Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: onsdag 3 juni 2015

Herrar

2 830 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF13:394:49
2Christer SkoogKils OK14:17+0:385:02
3Oskar NymanOK Tyr14:23+0:445:04
4Johan WikströmOK Tyr14:25+0:465:05
5Alexander MobergOK Tyr14:27+0:485:06
6Lukas OlmKils OK14:33+0:545:08
7Marcus BeckiusOK Tyr15:01+1:225:18
8Lukas KatvalaOK Älgen15:10+1:315:21
9Olof SkoglundKils OK15:24+1:455:26
10Per KällvikÅmåls OK15:51+2:125:36
11Anders LindbergOK Tyr15:52+2:135:36
12Magnus ThorstenssonOK Tyr16:07+2:285:41
13Jonathan UllerKils OK16:16+2:375:44
14Lars HolmgårdKils OK16:28+2:495:49
15Jan OlmKils OK16:38+2:595:52
16Mats BergenfurIK Vikings OK16:50+3:115:56
17Samuel AxelsonOK Tyr17:04+3:256:01
18Mathias AxelssonOK Tyr17:06+3:276:02
19Pär NymanOK Tyr17:23+3:446:08
20Ulf MellerdalKils OK17:33+3:546:12
21Lars AnderssonOK Tyr17:36+3:576:13
22Bengt SvedjebySkattkärrs SOK17:44+4:056:15
23Mikael LarssonSkattkärrs SOK17:45+4:066:16
24Niclas MobergOK Tyr18:03+4:246:22
25Erik SimesOK Tyr18:08+4:296:24
26Erik ErikssonOK Älgen18:14+4:356:26
27Stefan ErikssonOK Älgen18:44+5:056:37
28Björn SvenssonOK Djerf19:10+5:316:46
29Marcus WestbergOK Älgen19:11+5:326:46
30Anton HanssonOK Djerf19:18+5:396:49
31Leif MartinssonOK Tyr19:32+5:536:54
32Örjan BeckiusOK Tyr19:39+6:006:56
33Peter RisbergSkattkärrs SOK19:51+6:127:00
34Bengt CarlssonSkattkärrs SOK20:26+6:477:13
35Ulf SkoglundKils OK20:43+7:047:19
36Linus BjörkOK Älgen21:00+7:217:25
37Thomas ForslundSäffle OK22:53+9:148:05
38Michael ForslundKristinehamns OK23:16+9:378:13
39Stefan GunnarssonKristinehamns OK26:21+12:429:18
40Lennart MattssonLustens OK28:43+15:0410:08
Jan HanssonOK Djerfej godkänd

Damer

2 830 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Djerf16:505:56
2Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK17:04+0:146:01
3Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK17:09+0:196:03
4Lina RööhsSkattkärrs SOK17:36+0:466:13
5Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF17:46+0:566:16
6Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK17:55+1:056:19
7Maria ErikssonVästvärmlands OK18:20+1:306:28
7Amanda MellerdahlKils OK18:20+1:306:28
9Anna NordströmKils OK18:45+1:556:37
10Elin ErikssonVästvärmlands OK19:02+2:126:43
11Anna JanssonOK Djerf19:05+2:156:44
12Eva MartinssonOK Tyr21:03+4:137:26
13Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK21:24+4:347:33
14Tone HollowellOK Tyr21:33+4:437:36
15Malin NymanOK Tyr22:37+5:477:59
16Ylva OlmKils OK22:41+5:518:00
17Maria JanssonOK Älgen23:56+7:068:27
18Lottie LindOK Älgen24:00+7:108:28
19Klara HolmgårdKils OK24:24+7:348:37
19Heléne SvenssonKristinehamns OK24:24+7:348:37
21Elin BlomkvistOK Tyr25:27+8:378:59
22CCECILIA HagströmKristinehamns OK27:19+10:299:39
23Britt GunnarssonKristinehamns OK29:36+12:4610:27
24Jeanette CarlssonOK Älgen30:35+13:4510:48
25Gunnel GillenäsKristinehamns OK37:46+20:5613:20
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd

H14

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK10:395:36
2Gustav PermanOK Tyr11:00+0:215:47
3Elias BergenfurIK Vikings OK11:30+0:516:03
4Tim DalheimerIK Vikings OK11:58+1:196:17
5Alexander JanssonOK Djerf12:31+1:526:35
6Mattias HanssonOK Djerf13:11+2:326:56
Rasmus PetterssonOK Djerfej start

D14

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora HolmgårdKils OK11:376:06
2Lova PermanKils OK12:04+0:276:21
3Elin LindbladOK Djerf12:19+0:426:28
4Nicolina MobergOK Tyr12:33+0:566:36
5Amanda JanssonOK Djerf12:44+1:076:42
6Emelie ForslundKristinehamns OK25:57+14:2013:39
7Elsa HagströmKristinehamns OK27:29+15:5214:27
8Felicia RööhsSkattkärrs SOK27:33+15:5614:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser