Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Lång
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 6 juni 2015

D21

5 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK46:438:27
2Marie GrönlundLunds OK1:09:50+23:0712:39
3Linnea GillbergLunds OK1:12:14+25:3113:05

H21

7 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin WendtLunds OK56:087:26
2Joel Bergkvist (utom tävl)Lunds OK59:01+2:537:49
3Carl RämmalLunds OK1:00:32+4:248:01
4Rasmus GrönlundLunds OK1:00:45+4:378:03
5Jonas EnarssonLunds OK1:03:24+7:168:24
6Stefan NilssonLunds OK1:03:37+7:298:26
7Johan GustafsonLunds OK1:22:53+26:4510:59
Björn LinseLunds OKutgått
Jens TerménLunds OKutgått

D16

4 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina LjungqvistLunds OK1:01:4313:18
2Astrid EricssonLunds OK1:31:10+29:2719:38
Sofia RämmalLunds OKej godkänd

H16

5 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik VinbladLunds OK52:299:30
2Allan HedbergLunds OK56:52+4:2310:18
3Axel ToressonLunds OK58:55+6:2610:40
4Carl ÅsLunds OK59:37+7:0810:48
5Daniel HellbergLunds OK1:01:40+9:1111:10
6Johan VinbladLunds OK1:09:44+17:1512:37
7Anton HåkanssonLunds OK1:19:35+27:0614:25
Povel HedbergLunds OKej godkänd

D12

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HeydenLunds OK22:1010:30
2Lina ÅsLunds OK24:41+2:3111:41
3Selma LarssonLunds OK26:17+4:0712:27

H12

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke HedbergLunds OK16:167:42
2Klas LjungqvistLunds OK17:12+0:568:09
3Felix GustafssonLunds OK19:34+3:189:16
4Jakob TerménLunds OK30:10+13:5414:17

D40

5 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina SpångbergLunds OK56:3410:59
2Anna LjungqvistLunds OK1:00:45+4:1111:47
3Karin WikforssLunds OK1:06:51+10:1712:58
4Åsa EricssonLunds OK1:12:11+15:3714:00
5Ingela AnderssonLunds OK1:16:28+19:5414:50
6Jenny GustafssonLunds OK1:19:54+23:2015:30
7Anna ÅsLunds OK1:21:21+24:4715:47

H40

6 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LjungqvistLunds OK52:437:41
2Mats BredfeltLunds OK56:57+4:148:18
3Marcus HenningssonLunds OK57:06+4:238:20
4Peter HedbergLunds OK58:39+5:568:33
5Raul HindovLunds OK1:01:15+8:328:56
6Jalle JosefssonLunds OK1:05:10+12:279:30
7Gert PetterssonLunds OK1:10:30+17:4710:17
8Örjan LarssonLunds OK1:10:38+17:5510:18
9Robert BertilssonLunds OK1:17:04+24:2111:15
10Anders EricssonLunds OK1:20:19+27:3611:43
11Niklas RystedtLunds OK1:20:41+27:5811:46

D55

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aina JeppssonLunds OK1:10:0716:41
2Catherine DawsonLunds OK1:10:16+0:0916:43

H55

5 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrick AdlercreutzLunds OK55:1210:00
2Anders JohanssonLunds OK1:05:54+10:4211:56
3Kyrre ThalbergLunds OK1:13:52+18:4013:22

D65

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torill SvendsenLunds OK53:5315:13
2Barbro HugossonLunds OK1:13:21+19:2820:43
3Margareta SjöbergLunds OK1:39:17+45:2428:02

H65

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roy DawsonLunds OK1:06:17
2Rune BergLunds OK1:12:49+6:32
3Thomas Vinblad (utom tävl)Lunds OK1:35:27+29:10
Folke SjöbergLunds OKdiskvalificerad

Ungdom Vit

1 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LjungqvistLunds OK19:5610:39

Ungdom Grön

1 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Norman KuuskLunds OK48:3328:23
2Isak GrönlundLunds OK1:00:42+12:0935:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser