Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tio klubbs 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tio klubbs 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 19 maj 2015

D21

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna WesterlundÖstersunds OK57:0111:10

H21

7 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel SjölundÖstersunds OK52:317:17
2David SundströmSöderhamns OK54:30+1:597:34
3Sven NorrmanFrösö IF59:37+7:068:16
4Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:00:30+7:598:24
5Ulf LindqvistÖstersunds OK1:03:22+10:518:48
6Anders CarnlandFrösö IF1:11:04+18:339:52
7Martin OhlssonOK Storsjön1:22:39+30:0811:28
8Anders ErikssonFrösö IF1:26:39+34:0812:02
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

D20

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida KrohnÖstersunds OK1:12:0516:45

D16

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes MattssonTandsbyns IF48:1314:10

H16

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus GustafssonÖstersunds OK37:3311:02

D14

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester OlofssonOK Storsjön47:2618:14
2Emma NilssonStuguns SK50:42+3:1619:30
3Elin EkströmÅngsta SK1:02:02+14:3623:51

H14

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel HedströmÖstersunds OK27:5210:43
2Axel MattssonFrösö IF34:13+6:2113:09
3Axel HalvarssonÖstersunds OK50:41+22:4919:29

D12

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida BerggrenÖstersunds OK27:2513:03
2Fanny IsraelssonOK Storsjön42:01+14:3620:00

H12

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ArnessonÖstersunds OK26:1612:30

D10

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK19:519:27
2Astrid HedströmÖstersunds OK21:02+1:1110:00
3Felicia SonnevallÖstersunds OK47:04+27:1322:24

H10

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar BäckmanFrösö IF24:5311:50
2Fabian GrindborgÅs IL27:52+2:5913:16
3Olle GrindborgÅs IL28:33+3:4013:35
4Felix SonevallÖstersunds OK28:37+3:4413:37
5Zigge RinsénOK Storsjön41:27+16:3419:44
6Willy RinzénOK Storsjön43:56+19:0320:55
7Rasmus KarlströmOK Storsjön44:04+19:1120:59

D40

4 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta BrännströmÖstersunds OK51:2711:57
2Anna Hedström RingvallÖstersunds OK52:15+0:4812:09
3Lena JohanssonÖstersunds OK1:10:37+19:1016:25
4Ulrika WillénÖstersunds OK1:15:32+24:0517:33

H40

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger KrohnFältjägarnas IF44:378:44
2Marcus AmrénÖstersunds OK48:56+4:199:35
3Lars-Åke LarssonÖstersunds OK49:55+5:189:47
4Stefan SöderbergFrösö IF51:55+7:1810:10
5Björn IsraelssonOK Storsjön53:00+8:2310:23
6Anders DahlgrenÖstersunds OK1:06:26+21:4913:01
7Erik WillénÖstersunds OK1:12:10+27:3314:09

D50

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:02:5518:30

H50

4 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LundqvistÖstersunds OK42:339:53
2Torulf BäckmanFrösö IF44:19+1:4610:18
3Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF48:10+5:3711:12
4Hans ÅgrenÖstersunds OK51:33+9:0011:59
5Peter SwahlenStuguns SK54:04+11:3112:34
6Per-Erik RönnestrandFrösö IF59:41+17:0813:52
7Anders ForstedtSöders-Tyresö1:06:54+24:2115:33
Peder SjölundFMdiskvalificerad
Kurt HalvarssonÖstersunds OKej godkänd

D60

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK46:2213:38
2Ingeborg DanielssonÖstersunds OK1:22:42+36:2024:19

H60

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LindgrenÖstersunds OK33:019:42
2Seth PerssonFältjägarnas IF34:36+1:3510:10
3Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF39:38+6:3711:39
4Lars StrinnholmÖstersunds OK48:27+15:2614:15
5Tom BrantheimÖstersunds OK51:00+17:5915:00
6Ove HemmingssonBrunflo IF51:45+18:4415:13
7Claes SöderhjelmÖstersunds OK51:50+18:4915:14
8Jan-Anders JacobssonFältjägarnas IF57:28+24:2716:54
9Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK1:03:47+30:4618:45

D70

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF43:3016:43
2Eva-Britt BjörkBrunflo IF52:21+8:5120:08
3Gerd LindqvistBrunflo IF52:41+9:1120:15

H70

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JönssonBrunflo IF28:3210:58
2Bengt HannersjöÖstersunds OK30:57+2:2511:54
3Åke AnderssonFältjägarnas IF36:31+7:5914:02
4Leif IsraelssonTandsbyns IF38:16+9:4414:43
Rolf NyströmÖstersunds OKej godkänd

H80

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn WikstrandÖstersunds OK27:1913:39
2Gösta NilssonÖstersunds OK1:30:16+1:02:5745:08
Heimer AnderssonÖstersunds OKej godkänd

U1

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LindqvistÖstersunds OK26:0712:26
2Klara RoosÖstersunds OK32:14+6:0715:20
3Mattis HalvarssonÖstersunds OK37:59+11:5218:05
4Alexander BergerheimÖstersunds OK41:09+15:0219:35
5Emil MyranOkänd41:51+15:4419:55
6Erik HedströmÖstersunds OK48:20+22:1323:00
7Elma RoosÖstersunds OK48:41+22:3423:10
8Anders EliassonOK Storsjön52:27+26:2024:58
9Gustav EliassonOK Storsjön52:40+26:3325:04
10Ricky DahlinBrunflo IF1:12:15+46:0834:24

Öppen motion 2

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Lill GahlinIFK Strömsund50:1523:55

Öppen motion 3

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla JohanssonFrösö IF28:5514:27
2Barbro HjelmÖstersunds OK28:56+0:0114:28
3Jessica DahlqvistKlubblös38:57+10:0219:28
4Belinda VestmanBrunflo IF38:59+10:0419:29
5Sören PerssonKlubblös43:05+14:1021:32

Öppen motion 4

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena MattssonFrösö IF34:3413:17
2My LissmorsKlubblös36:11+1:3713:55
3Maja WillénÖstersunds OK46:06+11:3217:43
4Margareta VemdalÖstersunds OK50:35+16:0119:27

Öppen motion 5

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MartinssonFrösö IF36:5910:52
2Rickard ErlandssonFrösö IF46:46+9:4713:45
3Mats LindmanFrösö IF52:41+15:4215:29
4Per-Ove ForsOK Storsjön1:07:53+30:5419:57
5Robert DahlinBrunflo IF1:09:17+32:1820:22

Öppen motion 6

4 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor RönnestrandFrösö IF58:5413:41
2Måns ErikssonÖstersunds OK59:37+0:4313:51
3Ida ErikssonFrösö IF1:01:46+2:5214:21
4Sofia LindgrenÖstersunds OK1:27:58+29:0420:27
5Håkan GruenSemså Fritid1:29:22+30:2820:46
6Emelie StålbergEkorrorna LK1:56:42+57:4827:08
7Hanna GustafssonEkorrarna LK1:56:49+57:5527:10
8Malin EkströmRossbol VF1:57:07+58:1327:14

Öppen motion 7

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KarlströmOK Storsjön48:369:31
2Rikard JakobssonÖstersunds OK50:18+1:429:51
3Anders BergFrösö IF51:07+2:3110:01
4Stig BergFrösö IF51:34+2:5810:06
5Maria GrundOfferdals SK1:02:57+14:2112:20
6Martin LarssonKlubblös1:06:00+17:2412:56
Ante GahlinIFK Strömsundej godkänd

Öppen motion 8

7 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia ThomassonFältjägarnas IF1:13:4410:14

Challenge Kort

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kicki FranssonNäldens IF53:3314:28
2Stefan RydénÖFS56:56+3:2315:23
3Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK1:09:54+16:2118:53
4Rickard EliassonÖstersunds OK1:11:52+18:1919:25

Challenge Lång

7 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotta NilssonFrösö IF1:27:2011:29
2Marcus ÅsénÖstersunds OK1:27:27+0:0711:30
3Sara-Kajsa HermanssonFrösö IF1:30:08+2:4811:51
4Magnus HermanssonFrösö IF1:30:27+3:0711:54
5Malin JohanssonKlubblös1:58:53+31:3315:38
6Martin NilssonRossbols VF2:11:45+44:2517:20
Björn HjulströmTullusej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser