5810:52
Björn JakobssonTäby OKej godkänd
Piero SannicoloTäby OKej start
Lars RönnolsTäby OKej start

H60

4 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Ove WallénTäby OK36:408:45
2Peter OlssonTäby OK44:55+8:1510:43
3Göran HanssonTäby OK46:05+9:2510:59
4Jörgen HellbergTäby OK54:25+17:4512:59
5Clas-Göran HerrgårdTäby OK56:54+20:1413:34
6Ulf CarnbyTäby OK57:51+21:1113:48
7Harry HattaraTäby OK59:24+22:4414:10

D70

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta WallénTäby OK1:21:2428:15

H70

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran GrimvallTäby OK1:08:4123:50
Sigurd WallénTäby OKutgått

U1

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodor AnderssonTäby OK20:4010:16
2Filip SjölanderTäby OK24:31+3:5112:11
3Elliot LjungbergTäby OK26:41+6:0113:16
4Petter LjungqvistTäby OK29:28+8:4814:39
5Jenny RosenqvistTäby OK30:09+9:2915:00
6Alma MålargårdTäby OK31:07+10:2715:28
7Emelie HolmströmTäby OK31:43+11:0315:46
8Max LindqvistTäby OK39:35+18:5519:41
Felicia KyhlbergTäby OKej start

Öppen motion 3

2 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK43:5014:54
2Annica HänströmTäby OK45:38+1:4815:31
3Åsa AnderssonTäby OK54:05+10:1518:23
4Viktor SilwerTäby OK1:02:28+18:3821:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser