Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Kolmården Ungdomsserien + NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Kolmården Ungdomsserien + NOK
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: lördag 6 juni 2015

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | A | B | C | D | E | F

D16

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa BerggrenOK Kolmården37:419:18
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej start
Vilma KarlssonOK Denselnej start

H16

4 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid WesterbergOK Kolmården36:228:12
2Leo JohanssonOK Kolmården36:24+0:028:13
3Josef JohanssonOK Kolmården36:59+0:378:20
4Gustaf HedegårdOK Kolmården38:32+2:108:41
5Johan LindmanFinspångs SOK40:16+3:549:05
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb41:06+4:449:16

D14

3 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården26:408:15
2Sara WänströmFinspångs SOK35:04+8:2410:51
3Linnea LundOK Kolmården39:01+12:2112:04
4Fanny ÖstlundOK Kolmården43:30+16:5013:28
5Alicia GummessonFinspångs SOK54:46+28:0616:57

H14

3 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon JohanssonOK Kolmården26:537:50
2Sverre RöjgårdOK Kolmården32:45+5:529:32
3Carl HedegårdOK Kolmården45:24+18:3113:14
4Assar JohanssonGOIF Tjalve46:05+19:1213:26
5Erik JonssonOK Kolmården50:52+23:5914:49
Martin KvillengFinspångs SOKej godkänd

D12

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jensine SvenssonFinspångs SOK28:0810:41
2Miranda KarlssonGOIF Tjalve29:46+1:3811:19
3Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb31:44+3:3612:03
4Alice JohanssonFinspångs SOK34:51+6:4313:15
5Yrsa RöjgårdOK Kolmården37:21+9:1314:12
6Matilda KohtamäkiFinspångs SOK47:38+19:3018:06
7Evelin GummessonFinspångs SOK49:38+21:3018:52
8Veronika KvillengFinspångs SOK53:46+25:3820:26
9Annie LundOK Kolmården56:28+28:2021:28

H12

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron EnströmOK Kolmården37:3814:18
Rasmus KarlssonOK Denselnej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

D10

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LinellFinspångs SOK32:0313:14
2Moa GöhlFinspångs SOK37:43+5:4015:35

H10

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard HellgrenFinspångs SOK52:5321:51

Inskolning

1 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alva & Elsa FornanderSkogspojkarnas OKfullföljt
Linus JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Matilda KarlssonGOIF Tjalvefullföljt
Alexander LarssonFinspångs SOKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKej godkänd
Leonardo MelinOK Kolmårdenej godkänd
Malin GöhlFinspångs SOKej start
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

U1

1 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar EdlundGOIF Tjalve23:3911:53
2Joel WestinNAIS Orienteringsklubb24:28+0:4912:17
3Joel SevénGOIF Tjalve25:51+2:1212:59
4Malva EngströmOK Kolmården25:58+2:1913:02
5Sebaztian AlfredssonOK Kolmården27:52+4:1314:00
6Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb29:22+5:4314:45
7Oskar SöderströmOK Kolmården30:55+7:1615:32
8Holger WänströmFinspångs SOK31:32+7:5315:50
9Leo GrenFinspångs SOK35:08+11:2917:39
10Max HjorthGOIF Tjalve37:31+13:5218:51
11Sofia MelinOK Kolmården38:10+14:3119:10
12Cornelia LarssonFinspångs SOK38:25+14:4619:18
13Alfred PetterssonFinspångs SOK40:57+17:1820:34
14Jonathan GranqvistOK Kolmården43:24+19:4521:48
15Kalle WiklanderOK Kolmården43:58+20:1922:05
15Vincent DahmGOIF Tjalve43:58+20:1922:05
17Love EngströmOK Kolmården47:44+24:0523:59
18Julie CasselsjöOK Kolmården53:32+29:5326:54
19Axel JarlNAIS Orienteringsklubb54:39+31:0027:27
20Arvid Adler HållanderOK Kolmården1:18:48+55:0939:35
Elmer EnströmOK Kolmårdenej godkänd
Ivar BorénOK Kolmårdenej start
Nellie KällholmOK Kolmårdenej start

U2

2 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine NilssonFinspångs SOK33:3513:52
2Melker WaldfeltFinspångs SOK35:07+1:3214:30
3Tilda MalmströmGOIF Tjalve36:03+2:2814:53
4Emma EngströmFinspångs SOK36:33+2:5815:06
5Elin ThuressonOK Kolmården36:48+3:1315:12
6Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb37:11+3:3615:21
7Simon HellmanGOIF Tjalve37:51+4:1615:38
8Elsa PetterssonFinspångs SOK40:23+6:4816:41
9Gry CarstensNAIS Orienteringsklubb40:37+7:0216:47
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:38+8:0317:12
11Eli OlaussonGOIF Tjalve42:42+9:0717:38
12Alma SandbergOK Kolmården43:07+9:3217:49
13Melker KarlssonGOIF Tjalve43:18+9:4317:53
14Ellinor OlaussonGOIF Tjalve56:24+22:4923:18

U3

2 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes FernströmOK Denseln42:3016:09
2Linda SvenssonFinspångs SOK43:32+1:0216:33
3Tilda AinerforsOK Kolmården1:11:19+28:4927:06
4Hilda SandbergOK Kolmården1:11:21+28:5127:07

U4

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David SvenssonFinspångs SOKej godkänd

Bana A

7 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:03:198:03
2Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:44:36+41:1713:19

Bana B

6 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer CasselsjöOK Kolmården54:118:52
2Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb58:55+4:449:39
3Jonas JohnssonOK Kolmården1:02:06+7:5510:10
4Erik KjellgrenHammarkinds OK1:05:20+11:0910:42
5Arne NilssonNyköpings OK1:07:44+13:3311:06
6Anita WehlinSkogspojkarnas OK1:11:21+17:1011:41
7Johan WänströmFinspångs SOK1:11:46+17:3511:45
8Fredrik KämpeOK Denseln1:12:39+18:2811:54
9Anneli BerggrenOK Denseln1:19:38+25:2713:03
Jenny BjörkOK Denselnej godkänd

Bana C

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK51:2810:05
2Lisa MalmströmGOIF Tjalve53:26+1:5810:28
3Thomas KarlssonGOIF Tjalve59:24+7:5611:38
4Per WirénOK Kolmården59:41+8:1311:42
5Johan JylltorpLinköpings OK1:07:56+16:2813:19
6Peter HagströmGOIF Tjalve1:08:48+17:2013:29
7Aire NikkoOK Kolmården1:10:46+19:1813:52
8Lars JosefssonFinspångs SOK1:17:46+26:1815:14
9Erik EngströmOK Kolmården1:19:45+28:1715:38

Bana D

3 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper WaldfeltFinspångs SOK41:1010:31
2Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb43:59+2:4911:14
3Marcus KohtamäkiFinspångs SOK51:33+10:2313:11
4Tina NikkoOK Kolmården53:50+12:4013:46
5Anneli WiklundFinspångs SOK54:29+13:1913:56
6Arne JoelssonMatteus SI55:58+14:4814:18
7Ebba HedegårdOK Kolmården56:55+15:4514:33
8Johan DahmGOIF Tjalve57:04+15:5414:35
9Gösta LindmanFinspångs SOK57:31+16:2114:42
10Carina LindmanFinspångs SOK1:02:47+21:3716:03
11Carin AnderssonOK Denseln1:04:51+23:4116:35
12Britten PerssonFinspångs SOK1:08:54+27:4417:37
13Maria EngqvistHammarkinds OK1:09:00+27:5017:38
14Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:11:45+30:3518:21
15Karin RenbergOK Kolmården1:19:46+38:3620:24
16Magnus AnderssonOK Denseln1:22:55+41:4521:12
17Tobias JanssonHammarkinds OK1:37:08+55:5824:50
18Sara AnderssonOK Denseln1:53:33+1:12:2329:02

Bana E

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy Anderssonklubblös1:29:4828:03
Lise-Lott GummessonFinspångs SOKej godkänd
Violetta DahmGOIF Tjalveej godkänd

Bana F

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena FornanderSkogspojkarnas OK56:1323:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser