Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Lång, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Lång, kval
Arrangörsorganisationer: OK Kullingshof / OK Skogshjortarna
Datum: lördag 10 september 2011

HD-Återbud

4 360 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sara JonssonOK Klyftamoej start
Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OKej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Erik SkärbergVänersborgs SKej start
Love BerzellAttunda OKej start

H21 heat A

8 440 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna54:556:30
2Jonas PilbladIFK Göteborg55:18+0:236:33
3Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK56:22+1:276:40
4Rassmus AnderssonOK Linné56:52+1:576:44
5Jerker LysellRehns BK57:05+2:106:45
6Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK57:55+3:006:51
7Anders KleistOK Denseln58:19+3:246:54
7Erik AnderssonOK Denseln58:19+3:246:54
9Henrik LöfåsOK Linné58:47+3:526:57
10Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna58:53+3:586:58
11Johan AronssonOK Tisaren59:44+4:497:04
12Artem PanchenkoIFK Moras OK59:46+4:517:04
13Tomas HallménOK Tisaren1:00:29+5:347:09
14Per BrolundOK Denseln1:00:56+6:017:13
15Oleksandr StarovOK Denseln1:02:38+7:437:25
16Henrik BerggrenOK Denseln1:02:41+7:467:25
17Hans BrolundOK Denseln1:03:07+8:127:28
18Markus JohanssonIFK Göteborg1:03:49+8:547:33
19Jakob LööfOK Pan-Kristianstad1:04:01+9:067:35
20Erik BlomgrenStora Tuna OK1:04:37+9:427:39
21Tommy LindbergOK Roslagen1:04:39+9:447:39
22Oleksandr MarchukSödertälje-Nykvarn OF1:04:44+9:497:40
23Henrik LundgrenSävedalens AIK1:05:21+10:267:44
24Robbin KantarpOK Hällen1:05:33+10:387:45
25Emil BengtssonGöteborg-Majorna OK1:05:34+10:397:46
26Linus MoodOK Roslagen1:06:38+11:437:53
27Liutauras BileviciusOK Linné1:06:39+11:447:53
28Viktor LarssonHagaby GOIF1:06:44+11:497:54
29Tobias LindellVänersborgs SK1:06:56+12:017:55
30Karl LevinSävedalens AIK1:07:56+13:018:02
31Emil HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK1:08:02+13:078:03
32Gustaf WennerbergOK Klyftamo1:08:10+13:158:04
33Ross SmithOK Linné1:12:06+17:118:32
34Rasmus ElmelidSkåneslättens OL1:12:56+18:018:38
35Daniel HjortvallHestra IF1:16:17+21:229:02
36Emil KaleredSkogspojkarnas OK1:17:14+22:199:09
37Olov EricsonRehns BK1:17:31+22:369:11
38Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna1:22:51+27:569:48
39Mikael LundqvistFalkenbergs OK1:24:37+29:4210:01
40Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna1:31:03+36:0810:47
41Olof ErikssonOK Linné1:35:41+40:4611:20
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Andreas HolmqvistHestra IFej start

H21 heat B

8 350 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BoströmJärla Orientering53:346:24
2Peter HemmyrJärla Orientering55:23+1:496:37
3Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF55:32+1:586:39
4Gustav BergmanOK Ravinen56:07+2:336:43
5Francois GononIFK Göteborg56:42+3:086:47
6Oskar SjöbergOK Linné56:43+3:096:47
7Anton TynongGävle OK57:17+3:436:51
8Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK57:21+3:476:52
9Mats TroengOK Linné57:31+3:576:53
10Zsolt LenkeiIFK Moras OK57:43+4:096:54
11Anders ÖsterlundVästerås SOK57:59+4:256:56
12Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna59:17+5:437:05
13Martin HärbergJärla Orientering59:20+5:467:06
14Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna59:22+5:487:06
15Erik ÖhlundUlricehamns OK59:44+6:107:09
16Patrik LindÄrla IF59:48+6:147:09
17Erik Ivarsson SandbergOK Denseln59:50+6:167:09
18Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:00:04+6:307:11
19Conny RantzowHestra IF1:00:19+6:457:13
20Henrik LaasIFK Göteborg1:00:33+6:597:15
21Erik TengvallVänersborgs SK1:01:36+8:027:22
22Björn LjunggrenOK Hammaren1:02:10+8:367:26
23Erik EngstrandIFK Göteborg1:02:14+8:407:27
24Oskar CarlborgOK Hällen1:02:23+8:497:28
25Simon AnderssonOK Kullingshof1:04:10+10:367:41
26Martin ClaessonIFK Göteborg1:04:35+11:017:44
27Peter ErikssonLinköpings OK1:04:45+11:117:45
28Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:05:43+12:097:52
29Hans PerssonGävle OK1:06:10+12:367:55
30Anders HåkanssonOK Linné1:06:39+13:057:58
31Markus AdolfssonLinköpings OK1:07:31+13:578:05
32Jonas MerzOK Tisaren1:08:41+15:078:13
33Björn ArnessonUlricehamns OK1:10:10+16:368:24
34Johan WikströmOK Tyr1:10:51+17:178:29
35Robert JohanssonTäby OK1:12:55+19:218:43
36David ModigOK Tyr1:21:13+27:399:43
37Viktor StenssonHelsingborgs SOK1:24:13+30:3910:05
Jonas WallinVänersborgs SKej godkänd
Tobias NobornIFK Göteborgej start
Albin PetterssonOK Tisarenej start
Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OFej start
Juho-Veikko HytönenJärla Orienteringej start
Johan NordlundLeksands OKej start

H21 heat C

8 330 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pavlo UshkvarokStora Tuna OK56:096:44
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK56:14+0:056:45
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK56:21+0:126:45
4William LindMalungs OK Skogsmårdarna56:28+0:196:46
5Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK56:32+0:236:47
6Johan RunessonGöteborg-Majorna OK57:00+0:516:50
7Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad57:15+1:066:52
8Mattias KarlssonIK Hakarpspojkarna57:22+1:136:53
9Daniel AttåsOK Tisaren57:51+1:426:56
10Olle KaleredOK Denseln58:18+2:096:59
11Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna59:10+3:017:06
12Patrik MartnerIFK Göteborg59:13+3:047:06
13Magnus PalmGöteborg-Majorna OK1:00:40+4:317:16
14Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn OF1:00:44+4:357:17
15Christian HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK1:01:51+5:427:25
16Gustav NordströmGävle OK1:02:03+5:547:26
17David LingforsOK Linné1:02:10+6:017:27
18Markus LangStora Tuna OK1:02:46+6:377:32
19Mikael AnderssonLinköpings OK1:03:54+7:457:40
20Rickard HolmqvistHestra IF1:04:36+8:277:45
21Mattias AnderssonOK Tisaren1:05:31+9:227:51
22Oskar DanielsAttunda OK1:05:49+9:407:54
23Jakob EngIFK Göteborg1:06:20+10:117:57
24Jesper LysellRehns BK1:06:45+10:368:00
25Ivan ForsgrenOK Tisaren1:07:24+11:158:05
26Mattias NilssonVänersborgs SK1:08:20+12:118:12
27Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:08:42+12:338:14
28Jacob WesterbergFinspångs SOK1:10:14+14:058:25
29Jonas EngströmOK Hällen1:11:02+14:538:31
30Johan KärrströmTullinge SK1:11:50+15:418:37
31Gustav EklöfUlricehamns OK1:12:27+16:188:41
32Rickard BörjessonHestra IF1:13:03+16:548:46
33Anders HultgrenOK Pan-Kristianstad1:20:13+24:049:37
34Adam SandstedtEksjö SOK1:23:27+27:1810:01
35John HartleyOK Ravinen1:33:51+37:4211:15
Kristian DahlströmIFK Moras OKej godkänd
David HealyJärla Orienteringej start
Anders LindbergOK Tyrej start
Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OKej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Henrik JanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Pelle EngstrandStora Tuna OKej start

H21 heat D

8 440 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna56:146:39
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF56:41+0:276:42
3Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF57:09+0:556:46
4Johan ModigOK Pan-Kristianstad58:12+1:586:53
5Oleksandr KratovOK Orion58:19+2:056:54
6Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna58:30+2:166:55
7Erik PetterssonOK Denseln58:50+2:366:58
8Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF59:08+2:547:00
9Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna59:20+3:067:01
10Niklas OlofssonHelsingborgs SOK1:00:00+3:467:06
11Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:01:29+5:157:17
12Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad1:01:51+5:377:19
13Jakob WallenhammarHagaby GOIF1:02:56+6:427:27
14Rikard ClaessonStora Tuna OK1:03:02+6:487:28
15Lasse JanssonGävle OK1:03:13+6:597:29
16Christian HolmqvistHestra IF1:03:33+7:197:31
17Josef NordlundOK Linné1:04:50+8:367:40
18Christoffer EskilssonHaninge SOK1:04:58+8:447:41
19Johan IngemarssonHestra IF1:05:03+8:497:42
20Fredrik EliassonIK Stern1:05:42+9:287:47
21Johan ErikssonGävle OK1:06:35+10:217:53
22Rikard PentonenIFK Göteborg1:06:52+10:387:55
23Fredrik PerssonIFK Göteborg1:08:21+12:078:05
24Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK1:08:34+12:208:07
25Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna1:08:50+12:368:09
26Matjaz StanfelMalungs OK Skogsmårdarna1:10:38+14:248:22
27Johan HameliusOK Linné1:10:58+14:448:24
28Matthieu PuechIFK Göteborg1:11:05+14:518:25
29Christian ArnessonUlricehamns OK1:11:47+15:338:30
30Lars JakobssonIF Hagen1:12:09+15:558:32
31Anders Konring OlesenUlricehamns OK1:14:09+17:558:47
32Anders PåhlmanIstrums SK1:14:52+18:388:52
33Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:18:47+22:339:20
34Anders JanssonTäby OK1:21:34+25:209:39
Thomas PetterssonIF Thorej godkänd
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Mattias MillingerOK Linnéej godkänd
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Mathias HallménAttunda OKej start
Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Tomas StenströmOK Linnéej start
Lukas PetersonIFK Umeåej start

D21 heat A

6 240 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonLeksands OK50:038:01
2Maria MagnussonSävedalens AIK53:26+3:238:33
3Eva JurenikovaDomnarvets GOIF53:49+3:468:37
4Beata FalkHagaby GOIF54:41+4:388:45
4Therese KlintbergEksjö SOK54:41+4:388:45
6Sofia AdolfssonOK Kåre56:43+6:409:05
7Camilla EngstrandSävedalens AIK56:52+6:499:06
8Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK56:54+6:519:07
9Jenny JohanssonIFK Göteborg57:33+7:309:13
10Inga KazlauskaiteOK Linné57:57+7:549:17
11Sara EskilssonHaninge SOK58:00+7:579:17
12Emma AnderssonSävedalens AIK58:57+8:549:26
13Lotta SaetreOK Landehof1:00:54+10:519:45
14Kristina RobertoOK Linné1:01:17+11:149:49
15Fredrika VångellLinköpings OK1:01:37+11:349:52
16Jenny LönnkvistTullinge SK1:01:51+11:489:54
17Elin SjölanderOK Rodhen1:02:41+12:3810:02
18Helén PerssonFinspångs SOK1:03:16+13:1310:08
19Rebecka NylinOK Tisaren1:03:43+13:4010:12
20Frida AnderssonFalkenbergs OK1:04:54+14:5110:24
21Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK1:05:03+15:0010:25
22Anastasiia DanylovaStora Tuna OK1:05:07+15:0410:26
23Elin DahlinDomnarvets GOIF1:06:06+16:0310:35
24Johanna HallbergUmeå OK1:06:43+16:4010:41
25Emma ArleboKFUM Örebro OK1:12:30+22:2711:37
26Lisa SilvemarkDalaportens OL1:15:17+25:1412:03
27Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK1:17:45+27:4212:27
28Marie JacobssonOK Rodhen1:19:32+29:2912:44
29Lisa WesterbergOK Milan1:19:51+29:4812:47

D21 heat B

6 210 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK51:218:16
2Emma ClaessonStora Tuna OK52:37+1:168:28
3Linda TakeOK Tyr54:07+2:468:42
4Johanna LindbergDomnarvets GOIF55:22+4:018:54
4Sofia HolmgårdKils OK55:22+4:018:54
6Johanna BerggrenSävedalens AIK56:28+5:079:05
7Johanna SvenssonOK Hällen56:32+5:119:06
8Kristin LöfgrenOK Kolmården58:08+6:479:21
8Petra BaljeuLeksands OK58:08+6:479:21
10Maria SjölanderOK Rodhen58:50+7:299:28
11Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK59:04+7:439:30
12Rasa PtasekaiteOK Linné59:37+8:169:36
13Karin PerssonHagaby GOIF1:00:00+8:399:39
14Samantha SaegerOK Linné1:01:15+9:549:51
15Josefin AronssonOK Tisaren1:01:53+10:329:57
15Lisa CarlssonOK Linné1:01:53+10:329:57
17Malin SandIK Hakarpspojkarna1:01:57+10:369:58
18Maria WestherOK Tisaren1:02:08+10:4710:00
19Elsa JanssonJärla Orientering1:02:21+11:0010:02
20Sofia SöllvanderOK Linné1:02:54+11:3310:07
21Lisa RönnolsTäby OK1:03:28+12:0710:13
22Maria HolmstrandIFK Göteborg1:04:46+13:2510:25
23Johanna LönnkvistTullinge SK1:05:05+13:4410:28
24Elin VedinSundsvalls OK1:05:17+13:5610:30
25Josefine CarlssonSOK Viljan1:07:48+16:2710:55
26Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:13:09+21:4811:46
27Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna1:19:39+28:1812:49
Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OKej start
Linnea GustafssonOK Hällenej start
Anna ForsbergOK Kolmårdenej start

D21 heat C

6 240 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BillstamIFK Lidingös Skid o OK50:538:09
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF53:45+2:528:36
3Nadiya VolynskaOK Orion55:35+4:428:54
4Lilian ForsgrenOK Tisaren56:16+5:239:01
5Josefine EngströmAlfta-Ösa OK57:21+6:289:11
6Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK58:41+7:489:24
7Linnea LidströmOK Kolmården59:07+8:149:28
8Lena EliassonDomnarvets GOIF59:37+8:449:33
9Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK1:00:08+9:159:38
10Helena AnderssonDalaportens OL1:00:34+9:419:42
11Frida BakkmanSOK Viljan1:01:07+10:149:47
12Alva OlssonVästerås SOK1:01:21+10:289:49
13Cecilia BrattOK Orion1:01:28+10:359:51
14Sofia SalomonssonVänersborgs SK1:01:44+10:519:53
15Martina KarlssonStora Tuna OK1:01:49+10:569:54
16Karin Aneland-ThernIFK Göteborg1:02:05+11:129:56
17Anna BachmanTäby OK1:02:19+11:269:59
18Malin Leijon-LindOK Kolmården1:03:04+12:1110:06
19Rebecka LindbergOK Linné1:03:42+12:4910:12
20Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:05:32+14:3910:30
21Åsa LindqvistUmeå OK1:05:49+14:5610:32
22Annika BjörkDomnarvets GOIF1:07:27+16:3410:48
23Magdalena OlssonIFK Moras OK1:08:40+17:4711:00
24Charlotte LindkvistLeksands OK1:09:35+18:4211:09
25Emma CarlssonSkarpnäcks OL1:10:49+19:5611:20
26Elisa ElstnerOK Linné1:11:15+20:2211:25
27Elin StrömTullinge SK1:12:14+21:2111:34
28Sarah TibellLinköpings OK1:18:51+27:5812:38
29Lisa BorssénOK Kroppefjäll1:23:44+32:5113:25
Kristin SkaarRyda SKej godkänd

H20 heat A

7 180 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin RidefeltOK Linné51:427:12
2Marius Thrane ØdumIFK Göteborg51:57+0:157:14
3Christian TingströmGöteborg-Majorna OK52:02+0:207:14
4Joakim SvenskStora Tuna OK52:40+0:587:20
5Martin RegbornHagaby GOIF54:13+2:317:33
6Jakob EnmarkGävle OK55:15+3:337:41
7Anton SjökvistStora Tuna OK55:19+3:377:42
8Daniel SvenssonIFK Moras OK55:20+3:387:42
9Jakob AnderssonBredaryds SOK55:24+3:427:42
10Linus RappIFK Moras OK55:42+4:007:45
10Hugo Boss MattssonSkåneslättens OL55:42+4:007:45
12Nils SpetzUlricehamns OK56:45+5:037:54
13Andreas CallebergRehns BK57:10+5:287:57
14John PerssonIFK Göteborg57:11+5:297:57
15Johan NorbergGamleby OK58:33+6:518:09
16Erik JanssonKFUM Örebro OK59:37+7:558:18
17Albin AnderssonMarkbygdens OK1:00:09+8:278:22
18Viktor AntonssonEksjö SOK1:00:33+8:518:25
19Oskar SvenssonFinspångs SOK1:01:19+9:378:32
20Andreas BerganderEksjö SOK1:03:12+11:308:48
21John BörjessonHestra IF1:03:13+11:318:48
22Mikael Anttila-ErikssonOK Linné1:08:29+16:479:32
23Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:11:28+19:469:57
24Joakim KarlssonHestra IF1:13:46+22:0410:16
25Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna1:14:01+22:1910:18
26Andreas NilssonMarkaryds FK1:16:43+25:0110:41
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Martin SandOK Tisarenej start
Måns SandgrenOK Orionej start

H20 heat B

7 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandMarkbygdens OK49:267:00
2Jonas NordströmTullinge SK51:16+1:507:16
3Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF52:05+2:397:23
4Fredrik EdénOK Kåre53:04+3:387:31
5Fredrik IngelssonRehns BK53:35+4:097:36
6Karl-Johan WestbergOK Tranan55:56+6:307:56
7Love SintringHagaby GOIF55:59+6:337:56
8Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK56:05+6:397:57
9Ola SvahnIFK Moras OK56:09+6:437:57
10Andreas HolmbergIFK Moras OK56:34+7:088:01
11Anton HallorOK Tisaren58:36+9:108:18
12Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK58:37+9:118:18
13Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF59:21+9:558:25
14Fredrik MattssonOK Kåre1:00:37+11:118:35
15Joel LenellOK Ravinen1:00:41+11:158:36
16John OskarssonHagaby GOIF1:00:44+11:188:36
17David JohanssonHestra IF1:01:42+12:168:45
18Simon HedlundÄrla IF1:01:50+12:248:46
19Christoffer OhlssonUddevalla OK1:03:45+14:199:02
20Anton SundinOK Tisaren1:04:57+15:319:12
21Pontus PeterssonOK Orion1:05:30+16:049:17
22Patrik EickhoffGöteborg-Majorna OK1:10:33+21:0710:00
23André SahlstenOK Ravinen1:13:09+23:4310:22
24Felix PalmgrenEksjö SOK1:17:31+28:0510:59
25Johan EkelövSkåneslättens OL1:21:43+32:1711:35
26Henrik HammasAttunda OK1:25:14+35:4812:05
Marcus JanssonKFUM Örebro OKej start
Christian KollbergJärla Orienteringej start

D20 heat A

4 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK39:288:11
2Viktoria ErnstssonFK Göingarna42:42+3:148:51
3Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné42:59+3:318:55
4Beatrice GustavssonEksjö SOK44:57+5:299:19
5Anna SegerssonOK Kolmården45:35+6:079:27
6Amy RankkaLinköpings OK46:36+7:089:40
7Sanna LinseforsLunds OK48:29+9:0110:03
8Frida GustafssonIFK Göteborg51:15+11:4710:37
9Amanda LeoBredaryds SOK51:36+12:0810:42
10Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK51:46+12:1810:44
11Anette ÖnerudOK Ravinen51:49+12:2110:45
12Karolin OhlssonJärla Orientering54:08+14:4011:13
13Lovisa PerssonOK Tisaren54:21+14:5311:16
14Linn GrällsOK Kåre54:31+15:0311:18
15Lisa AnderssonÄrla IF55:49+16:2111:34
16Linnéa WikingOK Kåre55:54+16:2611:35
17Malin AnderssonOK Nolaskogsarna56:22+16:5411:41
18Ellinor TjernlundOK Vilse 8759:12+19:4412:16
19Sofia GrawéÄrla IF59:36+20:0812:21
20Viktoria HelmerssonOckelbo OK59:41+20:1312:22
21Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF59:45+20:1712:23
22Julia LundquistNybro OK1:00:51+21:2312:37
23Lina NilssonOK Tranan1:01:01+21:3312:39
24Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:04:00+24:3213:16
25Ida WillénÖstersunds OK1:04:30+25:0213:22
26Jolanta KolosinskaKalmar OK1:05:23+25:5513:33
27Maria JohanssonOK Skärmen1:05:24+25:5613:34
28Klara AlmOK Linné1:09:54+30:2614:30
29Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:10:16+30:4814:34
30Elisabeth AhlgrenTäby OK1:12:36+33:0815:03
31Frida ForshällenAttunda OK1:16:42+37:1415:54
Emma EdejernAlfta-Ösa OKej godkänd
Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20 heat B

4 840 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea MartinssonJärla Orientering39:478:13
2Elin MånssonOK Löftan42:13+2:268:43
3Rebecka HeinrupTullinge SK44:20+4:339:09
4Kristin HylanderNyköpings OK44:30+4:439:11
5Ida LindkvistLeksands OK46:42+6:559:38
6My WestlundOK Tyr46:45+6:589:39
7Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK47:29+7:429:48
8Lovisa LarssonHagaby GOIF48:02+8:159:55
9Josefin TjernlundOK Vilse 8749:14+9:2710:10
10Carlotta ScaletOK Orion49:24+9:3710:12
11Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna49:36+9:4910:14
12Lovisa AdolfssonTullinge SK50:16+10:2910:23
13Maria NordströmGävle OK50:22+10:3510:24
14Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna50:39+10:5210:27
15Maria BjörklundBjursås OK51:44+11:5710:41
16Karin E. GustafssonHagaby GOIF51:53+12:0610:43
17Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK52:13+12:2610:47
18Sofia LevinOK Tyr53:34+13:4711:04
19Anna BrodinOK Tyr53:41+13:5411:05
20Lovisa FalkHagaby GOIF55:29+15:4211:27
21Julia LauriOK Tisaren55:55+16:0811:33
22Frida ErkersLeksands OK55:56+16:0911:33
23Maria BoisLeksands OK56:25+16:3811:39
24Sara BengtssonLånghundra IF56:31+16:4411:40
25Ann-Sofi KarlssonUmeå OK56:42+16:5511:42
26Erika HugosonNässjö OK57:39+17:5211:54
27Maja PetterssonOK Vilse 871:00:15+20:2812:26
28Ida ForsénTullinge SK1:01:11+21:2412:38
29Elin SundqvistTullinge SK1:05:32+25:4513:32
30Marika LindahlOK Milan1:07:36+27:4913:58
31Frida KarlssonLinköpings OK1:11:04+31:1714:40
Marie SpångmyrLeksands OKej start
Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OLej start

H18 heat A

6 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens WängdahlNyköpings OK42:066:44
2Thor NørskovIFK Göteborg45:13+3:077:14
3Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK46:15+4:097:24
4Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK48:18+6:127:44
5Michal HubacekOK Tisaren48:37+6:317:47
6Janne SelkäläKöping-Kolsva OK49:08+7:027:52
7Erik KarlssonMålilla OK49:22+7:167:54
8Simon SmedbergOK Skogsfalken50:26+8:208:04
9Erik LenningSkåneslättens OL51:05+8:598:11
10Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering51:13+9:078:12
11Rasmus ElmertoftNorbergs OK53:01+10:558:29
12Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF53:13+11:078:31
13Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna53:20+11:148:32
14Erik MagnussonOK Nolaskogsarna53:21+11:158:32
15Leif SvenssonOK Tisaren53:22+11:168:33
16Victor FlingmarkUddevalla OK53:56+11:508:38
17Elias ÖhgrenOK Kåre54:24+12:188:43
18Simon SkogmanMarkbygdens OK55:27+13:218:53
19Philip PålssonSkåneslättens OL55:31+13:258:53
20David MellinSundbybergs IK57:38+15:329:14
21Charlie StoltRehns BK57:42+15:369:14
22Janis SarsOK Klemmingen57:52+15:469:16
23Albin PetrénGöteborg-Majorna OK59:45+17:399:34
24Gabriel AnderssonUlricehamns OK1:06:39+24:3310:40
25Glen BalesOK Kåre1:06:42+24:3610:41
26Joel KristianssonHässleholms OK1:14:32+32:2611:56
27Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:20:01+37:5512:49
Erik BjörklundBjursås OKej start
Fredrik BerndtssonSkåneslättens OLej start
Joakim ByströmJärfälla OKej start
Anton OddmoHärlövs IFej start

H18 heat B

6 210 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola BrönnhedenNyköpings OK47:047:34
2Oskar AndrénOK Tisaren48:13+1:097:45
3Niklas GustafssonOK Tisaren48:20+1:167:46
4Daniel NilssonNyköpings OK48:29+1:257:48
5Jonas LarsonBergnäsets AIK50:09+3:058:04
6Anton PhilipssonMarkaryds FK50:21+3:178:06
7Simon AnderssonOK Rodhen50:35+3:318:08
8Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK50:39+3:358:09
9Oskar AnderssonOK Gynge51:42+4:388:19
10Einar JohanssonLinköpings OK51:58+4:548:22
11Marcus BerggrenNyköpings OK52:10+5:068:24
12Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö52:19+5:158:25
13Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK53:52+6:488:40
14Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK55:57+8:539:00
15Lennart JohanssonNyköpings OK56:06+9:029:02
16Ludvig NilssonKFUM Örebro OK56:24+9:209:04
17Rasmus LarssonOK Alehof56:59+9:559:10
18Fredrik AhnlénOK Hammaren57:09+10:059:12
19Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK58:12+11:089:22
20Viktor BlomqvistOK Skogsfalken59:38+12:349:36
21Viktor LundénAvesta OK1:00:23+13:199:43
22Jonathan AnderssonStora Tuna OK1:03:26+16:2210:12
23David ArboreliusHelsingborgs SOK1:03:38+16:3410:14
24Johan AnderssonRyda SK1:04:24+17:2010:22
25Gustav AnderssonAvesta OK1:18:51+31:4712:41
26Anton BlomIK Uven1:20:37+33:3312:58
27Björn MarkfjärdAvesta OK1:28:16+41:1214:12
Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav MagnussonIF Hagenej start
Krister KölzowOK Ravinenej start

H18 heat C

6 240 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Didrik HallNyköpings OK47:107:33
2Daniel WejåsNyköpings OK48:57+1:477:50
3Mandus RidefeltOK Linné49:30+2:207:55
4Assar HellströmOK Ravinen50:00+2:508:00
5Ludwig LjungqvistKexholms SK50:43+3:338:07
6Pontus ÖströmOK Tyr51:33+4:238:15
7Karl DannbringSkåneslättens OL52:34+5:248:25
8Eric HanssonNässjö OK53:30+6:208:34
9Fredrik BjernulfSundbybergs IK53:58+6:488:38
10Martin LarssonHestra IF54:11+7:018:40
11Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg54:27+7:178:43
12Anton JohanssonOK Orion54:39+7:298:45
13Marcus SvenssonSkåneslättens OL54:40+7:308:45
14Johan SandlundOK Njudung54:43+7:338:46
15Erik SköldLinköpings OK54:46+7:368:46
16Joakim WigertzLånghundra IF57:42+10:329:14
17Jonas LundgrenLinköpings OK57:51+10:419:16
18Oscar VagmanOK Klemmingen1:02:37+15:2710:02
19Johan BadenfeltFalkenbergs OK1:06:36+19:2610:40
20Axel BarkestedtOK Kullingshof1:07:28+20:1810:48
21Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:08:15+21:0510:56
22Jonas LindahlOK Milan1:09:36+22:2611:09
23Jesper LiderudLidköpings VSK1:10:29+23:1911:17
24Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:15:08+27:5812:02
25Jens SundbüeOK Ravinen1:15:40+28:3012:07
26Pontus JohanssonOK Kullingshof1:30:46+43:3614:32
Jonas RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Albin SjöhedGävle OKej godkänd
Tobias ForsénTullinge SKej start
Viktor TovessonOK Orionej start

H18 heat D

6 220 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK43:497:02
2Erik BomanGävle OK47:03+3:147:33
3Rudolfs ZernisÄrla IF48:22+4:337:46
4Joar SvartholmGammelstads IF48:43+4:547:49
5Niklas AldénOK Linné49:09+5:207:54
6Simon FröjdSnättringe SK49:27+5:387:57
7Axel WrådheAttunda OK49:33+5:447:57
8Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna50:41+6:528:08
9Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF51:00+7:118:11
10Kasper WestmanVästerås SOK52:07+8:188:22
11Martin GelinderAttunda OK52:25+8:368:25
12Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK52:57+9:088:30
13Jesper SjögrenOK Kullingshof53:10+9:218:32
14Oscar BjörckOK Älme53:21+9:328:34
15Johan ForsgrenOK Kåre53:58+10:098:40
16Jonatan AronssonOK Tisaren54:06+10:178:41
17Henrik AnderssonBredaryds SOK54:07+10:188:42
18Pontus KarlssonMarkbygdens OK54:49+11:008:48
19Gustav SandstedtEksjö SOK55:36+11:478:56
20Anton PerssonMarkaryds FK55:42+11:538:57
21Lucas WändelLunds OK56:09+12:209:01
22Johan VavrysOK Tisaren56:13+12:249:02
23Martin AhlbergerHestra IF56:57+13:089:09
24Albin DetterfeltLinköpings OK1:00:44+16:559:45
25Conrad TingströmOK Klemmingen1:03:41+19:5210:14
26Jesper LundHaninge SOK1:09:14+25:2511:07
27Robert PetterssonIF Thor1:09:19+25:3011:08
28Olle ForsbergOK Ravinen1:11:24+27:3511:28
29Petter JohanssonLinköpings OK1:15:02+31:1312:03
David ByrénKFUM Örebro OKej start

D18 heat A

4 360 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SandbergSäterbygdens OK42:219:42
2Moa Leijon-LindHaninge SOK44:21+2:0010:10
3Josefine KlintbergEksjö SOK44:44+2:2310:15
4Linda LindkvistLeksands OK45:04+2:4310:20
5Lina LångStora Tuna OK46:51+4:3010:44
6Frida HedinHjärnarps GH OL48:45+6:2411:10
7Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna49:22+7:0111:19
8Anna LindeOK Linné49:30+7:0911:21
9Karolina NygrenSkogspojkarnas OK49:51+7:3011:26
10Stina BergHelsingborgs SOK51:09+8:4811:43
11Linnea HolmqvistHagaby GOIF51:48+9:2711:52
12Emma BacklundSäterbygdens OK52:36+10:1512:03
13Moa OlssonÖrkelljunga FK54:06+11:4512:24
14Karin ElofssonFjärås AIK54:23+12:0212:28
15Johanna NäslundOK Nolaskogsarna54:48+12:2712:34
16Amanda HolmgrenVittjärvs IK54:51+12:3012:34
17Evelina WickbomVittjärvs IK55:14+12:5312:40
18Moa EnmarkGävle OK55:29+13:0812:43
19Sina TommerTullinge SK55:35+13:1412:44
20Ellinor FryxellTullinge SK55:38+13:1712:45
21Ida WadmanKatrineholms OK56:46+14:2513:01
22Linnea ÖstergrenVäxjö OK1:00:00+17:3913:45
23Malin LeanderssonOK Tyr1:01:21+19:0014:04
24Channa LönneSkarpnäcks OL1:01:24+19:0314:04
25Linnea AdolfssonTullinge SK1:02:57+20:3614:26
26Ellen ReimerTormestorps IF1:06:33+24:1215:15
27Sofia AldénFinspångs SOK1:09:45+27:2415:59
28Josefine DahlstedtGOIF Tjalve1:18:21+36:0017:58
Lydia MartinssonOK Tyrej godkänd
Katarina HammasAttunda OKej godkänd
Amanda HanssonBredaryds SOKej godkänd
Angelica JörnlingEksjö SOKej start
Linnea GustafssonUddevalla OKej start

D18 heat B

4 410 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia OhlssonUddevalla OK39:589:03
2Amilia BjörklundSävedalens AIK42:13+2:159:34
3Sofie SvenssonVimmerby OK43:14+3:169:48
4Agnes AdolfssonVimmerby OK44:14+4:1610:01
5Olivia KollbergEksjö SOK45:59+6:0110:25
6Hilda ForsgrenTäby OK46:06+6:0810:27
7Elin OlssonTibro OK47:06+7:0810:40
8Johanna LarssonKöping-Kolsva OK47:10+7:1210:41
9Tove LagerbergOK Södertörn47:14+7:1610:42
10Helena MarkstedtOK Södertörn47:52+7:5410:51
11Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL48:13+8:1510:56
12Laura DAngeloAttunda OK48:14+8:1610:56
13Therese EnengeBredareds IF48:42+8:4411:02
14Karin SvenssonFinspångs SOK49:22+9:2411:11
15Julia DahlHjärnarps GH OL52:38+12:4011:56
16Frida BrogrenKungälvs OK54:44+14:4612:24
17Sara NilssonOK Tranan54:49+14:5112:25
18Anna WehlinSkogspojkarnas OK56:58+17:0012:55
19Sofie GustafssonOK Tyr57:06+17:0812:56
20Malin EngströmOK Kåre57:55+17:5713:07
21Filippa SpånérSävedalens AIK58:01+18:0313:09
22Matilda StenssonHelsingborgs SOK58:37+18:3913:17
23Amanda ClaessonSävedalens AIK59:03+19:0513:23
24Elin BlickOK Alehof59:52+19:5413:34
25Frida StrömgårdBredareds IF1:02:51+22:5314:15
26Maja AnderssonOK Orion1:05:41+25:4314:53
27Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:06:15+26:1715:01
28Sara SchmidtTrollhättans SOK1:09:10+29:1215:41
29Malin DahlbergFalköpings AIK OK1:19:53+39:5518:06
30Sofia AndrénTibro OK1:21:47+41:4918:32
Anna GunnarsIFK Moras OKej start
Sofia ForngrenOK Enenej start

D18 heat C

4 410 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ErlandssonOK Skogsfalken40:189:08
2Lisa RisbyOK Kåre42:39+2:219:40
3Agnes LeoBredaryds SOK43:04+2:469:45
4Nathalie RyghOK Tisaren43:11+2:539:47
5Josefin WallenhammarHagaby GOIF44:24+4:0610:04
6Elin SvenssonNässjö OK44:25+4:0710:04
7Johanna SkogumMarkbygdens OK44:49+4:3110:09
8Linnea SundströmOK Renen45:01+4:4310:12
9Lovisa HanssonBredareds IF45:27+5:0910:18
9Erika LindqvistSävedalens AIK45:27+5:0910:18
11Alice HugossonSundsvalls OK47:35+7:1710:47
12Linnea WahlgrenSjövalla FK48:25+8:0710:58
13Elin HögstrandMarkbygdens OK48:50+8:3211:04
14Johanna HolménHelsingborgs SOK49:22+9:0411:11
15Hedvig MarkgrenTäby OK51:29+11:1111:40
16Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna52:45+12:2711:57
17Amanda JacobssonDegerfors OK53:14+12:5612:04
18Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF53:29+13:1112:07
19Amanda ThellsénOK Roxen54:22+14:0412:19
20Tina SelinHägglunds IoFK55:49+15:3112:39
21Josefine TuoremaaVittjärvs IK56:17+15:5912:45
22Emma EkbergLidköpings VSK56:48+16:3012:52
23Ida KarlssonLidköpings VSK57:02+16:4412:55
24Anne HanssonMarkbygdens OK57:26+17:0813:01
25Madeleine AttforsSävedalens AIK59:25+19:0713:28
26Jessica LevinOK Tyr59:44+19:2613:32
27Elida OttmerHelsingborgs SOK1:00:04+19:4613:37
28Cecilia ImarkTullinge SK1:02:21+22:0314:08
29Julia MattssonTrollhättans SOK1:07:32+27:1415:18
30Martina JohanssonBredareds IF1:10:24+30:0615:57
31Lovisa ÖstmanAvesta OK1:10:54+30:3616:04
Josefin AnderssonMarkbygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser