Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klarälvskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Klarälvskavlen
Arrangörsorganisation: IK Vikings OK
Datum: lördag 7 maj 2016

Klarälvkavlen

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västvärmlands OK 12:47:57
1. Magnus Jonsson24:08124:081
2. Emil Johansson22:09546:173+2
3. Oskar Johansson53:2151:39:382-1
4. Anders Johansson41:1322:20:511-1
5. Kristin Johansson27:0652:47:5710
2OK Tyr 42:56:02+8:05
1. Anna Isaksson Forsgren26:49826:498
2. Julia Forsgren23:34650:236-2
3. Erik Forsgren49:2611:39:493-3
4. Håkan Ahlqvist51:49102:31:3830
5. Mattias Persson24:2422:56:022-1+8:05
3OK Tyr 32:57:52+9:55
1. Mattias Hane25:25325:253
2. Fredrik Hane17:00242:252-1
2. Linn Andersson25:01inaktiv
3. Per-Anders Bergman53:0141:35:261-1
4. Emma Bergman49:0582:24:312+1
4. Anette Bergman1:01:00inaktiv
5. Anders Hane33:2182:57:523+1+9:55
4IK Vikings OK / OK Fryksdalen3:02:17+14:20
1. Caroline Larsson24:44224:442
2. Hjalmar Berg15:49140:331-1
3. Adrian Lundberg1:12:57161:53:307+6
4. Simon Lundberg44:4772:38:1770
5. Elis Berg24:0013:02:174-3+14:20
5Västvärmlands OK Västvärmlands OK 23:02:22+14:25
1. Emilia Carlman32:321332:3213
2. Andreas Koppfeldt-Fogelberg31:09131:03:41130
3. Martin Fogelberg50:0521:53:468-5
4. Peter Carlman42:3732:36:234-4
5. Jan Fogelberg25:5933:02:225+1+14:25
6Malungs OK Skogsmårdarna 13:03:13+15:16
1. Julia Gunnarsson25:32425:324
2. Emilia Gunnarsson24:41950:1340
2. Sebastian Gunnarsson24:43inaktiv
2. Joel Masapärsej godkändinaktiv
3. Lars Halses1:03:0591:53:185+1
4. Jörgen Norén43:2642:36:4450
5. Lars Gunnarsson26:2943:03:136+1+15:16
7OK Tyr 13:10:48+22:51
1. Mats Vesterberg25:41625:416
2. Oscar Andersson24:38850:195-1
3. Örjan Beckius1:03:0591:53:246+1
4. Erik Simes43:4752:37:1160
5. Anna Hane33:3793:10:487+1+22:51
8Kils OK 13:15:34+27:37
1. Nora Holmgård25:35525:355
2. Isak Holmgård32:231457:589+4
2. Joel Holmgård32:25inaktiv
3. Sofia Holmgård1:03:58132:01:5690
4. Lars Holmgård41:1112:43:078-1
5. Klara Holmgård32:2773:15:3480+27:37
9Malungs OK Skogsmårdarna 23:34:57+47:00
1. Allan Einarsson28:19928:199
2. Julia Gellerbrandt46:34181:14:5316+7
2. Lova Masapärs51:43inaktiv
2. Emma Mattsson46:43inaktiv
2. Klara Gellerbrandt55:30inaktiv
3. Lars Harkman58:2372:13:1614-2
4. Jan-Ola Mattsson44:3062:57:469-5
5. Ronnie Eriksson37:11133:34:5790+47:00
10Attunda OK / IK Vikings OK3:34:59+47:02
1. Elis Ivers32:261232:2612
2. Sofia Ivers20:54453:208-4
3. Ulrik Ivers59:5581:53:154-4
4. Nina Ivers1:07:38183:00:5310+6
5. Lars-Gunnar Jansson34:06103:34:59100+47:02
11Kils OK 23:54:47+1:06:50
1. Rebecka Westlund51:061951:0619
2. Fredrik Westlund19:3331:10:3914-5
2. William Rebane19:35inaktiv
3. Magnus Nordström55:3862:06:1712-2
4. Anders Westlund54:38123:00:5511-1
5. Tina Westlund53:52183:54:47110+1:06:50
12OK Djerf 13:36:47+48:50
1. Jesper Haglund26:42726:427
2. Viktoria Lindberg23:42750:2470
3. Håkan Lindberg1:15:03182:05:2711+4
4. Elin Lindberg1:00:33143:06:0012+1
5. Stina Lindberg30:4763:36:47120+48:50
13Raumar Orientering 23:47:15+59:18
1. Ida Engen37:211737:2117
2. Daniel Engen26:00101:03:2112-5
3. Knut Engen1:03:57122:07:1813+1
4. Jan Sveen1:03:02153:10:20130
5. Emil Bjørnstad Strand36:55123:47:15130+59:18
14Raumar Orientering 13:48:47+1:00:50
1. Anne-Grete Austad32:561432:5614
2. Anna Austad Sveen30:24121:03:2011-3
3. Tor-Arve Bjørnst Strand1:15:26192:18:4615+4
4. Tor Strand53:20113:12:06150
5. Linda Engen36:41113:48:4714-1+1:00:50
15Skattkärrs SOK 24:05:59+1:18:02
1. Mikael Nyberg39:161839:1618
2. Edith Bergenfur36:31151:15:4717-1
2. Felicia Rööhs38:15inaktiv
3. Mikael Larsson1:03:26112:19:1316-1
4. Kjell Johansson1:06:08173:25:21160
5. Charlotte Johansson40:38154:05:5915-1+1:18:02
16Skattkärrs SOK 14:09:57+1:22:00
1. Thomas Boman34:481634:4816
2. Elin Boman42:59171:17:4718+2
2. Ella Nyberg43:01inaktiv
3. Jonas Bergenfur1:12:03152:29:5019+1
4. Ann Hyvönen59:24133:29:1418-1
4. Agneta Bomanej godkändinaktiv
5. Jenny Nyberg40:43164:09:5716-2+1:22:00
17Frölunda OL / Tolered-Utby OK4:10:04+1:22:07
1. Tim Martner34:001534:0015
2. Harald Martner53:07191:27:0719+4
3. Jonas Martner52:3232:19:3917-2
4. Anna Martner50:5993:10:3814-3
5. Eva-Britt Martner59:26194:10:0417+3+1:22:07
18Lustens OK / Västerbergslagens OL4:12:27+1:24:30
1. Dan Eriksson32:251132:2511
2. Nellie Johansson38:28161:10:5315+4
3. Anders Eriksson1:13:28172:24:2118+3
4. Göran Eriksson1:04:05163:28:2617-1
5. Frida Eriksson44:01174:12:2718+1+1:24:30
IK Vikings OK / Lesjöfors SK OLej godkänd
1. Elias Larsson31:521031:5210
2. Hugo Bergenfur26:071157:59100
2. Elsa Fischer28:12inaktiv
2. Anja Pettersson28:09inaktiv
2. Olle Widman37:02inaktiv
3. Matz Andersson1:05:55142:03:54100
4. Hannes Bergenfurej godkändej godkänd
5. Benjamin Larsson38:2914ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser