Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF:s Sommarserie Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF:s Sommarserie Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IK Uven
Datum: onsdag 15 juli 2015

Svart

3 800 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Raffael HuberGöteborg-Majorna OK29:207:43
2Bryan keelyBendigo Orienteers Incorporated32:43+3:238:36
3Simon AnderssonOK Kullingshof34:07+4:478:58
4Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK36:09+6:499:30
5Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK37:56+8:369:58
6David von ArxOL Regio Olten38:37+9:1710:09
7Anna WallinGöteborg-Majorna OK39:58+10:3810:31
8Philipp von ArxOL Regio Olten40:09+10:4910:33
9Jonas LauriFK Herkules42:04+12:4411:04
10Laura RamsteinOL Regio Olten44:55+15:3511:49
11Marius KaiserOL Regio Olten45:27+16:0711:57
12Christoph HümbelinOL Regio Olten45:36+16:1612:00
13Laurina NeumannBendigo Orienteers Incorporated45:49+16:2912:03
14Peter ÖstmanGöteborg-Majorna OK45:52+16:3212:04
15Andreas BjärkmarSävedalens AIK46:00+16:4012:06
15Johan NilssonSävedalens AIK46:00+16:4012:06
17Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK46:49+17:2912:19
17Gert WildheimFK Friskus-Varberg46:49+17:2912:19
19Michal BoranekUSK Praga47:15+17:5512:26
20Yann SchlegelOL Regio Olten47:24+18:0412:28
21Jonas HjertFalköpings AIK OK47:35+18:1512:31
22Rasmus ArfwedsonFrölunda OL48:22+19:0212:43
23Anders JägrydSkåneslättens OL49:39+20:1913:03
24Hanna ÅbergOK Landehof49:49+20:2913:06
25Laila B HöglundFK Herkules49:54+20:3413:07
26Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK50:48+21:2813:22
27Hanna DjerfLerums SOK51:39+22:1913:35
28Carl-Henry AnderssonOK Orinto53:08+23:4813:58
29Laust SörensenGöteborg-Majorna OK53:27+24:0714:03
30Klara PålssonSävedalens AIK53:32+24:1214:05
31Raúl Ferraorientabonito53:37+24:1714:06
32Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK53:58+24:3814:12
33Klara DjerfLerums SOK54:28+25:0814:20
34Ulf AlmehedFrölunda OL54:29+25:0914:20
35Magnus OhlssonSjövalla FK54:49+25:2914:25
36Jose Manuel Martinezorientabonito55:37+26:1714:38
37Petr BoranekUSK Praga56:09+26:4914:46
38Emil DahlströmFK Herkules57:06+27:4615:01
39Erik LauriFK Herkules57:29+28:0915:07
40Johan ÅbergOK Landehof57:33+28:1315:08
41Stellan BondesonKlubblös58:34+29:1415:24
42Ramon Garciaorientabonito1:01:37+32:1716:12
43Carlos Sanzorientabonito1:04:32+35:1216:58
44Roy DawsonGafanhori1:06:21+37:0117:27
45Johan WettergrenIK Uven1:06:36+37:1617:31
46Patrick DjerfLerums SOK1:06:42+37:2217:33
47Malin SettergrenHalmstad OK1:06:56+37:3617:36
48Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:08:02+38:4217:54
49Håkan BerndtssonFrölunda OL1:08:33+39:1318:02
50Sten BlomströmIK Stern1:13:28+44:0819:20
51Maria NordvallOK Kolmården1:13:34+44:1419:21
52Arnau Ormellaorientabonito1:14:49+45:2919:41
53Nina DjerfLerums SOK1:17:51+48:3120:29
54Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:22:31+53:1121:42
55Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:22:34+53:1421:43
56Niklas DahlströmFK Herkules1:23:04+53:4421:51
57Niklas HidmanKlubblös1:25:32+56:1222:30
Tommy PedersenHINDÅSej godkänd
Josefina KristenssonIK Uvenej godkänd
Jonas HemlinIK Uvenej godkänd
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik BlomströmIK Sternej godkänd
Lennart AlmströmIK Sternej godkänd
Jörgen AnderssonMalmö OKej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma AnderssonSävedalens AIKej start
Axel ForsmanFK Herkulesej start
Stefan SjöblomFrölunda OLej start
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OKej start

Röd

2 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK30:4010:57
2Lino WilhelmOL Regio Olten38:06+7:2613:36
3Agnetha Le ClaireFK Herkules40:33+9:5314:28
4Lennart AnderssonGöteborgs SK42:35+11:5515:12
5Eva BlomströmIK Stern46:33+15:5316:37
6Per EmionKFUM Örebro OK46:46+16:0616:42
7Emma RenbergSävedalens AIK47:51+17:1117:05
8Nelly MånssonGöteborg-Majorna OK49:33+18:5317:41
9Lennart GustavssonIK Uven50:19+19:3917:58
10Anders MånssonGöteborg-Majorna OK50:23+19:4317:59
11Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK53:47+23:0719:12
12Sina WilhelmOL Regio Olten55:13+24:3319:43
13Margaret EllisVencouver1:02:50+32:1022:26
14Eva BergMölndal Outdoor IF1:04:50+34:1023:09
15Fredrik ForsmanFK Herkules1:06:39+35:5923:48
16Ferran Santoyoorientabonito1:10:02+39:2225:00
17Roser Marreorientabonito1:10:23+39:4325:08
18Ana Perezorientabonito1:11:33+40:5325:33
19Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:11:47+41:0725:38
20Arno WilhelmOL Regio Olten1:16:04+45:2427:10
21Mirella GrazianiOL Regio Olten1:18:17+47:3727:57
22Julie FrancisMelbourne Forest racers1:18:55+48:1528:11
23Lars RenbergKlubblös1:21:14+50:3429:00
24Martin LindeMölndal Outdoor IF1:21:27+50:4729:05
25Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:24:54+54:1430:19
26Paloma Fontanaorientabonito1:57:15+1:26:3541:52
Horst NaujoksOL Regio Oltenej godkänd
Viktor Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Therese Sedin SöderbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Zeynab El-SharifTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Kristina LarssonGöteborg-Majorna OKej start
Noah NaujoksOL Regio Oltenej start

Gul/Orange

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam OlssonSjövalla FK35:2115:22
2Filip LemanGöteborgs SK45:54+10:3319:57
3Karin JägerydSkåneslättens OL49:13+13:5221:23
4Emma DahlströmFK Herkules51:18+15:5722:18
5Emrik LindFK Herkules57:57+22:3625:11
6Gisela LindFK Herkules58:37+23:1625:29
7Inga GustavssonIK Uven1:12:00+36:3931:18
8Katrin MånssonGöteborg-Majorna OK1:42:59+1:07:3844:46
9Linn MånssonGöteborg-Majorna OK1:43:29+1:08:0844:59
Jane McpheatFK Herkulesej godkänd
Irene Godoyorientabonitoutgått
Bengt Le ClaireFK Herkulesutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser