Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF:s Sommarserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF:s Sommarserie Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs OF
Datum: onsdag 8 juli 2015

Frölunda OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Barbro AndreassonSvart_34 (13)1:05:56+20:1719:23
6Richard SottSvart_64 (16)1:08:10+8:5210:49
8Frida JerlinSvart_34 (13)1:15:22+29:4322:10
10Stefan SjöblomSvart_64 (16)1:41:20+42:0216:05
10Håkan BerndtssonSvart_50 (15)1:47:44+46:2921:32
Cherie SjöblomSvart_50 (15)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Isabella LagoSvart_34 (13)1:05:31+19:5219:16
2Viktor RunnbySvart_64 (16)1:01:13+1:559:43
2Andrew LagoSvart_50 (15)1:03:25+2:1012:41
3Raffael HuberSvart_64 (16)1:01:16+1:589:43
7Kristina LorentzonSvart_34 (13)1:14:38+28:5921:57
8Anna WallinSvart_64 (16)1:13:12+13:5411:37
10Marita FinderupSvart_34 (13)1:30:22+44:4326:34
Stig LarssonSvart_34 (13)ej godkänd
Laust SörensenSvart_64 (16)ej godkänd

Hagaby GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Johan PerssonSvart_64 (16)1:06:02+6:4410:28

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jennie AnderssonSvart_50 (15)1:01:1512:15

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Malin SettergrenSvart_50 (15)1:13:22+12:0714:40

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niclas JonassonSvart_64 (16)59:189:24
John PerssonSvart_64 (16)ej start

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sten BlomströmSvart_34 (13)45:3913:25
4Eva BlomströmSvart_34 (13)1:06:58+21:1919:41

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gustav GrothSvart_64 (16)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jörgen SkogSvart_50 (15)ej godkänd

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jonas OlandersGul_18 (5)34:09+18:1618:58

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jörgen AnderssonSvart_34 (13)1:32:56+47:1727:20

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rasmus LarssonSvart_64 (16)1:02:40+3:229:56

OK Gisle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emilia JohanssonSvart_34 (13)ej godkänd

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Simon AnderssonSvart_64 (16)1:11:43+12:2511:23

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Johan ÅbergSvart_50 (15)1:28:43+27:2817:44

Sjövalla FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebbe HolmqvistGul_18 (5)15:538:49
2Wilmer HolmqvistGul_18 (5)26:50+10:5714:54
3Emelina HolmqvistGul_18 (5)26:56+11:0314:57
5Maria HolmqvistSvart_50 (15)1:08:03+6:4813:36

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders JägrydSvart_50 (15)1:06:17+5:0213:15
9Karin JägrydSvart_34 (13)1:18:03+32:2422:57

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Niklas HidmanSvart_64 (16)ej godkänd

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Andreas KarlssonSvart_50 (15)1:06:51+5:3613:22
9Andreas BjärkmarSvart_64 (16)1:17:27+18:0912:17
Ida-Maria SvenssonSvart_64 (16)ej godkänd
Klara PålssonSvart_50 (15)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Helen LjungqvistSvart_34 (13)1:12:22+26:4321:17
6Zeinab El-CharifSvart_34 (13)1:12:31+26:5221:19
7Per-Åke BastestadSvart_50 (15)1:16:28+15:1315:17
8Mattias LjungqvistSvart_50 (15)1:18:58+17:4315:47
11Mattias KuoskuSvart_64 (16)1:46:15+46:5716:51
Samuel LjungqvistGul_18 (5)ej godkänd
Kristian PorathSvart_64 (16)ej godkänd
Mia GustafssonSvart_50 (15)ej godkänd
Nadia El-CharifSvart_50 (15)ej godkänd
Bengt MattssonSvart_64 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila