Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM OL-skoleavslutning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM OL-skoleavslutning
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: torsdag 11 juni 2015

D21

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SvärdIF Thor24:176:04
2Malin JakobssonOK Rodhen24:51+0:346:12
3Maria SjölanderOK Rodhen26:00+1:436:30
4Jessica SöllvanderOK Rodhen29:30+5:137:22
5Lisa JohanssonOK Rodhen29:57+5:407:29
6Annika RidellIF Thor30:31+6:147:37
7HANNA FALKIF Thor31:37+7:207:54
8Yvonne GrehnOK Rodhen32:23+8:068:05
9Frida RoosIF Thor38:54+14:379:43

H21

4 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vasili StraltsouOK Rodhen25:405:30
2Torbjörn JakobssonOK Rodhen26:37+0:575:42
3Robert PetterssonIF Thor27:39+1:595:56
4Magnus BjörkOK Rodhen28:05+2:256:01
5Thomas PetterssonIF Thor28:56+3:166:12
6Jonas EklundOK Rodhen29:40+4:006:21
7Ulf BergströmOK Rodhen30:24+4:446:31
8Niklas ReinholdssonIF Thor32:10+6:306:54
9Per MelinOK Rodhen32:30+6:506:58
10Axel BergströmOK Rodhen32:58+7:187:04
11Erik WallinIF Thor32:59+7:197:04
12Per-Erik FredbergOK Rodhen33:35+7:557:12
13Rickard BomanIF Thor39:43+14:038:31
Andreas EngIF Thorej start
Martin JanssonOK Rodhenej start

D18

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moira NilssonIF Thor43:4210:55

D16

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SvärdIF Thor25:126:18
2Alva LindellIF Thor34:14+9:028:33

H16

4 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil JonsellIF Thor33:067:06
2Hugo BäsénIF Thor33:16+0:107:08
3Victor BylundIF Thor36:23+3:177:48
4Erik HannrupIF Thor42:13+9:079:03
Matviy KhotyaintsevIF Thorej godkänd
Erik Svenssonklubblösej start

D14

2 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindellIF Thor22:357:37
2Elsa BäsénIF Thor29:04+6:299:49
3Rita SöderbaumIF Thor29:11+6:369:51
4Alva NyströmIF Thor31:08+8:3310:31
5Lotta WeyhenmeyerIF Thor33:20+10:4511:15
6Ellen GrantingerIF Thor36:37+14:0212:22

H14

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SegermanIF Thor21:267:14
2David MelinOK Rodhen22:54+1:287:44
3Emilia BergströmOK Rodhen25:37+4:118:39
4Hugo HanssonIF Thor29:18+7:529:53
5Arvid BylundIF Thor31:26+10:0010:37
6Pontus EggensIF Thor44:49+23:2315:08
7Viktor GranbergIF Thor46:00+24:3415:32
John McLellandOK Rodhenej start
Kevin SjölanderOK Rodhenej start

D12

2 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester BlomsterIF Thor17:258:06
2Hanna JonsellIF Thor17:57+0:328:20
3Agnes EklundOK Rodhen22:28+5:0310:26
4Fannie SjölanderOK Rodhen24:45+7:2011:30
5Ellen HannrupIF Thor30:21+12:5614:06
6Frida MelinOK Rodhen31:12+13:4714:30
7Elsa EklundOK Rodhen38:22+20:5717:50

H12

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron HellgrenIF Thor15:517:22
2Viktor JemthIF Thor18:34+2:438:38
3Fabian NilssonIF Thor43:32+27:4120:14
David BerglundIF Thorej start

D10

1 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SvärdIF Thor11:089:40
2Emily KruysIF Thor12:12+1:0410:36
3Emmy RoosIF Thor17:56+6:4815:35
4Ebba HåkanssonIF Thor21:35+10:2718:46
5Alicia ErikssonIF Thor52:07+40:5945:19
Tora JonsellIF Thorej start

H10

1 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel AnderssonIF Thor8:127:07
2Miro MårtenssonIF Thor10:25+2:139:03
3Elis HanssonIF Thor10:50+2:389:25
4Valle LarssonIF Thor11:16+3:049:47
5Malte HellgrenIF Thor11:32+3:2010:01
6Albin JemthIF Thor13:55+5:4312:06
7Hugo BlomsterIF Thor14:03+5:5112:13
8Theodor Von SethIF Thor18:25+10:1316:00

H35

4 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jimmy LarssonIF Thor51:0310:57
2Per MelanderIF Thor52:35+1:3211:17

D40

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie BergendahlIF Thor27:296:52
2Anna Karin OlmIF Thor29:44+2:157:26
3Karin LindellIF Thor36:21+8:529:05
4Lisa FredlundIF Thor37:13+9:449:18
5Åsa BlomsterIF Thor37:32+10:039:23
6Åsa KruysIF Thor46:55+19:2611:43
Helena WidegrenIF Thorej start

H40

4 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen HellgrenIF Thor28:116:02
2Bo SegermanIF Thor30:21+2:106:30
3Jesper HedbergIF Thor33:35+5:247:12
4Per JemthIF Thor34:14+6:037:20
5Nic KruysIF Thor35:39+7:287:39
6Jonas AnderssonIF Thor36:46+8:357:53
7Andreas GrantingerIF Thor38:45+10:348:18
8Markus BylundIF Thor41:25+13:148:53
Johan BlomsterIF Thorutgått
Fredrik LindellIF Thorej start

D45

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna SanderIF Thor29:587:29
2Dorothe SpillmannIF Thor32:37+2:398:09
3Ammie BerglundIF Thor32:40+2:428:10
4Cecilia OlssonIF Thor34:52+4:548:43
5Karin HannrupIF Thor37:23+7:259:20
6Marie NordeholmIF Thor51:41+21:4312:55

H45

4 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars VestlingIF Thor29:006:13
2Håkan BerglundIF Thor29:58+0:586:25
3Daniel OlmIF Thor30:43+1:436:35
4Stefan GranbergIF Thor35:12+6:127:33
5Petter RanefallIF Thor39:55+10:558:33
6Bo AnderssonIF Thor54:55+25:5511:47
Mats JonsellIF Thorej start

D50

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JanssonOK Rodhen26:479:01
2Ingrid SjölanderOK Rodhen27:49+1:029:21
3Carina JakobssonOK Rodhen31:52+5:0510:43
4Inga FredbergOK Rodhen32:25+5:3810:54
5Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen45:09+18:2215:12

H50

2 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael HolmgrenIF Thor18:336:14
2Björn HannrupIF Thor18:42+0:096:17
3Anders BrunellIF Thor20:39+2:066:57
4Mikael BäsénIF Thor21:30+2:577:14
5Göran AnderssonOK Rodhen22:00+3:277:24
6Bernhard KlingOK Rodhen25:50+7:178:41
7Anders FalkIF Thor31:00+12:2710:26

H55

2 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Pär JanssonIF Thorej start

H60

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran FredbergOK Rodhen21:237:11
2Yngve KrantzOK Rodhen25:18+3:558:31
3Curt ReinholdssonIF Thor28:31+7:089:36
4Göran FalkIF Thor29:16+7:539:51
5Tommy SjölanderOK Rodhen31:07+9:4410:28

H65

2 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Esbjörn SwahnIF Thor31:2310:34
2Inge LarssonIF Thor46:42+15:1915:43

D70

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caje JacobssonIF Thor36:0114:00

H70

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn NäsmanOK Rodhen28:4511:11
2Lennart TorstenssonOK Rodhen31:11+2:2612:08

H75

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven JacobssonIF Thor30:4211:56

U1

990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin SjöbergIF Thor9:399:44
2Simon SegermanIF Thor10:23+0:4410:29
3Lukas LindIF Thor11:39+2:0011:46
4Simon TherusIF Thor11:50+2:1111:57
5Elis QuistbergIF Thor11:51+2:1211:58
6Ellinor KruysIF Thor12:16+2:3712:23
7Rickard JemthIF Thor13:53+4:1414:01
8Hanna OlmIF Thor15:24+5:4515:33
9Nils HåkanssonIF Thor16:31+6:5216:41
10Jessica SvärdIF Thor16:48+7:0916:58
11Hedda KjellbergIF Thor16:58+7:1917:08
12Emelinda LöthmanIF Thor18:47+9:0818:58
13Ebba LindIF Thor18:48+9:0918:59
14Birk LöthmanIF Thor18:52+9:1319:03
15Nils IsbergIF Thor18:56+9:1719:07
16Vilhelm Arvhult MånssonIF Thor21:47+12:0822:00
Vidar LarssonIF Thorej start
Anna PåveIF Thorej start
Elin PåveIF Thorej start
Frode RemenIF Thorej start
Vide RemenIF Thorej start
Lucas WicksIF Thorej start
Matthew WicksIF Thorej start

U2

1 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin DicksvedIF Thor13:0311:20
2Cornelia GustafssonIF Thor13:41+0:3811:53
3Alice NilssonIF Thor22:15+9:1219:20
4Caspar NilssonIF Thor22:16+9:1319:21
Theo SjöbergIF Thorej start

Ungdom motion

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka ErikssonIF Thor43:5420:25

Vuxen motion

2 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per DahlbäckIF Thor21:597:25
2Hans GustafssonIF Thor24:15+2:168:11
3Carl AnderssonIF Thor24:17+2:188:12
4Max NilssonIF Thor32:44+10:4511:03
5Ann-Sofie JemthIF Thor34:48+12:4911:45
6Åza MårtenssonIF Thor46:15+24:1615:37
7Annica ErikssonIF Thor47:58+25:5916:12
Lisa DahlbäckIF Thorej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser